Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Před dvaceti lety se přestalo vyrábět původní Mini

Mini, jednoduchý vůz s výbornými jízdními vlastnostmi a nadčasovým designem, který se zařadil mezi ikony automobilového průmyslu, se vyráběl od roku 1959 až do 4. října 2000. Za tu dobu vzniklo skoro pět a půl milionu exemplářů tohoto jen něco málo přes tři metry dlouhého auta, které ukázalo cestu, jakou se u malých vozů časem vydala většina značek.
Zpět na článek
4. 10. 2020 20:21
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
3
5. 10. 2020 11:55
Re: Mini bylo mini a ženy to chtěly...
Dneska jsem videl nazivo nejaky Countryman Cooper S. Prekombinovana obluda, k roztomilosti puvodniho Mini to ma daleko. Tohle se snad ani zenam nemuze libit.
5. 10. 2020 12:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - pradeda777
5. 10. 2020 12:51
Re: Mini bylo mini a ženy to chtěly...
Souhlas. Myslím, že se tady BMW s těmi přerostlými "jakomini" střelilo do nohy.... :-!
Avatar - pradeda777
5. 10. 2020 11:47
Původní Mini Cooper
jsem si koupil jako ojetinu v roce 1969 (MY1964) jako dárek k vánocům. Ojetina to byla ok, ale dárek určitě ne. Spíš bezedná studna na dolary. Rozpadalo se mě to pod rukama. Udělal jsem moc dobře, že jsem se toho zbavil hned v červenci následujícího roku. S kvalitou si tenkrát moc hlavu nelámali. Nebyla konkurence. Vše se změnilo až se na trhu objevili Japonci. Ti přinesli kvalitu i když se ceny přiměřeně "upravily" směrem na sever.... :-!
Rozbalit vlákno
0
5. 10. 2020 15:21
Mini odpruzeni.
Je skoda, ze v clanku chybi jakakoli zminka o odpruzeni pryzovymi bloky a systemu hydrolastic u nekterych modelu. Bylo to celkem zajimave technicke reseni.
Rozbalit vlákno
0