Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW M5 je na trhu už 35 let. Dospělo, nebo ztrácí tvář?

Vyšší střední třída ve sportovní konfiguraci se prodává více jak tři desítky let. Dlouhá doba přinesla změny všech částí manažerského supersedanu a výjimečně kombi. Vždy se jednalo o nadstandardní zboží s vysokým výkonem.
Zpět na článek
14. 10. 2020 20:04
14. 10. 2020 20:04
No pane Mazale
děkuji za pěkný a pohodový článek.
Já už se bál, že umíte jen vobkecávat inzeráty.
Rád jsem se spletl.
:yes:
Rozbalit vlákno
0
14. 10. 2020 20:42
Konečně nějaký pěkný, pozitivní článek...
...v záplavě toho elektrického marasmu! Díky. :-) :yes:
P.S. Pro mě už navždy zůstane nejkrásnější původní provedení M5 řady E34! :-) :-) :-) :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - white label
14. 10. 2020 21:38
Re: Konečně nějaký pěkný, pozitivní článek...
Pro mě E39.
14. 10. 2020 22:01
Re: Konečně nějaký pěkný, pozitivní článek...
Ta je taky moc pěkná, ale po designové stránce je pro mě až č. 2. ;-) Hlavní ovšem je, že ještě nabízí manuální převodovku! :-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - Machýrek
14. 10. 2020 20:52
Přijde mi škoda
..jak F10 s příchodem F90 vizuálně zestárla. Zatím co Bangleho E60 vypadá furt dobře.
Rozbalit vlákno
13
14. 10. 2020 21:17
Re: Přijde mi škoda
Spíš pořád stejně nehezky. :-(
Avatar - white label
14. 10. 2020 21:40
Re: Přijde mi škoda
Nemohu souhlasit, v řadě všech 5er vypadá E60 stále znatelně nepatřičně...a čas s tím (bohužel) neudělal vůbec nic.
14. 10. 2020 22:03
Re: Přijde mi škoda
Naprostý souhlas. Když jsem ji poprvé při premiéře na brněnském autosalonu uviděl, myslek jsem si, že víko kufru s obludnou boční linií jako měla Kia Rio sedan je jen špatný vtip! :-O :-( :-( :no:
Avatar - Machýrek
14. 10. 2020 22:12
Re: Přijde mi škoda
Prvně jsem E60 viděl na Gardě, i ti Italové na ní koukali jak na zjevení tenkrát, postupně jsem jí přišel na chuť a ta zůstala. A kritizovaný Bangleho interiér mám za jeden z nejhezčích. Hezčí už byl jen v E9x.
14. 10. 2020 22:57
Re: Přijde mi škoda
To, že se nám každýmu líbí jiná...znamená, že je to jako model už víc jak 3 dekády prostě dobrá pecka!
Bangle dostal točivej atmo V10 500PS+.To bylo tehdy zvěrstvo! Kašlu na víko.
Jinak E39 rulez.
15. 10. 2020 00:00
Re: Přijde mi škoda
Ano, ten interiér E60 je stejně odpudivý dnes, jako byl při představení. :-( :-( :-(
Avatar - Dinar
15. 10. 2020 08:27
Re: Přijde mi škoda
Já to mám tak na půl. Když E60 přišla, bědoval jsem, za co vyměním svou tehdejší E39, když ta nová 5er je tak hnusná. Za rok jsem ji koupil a dnes se na exterier dívám se stále větším uznáním Banglemu, dát na to auto současnou optiku, mohlo by bmw tvrdit, že je to akt. model, opravdu nadčasová paráda.
S vnitřkem je to horší, věřím, že na skicách to tvarové vlnění mohlo vypadat hezky, ale reál byl podstatně horší, a bohužel v kombinaci s obdobím šetření na materiálech to dopadlo bídně. Fl to trochu vylepšil, ale osobně jsem už do druhé E60 nešel právě pro ten interier.
15. 10. 2020 09:26
Re: Přijde mi škoda
Naprostý souhlas. Ten exteriér by se snad ještě dal nějak zkousnout, ale v té kabiny bych se prostě necítil dobře. ;-\ ;-\ ;-\
Avatar - wakantanka
15. 10. 2020 09:27
Re: Přijde mi škoda
Z vonku je Banglova E60 najkrajšia 5er sedan, teda pre mňa. To auto ani dnes nevyzerá zastarale, stále na ňom človek objavuje nejaké drobné nuance, ktoré nepôsobia nepatrične. V podstate uhladený moderný, nadčasový design bez zbytočných cigrlátok. Vo vnútri je zub času už poznať viac, to je fakt. A áno pri predstavení sa nepáčila ani mne na prvú dobrú, ale ak k tomu postaví človek súdobého konkurenta, vtedy najviac vidno rozdiel a Banglovu genialitu.
Avatar - Machýrek
15. 10. 2020 09:57
Re: Přijde mi škoda
Souhlas s iudexem níže, nej je současná po FL.
A vypadá to, že se tu shodneme, že F10 vizuálně zestárla o několik generací. Sám jsem měl postupně tři F10, moc se mi tehdy líbily, ale s odstupem času ji vidím designově jako nejslabší.
Avatar - Dinar
15. 10. 2020 12:24
Re: Přijde mi škoda
To máme podobně, já říkám, že F10 po příchodu G30 prostě zvadla. Mně na ní vadilo i to, jak jezdí, ale to je jiný soudek, každopádně G30 je výborná v každém ohledu, po fl je ještě lepší vzhledově, bohužel horší technicky, kvůli těm "eko" nesmyslům je zbytečně těžká.
Avatar - white label
15. 10. 2020 11:23
Re: Přijde mi škoda
Ano, interiér (ještě) horší, než exteriér.
Avatar - Dinar
15. 10. 2020 12:03
Re: Přijde mi škoda
Ne, exterier je parádní. Ale s tebou bych se o tom mohl pošťuchovat donekonečna... ;-)
Avatar - iudex
15. 10. 2020 08:17
Najnovšia je najlepšia
Tak za mňa vyhráva tá súčasná M5 po facelifte. Dizajnom/exteriérom je to nielen najkrajšia M5, ale pre mňa aktuálne najkrajšie vyrábané BMW: https://www.carscoops.com/…20/07/BMW-M5.jpg
https://redlinecars.files.wordpress.com/…592372986804.jpg?…
A aj technikou je to logicky špička, najmä ten prepínateľný RWD/AWD.
A potom E39. Jednoduchá a čistá. S tou by som bol spokojný čo do motorizácie aj dnes, točivý atmo V8, nič viac by mi nebolo treba.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Dinar
15. 10. 2020 08:31
Re: Najnovšia je najlepšia
A potom ta E60 s neskutečným motorem, ono, nic proti E39, ale E60 M5 byla proti ní auto z jiné planety, to bylo od bmw opětovné předefinování kategorie, ze super rychlý sedan na supersport se čtyřmi dveřmi. ;-)
Avatar - iudex
15. 10. 2020 08:59
Re: Najnovšia je najlepšia
Súhlasím, len som chcel povedať, že pre mňa tých 400 koní bola hranica hotsedanu, ktorá by obstála ešte aj dnes. V10 bola samozrejme už vyššia dievčenská, výkonom, charakterom a zvukom. :-)
Avatar - Dinar
15. 10. 2020 12:12
Re: Najnovšia je najlepšia
Já jsem tu E39 zkoušel jako úplně nové auto, které si koupil kamarád, co měl právě E34, kterou jsem tedy znal. Pokrok (mluvím čistě o motoru), tam byl, a souhlasím tehdy 400 koní bylo ňákejch koní ;-) , ale prostě mě to neposadilo po té E34 tak na zadek, jako když jsem se o pár let později svezl s E60, ten její motor byl prostě něco, to bylo jako sedět ve známém obyváku (E60 jsem v tu dobu měl) a přitom jet formulí. Takže mluvím o tom posunu, E60 M5 opravdu přenastavila kategorii.

Podobný wtf dojem na mě před tím udělala jen S8 s motorem z lamba, tam to bylo taky neskutečný, takový koráb a v něm vysokootáčková strojovna.
Avatar - white label
15. 10. 2020 11:38
Re: Najnovšia je najlepšia
Jedna věc je líbí/nelíbí, druhá technika. Atmo V10 byla perla, která se bohužel běžně (pro EU) kombinovala jen se 7st. SMG (i když o poznání lepší, než v M3 E46).
Když už M5 E60, tak raději výrazně vzácnější verzi kombi, když svéráz, tak svéráz.
Nebo M6 (s V10), mimochodem teď má mladý jednu doma a dává se postupně do cajku. :-)
15. 10. 2020 12:31
Re: Re: Najnovšia je najlepšia
A ake mate zatial skusenosti? Tiez som o niecom takom rozmyslal, ale vsetci ma odhovarali, ze vraj je to najcitlivejsie/najmenej spolahlive pohonne ustrojenstvo zo vsetkych generacii m5/6 = bezodna studna penazi na prevadzku.
15. 10. 2020 08:41
Otázka na experty
koukám, že na mobile.de jsou v nabídce tři E60ky s manuálem, vím, že se dělaly pro US, ale tyhle rozhodně americké nejsou a zmiňuje se limitovaná edice 1346 kusů? něco takového bylo?

https://suchen.mobile.de/…euge/search.html?…)

edit: tak jsou všechny tři z USA, podle budíků:)
Rozbalit vlákno
8
Avatar - white label
15. 10. 2020 13:11
Re: Otázka na experty
Migu, Migu..., kdyby hloupost nadnášela... ;-)
"...ale tyhle rozhodně americké nejsou..."
Všechny tři mají americké tacho a hned u prvního z nich je naprosto jasná poznámka:
"Aus den USA importierter BMW E60 M5 Limousine ab Werk.
Mit manuellem 6 Gang Getriebe ab Werk.
Weltweit einer von 1346 Exemplaren."
Chceš to ještě přeložit do češtiny? ;-)
15. 10. 2020 13:31
Re: Otázka na experty
kdyby hloupost nadnášela tak prodávám želáto a mám 150 kilo ;-)
Avatar - white label
15. 10. 2020 14:17
Re: Otázka na experty
Tak to bys měl víc, než já (aspoň v něčem bys byl dál)..., bohužel ty s tím svým IQ nemůžeš dělat vůbec nic... :-O ;-)
Ale líbí se mi, že aspoň umíš "chlapsky" přiznat vlastní blbost... :-[]
15. 10. 2020 14:55
Re: Otázka na experty
tady je odstrašující příklad jak to dopadá, když se s tebou člověk nedejbože dá do diskuse:)
https://www.auto.cz/diskuse/75747/1
a potom jediné co platí je nereagovat nereagovat nereagovat
což tímto činím :yes:
Avatar - white label
15. 10. 2020 15:06
Re: Otázka na experty
Že nemáš koule vím taky dávno, argumenty ti vždy docházejí velmi rychle a pak už máš jen na osobní útoky (resp. jeden omílaný stále dokola, navíc pouze ze zprostředkovaných informací), příp. primitivní urážky, viz třeba poslední diskuse s iudexem.
A, že na mě nebudeš reagovat jsi sliboval tolikrát, že už ti to nikdo nemůže věřit. ;-)
Ale sleduj mě tu pozorně dál, tak jako dosud, včetně archivu (viz odkaz), "Otázko na experty" :D :-[]
Avatar - iudex
15. 10. 2020 19:57
Re: Otázka na experty
Že Ti ešte stojí za reakciu. Je to zakomplexovaný troll, ktorý keď mu dôjdu argumenty (čo je dosť rýchlo), prejde k osobným útokom a urážkam. Ja som už prestal na neho reagovať, nech si šteká do prázdna.
Btw. presne ako si predpokladal, avizuje, že nebude reagovať (14:55) a vzápätí už jeho vlastné sľuby neplatia (17:59). Proste "chlap". :-[]
15. 10. 2020 20:48
Re: Otázka na experty
Urazil jsem tě Iudexi jen jednou jedinkrát, a to v okamžiku, když jsi mě lživě nařknul z toho, že ti dávám mínusy. Vzápětí jsem ti také dokázal, že to je lež, protože jsem ti ten mínus skutečně dal a ihned se objevil. Jinak o komplexech a nízkém sebevědomí nejlíp vypovídá to, jaký význam přikládáš tomu, že ti někdo dá paleček dolů nebo nahoru. Osobně, když s něčím nesouhlasím, napíšu reakci a zdůvodním proč a jak. Na palcování mě neužije - a ani na počítání ne. A ani na přisírání se na něčí stranu a lezení někomu do zadku...
edit: protože mám WL na hate-listu, můžu reagovat jen sám na sebe, což jsem také učinil ;-)
a edit2: v téhle diskusi je velmi pěkně vidět, jak začínám s osobními útoky a napadáním, že...
15. 10. 2020 17:59
Re: Otázka na experty
ad jedna, inzeráty jsem si rozklikl a vzápětí se opravil, přišlo mi hloupé to smazat celé, prostě jsem se spletl, souvisí to nějak s hloupostí? potom jsem hloupý
ad dvě, i kdyby, neznalost některého cizího jazyka znamená nízký intelekt? možná v tvojem světě
ad tři, na tebe člověk nesmí reagovat z jednoho prostého důvodu, nacházíš v tom zvrhlé uspokojení a dokážeš se hádat donekonečna, jsi živ z hnidopišských útoků, nimrání se v ho... a dáváš si tím do pořádku svoje prachmizerné sebevědomí... proto je lepší mít tě na hejtu, protože jinak to dopadá jako v té diskusi výše, kdyby ten člověk neskončil, hádáš se tam dodnes...
stejně jako teď sem k tomu něco napíšeš a doufáš, že se s tebou budu donekonečna handrkovat, sorry, to fakt ne...