Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche chce udržet starší modely na silnicích pomocí syntetického benzínu

Porsche nezapomíná ani na majitele starších klasických kousků, jejichž provoz by mohl být do budoucna komplikovanější.
Zpět na článek
12. 11. 2020 11:25
12. 11. 2020 12:18
12. 11. 2020 12:27
12. 11. 2020 13:50
12. 11. 2020 14:53
12. 11. 2020 17:31
12. 11. 2020 19:27
12. 11. 2020 17:11
13. 11. 2020 08:02
12. 11. 2020 19:26
Avatar - Roman Horký
12. 11. 2020 09:21
Nemám slova
Cit.: V nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy budou nové spalovací motory na černé listině a silnice budou patřit elektromobilům na vodík či baterky, bude provoz veteránů a klasických sportovních automobilů podstatně náročnější už jen z toho prostého důvodu, že by se z benzínu mohlo stát sprosté slovo a nedostatkové zboží.

Jasně, už je to doslova pozítří. Vy ekoteroristi jste větší paka než španělská inkvizice a to jsem si myslel že je dávno minulost a že se to už nemůže objevit.
Rozbalit vlákno
1
12. 11. 2020 12:28
Re: Nemám slova
"ještě mnoho let budeme vyrábět auta se spalovacími motory" - tohle je mnohem dulezitejsi sdeleni 8-)
12. 11. 2020 11:25
elektro
"za bezduchý elektromotor by v "

co je na elektromotore bezduche?
a co je naspalovacom motore duche?
Rozbalit vlákno
9
Avatar - kari.laz
12. 11. 2020 12:18
Re: elektro
Jak doma zapnu mixér, úplně ten duch na mě z toho sálá :D :D :D
12. 11. 2020 12:27
Re: elektro
Kdyz vynecham zcela chybejici zvukovou kulisu, tak ten projev.
Je to proste dalsi spotrebic v domacnosti. Ano zrychluje hezky, ale za srdce fakt nechyti.

Ale mozna to hipstersti milenialove vidi jinak nez moje stredni generace.
12. 11. 2020 13:50
Re: elektro
som stredna generacia a je mi to uplne jedno.

- ze to nema zvuk je len pozitivum este teraz si pamatam na pracovne cesty 5,5 hodiny v 1,9tdi ohucana hlava.
- ma iny prejav? CVT a elektromotor je to top. Proste pridas a ides, neriesis skakanie a trhanie prevodovky.
- auto je len dalsi spotrebic, presne tak ako mixer.

jedine co sa mi nepaci, je dojazd a dlzka nabijania.
12. 11. 2020 14:53
Re: elektro
No, upřímně řečeno (a zcela bez urážky!), s podobnými názory vůbec nechápu, co děláš v diskusích tohoto webu... ;-\ ;-\ ;-\
12. 11. 2020 17:31
Re: elektro
a preco ste tu vy?
mna auta zaujimaju, ale to neznamena, ze budem drzat dogmy, ze len spalovaci motor je fajn.
ze auto musi revat, dymit, prevodovka
elektrina, vodik, atomovy pohon, antigravitacny pohon, star trek transporter - cas ide dopredu vymyslaju sa nove technologie, niektore sa ujmu, nektore nie.
tiez uz nikto neplace za povozmi.
12. 11. 2020 19:27
Re: elektro
My jsme tu kvůli autům, ty jen kvůli kolosálnímu ztrapnění, kdy pod Carrerou píšeš o 1,9TDI.
12. 11. 2020 17:11
Re: elektro
Pokud je pro Tebe auto jen spotrebic tak vse OK presne jak jsem psal.

Podpobni pacienti zde : https://archiv.ihned.cz/…ho-nechce-vratit
13. 11. 2020 08:02
Re: elektro
přečetl jsem si jen pár prvních odstavců, ale ten první pán, o kterém se tam píše měl doma i Ferrari. před nedávnem tu psal souběžný majitel M3 a Taycanu, že se M3ky se už doma nikomu moc nechce... osobní zkušenost mi zatím chybí, ale... to jsou vážně oba "pacienti"?
12. 11. 2020 19:26
Re: elektro
Píšeš pod článkem o klasických Porsche ty voyle...kde jsi vzal 1,9TDI? Sakrův bratr nebo další z druhů, co sem zabloudili náhodou a zbyde po nich jen trpký úsměv a puch v diskuzi?
12. 11. 2020 12:19
a ten syntetický benzín
nemá emise?
Rozbalit vlákno
6
Avatar - eLzyx
12. 11. 2020 13:37
Re: a ten syntetický benzín
ona i elektrika, nebo "všespásný vodík" má svou emisní stopu. Ale na čem záleží - odkud byl odčerpán onen uhlík, který hraje důležitou roli ve většině emisních plynů. Jestli ze země v podobě uhlí, ropy, zemního plynu, nebo jestli jde jen o "recyklaci" toho, co už máme ve vzduchu. Ať biologickou cestou (zemědělské plodiny->líh, olej. Případně živočišná výroba->bioplyn), nebo nějakou přímou syntetizací. Samozřejmě je k tomu vždy zapotřebí energie.
Jinými slovy - jde o to nepřeměňovat to, co máme uloženo pod zemí na to, co máme kolem sebe a spíše jít cestou recyklace. Což syntetický benzín narozdíl od klasického plnit může
12. 11. 2020 15:33
Re: a ten syntetický benzín
Já jsem spíš myslel takové emise, jaké jdou za autem přímo z výfuku, do nějakých širších rozborů jsem se nechtěl pouštět:)
ale díky za vysvětlení.
12. 11. 2020 22:51
Re: a ten syntetický benzín
Ale v článku se přece neřeší emise. Jde o to, ze az budou jezdit jen bezpohlavní online elektrokáry, tak se zřejmě změní trh s ropou, jejími produkty a klasické BČS zmizí. Teda spíše zmizí jejich klasické stojany. Mam doma krásného motoveterana a další moto, která se jim během par desetiletí určitě stane taky. A stále přemýšlím, jak se na nich jednou v budoucnosti asi svezu... A toto je evidentně řešení.
Avatar - eLzyx
12. 11. 2020 23:35
Re: a ten syntetický benzín
já to mám s jedním veteránem vymyšlené. Prostě ho přestavím na elektro. Je to jednoduché. Auto bude i funkčnější, spolehlivější. Ano, přijde o část své identity, ale lepší než aby stálo jako memento v garáži, nebo skončilo jako bouda na zahradní nářadí.
U druhého modernějšího veterána nevím. Tam budu doufat, že bude existovat nějaká náhražka benzínu. Ať na bázi alkoholů, nebo nějakého syntetického benzinu.
13. 11. 2020 22:18
Re: a ten syntetický benzín
A to si jako myslíš, že ti ekoteroristi zakážou i víkendové jízdy s tvým veteránem? To si myslíš, že by se Evropani nechali až do takové míry zotročit?! :-O
13. 11. 2020 07:58
Re: a ten syntetický benzín
ok nad tímhle občas přemýšlím, jak chtějí donutit lidi kupovat elektromobily. myslíš, že zakážou palivo, nebo motor, který ho spaluje? moc bych za to nedal, že prostě spalovací motor neprojde technickou... a bude jedno, jestli bude jezdit na normální benzín nebo syntetický...
12. 11. 2020 14:55
Ten článek je opravdu šílený...
...dělá, jako by po několika letech už na silnici měly jezdit jen elektroplečky a mezi nimi sem tam klasické Porsche... Je vidět, že ti lidé ve vedení této značky jsou zcela odtrženi od reálného života! :-O ;-\ :D
Rozbalit vlákno
2
Avatar - eLzyx
12. 11. 2020 15:57
Re: Ten článek je opravdu šílený...
to jsi nepochopil smysl jejich snahy. Oni tím říkají svým zákazníkům "kupujte si bez obav naše sportovní auta se spalovákem, palivo pro ně bude vždy, i kdyby zakázali rafinaci ropy na pohonné
hmoty". Vždyť jim tohle elektrošílenství ohrožuje business. Bez spalováku ztrácí část své identity.

A myslíš, že elektrodoba je daleko? Do 10let přijdou v Evropě první zákazy prodeje aut se spalovacím motorem. Nižší výtoč PHM a začnou krachovat rafinerie a čerpací stanice, pokud se včas nepřebudují na Superchargery. To vše bude tlačit vlastníky stávajících "spalováků" k výměně.
13. 11. 2020 07:59
Re: Ten článek je opravdu šílený...
jak píšu výše. obávám se, že nebude problém v palivu, ale v tom, co ho spaluje...