Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový patent Toyoty řeší tankování i nabíjení aut téměř kdekoliv

Problém s nedostatkem paliva by mohl vyřešit autonomní bezpilotní dron, který by po přivolání nabídl doplnění benzínu, nafty i elektřiny.
Zpět na článek
19. 11. 2020 14:08
20. 11. 2020 00:12
Avatar - kari.laz
19. 11. 2020 14:08
Benzin a naftu
Natankuje každý na každém kroku a pokud není lajdák, aby jel 100km na hladové oko, tak mu palivo nedojde. Ale baterkáči budou jásat, sice budou čekat než se to k nim dostane a pak děsně dlouho, než je to nabije alespoň na cestu k normální nabíječe, ale budou hejkat jak je to ekologické :D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - kuk
20. 11. 2020 00:12
Re: Benzin a naftu
To brzo skončí. S tím jak mašírujou spalováky do hrobu se bude zavírat jedna pumpa za druhou a bude jich tu zas tak málo jako za komančů.
Avatar - Roman Horký
19. 11. 2020 14:54
Já mám lepší patent
Budu u benzínky půjčovat přívěsné vozíky s diesel elektrocentrálou a ten elektromobil muže hned odjet a nabíjet za jízdy.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Barry Lyndon
19. 11. 2020 15:28
Re: Já mám lepší patent
A ještě lepší mnohem zelenější patent. Diesel elektrocentrálu na vozíku nahradí 450 kg baterií, případně pro odvážnější průkopníky minicisternička s vodíkem + palivový článek. Půjčovné bude 1000 euro na hodinu. :D Malý háček - většina elektromobilů nemá tažné... :-[]
Avatar - kuk
20. 11. 2020 00:03
Re: Já mám lepší patent
Jseš 100 let za vopicema, s přívešnou dízcentrálou jezdily linkový trolejbusy v Hradci už dávno v době kdy ty si ještě tahal kačera po náměstí. :-!

Hradec
http://www.vlaky.net/upload/images/reports/004995/01.jpg
Nebo ve Strašicích
https://youtu.be/oWh39Sgv80U
19. 11. 2020 17:06
To je aprílový vtip ?
nebo se u Toyoty úplně zblázniili ?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - kuk
20. 11. 2020 00:00
Re: To je aprílový vtip ?
U Tojoty už se zbláznili dávno. :-!
Avatar - kuk
20. 11. 2020 00:00
To se určitě chytne...
... když teď hromadně končí jeden spalovák za druhým a ten zbytek už má hrobečky taky vykopaný. :D :D :D
Rozbalit vlákno
2
Avatar - palix
20. 11. 2020 11:52
Re: To se určitě chytne...
Kde končí jeden spaľovák za druhým? Všade sa kupujú spaľovacie autá, maximálne hybridy. Normálni ľudia elektro kupujú minimálne. Predpokladám, že ešte dlhý čas (10 až 20 rokov + potom sa ukáže) to takto ostane. Radšej chvíľu počkať, ako teraz kúpiť značne predražené auto s nekonkurenčnými parametrami (doba dopĺňania paliva, dojazd...).

Sú krajiny kde nie je pripravená infraštruktúra na elektromobilitu (vlastne málokde to je pripravené). Doporučujem pozrieť program - "Long Way Up (2020)". Super "cestopis pre milovníkov motoriek, cestovania... Jazda bola uskutočnená hlavne 2x elektromotorkami + 2x el. pick-upmi...
Žeby nemali problémy pri jazde... o tom sa nedá povedať.
Napriek všetkému je celý program skvelý. Osobne si ale nedokážem predstaviť také cestovanie na elektro-vozidle. Ale stačilo by vymeniť za klasické spaľovacie vozidlá a zrazu by sa to zmenilo na sen :-!.
Avatar - kuk
22. 11. 2020 01:04
Re: To se určitě chytne...
A co ty motorizace, který jsou rušený jedna za druhou? Za chvíli bude u každýho spalováku pomocná baterka, aby to stíhalo emise.
No já ti nevím, ale 99,9 % benzínek nefunguje bez elektrický přípojky. Zbytek kde to pumpujou ručně ješte dlouho bude spalovat tekutý dinosaury. Teda pokud jim to tam vůbec někdo přiveze.

Češi Teslou objeli zeměkouli už před 3 lety a do cíle v pohodě dojeli. Dohledej si to.
Poláci dojeli Teslou X do Afriky. Němec dojel vlastnoručně předělaným Golfem kombi elektrostopem z Německa až do Austrálie. Neměl ani floka a tak somroval elektriku a nocleh a dojel.
Taky jel Leaf trasu Británie - Mongolsko, což je 10 000 mil, a dojeli. Sice místy s elektrocentrálou, ale nebylo to tak strašný jak se obávali.

Když se chce tak to jde.

Elektriku si vyrobíš i na konci světa, ale benzín a naftu dost těžko. Tam jseš závislej na dodávkách a o to jde.