Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dvojvaječná dvojčata: Kterak Fiat zažaloval Seat a skončilo to podivným žlutým autem

Ty z vás, kterým je již známa historie (dnes) slavné španělské automobilky, tahle informace jistě nepřekvapí. Na počátku osmdesátých let ale Seat ještě neměl s koncernem Volkswagen nic společného. Tehdy se totiž ještě rozcházel s italským Fiatem - a rozchod to byl velice italský!
Zpět na článek
Avatar - Ja Prvni 123
6. 1. 2021 20:16
Re: Seat
Jezdil jsem nějakou dobu s Malagou. V hlubokém dávnověku.
To byla Regata, a vlastně nebyla špatně udělaná.

Ale jak tady už někdo psal - legračně svou historii u Fiata zapírají.
:-)
25. 11. 2020 11:40
Re: Seat
Já bych ještě dodal: hezčí dvojkové Ritmo. :-)
Avatar - Stejsn
25. 11. 2020 07:45
Re: Seat
Ronda je dvojkový Ritmo, o tom prostě žádná. Spodek je stejný úplně.
24. 11. 2020 15:02
Seat
Nemám nic proti Seatu.

Každopádně, sem si jistý, že dneska by něco podobného neprošlo. Rozhodlo prostě jen to, že tu státní automobilku nechtěli poslat k ledu, což bylo patrné i ze složení soudců.

A popravdě, kdyby Fiat tehdy moc chtěl, aby k ledu šli, tak v té době by to uměl zařídit i jinak (to by zvládl asi i dnes). Malování nemalování, ty auta byly stejný.

Ale v tom zájem nikdo neměl.
Avatar - white label
24. 11. 2020 12:58
Re: Web pro ženy?
Tak nakonec má ta moje nepozornost docela šťastný konec... :-)
Avatar - Blue Sun
24. 11. 2020 11:25
Re: Web pro ženy?
Radost mi zkazit nemůžeš. Naopak mě potěšilo, že umíš, na rozdíl od mnoha jiných, i přijmout svou chybu. Takže mám radost o to větší, třeba lidstvo ještě není tak úplně v prĐeli.
Avatar - white label
24. 11. 2020 10:42
Re: Web pro ženy?
Nerad ti kazím radost, ale náladu mi to (bohužel pro tebe) nezkazilo. ;-)
Ano, bral jsem to podle té vložené části souvětí, takže beru zpět a omlouvám se redakci.
Co se týče té druhé věci, tak samozřejmě jsem si toho nevšiml až teď, ale dřív se to tu používalo poměrně vzácně, jenže v poslední se to stává pomalu běžnou praktikou.
Avatar - Blue Sun
24. 11. 2020 09:42
Re: Web pro ženy?
Nerad (kecám, rád) ti kazím náladu, ale chyba je na tvé straně. Jelikož pro správné vyznění je nutno vzít v úvahu i poslední část souvětí, je 4. pád "TY" (koho, co) správně.
A že sis všiml označení "redakce auto.cz" až teď? Vždyť to používají roky a naprosto běžně.
24. 11. 2020 07:44
Slavná (dnes) automobilka SEAT :-)
tak určitě..... :D Seat psal dějiny motorismu..... :D

I když musí se nechat - taxikářské jedničkové Toledo TDi, to je kult i v Česku.... :-)
23. 11. 2020 19:29
Re: Web pro ženy?
Taky jsem si toho všiml. Dřív bylo (i ve SM) krytí konkrétních autorů redakcí používáno pouze v případě výjímečně ožehavých témat (např. uvedení špionážních informací o nových modelech škodovky). Ale to snad není tento případ? :-O
P.S. Vždy se bavím, když v jakémkoli historickém materiálu vydaném SEATem se tato automobilka jako čert kříži vyhýbá jakékoliv zmínce o FIATu. Přitom bez něj by SEAT vůbec neexistoval! Ten výše uvedený film je toho klasickým případem, nemluvě o úsměvném spojení licenčních sedanů Fiat a upravené Audiny. Celé je to pak završeno už zcela nepochopitelným spojením sedanů a SUV...
P.S. Ta Ronda vypadá opravdu o parník lépe, než faceliftované Ritmo. Pokud jeho facelift musel Fiat realizovat takto nelíbivě opravdu proto, že mu jeho původní návrh SEAT "vyfoukl", není vůbec divu, že se v Turíně zlobili! :-)
Avatar - white label
23. 11. 2020 19:15
Web pro ženy?
"Ty z vás, kterým je již známa historie..."
Máte "jen" problémy s češtinou, nebo z toho děláte dámský web, ono to tady tak poslední dobou vypadá...
A co ta nová móda, alibisticky uvádět místo konkrétního redaktora pouze "redakce AUTO.CZ"! :no: