Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Praha se loučí s legendárními Karosami, dnes vyjedou naposledy

Dopravní podnik hlavního města Prahy se tento pátek rozloučí s posledními autobusy Karosa B 951, které v provozu nahradí nízkopodlažní a nízkoemisní vozy.
Zpět na článek
Avatar - rohYpnol
5. 12. 2020 17:11
Zajímalo by mě
Tyhle busy jsem neměl rád. Ale nutno uznat, že po modernizacích a péči se z toho staly skvělé autobusy. Především bytelné, prostorné a pohodlné. A hlavně mám pocit že i s nízkými provozními a servisními náklady. Proto tyhle busy byly velmi ceněné na východ od nás, protože ty mizerné cesty snáší velmi dobře.

Nový Crossway je taky ok, ale už to není ono. Do města Urbanway asi ok, ale už tam není ta bytelnost a tuhost, celé se to kvůli nízkopodlažnosti třepe... Zajímalo by mě, jak na tom je propočet provozních nákladů u nových modelů proti těmhle starým.
5. 12. 2020 10:44
Re: Praha
Tak zrovna MHD je něco, kde bych CNG viděl jako super volbu - známá trasa, známá spotřeba, dostatek dep, velká flotila, prostě pohoda na plánování. Hybrid nebo elektrický bus je při tom počtu linek bullshit.
5. 12. 2020 10:38
Re: Nahrada
SOR je hrozná láce, Dacia mezi autobusy, možná spíš ještě horší, Lada. Na východě Prahy to je docela mix díky soukromníkům, tam ta nekvalita SORů vynikne. I mnohem starší Karosa/Irisbus/Iveco nebo ještě starší Mercedesy nebudily dojem, že se to na příští křižovatce rozsype na součástky jako nový SOR. Jasný, silnice na prd, zpomalovací pásy jak na chytání zločinců a řidiči s tím jezdí jak prasata, ale prostě SOR se třese, mlátí, samá rána.
5. 12. 2020 09:36
Nahrada
Dufam, ze nahrada nebude za SOR. U nas boli svojho casu v meste na skusku a nepresli.
Moj pohlad ako cestujuceho svojho casu je, ze Iveco (Karosa) je lepsie, pohodlnejsie ako SOR.
5. 12. 2020 09:30
Co ta priloha fotiek
Autor tam pise o odstaveni vozov Karosa rady 900 a ich nahradou. Do prilohy fotiek supne jednu fotku rady 700, potom nejake fotky rady 900 a este sup tam aj starsi nizkopodlazny Citelis ;-) Co nasiel to nahadzal :-)
Avatar - Stejsn
4. 12. 2020 22:40
Re: Legendární?
Šuplík - ŠM-11, aspoň v té části Prahy, kde jsem bydlel.
Avatar - caliban
4. 12. 2020 21:03
Re: Praha
Chodit pěšky budeš, ty megasádelnatá pr.del.
4. 12. 2020 20:53
Re: Legendární?
Vedel aj do kopca. Dvojka, plyn po podlahu a razantných 20 km/h. Pri niektorých väčších stúpaniach pred vrcholom jednotka. Kúdoly fantasticky čierneho dymu z výfuku, obohatené sprchou nespálenej nafty.
Avatar - WinDiesel
4. 12. 2020 16:53
Re: Legendární?
Karosa alespoň vyjela kopec, Ikarus uměl jen po rovině.
Avatar - WinDiesel
4. 12. 2020 16:52
Re: Praha
Když nechápeš, tak nechápeš, že jsi mimo je zjevné.
4. 12. 2020 14:36
Praha
Praha by měla dát do šrotu všechny svoje busy (ty nový SORy tam beztak patřej už z výroby), a nakoupit stroje na zemní plyn nebo aspoň hybridní. Nechápu, jaktože snad jako jediný město ještě mají busy na naftu...
3. 12. 2020 22:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
3. 12. 2020 21:52
Re: Legendární?
Jedine tak... :D
Prosím ťa, čo si myslel pod tým "šuplíkom"? Toto označenie nepoznám.
3. 12. 2020 18:16
Re: Legendární?
Ikarus 280 čím? Hlukom, smradom, tým, že v meste večne zavadzal? :-O
Avatar - WinDiesel
3. 12. 2020 17:30
Zas tak moc nebrečím ...
stanou se i horší věci ...
Avatar - Stejsn
3. 12. 2020 14:19
Legendární?
Tohle? Legendární bylo RTO, šuplík a Ikarus 280.