Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Podívejte se, jak se vyvíjela hustota provozu v ulicích Tokia

Během dvou desetiletí se změnila tokijská panoramata. Kromě moderní zástavby se pod mrakodrapy prohánělo stále více automobilů, které rok od roku sehrávaly důležitější roli městského života.
Zpět na článek
9. 1. 2021 14:37
Zazitok, ale staci raz
V Tokyu som nestretol dizlaka. Na krizovatke klud a ziadny smrad. Ale inak krajina jak z komixu. A na moje prakvapenie celkom pekne baby :)
Rozbalit vlákno
7
Avatar - SKAY
9. 1. 2021 14:52
Re: Zazitok, ale staci raz
Ono tak nějak ve zbytku světa ty diesely v osobakách Nejezdi.
Avatar - 3_diamanty
9. 1. 2021 16:59
Re: Zazitok, ale staci raz
Uzasna krajina... ktoru z vyse 65 percent pokryvaju lesy... co je viac percentualne aj ako v nejakom severskom a pomerne ludoprazdnom svedsku... kto by to pritom povedal pri pohlade na jej preludnene megamesta a celkovu pretechnizovanost .... a baby... tie sa pekne najdu vsade na svete... napr susedne korejcanky su v priemere za mna este krajsie ako japonky... aj viac holduju modelingu .... ale to uz odbocujeme... japonsko tam dizel musi byt velka rarita... v tomto im tiez zavidim ten trh podobne ako amerike ci australii..... a myslim ze aj vy v cz radi na japonsko spominate.. vid nagano 98 ;-)
9. 1. 2021 17:35
Re: Zazitok, ale staci raz
Co ja viem, ci az tak uzasna. Vsetko male prisposobene nedostatku priestoru. Ked si v meste na ulici, mas pocit, ze si v preplnenej miestnosti a podvedome hladas dvere. Ja by som tam zit nechcel. Tie ich domace kvadraticke auta su nepozeratelne. Kuchyna je paradna, sakè je hnus, whiskey maju dobru. K cudzincom su uctivi, ale velmi v laske ich nemaju (v ziadnej inej krajine som nevidel krcmu len pre domordcov, cudzincom vstup zakazany). Rychlovlaky zazitok. Pracovnu disciplinu europan neprezije, rovnako ako autoritativny system riadenia. No a s babami s tebou nesuhlasim: v aglicku, rakusku, holadsku su pekne baby len slovenky, polky, madarky a cesky. Domace su pekne tak maximalne duchom. Aj ked tie emancipovane oskubane rarohy ani to nie.
Avatar - palix
10. 1. 2021 18:59
Re: Zazitok, ale staci raz
Síce som v Japonsku nebol, ale videl som pár dokumentov, čítal pár článkov. Z môjho pohľadu je u nás absolútna automobilová sloboda. V Tókiu je celkom problém mať auto. Tuším si ho môže dovoliť len človek, ktorý má parkovacie miesto. Tie ich "key cars" sú absolútne hnusné :-!.
O inakosti Japoncov má celkom dobrú sériu James May (ako moderátora ho mám celkom v obľube) James May: Our man in Japan

Našinec by asi v Japonsku nechcel / nedokázal žiť. Sú divný a majú extrémnu disciplínu - preto majú najlepšie autá čo sa kvality týka :-! Je to ich filozofia (zlé auto = zlyhanie = Seppuku) :-!
Kedysi som stretol jedného Japonca, ktorý tu v regióne má na starosti predaj náradia (OSG). Bol taký úctivý, že človeku z toho bolo až nepríjemne. Kultúrne rozdiely medzi nami sú obrovské.

Čo sa žien týka - záleží či sa človeku páčia "aziatky". Osobne sa tiež prikláňam k tomu, že slovanské ženy sú naj... aj keď - čím je človek starší, tým viac pozerá na "vnútornú krásu" :-). Z tohto pohľadu sú aj Nemky, Rakúšanky ... pekné. Aziatky sú zas často chudé a to ja nejako celkom môžem.
Vlastne - z toho čo som videl, tak doslova škaredé ženy sú iba niektoré africké, austrálske a iné domorodkyne :-!. (nemá to nič spoločné s rasizmom)
Avatar - SKAY
9. 1. 2021 18:02
Re: Zazitok, ale staci raz
Kdo by tam šetřil litr nafty, když benzin tam stoji co unás a vydělají 4x tolik..
Avatar - palix
10. 1. 2021 19:15
Re: Zazitok, ale staci raz
Otázka je, koľko stojí napr ubytovanie v Tokiu - asi ani násobný plat im veľmi nestačí na poriadne bývanie. Ich kvalita života je z nášho pohľadu zlá. Čo z takého života, keď človek pracuje celý deň, prespí niekde na stanici a ide znova do práce? Auto veľa Japoncov ani nemá, lebo jeho vlastníctvo nie je taká samozrejmosť ako u nás + majú rozvinutú hromadnú dopravu a málo miesta na parkovanie.
Avatar - palix
10. 1. 2021 19:04
Re: Zazitok, ale staci raz
Čo sa dieslov týka - kedysi som čítal, že v japonsku sú v osobných autách zakázane, potom neskôr, že vraj sa tešia obľube a niektoré značky sa predávajú viac s dieslom. Tak čomu má potom človek veriť?