Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První těžké nákladní automobily na vodík jsou připraveny

Premiérové stroje vybavené palivovými články jsou připraveny. V pilotním programu za oceánem mohou být distribuovány prvním zákazníkům z přepravních firem. Do roka přibudou další.
Zpět na článek
27. 12. 2020 16:37
27. 12. 2020 23:25
27. 12. 2020 16:39
27. 12. 2020 21:52
27. 12. 2020 16:37
No přiznám se,
že podrobně jsem to nečetl.
Ale jedno je jisté - u tohoto a podobných projektů o jeho smysluplnosti rozhoduje jedna jediná věc:
Jak (z čeho) se vyrábí ten vodík.
Je to zatím větší problém, než to vypadá.
Rozbalit vlákno
7
27. 12. 2020 18:05
Re: No přiznám se,
Tohle mě fakt pobavilo: - „Surovina“ je tedy známa – je a bude to voda. Existuje docela slušné množství nejrozmanitějších způsobů jejího rozkladu. Ale jak to zařídit, aby se přitom vynaložilo méně energie, než se nakonec z celého procesu získá? To není prozatím zcela zřejmé.....

Autor fakt vážně spekuluje jak z procesu získat víc energie než se do něj vloží ??


A nepobavila informace o výrobě vodíku - "..ze zemního plynu 48 %, z ropy 30 %, z uhlí 18 %...."
Jinými slovy 96% toho "ekologického bezemisního" vodíku se vyrábí z fosilních zdrojů.
Takže asi tak :no: :no: :no:
27. 12. 2020 18:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - kuk
27. 12. 2020 23:25
Re: No přiznám se,
Ty sosáš maximálně tak svůj smradlavej vocas. :-!
Avatar - WinDiesel
28. 12. 2020 11:17
Re: No přiznám se,
Jo a ty sám jsi wocas.
Avatar - pradeda777
27. 12. 2020 23:07
Re: No přiznám se,
Chybí ti podstatné informace.....doučuj se ...... :-!
28. 12. 2020 08:04
Re: No přiznám se,
Citoval jsem jen z tvého odkazu
27. 12. 2020 16:39
Proč vodík ?
Pokud mají jezdit jen v rámci přístavů, proč si komplikujou život vodíkem a nenasadí radší čistě bateriové elektro ?
Rozbalit vlákno
111
27. 12. 2020 16:42
Re: Proč vodík ?
Pokud tím budou obsluhovat kontejnerové nákladní lodě, která každá má emise jako milion kamionů, je to zase jen šaškárna.
Tohle všechno je jen kšeft. Doba tomu přeje a chytří kasírujou dotace.
27. 12. 2020 17:34
Re: Proč vodík ?
A nenaletel jsi prostě jen na jeden starý hoax?
27. 12. 2020 17:37
Re: Proč vodík ?
To je možný.
Čili oprava dle Hendlyho:
Fostek se omlouvá. Obří zaoceánské lodě neprodukují žádné emise a stavba náklaďáku na vodík, který neumíme efektivně vyrábět (většinou se smolí z methanu a to ze zoufalou efektivitou), je boží řešení globálního oteplování.
Omlouvám se za svou stupiditu.
27. 12. 2020 17:39
Re: Proč vodík ?
Jen jsem myslel, že když tu tolikrát hlasas své pravdy, že by jsi mohl odhalit primitivní hoax.
27. 12. 2020 17:43
Re: Proč vodík ?
Tak to napiš - jakej.
edit...aha, dva mínusy na slušnej dotaz.
Lidská malost je strašnej problém.
Avatar - Blue Sun
27. 12. 2020 17:47
Re: Proč vodík ?
Ano, dokazuješ to tu každým příspěvkem. :-D
27. 12. 2020 17:51
Re: Proč vodík ?
Ptám se na ten hoax. Nestydím se zeptat a očekávám odpověď. Nemám s tím problém.
Jakýmkoliv příspěvkem nikdo svou malost nedokazuje - maximálně neinformovanost nebo blbost. A to když mi napíšeš, nemám problém
Jde o to něco napsat.
Ale když se připlazíš jak anonimní po se routka a opravdu jediné, čho jsi schopen, je ten palec, je mi to líto. Jen těžko se mi věří, že taková ubohost existuje. Mě to nevadí, jen mě to fascinuje. Je to strašná bezmoc a je mi těch lidí líto.
27. 12. 2020 17:52
Re: Proč vodík ?
Nákladní loď a emise jako milion kamionu. Známý hoax který jde odhalit krátkou logickou úvahou.
Ps. Nevím jestli zrovna ty kdo by se tu měl rozčilovat nad hlouposti a malosti :-)
27. 12. 2020 18:00
Re: Proč vodík ?
No já mám něco nastudováno o lodních motorech a i jsem je viděl vyrábět...přesný čísla emisí nevím a ty asi taky ne (nikde se neuvádějí).
Ale vzhledem k tomu, co to je zač a jak pokročily motory náklaďáků...bych tomu věřil.
Dostal šanci a neproměnils to. Odkaz na relevantní údaje jsem z tebe nedostal. Nemáš o těch motorech ponětí.
Chceš se o tom něco dozvědět, nebo je zbytečné, abych se rozepisoval?
27. 12. 2020 18:11
Re: Proč vodík ?
Ale prd, stačí jednoduchá úvaha a trocha znalosti. Ten hoax si najdi sám. Nalít si na jasný hoax. To znamena, že naletis i na jiné které nejsou tak jasne.
Takže co zbylo ztvych pravidelných hlásání tady?
27. 12. 2020 18:20
Re: Proč vodík ?
No právě pár těch znalostí (faktů a čísel) spolu s rozumnou úvahou jsem nabízel.
Tys to neunesl, ze starchu o svůj blud.
Má hlásání jsou pravda kterou mohu doložit. Tys to neunesl.
Čili: Opravdu velká nákladní loď nebo tanker produkuje tolik emisí, jako několik set tisíc nákladních vozů. V případě moderních motorů u těch aut je milion dost reálné číslo.
Máš poslední šanci - chceš ty čísla a nějak to rozporovat či uznat, nebo budeš křičez o hoaxu a trapně odmítat nabídku na poučení?
27. 12. 2020 18:39
Re: Proč vodík ?
Hele a neměl by jsi doložit ty správnost svého tvrzení? :-)
Je tak lehké najít v tvých nazorech neznalost. Asi proto debatujes tady na tomhle světovém webu o své dokonalosti. :-)
Jedna se o emise síry https://auto.pravda.sk/…ax-alebo-pravda/

To se samozřejmě pokroutilo do takovýchto článku. https://www.auto.cz/…to-nekoho-100743

A někdo na to prostě naleti :-)
27. 12. 2020 19:23
Re: Proč vodík ?
To: fostek:
Ak už nemáš vedomosti ako Hendly, skús použiť trochu logiky. Keď má mať loď emisie ako milión nákladiakov, tak aj spotrebu by mala mať ako milión nákladiakov, nie? Kamion berie bežne povedzme 30 litrov? Tak loď potom na 100 km by musela spotrebovať 30 000 000 litrov. Pri krátkej 500 km plavbe z Hamburgu niekam do UK by taká loď podľa teba spotrebovala 150 miliónov litrov paliva. Nie si trošku na hlavičku, fostíček?
27. 12. 2020 23:44
Re: Proč vodík ?
Ja si teda nevsiml ze by fostek tvrdil ze se jedna o emise CO2. Navic to cislo o milionu aut jeste dost podstrelil. Je to vyznamne vic.
28. 12. 2020 10:29
Re: Proč vodík ?
Zajímavé, že jsi přišel s tím samým co jsem zde dával a na čem je ten hoax založený. Jde o jedinou složku emisí a to síru. A vtip v tom velikém čísle je, že jde zas jenom o základní znalosti matematiky. Když máš u aut bezsirne palivo tak pak násobí velice malé číslo a proto ti to vyjde v milionech.
Smutné je, že tak průhledné pokroucenim reality dává lidem falešnou představu o tom jak to je. Viz úvodní příspěvek zde. A tohle je základní logikou lehce odhalitelny hoax. Jsou daleko propracovanější fakenews.
28. 12. 2020 12:00
Re: Proč vodík ?
To ryccardo:
"Ja si teda nevsiml ze by fostek tvrdil ze se jedna o emise CO2. Navic to cislo o milionu aut jeste dost podstrelil. Je to vyznamne vic."

Topiaci sa aj slamky chytá, že? Ak sa píše o emisiách, vždy sa píše o CO2, tie sa merajú, sledujú, normujú. Všimol si si, že by sa u spaľovacích motorov uvádzali aj nejaké iné emisie? O iných emisiách sa píše jedine v prípade, že napíšu, o akých emisiách je reč. Ak sa to neuvádza, ide o CO2.
28. 12. 2020 19:09
Re: Proč vodík ?
Nejvíc se řešily nyfťáky a tam to o CO2 opravdu nebylo.
28. 12. 2020 22:59
Re: Proč vodík ?
Naopak. U spalovacich motoru se resi emise hlavne skodlivych latek. NOx, pevne castice a v tomhle pripade se fostek bavil o emisich siry.
29. 12. 2020 09:49
Re: Proč vodík ?
To myslíš vážně? :-)
Fostek o siře nic nepsal a ani to z kontextu nejde vyvodit.
Proč ho tedy obhajujes? Je to tvůj další Nick? A nebo už jsi tak zaslepený nenávisti?
Ps: to ti nevadí charakter toho chování co obhajujes? Neznalost, urazky a neschopnost uznat omyl?
31. 12. 2020 09:37
Re: Proč vodík ?
Ano myslim to vazne. Naopak mi silne vadi tvoje chovani. Podivej se co si predvedl. Proc jsi zrovna nenapsal ze ty milionkrat vetsi emise se tykaji vyhradne siry, aby si to uvedl na pravou miru, ale misto toho lzive napises ze je to znamy hoax?
31. 12. 2020 18:20
Re: Proč vodík ?
Je to známý hoax. Položil jsem tedy slušný dotaz jestli na něj nenaletel.
Že jde o síru jsem uvedl i s odkazem.
Je zajímavé, že Fostek nedokáže odhalit tak jasnou manipulaci.
Ps. Podíval jsem se na tebou doporučenou přednášku paní Drabove. Musím říct, že mě celkem zklamala. Třeba radioaktivni odpad přešla s přirovnáním s běžným komunálním odpadem.
31. 12. 2020 22:36
Re: Proč vodík ?
A vsimnul sis toho smesne malyho cisla 270 000 tun na celym svete za celou dobu provozu vsech JE? To fakt neni prekazka, abychom zaostavali a odvraceli se od JE.
1. 1. 2021 19:13
Re: Proč vodík ?
Problém je, že i když je ho relativně málo nevíme co s ním. Prostě na to není řešení.
A vsimnul jsi si jaké země se od JE odvrácení a jaké země ho plánuji stavět?
A jak probíhají dnešní stavby JE v Evropě?
1. 1. 2021 19:36
Re: Proč vodík ?
Staty jako Japonsko, Francie a USA jsou v tomhle ohledu napred, tam probihala vystavba pred desitkama let a podil JE je v techto statech veliky. My je holt musime dohnat stejne jako to delaji staty typu Indie, Cina, Rusko. Hlubinne uloziste v odloucenych lokalitach neni problem k ukladani vyhoreleho paliva vyuzivat. Jen se musi chtit a nehledat duvody proc to nejde.
2. 1. 2021 10:30
Re: Proč vodík ?
Ano jsou napřed. Proto taky od JE ustupují. A mám za to, že u nás je větší procento ele z JE než např v USA, ale to bych musel dohledat.
Hlubine úložiště které musí fungovat min 4000let. Takže asi jako pyramidy. Ty náklady budou jaké?
Sleduješ poslední události ve Finsku a jejich JE?
PS: tak procento výroby z JE je jedno z největších na světě a ty 4000let jsem hodně podsekl🙂
4. 1. 2021 09:23
Re: Proč vodík ?
No nevím co tě motivuje k boji proti JE, což je zatím nejefektivnější zdroj stabilního zdroje energie, který lidstvo vymyslelo, ale nemusíš tady šířit poplašný zprávy typu, že musíme řešit skladování vyhořelýho paliva na dalších 4000 let. Je reálné, že to vyhořelé palivo získá v horizontu let druhotné využití. Nešiř zelený bludy jak Hammuna. Mě na stranu zaostalých odpůrců jádra nestrhneš. Jestli se o to chceš pokoušet je to zbytečná práce. Tady si můžeš něco počíst.

https://cs.wikipedia.org/…pro_IV._generaci

https://cs.wikipedia.org/…ern%C3%A9_palivo

https://www.seznamzpravy.cz/…cit-nelze-132531

Věř vědcům ne zeleným ekoaktivistům.
Avatar - Hammunasakra
4. 1. 2021 11:05
Re: Proč vodík ?
Motivuje ho, mě, nás totéž co všechny ostatní = tedy celý vyspělý svět. Ty proti němu (skoro) ve všem bojuješ

Efektivnost (současných) JE = je NIŽŠÍ NIŽŠÍ než i obyčejná uhelná elektrárna

Ještě DRTIVĚ DRTIVĚ (několika NÁSOBNĚ!!!) horší = je to s ekonomickou efektivností

UŽ si viděl ten dokument Život na naší planetě = od držitele 30 ti doktorátů? Většinu věcí co tam shrnuje popíráš. Extrémní NEefektivita jádra je dobrý příklad = věř odborníkům a NE tomu co si vymyslíš nebo usmyslíš

EDIT koukl jsem na tvé vánoční příspěvky = chtěl si potvrdit postavení nejvulgárnější diskutér ACZ? Splněno
Vzhledem k tomu že všude jinde včetně mého webu tyhle extremisty prostě blokujeme = si nejspíš nejsprostší diskutér českých webů
A teď bez záruky ale těch vulgarit během vánočních svátků bylo tolik = že si možná největší extrémista Vánoc 2020 na celé planetě Zemi
4. 1. 2021 12:59
Re: Proč vodík ?
Já už myslel, že si zdechnul a ty zase přijdeš opruzovat? Že neumíš počítat je všeobecně známý. Na energii, kterou vyprodukuješ z 1 kg jaderného paliva potřebuješ asi 4 000 000 kg uhlí, takže ta efektivita je celkem jasná.

Že nesouhlasíš s někým úrovně prof. František Hrdlička jen dokazuje jakej seš tupec. To je právě ten odborník, který ti to v tom odkazu jasně polopaticky pro pitomce jako seš ty vysvětluje. Nicméně můžeš maximálně skřípat zubama. Jaderná energetika se bude u nás rozvíjet, ať se ti to líbí nebo ne. Máš smůlu.
4. 1. 2021 11:27
Re: Proč vodík ?
Druhotné použití vyhořelého paliva je jak daleko? Už se někde staví 4 generace reaktoru?
Jak to vychází finančně? Protože podle aktuálních zpráv je už klasická JE nekonkurence schopna a reaktory 4.generace amji být v tomto ohledu ještě horší.
Ukládat se musí nejen palivo. Znamená to další náklady v řádech stovek miliard.
Avatar - Hammunasakra
4. 1. 2021 11:34
Re: Proč vodík ?
Ekonomicky jsem ryccardovi dával odkaz a příklad = je to jako by cena litru benzínu pro něj jeho děti a asi i vnoučata byla buď za 10 kč (obnovitelné zdroje) nebo 30 Kč (současné) jádro

Male modulární reaktory (ca za 10 let?l asi někde v polovině = odhad je 55-60% ceny (ruského) jádra (co pomalu končí) co (vím proč) prosazuje Zeman (nevím proč) Barik, ryccardo atd
4. 1. 2021 13:07
Re: Proč vodík ?
malé modulární reaktory? Když to bude za 10 let na trhu, tak tím směrem můžeme energetickou koncepci státu klidně rozvíjet. Mezitím už ale budeme dostavovat Dukovany, protože TEĎ nic lepšího prostě nemáme. Tak to prostě bude troubo :D
4. 1. 2021 13:23
Re: Proč vodík ?
A znova, opravdu nás zachrání 10% produkce z nové JE za cenu 1/2 bilionu?
4. 1. 2021 14:15
Re: Proč vodík ?
Ano zachrání. Protože je to zdroj na 80 let. Už se na to prosím znova neptej. Kdyby nás nezachránil, tak odborníci nevolají po výstavbě takového zdroje. Nicméně možná až se tenhle zdroj dostaví budou k mání ty malý modulární reaktory a nebude potřeba dostavovat dalších 10% Temelína.
4. 1. 2021 14:53
Re: Proč vodík ?
80 let? To je jako by jsme dnes používali elektrárnu z roku 1940...
4. 1. 2021 15:09
Re: Proč vodík ?
Ano to je plánovaná životnost.
4. 1. 2021 15:15
Re: Proč vodík ?
A dovedes si to představit?
1940...
4. 1. 2021 22:29
Re: Proč vodík ?
No a proc ne? Neni to modni zalezitost, takze s patricnou udrzbou a prubeznou modernizaci veci kolem reaktoru proc ne?
5. 1. 2021 07:46
Re: Proč vodík ?
Co dnes funguje z roku 1940 z energetiky?
Ano, jistě to fungovat může, ale za jaké investice.
Avatar - Hammunasakra
4. 1. 2021 13:25
Re: Proč vodík ?
Troubo? Ještě že všechno co napíšeš je obráceně
Ty fakt potřebuješ rozbít hubu = tupej + sprostej = k čemu jsi?

Jinak viz Drábová KDYŽ teď NEDOSTANEME DUKOVANY NIC SE NESTANE
4. 1. 2021 14:19
Re: Proč vodík ?
Ty potřebuješ rozšlapat rypák ty xindle za-sranej.

Drábová nic takovýho netvrdila. Vytrháváš větu z kontextu. Naopak volá po dostavbě Dukovan. Odkaz jsem ti posílal. Teď tady máš dalšího odborníka prof. Hrdličku, který ti tvrdí to samý. Jenže ty seš zelenej tupej zmr-d a odborníky neposloucháš.
Avatar - Hammunasakra
4. 1. 2021 14:27
Re: Proč vodík ?
Opravdu z-mrde atd? :-(

Takže viz Drábová = dostavba NENÍ NUTNÁ a Pusť si ten dokument = je tam vše včetně typu JE pro které tak bojuješ

Proč Zeman vim (e) proč ty nevím = ekonomicky se nevrátí ani Temelín. Proč chtít ekonomický totálně neefektivni končící technologii?
4. 1. 2021 15:03
Re: Proč vodík ?
Takže ty seš blbečku už chytřejší než jaderný fyzici, když víš co je totálně neefektivní. Ty máš ale sebevědomí :D
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 06:15
Re: Proč vodík ?
Jaderném fyzik chce jádro = takhle je to jednoduchý

Mluvim o TOBĚ = TY SI napsal "nejefektivnější" = já opravil že to není pravda. Proč si to psal? Fakt sis to myslel? Ekonomická stránka věci je úplně šílená = chápeš ten rozdíl např = někdo celý život litr benzínu za 10 kč a ty za 30 Kč? ?
VYŠŠÍ cena pořízení + VYŠŠÍ cena energie po celou dobu + VYŠŠÍ cena za sanaci = výhodný leda pro Rusa co k němu letěl Nejedlý jednat jak s náma vy... = pro nás po všech stránkách NEefektivní
Tys napsal NEJEFEKTIVNĚJŠÍ

I obyčejný uhlí má vyšší efektivitu (účinnost) než to co prosazuješ. Ekonomicky = totální katastrofa

Proč prosazuje ruský nebo čínský jádro Zeman je jasný = je z-mrd abych použil tvou terminologii. Proč ty?

Je to jako když si v době Dieselgate odmítal naměřený hodnoty a tvrdě bojoval za VW levárnu = PROČ chceš končící technologii ekonomicky bez návratnosti? VÍŠ že ani Temelín se nikdy nezaplatí nebo?
5. 1. 2021 08:58
Re: Proč vodík ?
Debílku prof. Hrdlička není jaderný fyzik.

Ano je to nejefektivnější způsob získávání energie, který zatím lidstvo zvládlo.

https://www.epet.cz/…jaderna-energie/
5. 1. 2021 09:07
Re: Proč vodík ?
Citace z odkazu:"Nejznámějším problémem, spojovaným s využíváním jaderných elektráren, je však otázka konečné likvidace radioaktivního jaderného odpadu. V současné době se vyhořelé palivo ukládá na několik desítek let do meziskladu a počítá se s tím, že bude následně dlouhodobě uskladněno v bezpečném hlubinném úložišti. Předmětem výzkumu jsou i možnosti využití jaderného odpadu jako zdroje surovin či jako paliva pro jiný typ elektráren"
Takže nic o tom, že by za 20let mělo být reálné dnešní odpad využívat.
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 09:20
Re: Proč vodík ?
:yes: :yes: :yes:
5. 1. 2021 10:27
Re: Proč vodík ?
Ano to je přesně ono. Takové elektrárny jsou už dokonce vyzkoušené a fungují. Co ale používají za palivo netuším. Na množivých reaktorech pracuje i USA, Francie a Japonsko, takže rozhodně není nutno mít obavy, že se tady zavalíme jaderným odpadem.

https://cs.wikipedia.org/…iv%C3%BD_reaktor
5. 1. 2021 11:54
Re: Proč vodík ?
A prošel jsi ten svůj odkaz? Západ se nedostal dál než k pokusnému reaktoru a to už před 20 lety. Rusko má jeden na jiné palivo a je otázka zda to není spíš pro využití na jaderný arzenál.
Vše sebou nese jen další rizika a ohromné finanční náklady.

A proti tomu zde vzniká obrovské množství nových projektů OZE a jejich cena neustále klesá.

https://temelin.cz/…toru-iv-generace
5. 1. 2021 12:34
Re: Proč vodík ?
Jasný. Pravda, že západ v tomhle ohledu trochu zaostává díky velkému tlaku různých sluníčkářsko zelených hnutí, který myslí že větrníky a soláry nám budou stačit. Nevím teda jak Japonsko a USA, tam úplně takový zelený makovice nevládnou. Projekty OZE jsou bohužel jen ten doplněk. Nedokážou tvořit páteř energetický sítě. To už vysvětloval ten prof. Hrdlička v odkazu co jsem ti posílal.
5. 1. 2021 13:43
Re: Proč vodík ?
Doplněk který v de uz dnes dělá 50%? Samozřejmě ne kontinuálně, ale je to teprve začátek. Skoro všichni jdou cestou oze a akumulace.
5. 1. 2021 14:59
Re: Proč vodík ?
Zajímavý, že jsem o tom ještě žádnýho odborníka na energetiku neslyšel mluvit. Pošli mi taky nějaký odkaz, kde tohle řešení někdo rozebírá.
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 09:18
Re: Proč vodík ?
Ne (opravdu) NENÍ = viz já včera 11:05

Stavíš na MYLNÉM předpokladu! Snad jednou časem = snad už příští generace = bude ekonomicky i efektivitou konkurenceschopnější. Takže PROČ trváš na té co končí??

Alespoň (milá) RADIKÁLNÍ ZMĚNA se Zemanem rusem a číňanem

EDIT 2,89 Kč + DPH už snad taky nezaokrouhluješ na korunu padesát = a elektřina z jádra vs z obnovitelných zdrojů je ekonomicky daleko horší VĚTŠÍ rozdíl než nafta vs benzín.
PROČ ses rok(y) hádal že tomu se neříká dotování? Protože si to ode mne slyšel jako od prvniho?
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 22:35
Re: Proč vodík ?
Fakt myslíš že vulgarity = změní realitu? Hrdličku nevzali na jadernou fyziku tak vystudoval příbuznej obor = a dneska na jaderný fakultě PŘEDNÁŠÍ = spíš asi přednášel dneska je desetiletí důchodce ale to je fuk. Stavěl Jaslovský Bohunice a je snad dodnes člen Jaderný komise = takže jak sem napsal = u těhle lidí NENÍ O ČEM
U Zeman a (ze smutně jiných důvodů) NENÍ O ČEM

Téma že závěrům (měření) ČVUT k emisím si se tu opakovaně vysmíval a na jednom abolventovi někdy před 55 lety za socilismu studoval co je dnes desetiletí v důchodu stavíš = je fakt černý humor

Ale PROČ to co je ekonomicky nejNE-NE-NEefektivnější = chceš tak moc ty? Není šance ani na černou nulu = tutovej PRODĚLEK
Nepochopil si příklad já celej život palivo za 10 kč za litr a ty za 30? Tak si to posuň na já za 30 kč/litr a ty 90 kč za litr paliva = už chápeš jak moc nejNEefektivnější je výroba elekřiny jadernou elektrárnou TÉTO generace = kterou bůhvíproč agresivně prosazuješ ty?

A to samý efektivita ve smyslu účinnost = i blbý uhlí je asi o třetinu EFEKTIVNĚJŠÍ

Viz ten shrnující dokument majitele 30ti doktorátů = hodně z toho znáš (nejen) ode mne a říkáš téhle úrovni znalostí: blbeček debílek kretén tupý hovado atd. atp.
6. 1. 2021 10:28
Re: Proč vodík ?
Boze ty si kreten. Tebe odstrelit a hodit shnit na kompost. Takze odbornika, ktery prednasi na vysoky skole prislunou problematiku a jedno jestli Drabova nebo Hrdlicka povazujes za nekompetentni, kterym se nema verit. Misto toho veris sice uznavanymu ale prirodovedci, ktery nema o energetice ani tuseni. Ty jsi fakt tupej odpad nejhrubsiho zrna. Nereaguj uz na moje prispevky prosim te. S nekym tak ubohym jako ty se fakt nepotrebuju vybavovat. Vyber si nekoho sve urovne.
6. 1. 2021 11:10
Re: Proč vodík ?
Kam až chceš klesnout :-( ? Opravdu jsou i jiné názory než zastánci svého oboru v ČR.

https://oenergetice.cz/…bou-energiewende

A to je jen příklad. Těch plánů, detailů, rozhovorů atd na téma přechodu k OZE a celkové změně trhu s ele nejen v evropě je všude dost.
V ČR chceme jít zase vlastní centrální cestou a vyčleňovat se z evropy (proč asi zrovna Zeman chce aby jsem investovali do JE nejlépe směrem k rusku nebo číně a tím se energeticky nepřipojovali ke zbytku západní evropy). Podívej se jak jsou dnes u nás nastaveny nevýhodné podmínky vzhledem k úsporám a snaze o samostatnost v dodávce ele. Podporují se převážně jen velké zdroje. Proč o tomhle nemluví paní Drábová a a pan Hrdlička?
6. 1. 2021 12:29
Re: Proč vodík ?
Ano jsou. Ovšem názory členů hnutí green peace, strany zelených, jihočeských matek a podobných individuí, který problematice nerozumí není potřeba brát vážně. Na Zemana kašlu a už jsem ti napsal, že ani Rusko ani Čínu bych jako partnery pro dostavbu Dukovan nepovažoval za vhodné. Pokud vím, tak je odborníci ani nechtějí oslovovat. EU vládnou zelený ***, takže jediná šance je jít vlastní cestou a jejich zpátečnický rady vůbec nebrat vážně. Německo si solidně na-sralo do bot s odstavením jaderek a teď se v tom plácá. Kdybychom jim neprodali proud my a Poláci z uhelek, tak jsou v háji. Teď jim jejich kámoš USA brání v dostavbě Nordstream což je jejich jediná šance jak mít rychle dost proudu, takže ze srač-ček, do kterých se díky poslouchání zelených dementů dostali se můžou hrabat sami. My se do nich nepotřebujeme dostat, takže budeme rozvíjet JE. Převážně velké zdroje potřebuješ. Bez nich se neobejdeš. Průmysl ti jinak fungovat nebude. Domácnost kde máš ledničku a televizi uživíš s pár solárama a tunou baterek ve sklepě a pak si můžeš hrát na mudrlanta, že vlasně elektrárny nejsou potřeba. Fabriku o 1000 lidech bohužel takhle neuživíš. Na to potřebuješ velký zdroj a hlavně stabilně dodávající proud. Ne že to v noci vypneš a počkáš až ti vyjde slunce. Díky za diskuzi a probírej to dál s nějakou ezoterickou bytostí, se kterou si budeš víc názorově rozumět.
6. 1. 2021 13:16
Re: Proč vodík ?
Rozhodně ti nedávám odkaz na někoho z ekologického hnutí. na druhou stranu bych mohl lehce argumentovat tím, že dáváš odkazy na lidi z hnutí pro jadernou energii.
To že ty na Zemana kašleš nemění nic na tom co se děje.
A zbytek tvé argumentace - zase to vztahuješ na EU, tak to ale není - ta změna je v mnoha částech světa. (tuna baterek je opravdu jen výkřik..)

Podívej se na graf denní spotřeby - lze dohledat - těch nonstop spotřeb zase tolik není. Domácí spotřeba dělá 30% spotřeby ele a je zde veliká možnost úspor které jsou v čr sabotované.
PS: Je zajímavé, že jsi ochotný přistoupit na myšlenku, že průmyslově a vědecky daleko vyspělejší země to dělají špatně a my v ČR kde neopravíme takřka jedinou dálnic bez fatálních problémů to děláme dobře.
EDIT:
https://oenergetice.cz/…trne-technologie
https://oenergetice.cz/…ni-site-temer-50
6. 1. 2021 14:16
Re: Proč vodík ?
Ano v pořádku díky za diskuzi.
6. 1. 2021 12:35
Re: Proč vodík ?
A přestaň se toho hajzla furt zastávat. Lže a do očí ti bude tvrdit, že ne.
6. 1. 2021 13:02
Re: Proč vodík ?
Nevím kdy ti lhal, ale rozhodně se i přes své výstřední vyjadřování chová a argumentuje slušněji.
6. 1. 2021 14:17
Re: Proč vodík ?
Konkrétně s tou Drábovou a jejím údajném vyjádření ve smyslu, že Dukovany vlastně vůbec nepotřebujeme.
6. 1. 2021 14:49
Re: Proč vodík ?
Nevím jestli tam zaznělo slovíčko "vůbec", ale paní Drábová opravdu něco v tom smyslu řekla. Konkrétně "že když se nepostaví, tak se svět nezboří". https://plus.rozhlas.cz/…i-a-lini-8112954

Stejně tak tam zaznělo něco jiného než ty tvrdíš. Sama Drábová nevidí reálně stavbu dalších bloků. Zároveň to % z JE nebude jak naznačuješ, protože se současně zbytek Dukovan odstaví.
Avatar - Hammunasakra
6. 1. 2021 22:46
Re: Proč vodík ?
V čem LŽU?? PLus = to množství vulgarit je fakt nechutný + to že si během Vánoc byl určitě nejsprostší diskutér ACZ ale asi i všech českých webu = neni nadsázka

Buď ses mýlil nebo lžeš ty = že jádro je nejefektivnější. Omyl nebo..?

Popravdě tak vulgární si zčásti asi proto = že při lžích a výmyslech sem tě přistihl já (a to se nepromíjí) opakovaně = teda že sem to poznal TO se nepromíjí. I když si vymyslíš žes to něco slyšel na přednášce (že 99% ropy se projezdí v autech apod.), kdo o věci něco ví i tak v první vteřině ví že sis to vymyslel = to něco co tvrdíš PLUSplus i to že to bylo na přednášce. Žádný množství vulgarit to nezmění = já NElžu. Můžu se (občas ;) mýlit = oba víme že ty lžeš a vymýšlíš si = vědomě a docela často

Chápeš že tvá smršť sprosťáren nezmění realitu? Nezmění ani tvoje ani moje reálný znalosti vzdělání IQ ani to či sme napsali = kdo napsal blbost ta blbostí zůstane. Ať je poměr omylů 99:1 v můj nebo tvůj prospěch = urážkama se to nezmění = jádro se nestane nejefektivnější atd atp


Takže: V čem lžu?
A taky: PROČ tak tvrdě bojuješ za = končící ekonomicky (s drtivym náskokem) nejNEefektivnější technologii?
Avatar - Hammunasakra
6. 1. 2021 23:07
Re: Proč vodík ?
Ne za NEkompetentní = ale za to že MAJ ZÁJEM aby... prostě jaderný fyzik chce..

Zrovna tak (bohužel z daleko horších důvodů a TADY jsou na místě tvé vulgarity) MÁ ZÁJEM o (ruský čínský) jádro prezident https://zpravy.aktualne.cz/…5caac1f6b220ee8/ na Babiše si změnil názor = tady (už) taky?

Tvoje extrémně vulgární chování = nic nezmění na tvém omylu (či výmyslu) že jádro je nejefektivnější. Stejně jako nezmění to kdo z nás od dob kdy sem tě opravil že Nexen NENÍ skvělá čínská investice o kterých mluvil pan Zeman nebo že bys jako volič KSČm neměl pomlouvat Irán a už vůbec ne tvrdit že je podporovanej USA atd. atp. Nejde o to že VĚŘÍM přírodovědci co má 30 doktorátů = to (nevim jestli úmyslně) zcela CHYBNĚ formuluješ!
Víš kolik TISÍC (!)) vulgarit si jen na ACZ už napsal? Nic nemění na mé potřebě uvádět věci na pravou míru. Navíc když mě v jednom příspěvku jako te´d opakovaně urazíš = těžko můžeš čekat že budu držet hubu jak mě často nabádáš = těžko na něj nereagovat (a neuvést na pravou míru = takže JAK sem to myslel s Hrdličkou = už víš. Místo aha sorry = opět JEN urážení :no: Zajímavý jak moc si zaměřenej na důchodce = náhoda? Komunistický budovatel jádra Hrdlička logicky prosazuje "to svý" = stejně jako kandidátka za TOP09 Drábová = ale PROČ TY???
V podobě jakou chceš ty (a už za pár let to mění malý modulární reaktory = možná budou dřív než BY sme dostavěli Dukovany a Temelín = jak si přeješ) je jádro extrémně neefektivní výroba energie = úvodními náklady + po celou dobu výroby je do až 3x dražší + náklady po skončení výroby = sanace jaderný elektrárny plus skladování paliva. V podobě jakou ty chceš = ekonomicky nejNEefektivnější způsob
4. 1. 2021 14:27
Re: Proč vodík ?
Tak to rád dohledat, protože mám za to, že to řekla.
Omluvíš se pak?
4. 1. 2021 15:02
Re: Proč vodík ?
Řekla to v kontextu, že když se Dukovany nepostaví svět se nezboří jen místo toho musíme postavit postavit velké paroplynové elektrárny. Chápu to spíš jako argument toho proč ty Dukovany dostavět musíme. To ovšem jaksi nejsme ani bezemisní, ani nezávislí na fosilních palivech. Takže ten hajzl využívá záměrně zavádějícího titulku článku ve svůj prospěch doufajíc, že si nikdo nepřečte co je pod ním. Tady máš odkaz, ať to nemusíš hledat. Je to na úplným konci článku. A přestaň mu dělat maminku a hádat se za něj.

https://www.seznamzpravy.cz/…a-drabova-131472
4. 1. 2021 15:23
Re: Proč vodík ?
Tak zálohu JE v podobě plynu nejspíš budeme stavět tak jako tak. A podle vývoje ve světě budou v energetice dva stavy. Pokrytí spotřeby z oze a nebo běh na zálohu v podobě plynu a v budoucnu vodíku. Tam směřují hlavní ekonomiky nejen Evropy. My chceme za cenu neskutečných nákladů JE která nám stejně nic nevyřeší a z evropského pohledu je to příliš malý zdroj.
4. 1. 2021 22:34
Re: Proč vodík ?
V poradku vysvetli odbornikum ze se pletou. Me ty svoje postoje donekonecna omilat nemusis. Ja ti k tomu uz vsechno napsal.
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 06:01
Re: Proč vodík ?
Viz ten dokument Sira Attenborougha majitele 30 ti doktorátů = vysvětli mu že se pleteme

Můžeš bez póvloidního chování vysvětlit proč tak bojuješ za končící generaci technologie? Ekonomicky tristní ?

Proc to dělá Zeman je jasný = ale co z toho budeš mít ty?
5. 1. 2021 08:39
Re: Proč vodík ?
Jak souvisí ty kok-ote Attenborough a dostavba Dukovan? Co to furt blábolíš a mícháš se do debaty. S Hendlym se dá alespoň diskutovat. Ty meleš totální hovadiny. Holt jsou všichni technici a odborníci z Karlovky totální pitomci a ty se svoji nevzdělaností víš daleko líp co dělat.
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 08:48
Re: Proč vodík ?
Kok-kote?

Tos nepochopil ani že s Hendly říkáme to samé?

A že VIZ TEN DOKUMENT Sir Attenborough = to co my?!?

Takže PROČ ty to co Zeman? Proč ty zarputile chceš za každou cenu končící ekonomicky prodělečnou ruskou technologií?

Zeman protože je zm-rd a kok-kot podporující *** Babiše (vše citát TY) ale,proc to chceš TY?
5. 1. 2021 08:59
Re: Proč vodík ?
Chcípni než domů dojdeš trole tupej. :no:
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 09:04
Re: Proč vodík ?
Jdi k psychiatrovi :-(
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 07:18
Re: Proč vodík ?
Viz Drábová NENÍ teď NUTNO

Proč TY horuješ za ruskou technologii??
Ekonomicky extrémně nevýhodou?

Už i ČEZ pracuje na efektivnějších ekonomicky výrazně výhodnějších modulárních...
5. 1. 2021 08:47
Re: Proč vodík ?
ču-ráku za tvoji lež bych tě nakopal do xichtu. Za žádnou ruskou technologii nehoruju. Klidně ať to dostaví Francie nebo Korea. Rusáky a Číňany bych ani neoslovoval. Uvedl jsem na pravou míru jak tu větu, kterou se snažíš neustále překroutit, Drábová uvedla. Není to tak, že Dukovany vůbec nepotřebujeme, ale když se nepostaví Dukovany jsme nucený postavit místo toho v odpovídající kapacitě dostatečný počet plynových elektráren. Jiná cesta není. Až budou modulární reaktory můžeme je používat. Zatím nejsou. Tady máš ty hajzle ulhanej ještě jednou ten odkaz a máš to na konci toho článku.

https://www.seznamzpravy.cz/…a-drabova-131472
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 08:50
Re: Proč vodík ?
Čůr-áku?? Fakt jdi k psychiatrovi

Proč mi dáváš odkaz na něco na co sem upozornil já tebe :'-(
5. 1. 2021 07:55
Re: Proč vodík ?
Zajímavé, že stejní odborníci hledají uložiště odpadu o kterém říkáš, že je jen kradení peněz.

Já se nakonec s paní Drábovou i shodnu. Bylo by to dobré, ale když se to nepostaví tak se zas tolik nestane a stavět v době kdy máme na hradě prezidenta s jasným směřováním k Číně a Rusku a ve vládě vydíratelného předsedu není zrovna nejlepší nápad.

Stejně tak je otázka kolik by to celé stálo, odhady podle zkušeností z probíhajících evropských staveb JE jsou hodně podstřelené a financování JE úvěrem je drahé. To že to vláda chce prohnat přes statní rozpočet jen zastírá další náklady pro celou ekonomiku. A je rozdíl zda ČR staví 1 blok a čína třebas 10 protože to je uplně jiný poměr investice k HDP.
5. 1. 2021 08:54
Re: Proč vodík ?
Prezident neurčuje kdo nám bude dostavovat JE. Může si blábolit co chce, ale nemá na to vliv. Osobně by se mi líbili ti Korejci. Francouzi jsou banda idiotů tam bych se bál komplikací v průběhu realizace. Amíci jsou hajzlové na úrovni toho Ruska. Ty bych z politických důvodů radši taky neoslovoval. Jinak než úvěrem to financovat nepůjde. Přeci jen je to velký projekt, ale to nevidím jako překážku. Je to investice na desítky let. Nebo se můžeme vydat cestou zachytávání CO2 jak o tom mluvil prof. Hrdlička a vykašlat se na kompletní odstavování uhlí.
5. 1. 2021 09:13
Re: Proč vodík ?
Prezident bohužel určuje za dnešního stavu dost věcí.
Ano, financovat se musí úvěrem, ale jakým. Něco jiného je půjčovat si na JE a něco jiného na jiné zdroje.
Dnešní stav v ČR je v tomhle ohledu tragédie. Podpora úspor, malých zdrojů atd je minimální. Vse se tlačí do velkých zdrojů jako je JE. Jsme 7 největší exportér ele na světě.
5. 1. 2021 11:08
Re: Proč vodík ?
Ano jsme teď velký exportér, ale s nastupující elektromobilitou a plánovaným odklonem od uhlí už nebudeme mít ani na vlastní potřebu. Proto musíme na rozvoji JE pracovat. Nevím vlastně proč to se mnou řešíš? Rozhodně mě o žádný sluníčkářský představě a nepotřebě JE nepřesvědčíš a odkazy na názory odborníků v oboru jsem ti naposílal. Je to investice do budoucna a proto je třeba ji akceptovat.
5. 1. 2021 11:43
Re: Proč vodík ?
Protože jsou i jiné cesty. Elektromobilita celkově spotřebu nijak výrazně nezvedne a investice do úspor by byla mnohem méně nákladná než JE. Dnes je v ČR vše nastaveno pro velké zdroje a je bráněno změně a jen se snaží dnešní stav konzervovat za cenu ohromných nákladů stavbou JE která ve finále řeší cca 10% spotřeby. A stavba JE je jen začátek mnoha dalších výdajů a rizik
5. 1. 2021 12:40
Re: Proč vodík ?
Ty sis všiml, že by Drábová nebo Hrdlička zmiňovali nějaký jiný cesty? Myslíš nechat uhlí a zachytávat CO2 z atmosféry? Taky by to asi šlo a počkat si 10-15 let na malý modulární reaktory. Elektromobilita spotřebu zvedne, jelikož auta, který jela k pumpě budou místo toho sosat proud ze zásuvky. Bohužel se s tím, asi budeš muset smířit, že to bude podle představ odborníků a ne tvých.
5. 1. 2021 13:41
Re: Proč vodík ?
Přijde mi že nedokážeš vystoupit z bludneho kruhu. Ev jsou naopak ideální prostředek doplňující Oze díky akumulaci.
Stejně tak nova JE pokryje u nás max 10% spotřeby takže alternativu musíme najít. To vše ale za obrovských finančních nároku na JE. Už dnes se schvaluje zákon na to, že se z případně JE bude vykupovat ele i za cenu převyšující tržní cenu.
5. 1. 2021 15:08
Re: Proč vodík ?
EV nic neakumulují. Dobiješ si je a proud projezdíš. Nevracíš ho zpátky do sítě. Však taky nebudeme dostavovat jen Dukovany ale taky Temelín. Bavíš se o horizontu 40 let, než se odstaví uhelný ele. To budeme skoro v důchodu. Nebude to pak tudíž jen 10%, ale celkově se bude v roce 2040 JE podílet na výrobě elektřiny 50% Dnes je to asi 30%. Zbytek pak to OZE a plyn.
6. 1. 2021 11:16
Re: Proč vodík ?
EV samozřejmě akumulují. Jen se to nevyužívá ještě v plném měřítku. Nabíjení v době přebytku výroby bude uplně běžné. Tím ušetříš energii na výrobu paliv a v budoucnu budeš auto používat jako akumulátor i pro domácí spotřebu.
Reálně nemáme prostředky ani na stavbu jedné JE. Stejně tak už dnes je na stole zákon o tom, že budeme muset platit za odebírání ele z případné JE netržní cenu.
https://ct24.ceskatelevize.cz/…ho-bloku-dukovan
EDIT: Když to projdu zpětně co jsi tvrdil - životnost JE80let - to je něco co je čistě teoretická věc. jaká je dnešní nejstarší JE v provozu? max životnost je cca 40let.
JE na vyhořelé palivo za 20 let - zatím se neplánuje žádná výstavba
Sklady vyhořelého paliva - podle tebe podvod a krádež
6. 1. 2021 12:33
Re: Proč vodík ?
Akumulují? Akorát ji nevracejí do sítě. EV síť jen zatěžují svými potřebami, ale nedokáží ti v případě nedostatku proud poskytnout. Elektřinu v nich provozem jen spotřebováváš. Rozhodně ji s EV nijak negeneruješ, aby si ji mohl do sítě dodávat.
Sklady vyhořelého paliva s ohledem na objem odpadu není zásadní problém pro JE nerozvíjet.
6. 1. 2021 13:06
Re: Proč vodík ?
Samozřejmě, že je plán stabilizace sítě pomocí EV baterií. Ve velkém je předpoklad využívání EV jako akumulátorů pro domácnosti.
Sklady pro jaderný odpad jsou potřeba a jen jejich hledání stojí jednotky miliard ročně. Samotné budování bude ve stovkách miliard a provoz je vlastně nevyčíslitelný.
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 05:54
Re: Proč vodík ?
Takže VÍŠ že to řekla!
Avatar - Hammunasakra
5. 1. 2021 22:25
Re: Proč vodík ?
Ano z mého dřívějšího odkazu VÍŠ že to řekla = jen si to popíral :no: :-(
6. 1. 2021 10:33
Re: Proč vodík ?
Ty by si za to neustaly lhani potreboval tak rozbit hubu ty zmetku.
4. 1. 2021 13:04
Re: Proč vodík ?
20-30 let. Čímž pádem není vůbec nutný řešit skladování vyhořelýho paliva po dobu 4000 let jak se snažíš tvrdit. To si naletěl na nějaký hoax nebo si to vymyslel sám na základě neznalosti problematiky?

Co se týče ceny, tak to prof. Hrdlička vysvětloval v tom rozhovoru. Navíc když se koukneš na ten graf 4 možných scénářů naší energetické koncepce, tak ten s fotovoltaikou (4.scénář) vychází jasně nejdráž.
4. 1. 2021 13:20
Re: Proč vodík ?
20 - 30 let než bude co? Než to bude někdo 4. stavět? A proč to bude stavět?
Finove Teda staví úložiště proč? Proč se investuje do hledání úložiště v ČR?
4. 1. 2021 14:23
Re: Proč vodík ?
20-30 let než budeme umět reálně zužitkovat to vyhořelý jaderný palivo. Úložiště samozřejmě potřebuješ kam to budeš teď ukládat? Nepotřebuješ ho ale na 4000 let. To je ten rozdíl.
4. 1. 2021 14:29
Re: Proč vodík ?
Takže se budují nákladná dlouhodobá úložiště na několik desítek let?
Kdo planuje stavět 4.generaci? Aby to bylo za 20 let už se musí projektovat.
4. 1. 2021 15:07
Re: Proč vodík ?
Finančně nákladná úložiště se budují hlavně proto, že se na tom dají nakrást peníze. Jinak by tak nákladná být vůbec nemusela. Takže by to chtělo se spíš zaměřit na způsob jak takové úložiště vybudovat co nejlevněji ne říct, že radši budeme sedět potmě. Kdy bude 4. generace to bylo v tom odkazu co jsem ti posílal. Plánuje se že ve 30tých letech to bude vhodný pro komerční použití.
4. 1. 2021 15:17
Re: Proč vodík ?
Takže 4.generace se plánuje a možná bude...
A na stavbe JE se peníze nemůžou nakrast?
Avatar - WinDiesel
28. 12. 2020 11:21
Re: Proč vodík ?
Hele hořčice, co když měl na mysli emise NOx a pevných částic?
28. 12. 2020 12:02
Re: Proč vodík ?
To WinDiesel:

Keď sa píše o emisiách áut, proste ide o CO2, ktoré sa merajú. Keby mal na mysli NOx, musel by napísať, že ide o práve ne. ;-)
28. 12. 2020 08:06
Re: Proč vodík ?
502 Bad Gateway
Avatar - Blue Sun
27. 12. 2020 17:46
Re: Proč vodík ?
V přepočtu na tunokilometry jsou nákladní lodě emisně nejčistší způsob přepravy.
To, že vodíková auta jsou nesmyslná černá díra na dotace, ovšem nerozporuju.
27. 12. 2020 17:53
Re: Proč vodík ?
Ok. Odkud to máš? Chtěl bych si o tom přečíst víc.
Sám asi cítíš, že tohle je lepší, než máznout ten paleček.
To je jako napsat "Jsem ubožák, nula a nic nevím, co bych k tomu napsal. Závidím fostekovi jeho vědomosti, inteligenci i majetek. Ale nemůžu s tím nic dělat. Trošinku si ale ulevit můžu...paleček!"
:-!
Tak už toho nech.
Avatar - Blue Sun
27. 12. 2020 18:34
Re: Proč vodík ?
Z principu dávám zase palec... a hrdě se k němu přihlásím. Proč, to asi uhádneš sám, že?
27. 12. 2020 19:44
Re: Proč vodík ?
Dávam druhý. Neznášam hlupákov, čo sa tvária, že vedia všetko a dávajú to ostentatívne najavo svojou povýšenosťou a aroganciou.
Avatar - WinDiesel
28. 12. 2020 11:23
Re: Proč vodík ?
No kritizovat, to ti jde wole, ale neviděl jsem od tebe ani náznak pokusu o diskuzi.
Jsi hlupák který se snaží ostatní označovat jako hlupáky.
28. 12. 2020 12:08
Re: Proč vodík ?
O čom chceš diskutovať? Fostek už písal také donebavolajúce hlúposti, že nešlo neozvať sa. Inak diskutovať nie je s kým. Je tu pár ľudí s rozumným pohľadom, ktorých o inej pravde presviedčať netreba, a kopec ľudí, čo si o sebe myslia, že majú úroveň a najsprávnejší pohľad na všetko; akurát majú zväčša šedý zákal alebo na očiach klapky. Vidia len to svoje a to čo chcú vidieť, a hľadajú všemožné spôsoby, ako nevidieť realitu a utvrdzovať sa vo svojej pravde. A s nimi je akákoľvek diskusia márna a zbytočná. Takže radšej si len prečítam, a idem ďalej. Kapišto?
P.S. Za hlupáka bol zatiaľ označený len fostek, a úplne právom. Chceš sa k nemu pridať do partie? :-[]
28. 12. 2020 09:38
Re: Proč vodík ?
Trochu pokori by ti ale neuškodilo. Lode sú z pohľadu CO2 čistejšia ako autá, ale ich palivo malo iné predpisy pre maximálny obsah síry. Z toho vznika ta povera, čo sa všade po webe recykluje. Aktuálne sú už platne iné predpisy pre obsah síry v lodnom palive. Stále to nie je ako to čo tankuješ do auta, ale je to lepšie. A nie je to obmedzenie na strane techniky. Ide len o to, že predpisy ti umožňujú páliť väčší bordel a platiť zaň menej peňazí.
Avatar - WinDiesel
28. 12. 2020 11:28
Re: Proč vodík ?
CO2 není vidět, není cítit.
Mazut nejenom že obsahuje síru ale špatně, opravdu špatně se spaluje za vzniku pevných částic (kouř), NOX a SO2 už je jen špičkou ledovce.

Lodní motory jsou osazeny primitivní vstřikovací technikou, která je o století pozadu za OA a NA. V podstatě je ve stavu v jakém je vymyslel Rudolf Diesel. (trochu přeháním ale ne moc)
Ale na moři to není vidět takže OK? Co je daleko, srdíčko netrápí?
A tak budeme bušit do osobních a nákladních dieselů a vymýšlet ve skutečnosti ještě výrazně méně ekologické vehykly?
28. 12. 2020 11:51
Re: Proč vodík ?
Jak si na tie lodné motory prišiel? To čo píšeš, bolo tak pred 30 rokmi. Vývoj ide dopredu aj tam, či sa to niekomu páči alebo nie.
Avatar - Blue Sun
28. 12. 2020 11:57
Re: Proč vodík ?
Psali to v jednom vybájeném článku před deseti lety a od té doby se to šíří dál, ačkoli je to naprostý nesmysl. Jenže tyhle svaté bojovníky za práva spalování ropy realita nezajímá.
28. 12. 2020 12:58
Re: Proč vodík ?
Väčšie pevné častice sú viac vidieť, ale menej škodia. A tá vstrekovacia technika zas nie je až taká tragická, Lebo pri lodiach ktoré sa nezastavia potrebuješ šetriť aj lacným palivom. Mazut sa vstrekuje značne zahriaty, aby bol dostatočne tekutý. Studený štart je vždy na naftu.
Avatar - narona
27. 12. 2020 17:58
Spalovák na vodík
Mercedes měl vyvinutý už tahač se spalovacím motorem na H2, ví o tom někdo něco? Efektivita asi nebude nic moc ale cenově by to mohlo být zajímavý.
Rozbalit vlákno
3
27. 12. 2020 18:00
Re: Spalovák na vodík
BMW jezdilo už před snad 20ti lety se sedmičkou na vodíkovej spalovák.
Edit. Tak to nebylo 20 let ale stejně:
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - Blue Sun
27. 12. 2020 18:36
Re: Spalovák na vodík
S vývojem začali už někdy v devadesátých letech. Ještě na gymplu jsem o tom četl v Automobil Revue, strašně to oslavovali. Akorát efektivita byla zoufalá a výkon oproti benzinu poloviční.
28. 12. 2020 09:41
Re: Spalovák na vodík
Pri spaľovákoch to ale bola úplná blbosť. Len si vynásobil neefektívnu výrobu vodíku s neefektívnim spaľovaním v motore. A ešte si k tomu aj musel pripočítať veľmi nízku živostnosť motora. Až pokrok v palivových článkoch spravil vodík trochu zaujímavý, ale stále zostala neefektivita výroby vodíku.
27. 12. 2020 21:52
Hyundai Xcient
Nejsou první sériové vyráběné těžké tahače na vodík Hyundai Xcient?
Rozbalit vlákno
0
27. 12. 2020 22:12
Vůbec se nedivím,...
... že tyto nesmyslné vodíkové experimenty probíhají právě v Kalifornii, kterou ovládá a postupně ničí tzv. progresivistické křídlo Demokratické strany. Výsledkem je postupný kolaps tamních městských rozpočtů a nárůst nezaměstnanosti (vysoké daně a spousta administrativních zákazů dusí místní podnikatele) a nárůst bezdomovectví, narkomanie a ilegálních hispánských obyvatel. "Progresivní" levičáci už také zcela ovládli tamní univerzity, a kdo s nimi nesouhlasí, je z nich nemilosrdně vyštván. Dalším velkým průserem jsou každoroční obrovské letní požáry a trestuhodně zanedbaná elektrorozvodná síť, která prý v létě při masově zapnutých klimatizacích často kolabuje. Výsledkem toho všeho je, že v posledních letech prý čím dál víc příslušníků bílé střední a vyšší třídy z Kalifornie masově prchá do jiných států USA, kde tradičně vládnou republikáni.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - kuk
27. 12. 2020 23:29
Re: Vůbec se nedivím,...
Koukám ty už si zralej na sebevraždu. Čoveče rozmysli si to, vždyť na světě je tak krásně. :-)
28. 12. 2020 09:22
Re: Vůbec se nedivím,...
Ano, v demokratických zemích, které zrovna neničí extrémní zelenorudí levičáci, je opravdu krásně. ;-)
28. 12. 2020 11:52
Re: Vůbec se nedivím,...
Kokos, ty ani nevieš, čo to demokracia je. Leda tak tá vymyslená.
Avatar - Blue Sun
28. 12. 2020 11:58
Re: Vůbec se nedivím,...
Tak mi takovou zemi na světě ukaž, prosím. :-D :-D
28. 12. 2020 13:11
Re: Vůbec se nedivím,...
Např. státy USA, kde tradičně volí republikány. :-)
Avatar - Blue Sun
28. 12. 2020 14:18
Re: Vůbec se nedivím,...
:-D :-D Pobavil jsi. Jasně, tam vůbec nemají emisní normy ani žádnou ekologii. :-D :-D
28. 12. 2020 17:44
Re: Vůbec se nedivím,...
Samozřejmě že mají, ale ne tak drastické jako v Kalifornii. Ale já jsem přece vůbec nepsal jen o emisních normách, resp. vůbec jsem se o nich nezmiňoval. Ničivá politika neomarxistů sahá do mnohem větší šíře běžného života lidí. Tak mi tady zase něco demagogicky nepodsouvej. ;-)
Avatar - Blue Sun
28. 12. 2020 18:25
Re: Vůbec se nedivím,...
Jsi fakt dokonale mimo. To se divím, že v tom svém vysněném ráji už dávno nejsi. :-D :-D
28. 12. 2020 23:06
Re: Vůbec se nedivím,...
Já už na to bohužel nemám věk, ale v takovém slušném státě USA studuje můj dnes už skoro dospělý potomek. A líbí se mu tam tak strašně moc, až se skoro bojím, že se mu nebude chtít vrátit... :D
Avatar - Blue Sun
29. 12. 2020 05:37
Re: Vůbec se nedivím,...
To jsou tak laciné výmluvy... :-D
Avatar - WinDiesel
28. 12. 2020 11:31
Re: Vůbec se nedivím,...
Jo dcera tam byla před Covidem, a je to tam jak popisuješ, do puntíku. Když opustili Kalifornii a přejeli do sousedních států, jako kdyby vypadli ze špatného snu ...
Nedá se to popsat, musí se to moc zažít.
28. 12. 2020 17:46
Re: Vůbec se nedivím,...
Hmm, to ale zdejší levičácky zaměření diskutéři nechtějí slyšet! Raději dělají, že tvůj přispěvek vůbec nečetli. :-[]
Avatar - kuk
27. 12. 2020 23:41
Vodíkové trolení ropáků pokračuje
Velkohubej vodíkovej startup Nikola zdechnul jak vopuštěný štěně, protože to byl jen podvod a tunel na prachy a brzo zdechne i vodíkové zoufalství Toyoty, protože bude převálcovaný baterkovou realitou. Hlavní šéf Toyoda se vzteká jak malej kluk, ale je mu to prd platný, tvář ztratí tak jako tak. Moc dobře ví že hromadná náhrada spalováků vodíkem nemá šanci a tak budou muset začít vyrábět baterkáče. Cha cha cha. Kiš kiš. Ještě se bude snažit Hjůndaj, tak uvidíme jak dlouho mu ten optimismus vydrží. :D :D :D

V Koreji loni explodovala výrobna vodíku, zabilo to 2 lidi a 6 zranilo. Korejci začali protestovat proti vodíku. Pak explodovala i vodíková čerpačka v Norsku. Toyota a Hjůndali zastavili prodej vodíkovejch aut. :-!

Hydrogen hurdles: a deadly blast hampers South Korea's big fuel cell car bet
https://www.reuters.com/…et-idUSKBN1W936A

Norsko exploze
https://youtu.be/R4EqOU2Sdq0
Rozbalit vlákno
5
28. 12. 2020 10:04
Re: Vodíkové trolení ropáků pokračuje
Za to ty by si bol úplne pokojný keby ti nariadenie úradníka zničilo biznis ktorý si na voľnom trhu roky pomaly budoval. Toyota nejaké EV uvedie, ale predávať ho zjavne nechce. Asi tušia, že to nebude ziskový biznis a podobne ako to robia ostatní to bude len hra s číslami o tom koľko EV predať pre elimináciu emisných pokút. Firmy ako Tesla zas pracujú s príjmami za predaj emisných kreditov, ale na voľnom trhu by sa s EV nepresadil nik. Je fakt, že pri dnešnej úrovni techniky je EV určite lepšia voľba ako vodík, ale ani jedno zatiaľ nie je dobrá voľba.
No a čo sa týka Korei, tak tam už nevedia čo by chceli. Nedávno som videl protesty pri veľmi modernej skládke nízko rádioaktívneho odpadu. Boli to prevažne rádionuklidy z nemocníc. Tak by sme sa asi malí vrátiť k stredovekej medicíne.
Avatar - WinDiesel
28. 12. 2020 11:38
Re: Vodíkové trolení ropáků pokračuje
Není mi jasné proč ty výbuchy bagatelizuješ.
Na druhou stranu, v Koreji vybuchlo také 24 bateriových úložišť, takže tam zjevně bouchá kdeco a dost často a možná mají Korejci dobrý důvod proč nechtít ani vodík ani baterky.

Řekl bych ale že vodík je o několik levlů nebezpečnější.
Kdyby jezdila auta po tisících na silnicích s náložemi vodíku, stačí jedna bouračka a na dálnici se rozpoutá peklo a očistec.
Avatar - Blue Sun
28. 12. 2020 12:03
Re: Vodíkové trolení ropáků pokračuje
Jde jezdit i na uhlovodíková paliva (propan, CNG, LPG), ale vždycky je nutný další mezistupeň, který z toho paliva extrahuje čistý vodík pro palivový článek. Je to bezpečnější, akorát ještě méně efektivní. Navíc to jsou obvykle vysokoteplotní články, tedy další plýtvání energií.
28. 12. 2020 13:16
Re: Vodíkové trolení ropáků pokračuje
Ja nebagatelizujem výbuchy. Len som chcel poukázať na to, že ak sa za niečo demonštruje, tak to nemusí vždy dokazovať, že tak je to dobre. Proste mal skupinu ľudí ľahko poblázniš, aby išli demonštrovať za niečo čomu často ani nerozumejú.
Mne sa už CNG, kde občas buchne nádrž nezdalo ako nejak bezpečné palivo a vodík rozhodne nie je posuv k vyššej bezpečnosti.
Avatar - Blue Sun
28. 12. 2020 14:20
Re: Vodíkové trolení ropáků pokračuje
To co popisuješ už jsou spíš důsledky nízké lidské gramotnosti a snadné manipulovatelnosti. Je fajn, že lidi umí skvěle ovládat počítače a hledat na Googlu, ale když ani netuší, co hledat, je jim to naprosto k ničemu.
28. 12. 2020 18:07
Zdravim z Londyna
Zdravim z Londyna, kde vodikove autobusy pokryvaji nekolik linek od ledna 2007.

Takze jste minimalne 13 let pozadu, tohle neni zadna prevratna technologie, pouzivat se to mohlo uz daaaavno. Ale lepe pozde, nez nikdy... :-!
Rozbalit vlákno
0