Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mrkněte na současné portfolio traktorů značky Zetor. Největší přijde minimálně na dva miliony

Tradiční výrobce traktorů včetně příslušenství geograficky patří do moravské metropole, i když vlastník sídlí za hranicemi. Brněnská fabrika dodávala do celého světa a současní zákazníci mají na výběr z osmi základních produktů.
Zpět na článek
Avatar - Dzakobo
11. 1. 2021 09:17
Všechno by bylo fajn
Až na to, že, pokud se nepletu, stále není k dispozici plně automatická převodovka...
Pro středního zemědělce může Crystal dávat smysl, ale je to vše o prioritách.
Na takové to vesnické "hobby" použití jsou nepřekonatelné typy jako 7711 atp., poměrně komfortní a přitom stále velmi jednoduché a snadno servisovatelné. Akorát se nesmí moc dlouhodobě zatěžovat redukce - rozborka traktoru, kdy se musí rozpůlit, není legrace. V tom naopak byly lepší staré Crystaly s rámem.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
11. 1. 2021 09:49
Re: Všechno by bylo fajn
Ono je to dnes velmi těžké vyrobit traktory plně konkurenceschopné za nižší cenu než je u konkurence.
A proto Zetor řadu svých nejmenších traktorů nevyrábí, jsou to převlečení Korejci.
Avatar - Dzakobo
11. 1. 2021 10:16
Re: Všechno by bylo fajn
O těch korejských traktorech to je všeobecně známý fakt, proto jsem o tom nepsal.
Zkrátka je to o prioritách, pokud je traktor v provozu do x motohodin ročně (pro každého to x je jiné, u mě by se to lámalo možná kolem 500), tak ten manuál se dá, ale pro náročnější použití bych se ohlídl jinde. Asi u Massey Ferguson, kde jsou v nabídce jak variátorová převodovka od Fendtu, tak klasické vícespojkové automaty. Nicméně hodně toho vstupuje šíře a dostupnost servisu.
Příbuzný má cca 15 letého Johna (od novoty) a prý už i ten je moc přeelektizovaný, s mechanikou v podstatě problémy nejsou.
Avatar - WinDiesel
11. 1. 2021 15:56
Re: Všechno by bylo fajn
Jakmile budou nabízet traktor plně porovnatelný s konkurencí, cena bude podobná konkurenci a Zetory budou neprodejné, to jsem chtěl říci.
Motorpal dodává do Zetoru zastaralá vstřikovací čerpadla v ten samý moment kdy dodává do Deutze špičkové moderní vstřikovací systémy (elektroniku si zabezpečuje Deutz).
Motorpal sám sebe tak trochu uzavřel do pasti.