Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Může být z jedničkové Octavie ceněný youngtimer? Zrovna za tuhle chce majitel hodně peněz

Schválně: dali byste 760 tisíc korun za jedničkovou Octavii? Přesně na takovou sumu si přitom jeden majitel svou oktávku cení.
Zpět na článek
9. 1. 2021 00:14
9. 1. 2021 19:26
8. 1. 2021 21:12
Cenu si to asi bude držet
Vrchol nabídky v originálním a dobrém stavu si vysokou cenu asi držet bude. Ale jezdit bych v tom teda nechtěl, nebezpečnou přetáčivost nemusí zkrotit ani to ESP a na 17" to bude asi hodně tvrdé.
Rozbalit vlákno
8
9. 1. 2021 01:15
Re: Cenu si to asi bude držet
hele kupodivu to trvdé není. Já jsem sháněl pěkné RS skoro rok a nakonec jsem ho sehnal. Mám ji druhý rok a už jsem dokončil kompletní fázi restaurování. A mám na tom 17" na léto a 16" na zimu a ten rozdíl v tvrdosti není skoro žádný. Já jsem na tvrdý podvozek dost háklivý, ale je to v pohodě. Popravdě se mi na tom jezdí lépe, než ve dvojkovém RS na 18", to je fakt peklo, ale tohle docela jde.
Ono hodně tu tvrdost ovlivňují gumy. Seriově tam patří 205/50 R17, jenže lidé tam hodně dali 225/45/17 a to je fakt tvrdý. Na těch 205 je to OK.
Ta přetáčivost drsná. Na tu jsem si zvykal, člověk si musí fakt dávat bacha a dlouho jsem se s ní učil jezdit. Ono ten podvozek je nastavený na dobu kdy ho vyvíjeli fakt dobře, ale problém je, že ten motor má fakt sílu a jde krásně až do omezovače a to samozřejmě na nižších převodech trhá do přetáčivosti.

Jinak jsem s ní ale spokojený. Koupil jsem ji asi 125, 100 do ní nacpal a už jsem měl nabídku na 200. Faktem je, že jsem měl kliku na abnormálně zachovalý interier, na ten jsem nemusel sáhnout, takže cenu si to držet bude.

Ale já to mám jen pro radost a z nostalgie, v roce 2004 mi bylo 15 a moc se mi líbila.tak to mám jen pro radost.
Avatar - speedfred
9. 1. 2021 08:54
Re: Cenu si to asi bude držet
Samozrejme sú to tvoje peniaze a ak si fanda značky tak beriem, ale mne príde to auto nezaujímavé.
Moja srdcovka je BMW e30, ideal by bola 325i kulé/kabriolet ale tie peniaze im za to nedám čo teraz pýtajú. :no: Krízu na nich :-)
9. 1. 2021 10:40
Re: Cenu si to asi bude držet
Pamatuju si, že u běžných nelimitovaných RS byly standardem 205/55 R16.
Je fakt, že těm RS se hodně rychle opotřebovávají ty sedačky. Otázkou je, jestli je to nekvalitou, nebo zda lidi nevěděli, že o kůži se musí starat. V každém případě je to do budoucna zajímavý youngtimer.
9. 1. 2021 14:41
Re: Cenu si to asi bude držet
Standard byly 205/55 R16. Za příplatek 10 tisíc Kč. pak 17" v rozměru 205/50. Ovšem pouze pro liftback, Combi RS mělo pouze 16"
9. 1. 2021 19:58
Re: Cenu si to asi bude držet
čoveče to bych ani neřekl, že ty sedačky tam nějak zásadně odcházeli. Jak když jsem ji sháněl, tak mě spíš překvapilo jak skoro všechny auta měli sedačky pěkné. Problém spíš byl v tom, že ten bílej interier lidi neudržovali a prasili to a pak se odlepovala látka na dveřích, to bylo blbý. Ale sedačky tu kůži měli fakt kvalitní, když se o to teda lidi samozřejmě starali. Na druhou stranu to tehdy byla poctivá kůže. To se s tou umělinou, kterou dávají teď do současných škodovek teda nedá srovnat.
9. 1. 2021 21:13
Re: Cenu si to asi bude držet
Pravou kůži dneska v mainstreamu asi těžko někdo nabídne. Ty světlé barvy jsou problematické, to věřím.
9. 1. 2021 14:21
Re: Cenu si to asi bude držet
Rozdil v tvrdosti mezi 16" a 17" neni skoro zadny, ale mezi 205/50 a 225/45 ano? Pokud auto drnca na velkych kolech, tak ma spatne nastaveny podvozek a drncat bude vzdycky. Takove to "nepohodli vyresi o palec mensi kola" je spis novinarske chlacholeni.
9. 1. 2021 19:55
Re: Cenu si to asi bude držet
hele já nevím. Já na svém RS mám 205/55 R16 zima 205/50 R17 léto. A je to stejné. Ale kamarád má žlutou a má tam 225/45 R17 a je to fakt tvrdý.
8. 1. 2021 22:30
Tolik peněz navíc...
... za pár polepů, které se při normálním použití časem začnou odlepovat a praskat... To by musel být kupující opravdový fanatik značky (a Octy I. gen.) :D
Rozbalit vlákno
4
Avatar - SKAY
8. 1. 2021 23:53
Re: Tolik peněz navíc...
Soused to mel za nějaký čas vybledly a pak byla jen bíla. Zamě i hezčí.
9. 1. 2021 00:24
Re: Tolik peněz navíc...
Taky už jsem to auto viděl s vybledlýma a otrhanýma polepama. Vypadalo to příšerně, škodovka evidentně použila nějaký laciný shit. :-( :no:
9. 1. 2021 01:24
Re: Tolik peněz navíc...
Ty polepy byly kvalitní. Problém byl, že s tím lidé jezdili do myčky, což mezi námi u jakéhokoliv auta limitované edice nechápu, ale to je jejich věc.

Problém u těhle octavii nebyly polepy, ale bílá barva, protože v té době škodovka neměla metalickou bílou a kvůli stárnutí klasického uni laku ty polepy šli do háje
Avatar - SKAY
9. 1. 2021 14:47
Re: Tolik peněz navíc...
Ataky udržba vetšina lidi neví coje impreg ace vosk lestenka....
Avatar - caliban
9. 1. 2021 00:14
Vždy
Samolepky na autech jsou trapný.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Roman Horký
9. 1. 2021 11:13
Nejsem žádný odborník
ale nikdy jsem nikde neviděl, že by si drželo cenu něco, o co se všude zakopává. Cenu si drží to, co je vzácné.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Verny_2013
9. 1. 2021 11:52
Re: Nejsem žádný odborník
Tohle je vzácná verze a cenu určitě bude držet, spíš časem půjde nahoru. Já mám verzi 1,9 TDi 66Kw výbava elegance. A budeš se divit, taky si už pár let drží cenu. Bohužel na jiném levelu - ne 150 Tis jako RS WRC edition ale tak na 30 Tis.
9. 1. 2021 19:09
Re: Nejsem žádný odborník
Však to bylo řečeno v článku. Vyrobilo se jen 100 kusů, od toho odečtěme 25 kusů s pravostraným řízením, bouračky, auta nenávratně napadená tunery ... a zbyde několik kusů. Tohle je opravdu vzácnost a vzhledem k to,u, že jde o nejvyšší specifikaci, tak tím více je to atraktivní.
Konec konců, nemusí ani jít o speciální limitované edice. Pokud byste si třeba v roce 1989 koupil obyčejného Favorita a choval byste se k němu jako ke sběratelskému kousku, dnes byste za něj dostal několikanásobek. Většina jeho sourozenců z výrobních linek už totiž skončila ve vysoké peci a zachovalý Favorit je vzácnost.
Avatar - MATTESS
9. 1. 2021 16:03
Autorovy nepřesnosti
Na fotkách je Octavia RS WRC Edition 100 a autor píše o Octavii WRC. Řekl, bych WRC by stále trochu více.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Otrava
9. 1. 2021 19:26
Cena
Nesejde na tom za kolik se prodává, ale za kolik se koupí. Pak vznikají různé legendy a sny o rychlém zbohatnutí.
Rozbalit vlákno
0
11. 1. 2021 09:24
Článek o ničem
Novinářské žum.. nemají už o čem psát :-O
Rozbalit vlákno
0