Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Honda ukončila výrobu HR-V, nástupce už bude pouze elektrifikovaný

Nová Honda HR-V by měla dorazit během několika následujících měsíců. Očekávat přitom můžeme výrazně odlišný vzhled i pouze elektrifikované pohonné jednotky.
Zpět na článek
14. 1. 2021 16:17
14. 1. 2021 18:48
Avatar - SKAY
14. 1. 2021 16:17
Hybrid
No co už ,ale dlouho ji vyráběli :yes: .
To budou ceníky :D
Rozbalit vlákno
0
14. 1. 2021 17:03
Jiné zdroje mluví jinak
a to sice ve smyslu, že nástupce nebude vůbec.
Rozbalit vlákno
1
14. 1. 2021 18:09
Re: Jiné zdroje mluví jinak
Nová generace už má odtestováno, měla by se představit letos dle Motor1.com.
14. 1. 2021 17:06
Co se týká ČR
tak by se chtělo napsat: "BYkupci zastřelili dalšího japončíka."
Ovšem tento model nebyl úspěšný nikde na světě a obzllášť špatně mu to šlo v celé Evropě.
Po Mitsubishi a Nissanu je můj kůň na odchod z Evropy (nebo její části) právě Honda. Má těžiště trhu jinde a na autech je to znát. A nemá zapotřebí kličkovat mezi bruselskejma manýrama, aby prodali pár tak tak rentabilních kár.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Ozzman
14. 1. 2021 17:11
Re: Co se týká ČR
Civicu, ať je pro někoho třeba UFO, bude škoda... Mne se ten sedan líbí.
14. 1. 2021 17:44
Re: Co se týká ČR
14. nejprodavanejsi model 2019 na svete, 622.000 prodanych kusu v 2019.

Pry BY kupci. Prober se.
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 17:45
Re: Co se týká ČR
Nemíchej dohromady swět s Ewropou.
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 17:44
Re: Co se týká ČR
Když to takhle povede Mazda (bez dieselu a 4x4), je dalším adeptem na odchod z Evropy. Honda je jasná, Nissan odchází ... Mitsubishi odchází .... Suzuki bude brzy jen převlečenou Toyotou.
Se mi zdá že je za tím nějaký propracovaná strategie EK jak vyhnat Japonce z Evropy a uvolnit místo pro Frantíky a Němce, hlavně pro VAG.
14. 1. 2021 17:49
Re: Co se týká ČR
H/K, Tesla, Toyota
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 17:56
Re: Co se týká ČR
Korea, Čína, Japonsko :D
14. 1. 2021 17:48
Re: Co se týká ČR
Specielne pro tebe, to byla reakce na toto:

"Ovšem tento model nebyl úspěšný nikde na světě..."
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 17:58
Re: Co se týká ČR
To napsali na Autofóru ... snad jen v USA. Důvodem je však ta skutečnost, že z tamní nabídky vypadl model Jazz, se kterým HR-V sdílí platformu a jenž má symbolicky nahradit.
14. 1. 2021 18:03
Re: Co se týká ČR
To mela byt reakce na 17:45
14. 1. 2021 18:48
Som zvedavý
Toto HR-V Sport s 1,5 VTEC Turbo s manuálom bolo veľmi príjemné auto. Už som taký viac na automaty, ale tuto som si vyslovene užil ten manuál.
No a nový Jazz mám tiež rád. Hybrid tam lepšie funguje ako v CR-V, je to také príjmne svojské auto, kým nepríde diaľničné stúpanie. Len teda nové HR-V so špionážnych fotiek zatiaľ vyzerá ako predošlý Tucson.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
14. 1. 2021 22:50
jedno z tych v eu nedocenenych aut
made in japan... podobne ako lancer... levorg a pod....

mne osobne sa hrv vzdy pacila a pozdavala... s tou sikovnou 1,5tkou idealna ... skoda len ze mozno ta cena bola kusok vyssia ... lebo... lebo honda... ako bezna konkurencia ale inak krasne auto... prakticke sikovne... idealne posadene aj ako uz rodinne vozitko pre mladu rodinku... az sa divim ze ma tak slabe predaje... ale asi cena... motor a tak dale a tak dale... konkurencia ozaj nie je uz dnes slaba a aj ked to je super auticko a za mna hodne nedocenene tak asi to chcelo viac motorov pripadne unosnejsiu cenu....
Rozbalit vlákno
3
15. 1. 2021 07:02
Re: jedno z tych v eu nedocenenych aut
Nevím, nakolik byl ta 1,5 šikovná. Jak jezdila?
15. 1. 2021 10:05
Re: jedno z tych v eu nedocenenych aut
Ak sa bavíme o klasickej 1.5 bez turba tak v HR-V jedine s manuálom. Veľmi pomalá CVT-čka ten motor úplne ubila. Rovnakú 1.5ku mám v Jazzovi a je to neskutočne dravý a točivý motor. Posledný solídny V-TEC bez turba v našich končinách.
Avatar - hugino
15. 1. 2021 11:34
Re: jedno z tych v eu nedocenenych aut
Mám opačný názor lebo reálne som to auto šoféroval pretože v roku 2017 si ho kúpil švagor s atmosferickou 1.5 a CVT v plnke so šiberom.Bolo to v čase keď auta ešte nezdražovali a dal za to 25 000 Eur čo sa mi na adekvátny výkon a velkosť auta zdalo a aj teraz zdá strašne vela.Moje poznatky sú také že auto má síce výbornú výbavu ale je tu viacero ALE.CVT s týmto motorom je dobrá tak max na posúvanie sa v kolónach ináč tú dynamiku na okreskách a dialniciach zabíja a je hlučná čo potvrdil aj švagor,prístrojovka a infotainment s grafikou škaredé vzadu si dospelý človek pri vystretom chrbáte opiera hlavu o strop od samého začiatku mu pískali pri brzdení brzdy a nezlepšilo sa to ani po výmene doštičiek a kotúčov po 45 000 km /kvalita Honda/ a najhoršie na celom aute je katastrofálna umelá látka na výplni dverí.To ako by tam bola látka z kombinetky.Po tejto kritike sa švagor so mnou nevypráva lebo som mu povedal že to auto má hodnotu tak max 18 000 Eur lebo za 25 000 Eur sú určite lepšie autá.Ale v konečnom dôsledku pokial je on s ňou spokojný ...ale nečudujem sa že končí lebo má v Europe slabé predaje,drahý servis,s CVT slabú dynamiku a dosť vysokú spotrebu na daný výkon a najväčší problém vidím v cene ako vždy. :no:
14. 1. 2021 23:37
Logické riešenie
S tou elektrifikáciou sa to dalo čakať. Nepochybujem o tom, že motorizácia to bude vydarená keďže pôjde v šľapajách CR-V a Jazzu. Pri HR-V je navyše šanca, že sa budú snažiť o "športovejšie" vyladenie. No ako tak posledné roky pozerám na cenovú politiku Hondy, obávam sa, že v našich končinách to môže byť rozlúčka na veky vekov.. Dúfam, že sa mýlim..
Rozbalit vlákno
1
15. 1. 2021 09:41
Re: Logické riešenie
S první, třídveřovou generací jsem kdysi jezdil a bylo to moc sympatické autíčko. Druhá generace se moc nechytla a třetí bude kvůli "elektrifikaci" totální vejbuch. Sbohem, Hondo! Odhaduju, že budeš brzy následovat Mitsubishi a Nissan... :-( :-O A ani se ti nedivím, na takto debilně přeregulovaném trhu, jako je EU, nemá cenu mrhat prostředky! :-( :no: