Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Sport končí, sportovní aktivity přebírá Alpine. Budou především elektrické

Část dnešní tiskové konference skupiny Renault byla věnována značce Alpine. Ta nově dostane mnohem významnější roli.
Zpět na článek
14. 1. 2021 19:19
15. 1. 2021 10:49
15. 1. 2021 17:28
14. 1. 2021 22:53
15. 1. 2021 10:50
18. 1. 2021 11:00
14. 1. 2021 20:03
14. 1. 2021 21:16
14. 1. 2021 21:21
14. 1. 2021 22:21
14. 1. 2021 23:06
15. 1. 2021 06:09
15. 1. 2021 06:53
15. 1. 2021 07:45
15. 1. 2021 10:17
15. 1. 2021 08:50
14. 1. 2021 19:19
Tak bezva
až na to, že elektrické sportovní aktivity nikoho nezajímají. :no:
Rozbalit vlákno
9
14. 1. 2021 20:05
Re: Tak bezva
Nikdy nehovor nikdy. Taká E-formula je nudná, lebo má zlý koncept. Benzín je železná košeľa, zvyk, od ktorého postupne upustíme, lebo iná cesta nebude. Bez ohľadu na tvoje či moje rozhorčenie a bez ohľadu na to, čo sa tu popíše. Myslím si, že Renault aj ďalšie automobilky to vidia z inej strany a oveľa ďalej ako my, a podľa toho sa správajú.
Avatar - twistedTSD
14. 1. 2021 20:24
Re: Tak bezva
Zrovna jsem si pouštěl poslední Bjornův trip. Nabíječky buď nefunkční, obsazené, nebo s nízkým výkonem, a když jednu vhodnou našel, tak se mu "revoluční" id.3 nabíjel 40 kW výkonem, protože měl zmrzlou baterii. Pro tebe zřejmě lákavá vize mobility.
Avatar - .StenLi.
15. 1. 2021 10:49
Re: Tak bezva
Takze chyba je na strane prevadzkovatelov nabijacich stanic, nie u EV, alebo u Alpine. ID.3 je odflaknute stratove narychlo upecene EV vyrobene pre normy, nie pre ludi, aby sme boli presni ;) Nezhadzuj na zaklade neho poriadne EV ktore jeho problemy nemaju a baterku si vedia predhriat.
Avatar - twistedTSD
15. 1. 2021 13:20
Re: Tak bezva
Na benzínce se mi z nějakého důvodu nestává, že by jeden stojan dlouhodobě nefungoval, zbylé byly na další půlhodinu obsazené a když přijdu na řadu, tak se mi pauza protáhne z půl hodiny na hodinu, protože je nadrži zima.
Avatar - .StenLi.
15. 1. 2021 17:28
Re: Tak bezva
Ten dovod je velmi jednoduchy. Ak by si benzinove stanice hladal 10 rokov po zacati predaja benzinovych aut, tak by si stravil vela casu zapriahnuty za kona, co sa aj bezne stavalo ;)

Vyse 85% nabijani EV sa deje v pohodli doma bez zbytocneho jazdenia na nejaku benzinku a bez moznosti vyrobit si palivo doma zadarmo. Mnoho majitelov EV nikdy nepouzilo verejnu nabijacku kedze nabijaju cez noc a kazde jedno EV zvladne priemerny celosvetovy denny najazd aj s ciastocne vybitou bateriou.

Kedze si dnes mozes kupit EV schopne super rychleho nabijania a jeden z najvacsich a najrozlahlejsich statov sveta ma dostatocne hustu siet super rychlych nabijaciek, problem mozu vytvorit iba staty a prevadzkovatelia nabijacich stanic ktore odflakli svoju pracu v tomto smere :) Opat raz a to nemozu ani EV ani Alpine.
14. 1. 2021 22:53
Re: Tak bezva
Bože, zase jedno eurohujerské elektrohovádko... :-O :no:
Avatar - .StenLi.
15. 1. 2021 10:50
Re: Tak bezva
Dalsi troll hlupak co zasiera diskusiu. Ak nemas co konstruktivne napisat, iba urazky, radsej ostan ticho.
Avatar - speedfred
15. 1. 2021 17:54
Re: Tak bezva
To platí aj o tebe.
Avatar - .StenLi.
18. 1. 2021 11:00
Re: Tak bezva
Neplati, lebo tu nikoho neurazam ako hovado neschopne konstruktivnej argumentacnej diskusie kedze tu nezastavam nazory doporujuce faktom, len aby som tu trollil svoj osobny mylny nazor.
Avatar - Olík13
14. 1. 2021 19:49
Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Popravdě, co se děje od dubna roku 2020 s prodejní strategií Renaultu - to už není Renault!! Začalo to novinkou - Cliem, které světe div se, už nedělají ve verzi Grandtour. Seženete pouze předešlý model a to se slabými motory :-/ Pak následovalo představení Capturu, tenhle PRCEK mezi rádoby MPV stojí se silnějším motorem přes 500 talířů, pokud si vezmete automat, jste tam za 600 talířů!! Předchozí Captur se pohyboval kolem 400 talířů už se slušným motorem a výbavou.... Korunu všemu Renault nasadil zdražením Méganů, ať už jakéhokoli modelu... Po faceliftu je tu startovací částka na 535 tácech... A proč? Prý proto, aby plnila prodeje hybridů dle pokynů Bruselu... Prostě klasice zvedla natolik cenu, že potencionálnímu zákazníkovi poté nabízí hybrid s cenou už relativně o nemnoho dražší!!!

Od roku 2000 jezdím v Renaultech, vlastně i moje manželka a starší syn! Je jasné, že toto jim už nežereme a půjdeme ke konkurenci, která alespoň nabízí čtyřhrnky... Slušná kvalita za slušnou cenu je u Renaultu už jen HISTORIE! A tak se Renaulte POKAKEJ!!! čest práci. :no:
Rozbalit vlákno
11
14. 1. 2021 19:59
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
A ty máš pocit, že u iných značiek to bude nejak zvlášť lepšie? Zobuď sa z toho sna...
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 21:18
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
jo u jiných značek je to lepší
ale ty budeš rád když se swět v prrddel obrátí :no:
Avatar - Blue Sun
14. 1. 2021 21:16
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Bla, bla, bla... jen samé kecy. Ale chápu, socka hodnotí podle českých cen skutečné ceny aut v Evropě... Renault prostě jen dorovnal ceny na evropskou úroveň, tady prodával dost dlouho za příliš nízké ceny.
Proč se asi nedělá Clio Grandtour? Nebyl dostatečný zájem. Zdražení Méganů? Základ 435 tisíc, kombi 490 tisíc. Nevím, kde bereš 535 tisíc. Ty plky o "Bruselu" jsou výplod chorého mozku.
A prosím, který Mégane má tříválec? Jo, pardon, socka nemá na Mégane...
14. 1. 2021 22:57
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Kecy, socka... aneb typický diskusní suterén, ozářený jedovatými modrými paprsky. :-( :no:
Avatar - Ozzman
15. 1. 2021 08:19
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Ten s 1.0Tce třeba...
Avatar - Blue Sun
15. 1. 2021 10:15
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Mégane má litrový TCe? Kde, u nás v ceníku není.
Avatar - Ozzman
15. 1. 2021 10:32
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Po faceliftu měl dostat jako základ, koukám, že ještě není a začíná na 505 tisících za TCE140.

http://www.auto.cz/…in-hybrid-133132

Má mít 88kw v Meganu
Avatar - Blue Sun
15. 1. 2021 12:50
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Možná v jiných zemích, ale u nás zatím zjevně není důvod. Jinak se stále prodává TCe 115, která je levnější.
15. 1. 2021 06:07
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Vzhledem k tomu, jak šly obecně ceny nových aut nahoru, není žádná z novinek Renaultu nijak drahá. Koneckonců, konkurence v ceně Capturu s 1,3TCE nasazuje tříválce.
Avatar - 3_diamanty
15. 1. 2021 08:18
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
Vsade sa zdrazuje nielen u renaultu. Na to si musime uz zvykat. Z aut sa opat raz este stane zalezitost len tych bohatych .. ako pred 70 rokmi....
Avatar - xxc
15. 1. 2021 11:38
Re: Renault, a je jedno jestli Sport, končí
"Od roku 2000 jezdím v Renaultech, vlastně i moje manželka a starší syn!"

To bude sok, ze auto nemusi hucat, vrzgat :-)
Avatar - Ham.
14. 1. 2021 20:03
Nic proti Alpine,
ale Renault Sport mi přijde jako silnější a zavedenější brand než Alpine. Takže nastrkat všechno pod relativně "novou" značku (ve smyslu známosti u široké veřejnosti) a navíc zaříznout A110, tedy to co Alpine nějak pojilo s minulostí a nahradit ji el. mixerem mi nepřijde jako smysluplný tah.
Rozbalit vlákno
4
14. 1. 2021 20:08
Re: Nic proti Alpine,
Proste to len strčili pod jednu hlavičku, ale asi spravili aj nejaké škrty.
S tou elektrikou - asi vedia viac jak my. Možno za pár rokov nové spaľováky naozaj nebudú budeš si môcť vybrať elektrinu alebo elektrinu. Za to ale automobilky nemôžu.
Avatar - twistedTSD
14. 1. 2021 20:32
Re: Nic proti Alpine,
Zajímavé, mě tady Hamuna a spol. přesvědčuje, že si mohu vybrat co chci a vždy to tak bude.
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 21:20
Re: Nic proti Alpine,
ono se to nějak zařídí aby výběr nebyl, a spalováky nebyly .... a potom budeme celí šťastní z elektriky magore
15. 1. 2021 06:05
Re: Nic proti Alpine,
Ona tak krásná modrá v F1 natolik chybí, že bych věřil ve změnu do začátku testování. Možná černá aktuálně proto, aby vynikla francouzská trikolora.
Přes všechny negativní příspěvky tady, má Renault na co navazovat a nejedná se o nijak dávnou historii. RedBull přes veškerou kritika získal všechny tituly právě s Renaultem, poslední konstruktérský primát s Alonsem není taky nijak pravěký.
Věřím, že si Renaut uvědomuje mrzkou sledovanost Formule E a zůstane v F1 i přes nelehkou situaci v automotive.
K produkčním autům není co napsat, spojení s elektrickou budoucností Lotusu vyznívá dost hořce (spíš tedy z hlediska Lotusu).
14. 1. 2021 20:37
Elektro formule :-)
Jojo, to má velkou sledovanost... :-) V to je určitě budoucnost. Všichni budou přikovaní u TV a elektroformule :'-( :no:
Rozbalit vlákno
7
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 21:22
Re: Elektro formule :-)
a všichni budeme bzučet při sledování Formule e-Buzz
15. 1. 2021 06:08
Re: Elektro formule :-)
Myslím, že se jedná o představení nových barev pro F1 ne? O F-E tam toho tedy moc nenajdu, spíš výrobní strategii Alpine.
Avatar - .StenLi.
15. 1. 2021 11:03
Re: Elektro formule :-)
Formula E je nudna kvoli mestskym okruhom, nie kvoli technike. Keby kazdy zavod F1 bol v Monaku, tiez by to bola nuda s nizkou sledovanostou. Formule E si to sposobila sama mestskymi tratami, pravidlami a specifikaciou monopostov. Nizky vykon elektromotorov a nizka kapacita baterii, tak ako aj nulove pouzitie kondenzatorov, potrebnych na vysoko ucinne rekuperovanie a okamzite dodanie velkeho vykonu na ktore su dnesne baterie uplne nevhodne. Je to technika ktora by sa mohla preniest do cestnych EV sportiakov ale aj beznych aut. Ale toto je problem FIA a ten isty problem ma aj F1. Nezmyselna, komplikovana, nespolahliva a draha ICE technika ktora nema sancu uplatnit sa v beznych autach, sposobuje velke rozdiely medzi monopostami a zerie velku cast ich rozpoctu uplne zbytocne. Zvuk F1 ICE je otrasny co este viac znizuje atraktivitu. Problem je FIA, nie technika samotna.
Avatar - speedfred
15. 1. 2021 12:52
Re: Elektro formule :-)
Kedy si počul naposledy súčasnú F1 na živo?
Avatar - .StenLi.
15. 1. 2021 17:35
Re: Elektro formule :-)
Akakolvek formula znie vo videu rovnako ako na zivo, kde je to akurat hlasnejsie, pripadne aj s vibraciami v bruchu. Ak sa mi nepaci zvuk auta/monopostu nazivo, nepaci sa mi ani vo videu a naopak. Neviem co tym chcel basnik povedat. Ak chces obhajovat zvuk dnesnych MGU-H a turbom tlmenych na otackach obmedzovanych 6 valcov so starymi ci uz NA alebo turbo motormi, tak budes v drvivej mensine.
Avatar - speedfred
15. 1. 2021 17:56
Re: Elektro formule :-)
Takže nepočul, ďakujem za fundovanú odpoveď.
Avatar - .StenLi.
18. 1. 2021 11:02
Re: Elektro formule :-)
Dakujem za nepochopenie textu. Formulu 1 som zazil nazivo aj v TV, preto mozem tvrdit to co tvrdim vyssie a tvoj primitivny bezduchy tendnencny prispevok bol prekuknuty. Ak tu chces trollit ze zvuk dnesnej F1 je v pohode tak ti opakujem ze si v drvivej mensine.
Avatar - Blue Sun
14. 1. 2021 21:16
Alpine
a černá barva? Panejo, proč, když k Alpine patřila vždycky modrá? To se tedy moc nepovedlo...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - WinDiesel
14. 1. 2021 21:21
Re: Alpine
ty ses taky moc nepoved a stěžuje si někdo? :D
Avatar - Blue Sun
14. 1. 2021 22:21
Re: Alpine
Tak zrovna od tebe to má váhu, odpade. Možná jsem se nepovedl, ale vždycky budu lepší než ty a spousta jiných zdejších podřadných. A víš ty co? Já jsem za svou nepovedenost rád, protože je o hodně lepší, než tvá povedenost. A vždycky bude.
14. 1. 2021 23:06
Re: Alpine
Naopak, ta černá se pro tento tragický okamžik velice hodí - dobře vyjadřuje likvidaci této slavné značky lehounkých sporťáčků, která nastane, až ty paka do jejích modelů narvou tupě bzučící elektromotory a obludné baterky... :-( :no: Sbohem, Alpine, sbohem Renault Sport! :-O :-(
15. 1. 2021 06:09
Re: Alpine
Ty tam vážně nevidíš F1? ;-)
Avatar - Blue Sun
15. 1. 2021 06:53
Re: Alpine
Nenávist dovede hodně zaslepit, jak vidíš.
15. 1. 2021 07:45
Re: Alpine
Jen nevím kvůli čemu. Alpine jako značka vstala z popela nedávno, spoustě lidí už dnes nic neříká. Tudíž switch na EV výrobní program mi nevadí.
Každopádně teď šlo primárně o představení přejmenovaného týmu F1, nic jiného si z toho zatím neberu.
Avatar - Blue Sun
15. 1. 2021 10:17
Re: Alpine
Důvodů by mohlo být hodně, ale nebudu hádat, které konkrétně za to mohou. Nicméně zažrané jsou dost hluboko, když zásadním způsobem ovlivňují i rozpoznávací schopnosti jedinců...
Avatar - speedfred
15. 1. 2021 08:50
Na fotkách
sa mi to celkom páči a myslím že v reále to bude ešte lepšie ako všetky autá F1.
Čierna by mohla znamenať “čierny kôň” sezóny spolu s Fernandom?
Rozbalit vlákno
0