Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Rimac ještě ani nemá jméno, přesto už je první produkční rok vyprodaný

Druhý elektrický hypersport chorvatské automobilky se zatím představil pouze jako koncept, přesto už je první produkční rok vyprodaný.
Zpět na článek
21. 1. 2021 11:25
Zacina nova era automobilsmu - elektricka
EV prebiraji dominanci a spalovaci auta uz zrejme vzdy budou pomalejsi. :yes: :yes: :yes:

Jeste Tesla Roadster II, ktera bude sice mit jen tri motory, ale i tak. :-!
Tesla zase bude mit baterii 200kWh (vs 120kWh) Rimac.

Kazdopadne bude vymalovano.

Diky Rimac. Diky Tesla.
Sbohem spalovaci motory.

PS S cim asi prijde Porsche? :D
Ja vim, Porsche spolupracuje s Rimacem, takze muze dostat obdobnou techniku.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Ham.
21. 1. 2021 12:11
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Hele éro upřímně, nechceš jít dělat roztleskávače třeba fotbalistům TJ Jiskra Bezdružice nebo komunistům na Džbán? Tady je tě vyloženě škoda a tvůj talent nikdo neocení.
Avatar - speedfred
21. 1. 2021 12:12
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Mesiáš je už tu a zvestuje budúcnosť.
Vďaka za super správy!
21. 1. 2021 12:23
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Jj, 2.000k to je bomba.

Neni zac. :yes:
Avatar - speedfred
21. 1. 2021 12:36
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
A k čomu?
1) EV má byť predsa eko ako všade propagujú.
2) od eko fans tu stále čítam o rýchlostných limitoch 50-90-130.
Tak k čomu tak výkonné auto,ešte raz sa pýtam.🙈
21. 1. 2021 12:38
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
U Lamborghini by sis takovou otazku urcite nepolozil...

Ja beru EV jako normalni auto. ;-)

K cemu Alfa, co ma 500k? :D
Avatar - speedfred
21. 1. 2021 12:43
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Ja nemám nič proti EV, ale to Lambo už keď len naštartuješ je zážitok.
21. 1. 2021 12:45
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Jo, vsechno ma svy pro a proti.

A Rimac nebude ani super eko. :-)

Svet neni cernobilej.
Avatar - Blue Sun
21. 1. 2021 18:54
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
O rychlostních limitech? A kde, prosím? Jediný, kdo tu vytrvale prudí s limity, je topten.
Avatar - .StenLi.
21. 1. 2021 12:24
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Elektromotor je nadradeny voci ICE vo vsetkych parametroch, som fanusik EV a keby sa dala ignorovat cena, na bezny transport vobec nema vyznam uvazovat o ICE, okrem zriedkavych dennych najazdov nad 600km, ale v sportovom aute stale chcem mat jednoduchy atmosfericky krasne znejuci vysokootackovy motor podporeny elektromotorom nahradzujucim piskajuce turba a ine kazitka na zvysenie efektivity a vykonu, ideal z oboch svetov. Uz dlhe roky zahanbuje Model S supersorty v drag race aj na okruhoch, PLAID verzia pravdepodobne porazi aj hypersporty a to este pridu ovela sportovejsie Roadster II a Rimac EV a tie nastavia latku prilis vysoko pre ICE, ale aj tak ma ovela viacej chytia za srdce hypersportove hybridy ako brilantny kus techniky v podobe 918. To zladenie uzasneho ICE s elektromotormi bude stale lepsie a lepsie a ten zvuk EV nikdy nenahradi ziadnym parametrom a ovela radsej by som rezal krasne zakruty v Aplach na 918ke ako na rychlejsom EV sportiaku.
Avatar - wakantanka
22. 1. 2021 23:01
Re: Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Problém ale nielen Tesly je ten, že v tých okruhov zvládne oproti ICE autám len zopár a dôjde jej šťava. Chcel by som vidieť hociaké EV na hociktorej 24 koľko krát a ako dlho by dobijali ak by nemohli meniť batery packy. 🙂
Avatar - .StenLi.
24. 1. 2021 11:04
Re: Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Problem, ale nie len tvoj, je ten, ze napises nezmysel, bez toho aby si sa unuval zistit si fakty :-) . Tesla Model 3 Performance akceleruje vyrazne rychlejsie ako BMW M3, pritom maju rovnaky dojazd, pri sportovej jazde ma BMW dokocna mensi dojazd a pritom je este drahsie :) Ak by si sa unuval googlit, tak najdes ze Model 3 Performance nema problem pocas track day urobit na okruhu vyse 400km, co nezvladne mnoho pomalejsich ICE aut ktore nemaju 450k a teda "stava" a dojazd nie su problem.

Vymysliet si obmedzenie na 24h zavode ze nemozu menit battery pack je nezmyselne. Pri tankovani paliva sa tiez neobmedzuju na bezny sposob tankovania ktory ako nam ukazala Tesla aj NIO trva 2x dlhsie ako vymena battery packu, ale zvolili ten najrychlejsi sposob velkeho priemeru a velkeho tlaku. Ako sme si ukazali vyssie, EV by preslo rovnaku vzdielenost na jednu "nadrz" a obnova dojazdu by trvala priblizne rovnako, avsak EV by boli rychlejsie, ako to jasne dokumentuju najrychlejsie Le Mans auta - hybridy, vdaka elektrifikacii. Tolko k faktom ;-)
21. 1. 2021 22:51
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Typický projev elektromobilního šílenství v nejvyšším stádiu... :-( :no:
21. 1. 2021 12:32
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
@ .StenLi

Hezky napsano. :yes:

Ja tohle (Rimac, Tesla Roadster) beru spis jako marketingovej krok pro podporu EV.
A kdyz bude vetsina dopravy elektricka, par 918 urcite nebude problem. I kdyz to zrejme bude draha zalezitost.

U elektromobility jde samozrejme v prvni rade o mainstream.

Edit mam problemy s vkladanim prispevku napoprvy. No a napotreti jsem ho vlozil na nespravne misto.
Rozbalit vlákno
6
21. 1. 2021 13:27
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
pro Stenliho bude většina dopravy električka ;-)
Avatar - KANKUNEN
21. 1. 2021 13:45
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Tak z čeho jste to chlapci usoudili , že je konec spalováků? Proto, že jeden jugoslávec postavil auto, které má výkon na elektriku 2000 koní. To fakt stačí? V tom případě už je konec, protože Belaz jezdí na elektriku a má 2300 koní. Takže namísto použitelného auta do města pokyvujete nad plackou. Docela by mě zajímal i původ peněz, kdo to financuje. Ale vám je to jedno, zákazy, příkazy, dotace, pokuty, plán zavírání elektráren, všechno Vám to hraje, jak rozdojení kozla v Sovětském svazu. Brzy už padne cena EV na třetinu a nabiješ doma z fotovoltaiky.
21. 1. 2021 14:04
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Neboj, spalovaci motory skonci postupne. ;-)

Jeste nejaky cas se budou loucit. :D

Jestli te zajima puvod penez, doporucuji Google.
Avatar - KANKUNEN
21. 1. 2021 14:37
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Postupně začíná akorát zkáza páteřního evropského průmyslového odvětví, automotivu. Asi tak, pivo stojí 15 korun a ještě vydělává jak výrobci, tak daňové kasičce. No ale násilím budeš chtít prodávat cider za 30 korun a k tomu s tím, že nevyděláš a navíc to kasička bude dotovat. Jak to asi dopadne. A už vím co mi odpovíš, až bude všude jen cider tak slevní. Asi půjde cena jablek dolů, když se budou pěstovat ve velkém, že.
21. 1. 2021 22:49
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
:-) :yes:
Avatar - .StenLi.
24. 1. 2021 19:17
Re: Zacina nova era automobilsmu - elektricka
Dakujem ;-)

Ja Rimac, Roadster II a ostatne EV hypersporty beriem ako dlho meskajuce ukazanie plneho potencialu EV. U hybridov to trvalo nezmyselne dlho (16 rokov) kym prisli hypersportove hybridy, u EV je to lepsie. Okrem mainstreamu zameraneho na cistejsiu a tichsiu dopravu sa extra tesim na EV Offroad, ziadne uzavierky, diferencialy, redukcie a spojky ktore sa prehirevaju a smrdia :) len jeden direct drive motor pre kazde koleso a uplne nova uroven dymenzovania vykomu pre kazde koleso.