Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Skončí Opel Insignia? Ve hře je příchod crossoveru a nové jméno

Po příchodu nové generace Astry bude Insignia poslední Opel s návazností na bývalého majitele, koncern General Motors. Jenže na jak dlouho?
Zpět na článek
20. 1. 2021 17:01
20. 1. 2021 17:05
20. 1. 2021 17:36
20. 1. 2021 20:32
21. 1. 2021 07:53
20. 1. 2021 22:13
21. 1. 2021 12:38
22. 1. 2021 07:49
Avatar - KANKUNEN
20. 1. 2021 16:26
Co můžeš chtít víc
Crossover ve stylu outbacku a k tomu 4x4, Hdi a Aisin. Fakt jen ve stylu vyššího kombíku. 1,51 m jako má Formentor, to není žádná bouda.
Rozbalit vlákno
4
20. 1. 2021 17:02
Re: Co můžeš chtít víc
Ano, co víc si přát!
Dáme jednu lidovou, přímo z domoviny Opelu!
A všichni!
"Wer Scheisse frisst und Popel kaut, der fährt auch das was Opel baut!"
:D
Avatar - KANKUNEN
20. 1. 2021 17:23
Re: Co můžeš chtít víc
A ještě tu o Fiatu a s překladem. :yes:
20. 1. 2021 20:14
Re: Co můžeš chtít víc
Dal som plus pretoze som sa zasmial. Ale na druhu stranu Astru a Insigniu mam rad :)
20. 1. 2021 20:35
Re: Co můžeš chtít víc
Jo, source většiny článků na ACZ už o tom píše tady: https://www.motor1.com/…-st-renderings/.
Brzy se to objeví i na ACZ ve špatném až zoufalém překladu...
20. 1. 2021 16:49
Výborně stejně jako Ford
udělejte z Mondea a Insignie prostě Crossovery nebo co to je.
A celej segment (pořád ne zanedbatelnej a už vůbec ne, když jsi v něm sám) opanuje koncern s Pastevcem a Supem.
Zbyde z konkurence Pažout a to je z mainstreamu asi šlus.
Rozbalit vlákno
21
20. 1. 2021 16:54
Re: Výborně stejně jako Ford
otazka je, ako dlho budu pazouta zivit. znaciek maju teraz viac nez dost, ta technika z 508 by sa dala par krat naklonovat pod alfou, oplom. Mozno aj 508 bude v dalsej generacii crossoverom
20. 1. 2021 17:03
Re: Výborně stejně jako Ford
jj, všechno je možný.
Zapomněls na Lancii, tu já rád.
Nemuseli dělat trapný DS, měli ty luxusní verze stavět pod Lančkou.
20. 1. 2021 17:12
Re: Výborně stejně jako Ford
nezabudol, len neviem si v dnesnom svete predstavit uspesne fungovat lanciu a alfu. Mimo talianska bohuzial predaje budu mizive. Budem rad, ak to prezije so ctou aspon alfa a ja sa dozijem novej generacie julie, malo byt aj odvodene kupe a konkurencia pre bmw 5.
20. 1. 2021 18:08
Re: Výborně stejně jako Ford
To bych taky chtěl vidět!
Třeba Alfa GT vypadá i dnes líp, než většina současných aut!
Ale právě když existuje stupidní DS, mohli na to použít Lancii.
Avatar - wakantanka
20. 1. 2021 21:59
Re: Re: Výborně stejně jako Ford
Lenže v dobe keď pustili do sveta DS neboli spojení s FCA a už vôbec nemali prachy aby Lanciu kúpili. Ale veď ty to veľmi dobre vieš 🙂
20. 1. 2021 16:57
Re: Výborně stejně jako Ford
V Evropě ano.
Avatar - Emel
20. 1. 2021 17:23
Re: Výborně stejně jako Ford
Nojo. Mondeo a Insi jsou za loňský rok v Evropě řádově na 20t. Přitom Insi je dost možná v komplexu nejlepší auto ve třídě... a takový auto vyvinout stojí ranec.

Uvidíme co bude... Mondeo je globální model, Opel je součástí nového velkokoncernu... třeba v tom najdou nějaký ekonomicky smysluplný způsob jak to vyrábět.
20. 1. 2021 17:46
Re: Výborně stejně jako Ford
Každý si holt chválí to své.
To je běžná praxe u aut.
Stačí kouknout na Moje Auto.
Samé voz 9 až 10 bodůT
Takže asi tak...
Ale i když si myslím něco jinýho, byl bych moc rád, aby takový auto zůstalo. Nové jméno? Co třeba jméno Omega?
Avatar - _Karel_
20. 1. 2021 17:53
Re: Výborně stejně jako Ford
Obecně máš jistojistě pravdu, ale když to vezmu konkrétně, jsem tu asi 7 let a za tu dobu jsem tu nepotkal nikoho objektivnějšího, než je Emel. To jen k té první větě. ;-)
20. 1. 2021 18:01
Re: Výborně stejně jako Ford
Však já to nemyslím tak nějak agresivně. Emela beru.
Avatar - Emel
20. 1. 2021 19:18
Re: Výborně stejně jako Ford
Jistě jistě.
Na druhou stranu... než jsem Opel koupil, tak jsem nijak vřelý vztah k té značce neměl (a vlastně pořád nemám). Jestli jsem něčemu "neobjektivně" fandil, tak to byla Mazda a Škodovka. A Opel si to místo v garáži prostě vybojoval, neměl jsem nijak omezený výběr. Pořád tu nadáváš na BYkupce... a jakmile si někdo to auto koupí, tak chválí svou garáž, to je těžký :-)

PS: omezený krom peněz samozřejmě... a agresivní cenová politika Opelu v tom taky hrála roli.
20. 1. 2021 19:55
Re: Výborně stejně jako Ford
Nene, vůbec jsem to tak nemyslel. Za BYkupce tě nepovažuju, naopak.
Ale každej si strašně chválí svoje auto. To je obecný - viz jak jsem psal to Moje Auto.
A já s od toho oprostil. To můžu klidně napsat.
Avatar - Emel
20. 1. 2021 21:04
Re: Výborně stejně jako Ford
Zase... já neříkám, že je Insi bez chyb. Benzínové motory měl třeba koncern lepší (s lepší dynamikou i spotřebou... částečně to může být i převodovkou) - to je pro mě třeba dost podstatné mínus - asi největší co to auto má. A má i další... systém jízdy v pruzích je parodie, prostornost liftu je sotva průměr... našel bych toho víc.
U konkurentů jsou ale chyby taky (klidně ti napíšu jaké jestli tě zajímá konkrétní auto) a mě osobně z toho Insi před 3 rokama vyšla (relativně těsně) nejlíp... a od té doby (teď už bychařsky od počítače) nevidím na trhu nic, co by mě přimělo změnit názor. Samozřejmě bych musel projet ty nové dvoulitry...
20. 1. 2021 21:19
Re: Výborně stejně jako Ford
Já ti teď napíšu SZ.
Připrav se na to, že je to šílený. Totálně.
Ale je to pravda.
Avatar - Ozzman
21. 1. 2021 07:30
Re: Výborně stejně jako Ford
Budeš se divit, ale i já, jakožto jezdec konkurence musím uznat, že na tom, co píše Emel něco je a když mi zaříznou Mondeo, jakože vše tomu nasvědčuje, že už je to tutovka, tak Insignia by bylo jedno z prvních aut, které budu uvažovat, pokud se rozhodnu zůstat v D segmentu... nelíbí se mi tolik, mám k němu subjektivní připomínky, ke kombíku více (vzhled zádě), ale pořád je to výrazně zajímavější svezení, než konkurence, za pořád zajímavé ceny...
20. 1. 2021 20:21
Re: Výborně stejně jako Ford
Ked som si kupoval auto tak cenova politika Oplu ma dost brala. Insignia sa mi pacila. Za mna je opel momentalne nedoceneny a to je skoda, pretoze mi pride, ze ponuka lepsie modely ako VW posledne roky
Avatar - 3_diamanty
20. 1. 2021 20:24
Re: Výborně stejně jako Ford
Viem presne o com pises Emel.... mam to podobne len s vw
20. 1. 2021 20:18
Re: Výborně stejně jako Ford
Insignia je celkovo dobre auto. Problem vysokeho hodnotenia je z casti nadsenie majitela. Ale aj celkovo vysoka kvalita sucasnych aut. Po konstrukcnej stranke sme v podstate na vrchole. Medzi autami citis rozdiel. Ale celkovo aj najlacnejsi model ti da to co ocakavas za danu sumu. Neratam pripadne chyby z vyroby. To sa stane.
20. 1. 2021 18:40
Re: Výborně stejně jako Ford
Teď by docela dávalo smysl kdyby v zámoří Opely prodával Chrysler jako to dříve bylo s Buickem. Nemuselo by to být marné.
Avatar - twistedTSD
20. 1. 2021 21:04
Re: Výborně stejně jako Ford
To by bylo vtipné, protože Buick dodnes prodává Opely.
Avatar - wakantanka
20. 1. 2021 22:00
Re: Výborně stejně jako Ford
zabudol si na tvoju "obľúbenú" Camry 🙂
20. 1. 2021 17:01
Citroen
... letos uvede novou C5.
Rozbalit vlákno
3
20. 1. 2021 17:05
Re: Citroen
Tak to bude ten Pažou. Ale to auto nebude nikdo kupovat.
Protože ho všichni kupovali kvůli Hydractivu.
Avatar - xxc
20. 1. 2021 17:36
Re: Citroen
ani nie, lebo to nekupoval skoro nikto a ked to neskor ponukali aj s "ocelovym" podvozkom, tvoril dost velku cast predajov
Avatar - wakantanka
20. 1. 2021 22:04
Re: Re: Citroen
Kým nedali na výber predávali celkom dobre. Problém bol aj v tom, že chceli byť priveľmi nemeckí a úprimne prečo si kupovať Francúza čo sa tvári ako Nemec?
Avatar - kari.laz
20. 1. 2021 19:00
Zabalená bída
Nebude to zabalená bída ala 5008?
Rozbalit vlákno
0
20. 1. 2021 20:32
Bureši,
...co Vás to napadlo dát k tomuto článku fotografie Buicku Avenir?! Vám už opravdu máklo, nebo co... Nová generace je připravována na koncernové platformě a s Buickem už nebude mít nic společného. Možná to i víte, ale protože jste novinářský hňup nejhoršího druhu, kašlete na profesionalitu a předkládáte čtenářstvu kraviny. A Váš šéf k tomu říká, že tak skvělý tým ještě nikdy v ACZ nepracoval a pokud se to někomu nelíbí, nemá ACZ navštěvovat.
Jste sebranka HŇUPŮ!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - KANKUNEN
21. 1. 2021 07:53
Re: Bureši,
Nejčastější komentář ACZ, děkuji za upozornění, už jsem chybu opravil.
20. 1. 2021 21:31
A akoze v com?
“využít sdílení techniky třeba s Jeepem, jehož platformy s pohonem všech kol by byly pro takové auto jistě důstojnější než architektura EMP2 známá z kompaktních modelů PSA.“

No a akoze v com? EMP2 je podľa mna jedna z top platforiem, ktoré teraz sú stačí si pozrieť moose testy, pri SUV od PSA na taku stabilitu sa nechytajú ani športové modely ostatných vyrobcov! A odporúčam autorovi si požičať napr. hybridnú DS7 s 4x4 nech si vyskúša jazdné vlastnosti na snehu, oproti klasickej štvorkolke necítim PRI BEŽNOM používaní žiadne kompromisy.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Otrava
20. 1. 2021 22:13
Budoucnost
Není to svým způsobem ironie, že s narůstajícími nároky na emise/spotřebu se automobilky předhánějí v uvádění co největších aut? Aby se to časem neobrátilo proti nic.. ale beru, táhne to prodeje a prý je na nich vyšší marže.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - KANKUNEN
21. 1. 2021 07:55
Re: Budoucnost
Ekoevropa, čím těžší auto , tím menší pokuta.
21. 1. 2021 12:38
Hmm...
Tak to máme Mondeo pryč (resp. přechod na crossover) a nyní jak přes kopírák totéž u Opelu. Oba koncerny koukám vyklízí cestu Passat a Superbu. Opravdu si pánové ve vedení výše uvedených značek myslíte, že to je dlouhodobě dobrá cesta, vzdát to a vyklízet konkurenci celý segment "nízkých" Déček? :-(
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
22. 1. 2021 07:49
Re: Hmm...
Když se podíváš na prodejní čísla, tak ten segment nemá budoucnost. Ano, je to cesta. 508 zaujala jiným designem a pojetím, ale to je všechno. Do velikosti střední třídy pomalu dorůstá nižší střední a nabízí tolik prostoru, že střední třída prostě přestává být potřeba. Větší crossover obě značky stejně potřebují, ale proč k němu souběžně držet nezajímavý sedan a kombi?
Nakonec, u Passatu se už spekuluje o konci sedanu a nová generace Superbu je taky zatím v nejistých mlhách. Tady už hraje prim prémiová konkurence, která ovládá první příčky segmentu.
21. 1. 2021 21:15
Konec civilizace
Nejhezčí Opel, který byl kdy vyroben a půjde do kytek. Jak typické pro tuto dobu.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
22. 1. 2021 07:52
Re: Konec civilizace
Nejhezčí... je hezké, že se o něm tak mluví, ale když ho nikdo nekupuje, pak je odchod ze scény více než logický.