Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: S právničkou o podvodech na motoristy: Nepoctivci často zkoušejí, co jim projde!

Čeští motoristé nevědí, jaká mají práva, ale ani povinnosti. Když potřebují pomoc a nemají na komerční advokáty, obracejí se na Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace, kde jim poradí i mladá právnička Alena Máčová.
Zpět na článek
31. 1. 2021 12:33
31. 1. 2021 14:49
31. 1. 2021 15:40
31. 1. 2021 16:08
31. 1. 2021 12:33
Ojetiny
Jako trh s ojetinama je asi docela loterie a divokej Východ (a jsem rád, že se toho nemusím účastnit), ale trochu mi přijde, že někteří naivně čekají, že koupí za pár šlupek ojetinu a ona tam vůbec nebude načnutá půlka komponent. Že se po půl roce vysype převodovka je prostě riziko téhle hry. Když se to stane prvnímu majiteli po záruce, nikdo mu na to nedá ani kačku, tak proč by měl ručit tomu, komu to prodá? Proto nikdy ani neuvažuju nad přímým prodejem a to ani v okruhu známých, byť by zájemců bylo dost, protože všichni vědí, že se o naše auta starám. Prostě protiúčet, ve smlouvě dealer přebírá plnou zodpovědnost za stav a je klid.
Rozbalit vlákno
0
31. 1. 2021 14:49
pani
Muzete mrknout na smlouvy aaa? Diky
Rozbalit vlákno
2
31. 1. 2021 16:08
Re: pani
Včera se mi dostala do ruky výkupní smlouva z AutoESA, podle slov právničky které jsem volal a přečetl některé odstavce, by ji nikdy nepodepsala. No, já naštěstí také ne.