Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prezident Biden chce elektrifikovat vládní flotilu, půjde o 645.000 vozidel

Po návratu k Pařížské klimatické dohodě oznámil prezident Biden další plán, jak snižovat emise. Spolu s tím chce ale podpořit americký automobilový průmysl.
Zpět na článek
26. 1. 2021 17:17
27. 1. 2021 08:45
27. 1. 2021 11:35
26. 1. 2021 17:27
26. 1. 2021 17:48
Avatar - WinDiesel
26. 1. 2021 17:00
to bude ostuda
až jim dojde šťáva
úředníky je potřeba potrestat

a navíc bude swět zachráněn, bravo, starý unavený Joe
Rozbalit vlákno
17
Avatar - lyon667
26. 1. 2021 17:42
Re: to bude ostuda
Není nad to, když pro tebe jede elektrická ambulance a po cestě jí dojde šťáva. :D Ale možná je to diverzní plán na omezení růstu populace...
Avatar - wakantanka
26. 1. 2021 18:16
Re: Re: to bude ostuda
Ja to zas vidím tak, že úradníkom na pár km v meste netreba ani V8 ani V6. Poštárom detto. Na elektrické sanitky veľmi neverím.
Avatar - Jerry.Gunman
26. 1. 2021 18:54
Re: Re: to bude ostuda
Kdyby úředníci požadovali jenom to, co skutečně potřebují...
Ale ono to tak není, že? :D :D
Avatar - Blue Sun
26. 1. 2021 19:02
Re: Re: to bude ostuda
I sanitky mohou být elektrické, proč by ne? Není to zase tak nesmyslné řešení. Pokud ta sanitka někde jen čeká na výjezd, může být celou dobu napojená k nabíjení a po návratu znovu.
26. 1. 2021 19:10
Re: Re: to bude ostuda
Přesně.
A takhle jsou v Německu do zásuvky permanentně zapojeny i benzínové sanitky.
A když se rozjede, zásuvka se vytrhne a navine zpátky do auta.
Je to tak už desítky let.
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 08:09
Re: Re: to bude ostuda
Věř tomu, že dneska se nic takového neděje a většina sanitek, alespoň převozových by se nestačila dobýt ani omylem. V aktuální situaci jsou převozy pacientů natolik časté, že by elektrické sanitky měli absolutně k ničemu. A že je to dáno tím, co tu je? Ano, ale to může být klidně napořád a nebo přijde něco jiného a sanitky pak budou stát na kabelu, řidič chrápat uvnitř a odpovídat, že za tři hodiny už konečně bude moct vyjet? A nebo se zdoj/ztroj násobí počet sanitek, aby to mohli střídat?
Taže je to absolutní nesmysl mít jaké koli vozidlo IZS na elektriku. Ta vozidla musí jezdit a ne satát na nabíječce.
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 08:51
Re: Re: to bude ostuda
Kariku,
ale vždyť je to přece TAK jednoduché :D
- zvýšíme spotřební daň na tekutá paliva
- zvýšíme daňové zatížení
- vybereme více prachů
- z těch se větší část (novočeštinou řečeno) "odkloní
- z toho zbytku se nakoupí stovky elektrosanitek, aby na každou, jednu, která jezdí, se 3 mohly nabíjet
a bude vyřešeno :D :D

Že na to není připravená infrastruktura? Že je to další MEGA tunel na prachy? Že celá Evropa už teď balancuej na ostří nože a žije v nebezpečí fatálního black-outu, protože "zelené" zdroje jsou naprosto nestabilní a jaderky se nestaví?
Ale fuj, přece bys nevěřil takovým "fejk ňjůzům", těm přece věří jenom staré struktury... Nebo i ty chceš, abychom tě považovali za starou strukturu?

Vidíš JAK je to jednoduché ...
JJ, chybí mi tady blicí smajlík :-( :-( :-(
27. 1. 2021 09:14
Re: Re: to bude ostuda
Kazdy z mojej generacie (mam 38) si pameta z detstva nieze ine ale ze uplne ine zimy. Tempo narastu teploty je enormne. Ked sa pozeram na svoje deti tak nechcem aby si ma pametali ako sebeckeho hlupaka, ktory aj napriek zdevastovanej prirode kupoval diesle. Mozes tu cynicky glosovat kolko chces a mozno kratkodobo aj k veci, ale to ani len nezacina byt argumentom ze sa netreba vzdat spalovacich motorov. Tak ako si dnes moje deti nevedia predstavit dohodnut shodzku cez pevnu linku tak dufam ze ich deti si nebudu vediet predstavit auto spalujuce tuhe palivo a vypustajuce emisie.
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 09:58
Re: Re: to bude ostuda
Ty chceš zachránit přírodu a tak podporuješ tu největší ekologickou katastrofu v tomto odvětví, co se tu děje?
Zkoušel jsi si projít fakta obyčejným selským rozumem dál, než k prvnímu dieselu před barákem? Místo aby jezdila auta s natolik nízmýni emisemi (Euro6 a výš) a běžně se opotřebovala a nahradila, tak se tlačí výměny, neekologicky se recykluje mraky "zdravých" aut, aby se pak drancovala planeta na další nerostné suroviny potřebné k výrobě bateríí a nových aut obecně. Napadlo tě kolik je protřeba emisí na výrobu auta jako takvého? Myslíš že na své zahradě budeš mít sníh, když CELÝ svět bude na to základní kašlat? Dokud se největší znečšťovatelé nezaměří na skutečné problémy, tak jsou prohlášení jako ta tvá naprosto lichá a k smíchu. Všichni elektrofans mají před očima klapky a myslí si, že elektrem spasí svět. Ne, nespasí a s nějvětší pravděpodobností to bude větší ekologická zátěž, než doposud. Takže se se sněhem rozluč, "Teslou" před barákem to nezlepšíš. Dokud budou se budenesmyslně plýtvat vším, nebude se chránit příroda, bude se vyloženě trávit plasty a jedovatými látkami, které nikdo neřeší, tak to opravdu tímhle nevytrhneš a dokonce naopak.
27. 1. 2021 11:50
Re: Re: to bude ostuda
Tieto reakcie je zbytcne hrotit. Nepisem ze som za seknutie a od zajtra vsetko elektro. Sam mam sluzobny superb diesel (mimochodom pytal som si aspon ten hybrid lebo cen a naklady su podobne a poslali ma kade lahsie) a manzelka ma Sharan diesel. Mame 3 deti. Samozrejme ze to dojazdim, a ked budem mat moznost kupim v buducnosti auto na elektriku. Clanok bol o plosnej vymene uz fakt starych aut za nove elektricke co tu bolo glosovane kolegom tak som na to reagoval. Ale je to aj o pristupe, napriklad ked zastavis s vykuchanym mondeom a vypnytum start/stopom rano na racku v bratislave vedla zastavky cakajucich ludi na elektricku asi to neni najprijemenjsie, najme ked takych fesakov tam stoji zo desat. Cisto prakticky zacat aj v ceskoslovenskych centrach miest podporovat elekromobilitu jednoducho znizi ucty za liecbu rakoviny v budcnosti. lebo aj ked to rovnaky kolega opet raz glosuje, faktom je ze diesel vypusta pevne (tuhe, fosilne) castice ktore bez, ale aj s dpf-kom vypustis a dychaju to deti, a uz toto vobec neni o CO2.
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 10:07
Re: Re: to bude ostuda
Auto na tuhé palivo si sice představit dokážu, ale že bych jich na silnicích nějak moc potkával...
V novodobé historii země byla příoda nejvíc zdevastovaná v době socialismu, teď se z toho pomalučky zhrabává
Periodická kolísání sluneční aktivity, sucho, které spustilo stěhování národů, klimatické optimum X. - XIV. století, snižování průměrných teplot, více srážek a zhoršení zemědělských výnosů od konce XIV. století, "malá doba ledová"... NIC z toho nemělo s automobilismem nic společného.
Furt nic?
Hmmmmmm, tak nic
27. 1. 2021 09:25
Re: Re: to bude ostuda
Tak vyšetřování údajného Black out už má první zveřejněné výsledky a o oze tam nešlo. Dokonce to nezachranovalo ani Česko se svýma JE jak tu bylo prezentováno.
Co tam máte dal z vašich konspiračních webů? 😄
Avatar - wakantanka
27. 1. 2021 09:37
Re: Re: Re: to bude ostuda
Tak samozrejme, že elektrina nie najvhodnejšie riešenie pre všetko. Len treba správne zadefinovať použitie. Napríklad mám kamoša čo jazdí sanitkou len a areáli nemocnice. Má Transportera vykuchaneho ex záchranárskeho. 5 a 6 rýchlosť na ňom už nikto nezaradí, aj zaradená 4 je malý sviatok. Elektro by bolo riešenie.
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 09:50
Re: Re: Re: to bude ostuda
Kolik takových sanitek je, co jezdí jen v areálu nemocnice? Tam pro mě za mě ať so to vozí čím chtějí, to není úplně případ, kde by to vadilo. Ale drtivá většina sanitek jezdí více. Není problém najezdit několik set denně a často pak jde sanitka z ruky do ruky, když končí směna jednomu, přijde druhý. Bohužel tady ještě dlouho nebude prostor na tyhle nesmysly. Možná pár nějakých, které mají na specifické účely. Ale rozhodně ne všechny, nebo většinu.
Avatar - wakantanka
27. 1. 2021 15:01
Re: Re: Re: Re: to bude ostuda
No veď ja nepíšem nič iné. Niekde to elektro bude dávať zmysel, niekde nie. Veď oni nejdú vymeniť všetky federálne autá za EV.
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 16:12
Re: Re: Re: Re: to bude ostuda
Tak v areálu to smysl má i kvůli hluku.
26. 1. 2021 17:17
Sleepy Joe
není starý mumlající tragéd. Je to další z jeho šílených kroků během prvních dnů ve funkci. Je to krajně nebezpečný zelenorudý extremista a mnohem nebezpečnější člověk, než velkohubý, ale schopný Donald Trump!
Katastrofa je, že táhne do boje proti spalovacím motorům elektřinou...která se v USA vyrábí nejvíce ze zemního plynu a na druhém místě je uhlí!
Rozbalit vlákno
6
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 08:11
Re: Sleepy Joe
A ještě otevře náruč všemožným náplavám, často parazitům, kteří už čekají před branami USA. Že se nezajde podívat do zamořené Evropy, jako třeba Švédsko, nebo Německo, jak tam ten parazitický odpad krásně naplňuje podstaty integrace do společnosti.
27. 1. 2021 08:45
Re: Sleepy Joe
Mluvit v případě USA o naplavach je trochu popírání historie USA. :-)
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 10:05
Re: Sleepy Joe
To jistě, původních obyvatel tam moc není. Ale je to celkem dávná historie a USA jsou zkátka v novodobé historii státem, jakým jsou. Kulturní země, která má clekm chabé základy díky "nepřizpůsobivým" kteří se schovávají za různé spolky a výzvy jako například BLM. Tedy spolek stvořený k rabování, ničení a popírání historie nejen USA, ale v celém světě. Myslíš, že teď, pokud budou "vítat", to tam bude lepší?
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 09:00
Re: Sleepy Joe
Ameriku (USA) vytvořily statisíce a miliony lidí; lidí, kteří tam přišli tvrdě pracovat. "V potu tváře dobývat chléb svůj vezdejší" - a tvrdou prací zbohatnout. A z bohatých lidí a s bohatými lidmi se staly bohatými i celé USA.
No a dneska se do USA opět tlačí statisíce a miliony lidí, kteří tam TAKÉ chtějí zbohatnut. Jenom už nechtějí pracovat ... So elementary, dear Watson
27. 1. 2021 11:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Dylan McKay
27. 1. 2021 10:37
Re: Sleepy Joe
Není překvapením co stará struktura Biden vyvádí. Horší je, že toho spoustu dluží ještě horším, než je on sám. Budou to moc zlé čtyři roky.
Avatar - rohYpnol
26. 1. 2021 17:27
Zlatý Trump
Kdo by to byl řekl, že budeme říkat zlatý Trump...
Rozbalit vlákno
2
26. 1. 2021 17:48
Re: Zlatý Trump
Řekl by to každý soudný člověk. Každý, komu bylo hned divné, že o Trumpovi po jeho zvolení americkým prezidentem začaly v evropských mainstreamových médiích vycházet články, které jakoby z pera vypadly soudruhu Kojzarovi z Rudého Práva blahé paměti.
Avatar - Jerry.Gunman
26. 1. 2021 18:03
Re: Zlatý Trump
Asi tak... Donald Trump (i když se narodil "se zlatou lžičkou v puse"), si stále zachoval jakož takož racionální náhled na svět.
Když si uvědomím, že "ředitelem zeměkoule" je člověk, který je schopen zapomenout na to, že mu zemřel jeho vlastní syn - a není schopen u svých vlastních vnuček rozpoznat, která je která...

Inu, za mého mládí se říkávalo, že socialismus je taková ternitá a klopotná cest od kapitalismu ke kapitalismu. Dneska se ten bonmot může obrátit, protože to, co USA čeká, je socialismus poměrně velice hrubozrného rudo-zeleno-hnědého ražení
26. 1. 2021 18:25
To je zas "partička"..
Win, Lyon, fostek, rohypnol, rohor, jerry, vy ste sa teda našli. Jak čítam tie vaše múdrosti, normálne mám pocit, že vás je tu, chlapci, škoda.
Rozbalit vlákno
22
Avatar - Jerry.Gunman
26. 1. 2021 18:35
Re: To je zas "partička"..
Tak to víš, je třeba ty zdejší elektro-positive sráděry naředit troškou zdravého rozumu.
Nehledej, nepátrej - zdravý rozum neznáš ani z doslechu
Avatar - Blue Sun
26. 1. 2021 18:59
Re: To je zas "partička"..
Zdravého rozumu? V případě tebe a téhle sekty fanatických zaslepenců? To není dobré ani jako vtip. :-D
Avatar - Jerry.Gunman
26. 1. 2021 19:06
Re: To je zas "partička"..
je hezké, že o sobě a svých spoluzaslepencích hovoříš tak sebekriticky, ale ze zdravého rozumu vás nikdo nepodezírá :D
Avatar - Blue Sun
26. 1. 2021 19:22
Re: To je zas "partička"..
Tak tohle se ti (opět) vůbec nepovedlo, Žeryčku... Další důkaz tvé nulové inteligence.
Avatar - Barrichello
26. 1. 2021 23:54
Re: To je zas "partička"..
Fanatici jsou tady všichnni zelenní ekomarxisti a nástupci pavědce Trofima Lysenka. :-)
Avatar - Blue Sun
27. 1. 2021 07:29
Re: To je zas "partička"..
Jo? Já nevím, kdo tady pořád fanaticky omílá stále stejné formulace o "ekomarxistech", "zelenorudé" "greténistech" a likvidaci evropského průmyslu. Bez jakékoli snahy o vnímání reality.
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 09:24
Re: To je zas "partička"..
hele, Bůůůůůůůůůůů sane, ty jeden elektropindíku
to, že jsi rudozelený aktivistický hlupák, to už tady ví každej. Přesto to stále a stále znovu propaguješ.
Proč?
27. 1. 2021 11:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Blue Sun
27. 1. 2021 13:36
Re: To je zas "partička"..
Žeryčku, zase ty tvé sexuální problémy? Tady to fakt ale nikoho nezajímá, skoč si s tím k doktorovi.
Na otázku "Proč" nemůžu odpovědět, neboť na lži neodpovídám.
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 14:23
Re: To je zas "partička"..
Ale jdi ty brepto
jdi se zastrčit do nejbližší elektrozásuvky - nejlépe třífázové :D
A nebo přijď, složím tě do toho kompostu. Alespoň z tebe bude nějaký užitek :D
Avatar - Blue Sun
27. 1. 2021 14:36
Re: To je zas "partička"..
Žeryčku, jsi čím dál ubožejší, ty internetový hrdino. Ty nesložíš ani puzzle.
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 18:31
Re: To je zas "partička"..
Hele, elektropindíku,
byl jsem si prohlídnout zahradu a domek na nářadí. Vercajk (štípací sekery i drtička větví) je OK, místo v kompostu je připravené.
Takže, hrdino na baterky, kdypak dorazíš? :D
Avatar - Barrichello
27. 1. 2021 13:30
Re: To je zas "partička"..
Když ste ekomarxisti a zelený bolševici, tak je nutné to pořád opakovat :-)
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 14:24
Re: To je zas "partička"..
Napsat na heft od krumpáče a omlátit o hlavu :D
27. 1. 2021 06:58
Re: To je zas "partička"..
Tak je známý fakt, že diskuse nejen na českém internetu jsou plné trollů. Je velice pravděpodobne, že jsou i zde.
Když si vezmu jak některá jména mají přesně daný vzorec příspěvků jde dovodit kdo by to mohl být. :-)
Proč to auto.cz toleruje a podporuje je otázka.
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 08:12
Re: To je zas "partička"..
Jak že by jsi se ty a tvá úderka nechyli zablokovat? Takové stěstí nás nemůže potkat :D
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 09:01
Re: To je zas "partička"..
Ne, že by to nebylo hezké - ale obávám se, že to není reálné :D :D
Avatar - kari.laz
27. 1. 2021 10:09
Re: To je zas "partička"..
Právo na nároz mají všichni, to že se nám to nelíbí, na tom nic nezmění. Ale občas to je alespoň sranda :D
Avatar - Dylan McKay
27. 1. 2021 10:31
Re: To je zas "partička"..
Hendly, ty jsi jeden z těch ... co tleskají cenzuře? Pak jsi nebezpečný i sám sobě.
27. 1. 2021 12:07
Re: To je zas "partička"..
Ano, morální problém svobody slova a internetových trollů a dalších problémů řeší nejen EU a USA.
Je to uplně nová situace se kterou se bude muset svět vypořádat. Jak uchránit svobodu slova, ale zamezit mohutným koordinovaným dezinformačním útokům velice sofistikované povahy.
Základní otázka je, že na tu svobodu slova upozorňují hlavně státy které dezinformace používají a na svém území cenzuru mají.
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 18:52
Re: To je zas "partička"..
Je krásné, jak každé vemeno volá po omezení svobody vyjadřování (názorů, které se mu nelíbí) - a myslí si, že to na něj nedopadne, protože ono samo bude tím, kdo bude ostatním určovat, co smějí a nesmějí psát, myslet si a říkat ;-\ ;-\ ;-\
27. 1. 2021 11:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
26. 1. 2021 23:56
Co čekat od neomarxisty, vítač muslimů a klaněče před BLM
samá takováhle h akorát, pro USA to bude hdně černé a, smutné a ponuré období.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Jerry.Gunman
27. 1. 2021 09:19
Re: Co čekat od neomarxisty, vítač muslimů a klaněče před BL
Nejenom pro USA, bohužel...
27. 1. 2021 11:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
27. 1. 2021 11:46
Jak to podpoří ekonomiku a pracovní místa?
Když elektromobily jsou samozřejmě mnohem jednodušší a desítky součástek a komponentů v nich není ... Tudíž logicky spousta subdodavatelů o tu práci přijde .... a 650 000 aut není zrovna zanedbatelná částka + samozřejmě potom následné servisy atd... :no:
Rozbalit vlákno
4
27. 1. 2021 12:08
Re: Jak to podpoří ekonomiku a pracovní místa?
Je tedy čas rozbít stroje co berou lidem práci? Zničit tiskárny které připravují o práci písaře?
Avatar - Blue Sun
27. 1. 2021 13:41
Re: Jak to podpoří ekonomiku a pracovní místa?
Mě jen nepřestává fascinovat to neustálé omílání ztráty pracovních míst a likvidace subdodavatelů, když se zatím ukazuje, že naprostá většina se dovede změně krásně přizpůsobit. Nebo jak lidem nevadí, když bude zrušena nebo zkrachuje neoblíbená značka, ačkoli to taky znamená ztrátu spousty pracovních míst, ale jak jde o elektrická auta, tak jsou naprosto zásadně proti rušení míst...
Avatar - wakantanka
27. 1. 2021 15:07
Re: Jak to podpoří ekonomiku a pracovní místa?
Hm, myslíš. Motorárne budú robiť naďalej motory len elektrické. Tam sa zamestnanosť asi trochu zníži. Prevodovky na čas asi vypadnú úplne, aj to nie u všetkých. Ja by som to až neviem ako čierno nevidel.
Avatar - Blue Sun
27. 1. 2021 18:02
Re: Jak to podpoří ekonomiku a pracovní místa?
Ale co všechny firmy, které dělají ty důležité MANUÁLNÍ převodovky? Ty budou muset skončit. :-D :-D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud