Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lancia Ypsilon drží slavnou značku při životě díky dalšímu faceliftu

Lancia má z nově vzniklé skupiny Stellantis těžit snad nejvíce. Aktuálně prodává na jediném trhu jediný model, který teď prošel omlazením.
Zpět na článek
5. 2. 2021 14:20
5. 2. 2021 14:28
5. 2. 2021 15:11
5. 2. 2021 15:33
5. 2. 2021 16:30
5. 2. 2021 16:32
5. 2. 2021 18:05
6. 2. 2021 20:34
6. 2. 2021 23:59
7. 2. 2021 12:33
7. 2. 2021 13:54
5. 2. 2021 14:19
Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
...byla ta první generace, vyráběná coby Y10 v letech 1985 - 1995, která nahradila slavnou Autobianchi A112. :-) :yes: Však taky Y10 vzniklo přes 850 000 ks a dodnes jsou v ulicích italských měst docela hojně k vidění. Druhá generace této Lancie,( již o značením Ypsilon) taky ušla, ale ta současná bonbonovitě ocucaná se mi vůbec nelíbí. :-(
Rozbalit vlákno
22
5. 2. 2021 15:33
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Buď mas hokej v generacích nebo nemáš oči. Y10 byla ošklivá krabicka velikostí mezi padnou a unem. Hezky na ni nebylo skoro nic. Dvojka (y) a trojka (ypsilon) vypadali moc hezky. Shodneme se ze poslední ocucanej bonbon je nic moc. Divím se ze ti Italové to furt berou.
5. 2. 2021 16:08
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Berou. Co jim taky zbývá, když jim Fiat bez náhrady zařízl Punto? :-(
Avatar - Ja Prvni 123
5. 2. 2021 20:16
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
?
Y je protějšek 500 a Pandy.
Ten, kdo chtěl Punto si Ypsilonku nekoupí...
:-(
Avatar - twistedTSD
5. 2. 2021 22:32
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Je o chlup delší než Suzuki Swift.
Avatar - Blue Sun
6. 2. 2021 20:29
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
No, však Swišť je taky podmírák. :-(
Avatar - twistedTSD
6. 2. 2021 21:53
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Ale pořád se považuje za B segment.
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2021 13:57
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Jo, i takové omyly se stávají. Nejkomičtější bylo, když souběžně nabízeli Swifta a Baleno...
6. 2. 2021 00:55
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Tak jistě, Ypsilonka je o třídu menší. Takže velikostí je vlastně na úrovni Pandy. Opravuji. :-) Že ale Fiat nebyl schopen (či ochoten) za 13 let připravit další generaci Punta, je neuvěřitelná a neomluvitelná ostuda. Na tom bohužel musím trvat a jako srdečnímu fiaťákovi mi to rve srdce... :-( :-( :-( A bojím se, že pokud nyní nové Punto urychleně vznikne, bude to spíš překarovaná nová 208/Corsa, než skutečný Fiat... :-O Ale strašně rád bych se mýlil. :-)
6. 2. 2021 11:16
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
A čím je ten "skutočný" Fiat Punto iný ako všetka konkurencia? Posledné Punto je typickým malým štvormetrovým autom, s malým motorom vpredu naprieč a pohonom predných kolies. Interiér pre štyroch, možno 4+1, kufor s objemom niekde blízko 300 l a to je celé. Iste praktické tvary a dobré priestorové riešenie, to Fiat vie. Ale to isté môže ponúkať aj to nové Punt, aj keď bude vychádzať z francúzskeho základu.
6. 2. 2021 12:44
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
No když srovnáš poslední generaci Punta a novou 208/Corsu, tak ten Puntík uvnitř působí, jako o třídu větší auto. Prostě brutální prostorový rozdíl. Navíc se do něj díky výšce 1,5 m parádně nastupuje, to nová 208/Corsa taky neumí nabídnout ani omylem, naopak jejich směšně krátké zadní dveře nástup dozadu dospělému člověku pořádně znepříjemňují. Pokud tedy nová generace Punta bude i na platformě PSA tak úžasně praktická a 1,5 m vysoká jako předchůdce a bude využívat nové skvělé fiaťácké motory řady FireFly, bude vše v nejlepším pořádku. Jen aby to bylo! :-O
Avatar - Blue Sun
6. 2. 2021 20:32
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Kdyby nové Punto vzniklo, taky by nemělo rozměry a parametry předchozího, stejně jako Clio IV nedosahovalo prostornosti předchozí trojky. Emise takové auto nepustí.
Tak furt nebul, socko, a kup si zkrátka pořádné auto.
6. 2. 2021 20:59
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
A co to jako je, pořádné auto? Mně právě do města perfektně vyhovuje to Punto Evo, které je díky nevelkému půdorysu pěkně obratné, ale zároveň neskutečně prostorné a díky své výšce se mi do něj (i při mé výšce 188 cm) skvěle nasupuje. :-)
P.S. Tu socku si laskavě nechej od cesty, Hovádko Modré, drzé! :-)
Avatar - twistedTSD
6. 2. 2021 21:57
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Clio IV bylo prostě auto zaměřené na styl. Do Pola si pohodlně sednou čtyři dospělí.
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2021 13:49
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Do Clia taky, ale oproti trojce to auto bylo o kus nižší. Ještě znatelnější to bylo u kombi, kde to nejvíce ovlivnilo průchod do kufru.
Avatar - twistedTSD
7. 2. 2021 14:04
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
No Clio IV se opravdu nedá s Polem srovnávat, bylo to asi jedno z nejméně prostorných malých aut.
7. 2. 2021 20:59
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Jasně, "emise" o pár cm vyšší malý hatchback "nepustí" do výroby, ale vyrábět statisíce zcela neaerodynamických malých crossoverů se zvýšenou světlostí, hmotností a s velkými koly nevadí? :-O :-O :-O Podivná "logika", nezdá se ti? :-( :-( :-( :no:
Avatar - Ja Prvni 123
5. 2. 2021 20:15
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
No, to si troufáš... takhle to zobecnit.

Já jsem třeba původní Y10 měl, a bylo to moc hezké autíčko, báječně se s ním jezdilo a dodnes mě mrzí, že jsem o ní přišel.
Měl to být můj druhý "veteránek" vedle velké 164.
6. 2. 2021 01:01
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Fakt si měl Y10? To auto mě fascinovalo tou zcela svislou zadní výklopnou stěnou, navíc ještě vždy nakovanou černou matnou barvou. Nejvíc se mi ale líbyl až ta poslední verze, s nižšími světlomety. To jsi tedy musel být v Česku opravdový exot, jezdit s tímto luxusním italským autíčkem! :-) :yes: :yes: :yes:
P.S. Jaký jsi tedy měl ročník a motorizaci?
Avatar - Ja Prvni 123
6. 2. 2021 21:48
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
No, měl. Krásnou, říkali ji tmavě šedá, ale byla trochu do hněda.
A ano, s černou výklopnou zádí.
:-)
Byl to rok 1991, takže ještě ta druhá generace, ale popravdě mně se líbí víc dodanes. Byla to 1.1, což ale v praxi znamenalo 1050ccm.
Jezdilo to parádně, krátké rychlosti, takže se hezky sbírala. Vzadu "omega" náprava, takže se s tím daly dělat věci.
A byla krásně zpracovaná vevnitř... pohodlné sedačky, fajn palubku - jestě s budíkama tam, kam patří, za volant.
6. 2. 2021 23:56
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
:*) :yes: :yes: :yes:
6. 2. 2021 11:16
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
A kde si ju podel?
Mimochodom, nech je súčasná Ypsilonka aká chce, vzhľadom na vek sa v Taliansku drží obdivuhodne. Je to krajina stvorená pre mini, pozri, koľko sa maličkých áut predá tu - v Čechách sa za posledný rok predalo viac Mecedesov S ako Škody Citigo...
Avatar - Ja Prvni 123
6. 2. 2021 21:52
Re: Zdaleka nejhezčí Ypsilonka...
Je to tak.
Jak?
Půjčil jsem ji synovi... a budeš si divit, ale ještě pořád mám dva syny.
Nic s tím nenaděláš.
On zůstal vcelku. Bylo to na sněhu. Vlastně jsem mu to prostě neměl půjčovat.
:-(
Už je to dost let, už jsem to rozdýchal, ale bylo mi to fakt líto. Vedle té 164 by jí to slušelo. Zkoušel jsem sehnat jinou, ale Y10 už za normální peníze nekoupíš.
5. 2. 2021 14:20
Lacia
boxuje! Bojuj!!! Miluju Lancii!
A dneska jsem četl, že nakonec bude nějaká sekce prémie Stellantisu: DS, Lancka a AR se shodnou technikou.
Přesně to jsem nedávno psal, že by balo OK.
Teda podle mě bez DS. Ale zase pár lidí nebude chtít taliána, čili OK.
Rozbalit vlákno
11
5. 2. 2021 14:28
Re: Lacia
Taky Lančce držím všechny palce! :-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - KANKUNEN
5. 2. 2021 15:11
Re: Lacia
Lancia je v paměti lidi nad 50 a spojená s integrale. Nyní je to italský key car. Držme palce aspoň Alfě.
5. 2. 2021 15:33
Re: Lacia
Neser, mě ještě není 50. :D A taky ji mám spojenou s rally.
5. 2. 2021 16:32
Re: Lacia
Je to vůl. ;-\ Tak sympatickej nick a taký blábol. Prej přes 50. Nikdy nebudu padesátníkem. Maximálně zkušený ctyricatnik. Nikdy nic víc. :-[]
5. 2. 2021 18:05
Re: Lacia
Protože vnímám Deltu Integrale, tak to zní dobře. A taky mám rád italský styl :D

Ale reálně, k čemu to dneska je? Všechno je pryč, ať radši vyberou jednu značku a konečně s tím něco dělají a budují to dál. Zatím nejsou schopní přijít s ničím. DS za PSA je bída, Alfa za FCA bohužel taky ačkoliv výchozí techniku má. Lancia pohřbená, co může nabídnout mimo Ypsilonu?

EDIT: doplním, že můj názor je, že prémie pod Stellantis smysl má. Vzít techniku Alfy, dát tomu výbavu DS, marketing a prodejní síť PSA a bude to úplně jinde. Ale křísit Lancii s DS, které dnes stojí na lowend technice, nevím o co stát...
Avatar - Blue Sun
6. 2. 2021 20:34
Re: Lacia
Koupil by sis elektrickou Alfu, když tak strašně bojuješ za jedinou značku?
6. 2. 2021 23:59
Re: Lacia
Elektrickou Alfu?!! Si děláš p.r.d.e.l? :-O :-O :-O
7. 2. 2021 12:33
Re: Lacia
Technikou Alfy jsem myslel dnešní Giulii a Stelvio, která celkem odpovídá vyšším nárokům prémie. O elektru jsem při psaní komentáře vůbec neuvažoval. Moje pointa byla, že nejsou schopni v ani jednom koncernu dělat víc než levné malé Fiaty nebo mainstream Peugeoty/Citroeny a nerozumím záměru to zkoušet rovnou se třemi "premiovými" značkami, které potřebují restart. Ať vezmou to málo co mají a udělají to pořádně.

Vždyť mladší generace zákazníků už ani nebude tušit co to je Lancia a nedej bože jim to podle názvu bude evokovat Dacii :D To ať radši zůstane Lancia v muzeu.
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2021 13:54
Re: Lacia
No vidíš, takže ne. Ale elektrická auta v prémiovém segmentu zkrátka budou potřeba, bez ohledu na kňučení těch, komu se to nelíbí. Jednak kvůli emisním limitům, a jednak kvůli tomu, že jsou zkrátka lidi, kteří chtějí elektrické auto s prémiovou výbavou a funkcemi. Taky bez ohledu na místní kňučení.
A že mladší nebudou vědět, co je to Lancia? A kdo dnes tuší, co byl Talbot, Simca, Borgward, Wikov, Cord nebo třeba to Autobianichi... Značky vznikají a zanikají a Lancia zkrátka je spíše na hraně zániku. Jo, máš pravdu, je lepší poslat ji do historie.
Avatar - Ja Prvni 123
7. 2. 2021 21:24
Re: Lacia
Pořád věřím, že nebudou... max lehké hybridy, ale jinak je to slepá ulička, prosazovaná nesmyslně z politických důvodů.
To nemůže vydržet věčně, a zase to zmizí...
Avatar - Stejsn
5. 2. 2021 14:33
Dopadnou jak Hindustan,
z auta se stane veterán ještě během produkce. Je ale pravda, že ten facelift se povedl :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ja Prvni 123
5. 2. 2021 20:10
Autor už jinej nebude...
Motůrek... jinde opěvovaný downsizing.
Chcete nějaké detaily o tom mild-hybridu? Něco vám napíšu.. je to fakt zajímavé!

A ano, bohužel zůstala sama, a prodává se momentálně jn v Itálii, což teda úplně nechápu. Ale nazvat ji "smutným pozůstatkem"?
Jel jste v ní někdy?
Je to velmi veselé auto.
:-)
Rozbalit vlákno
2
5. 2. 2021 21:07
Re: Autor už jinej nebude...
Přesně.
Bejt to Toyota tak se tetelí blahem.
Avatar - Avanti
6. 2. 2021 09:02
Re: Autor už jinej nebude...
Mal som jednu takúto.. 1.2 FIRE, v meste perfektná a aj mimo.. prevodovka mala ešte dlhšie kvalty ako TwinAir, pri 130tke akustická pohoda a 3300 ot/min na otáčkomeri.
Natiahnutý podvozok, prekvapivo miesto na nohy vzadu, použiteľný kufor, komfortné mäkké naladenie tlmičov.. A skvelá výbava, automatická klíma, elektrické kúrenie PTC, všetky okná v elektrike, alcantara na sedadlách, perfektne vytlmené dvere a v základe audiosústava, ktorú jej môžu závidieť všetky Scaly.. Jediný problém bola nemožnosť pozdĺžneho nastavenia volantu, aj keď to tak vtedajšia Lancia uvádzala ako v cenníku, tak kódovo, že to tam je, no nebolo...
6. 2. 2021 11:24
Zaujímavé...
...aká je tá ypsilonka zaujímavá a super, hoci je to už starý šrot. Keby to nebol šrot, chceli by ju aj inde. Taliani si ju kupujú ako posledný domáci klenot v triede mini, nie že by bola taká úžasná. A zvláštne, ako toľkým tunajším neprekážajú ani prístroje v strede palubky - u Nissanu a Renaultu úplne neprijateľné, tu to zrazu nevadí.
Rozbalit vlákno
10
6. 2. 2021 12:47
Re: Zaujímavé...
No, ještě pořád mají taky výbornou Pandu, ta je v Itálii už roky suverénní prodejní jedničkou. :-) :yes:
Avatar - Blue Sun
6. 2. 2021 20:37
Re: Zaujímavé...
Výbornou.... :-D :-D
7. 2. 2021 00:00
Re: Zaujímavé...
Hele, kolik si s ní najezdil, že na ni pliveš? :-[] Do italských měst naprotý ideál! :yes:
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2021 13:55
Re: Zaujímavé...
Jen proto, že je to malé auto a vejde se do jejich uliček, z ní nedělá výbornou.
7. 2. 2021 15:26
Re: Zaujímavé...
Hele, zkus si ji někde půjčit a projeď se s ní. Já ji půjčenou měl a do města je to fakt nesmírně sympatické a praktické autíčko. A je obrovská škoda, že u současné generace se už nevyrábí šestikvaltová sportovní verze 100 HP. To teprve byla zábava! :-) :-) :-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - Ja Prvni 123
7. 2. 2021 21:26
Re: Zaujímavé...
Nejen do italských... a vlastně nejen do měst.

Jasně, na dálniční křižování Evropy se nehodí.
6. 2. 2021 19:00
Re: Zaujímavé...
Ja jsem budiky uprostred vzdycky povazoval za uplnou ptakovinu. Nicmene uz s nimi jezdim 9 let v Phedre a je to naprosto bezproblemu,to same v mamine Yarisu. Je to jen o zvyku,kdyz dneska jedu autem s klasickym resenim,koukam furt doprostred :-)
Avatar - Ja Prvni 123
6. 2. 2021 21:55
Re: Zaujímavé...
Starý šrot... další expert, co hodnotí, a nikdy to ani neviděl zblízka, tím méně, aby v tom seděl.
O tom, že by to řídil už si vůbec netroufám uvažovat.

Měl jsem to loni týden půjčené v Římě. Do městského prostředí úplně dokonalé auto.

Šrote...

EDIT: předloni! utíká to...
:-(
Avatar - Blue Sun
7. 2. 2021 13:55
Re: Zaujímavé...
Objektivně to je starý šrot, italofilský fanatismus stranou.
Avatar - Ja Prvni 123
7. 2. 2021 16:10
Re: Zaujímavé...
Objektivně dokazuješ, že o ní nic nevíš.
:-)