Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hyundai Bayon oficiálně! Je to kompaktní crossover navržený pro Evropu

Společnost Hyundai Motor dnes představila nejmenšího člena své SUV rodinky, který chce zapůsobit kombinací výrazného designu, kompaktních rozměrů, prostorného interiéru a bohaté technologické výbavy.
Zpět na článek
2. 3. 2021 10:21
2. 3. 2021 10:25
2. 3. 2021 10:24
2. 3. 2021 10:38
2. 3. 2021 11:03
2. 3. 2021 10:25
2. 3. 2021 10:59
2. 3. 2021 11:38
2. 3. 2021 16:54
2. 3. 2021 11:23
2. 3. 2021 11:40
2. 3. 2021 11:41
2. 3. 2021 14:25
2. 3. 2021 12:25
2. 3. 2021 13:51
3. 3. 2021 10:09
12. 3. 2022 19:48
2. 3. 2021 10:21
Kukadla
No mame sa na co tesit, ked vsetky auta budu mat najblizsich 10 rokov hmyzie kukadla. U korejcov mi to tak nevadi, ale videl som malovky novej bmw 7micky a ma to tiez
Rozbalit vlákno
1
Avatar - KANKUNEN
2. 3. 2021 10:25
Re: Kukadla
H to dokázal, je to hnusnější než samotný citron
Avatar - sorpersa
2. 3. 2021 10:24
Kona
Toto sa nebude kanibalizovať s Konou???
Rozbalit vlákno
2
2. 3. 2021 10:38
Re: Kona
Kedze Bayon nie je stvorkolka, kym Kona ano, tak nie. Potom su tu motory. Bayon bude zrejme tak ako i20 koncit na 120 k, kym Kona na 120 k iba zacina a konci na 198 spalovacich, resp. 204 elektrickych koni.
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2021 11:03
Re: Kona
Kona je o kusok vyssie... v porovnani s konkurenciou to mozeme napisat aj takto.... bayon konkuruje t-crossu a kona zase t-rocku....
2. 3. 2021 10:25
Nuda, nuda, nuda
I20 je škaredá, drahá a nezaujímavé.
Bayon je skaredsi, drahší a ešte nezaujimavejsi.

Toto sa nepodarilo. :no:
Rozbalit vlákno
5
2. 3. 2021 10:30
Re: Nuda, nuda, nuda
I 20n sa vraj podarila a jazdi paradne, tak sa tesim na zvezenie. V mojich ociach urobil dizajnovo hyundai na novych modeloch minimalne krok vedla, tucson je krok spät
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2021 10:52
Re: Nuda, nuda, nuda
V malej triede sa mi dnes najviac pacia nove clio a nova i20... pre clio ale hovoria motory... 1.0tgdi by som moc nechcel... za to v cliu mas aj paradny stvorvalec.... tak ci tak je to momentalne za mna top dvojica segmentu
2. 3. 2021 12:21
Re: Nuda, nuda, nuda
Ak sa môžem spýtať, ktorý parádny štvorvalec v Cliu myslíš? Ten E-tech 1.6 v hybride? Lebo žiadny iný v cenníku nevidím.
2. 3. 2021 11:43
Re: Nuda, nuda, nuda
Nie, nepodarila. Bol som vyskúšať a som sklamaný z i20. Resp. nie je to zlé ale ani zaujímavé.
2. 3. 2021 12:34
Re: Re: Nuda, nuda, nuda
Normalna i20 ma nezaujima, hovorim o nku
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2021 10:59
Po vzore
Faceliftovanej kony tu mame dalsie zaujimave kukadla... priznavam ze na hatchi by mi to asi vadilo.. ale na crosse ci suv mi to naopak pasuje... predpokladam ze to bude pod konou a konkurent bude mokka t-cross arona cx3 a podobne... ako mne sa paci... prave u crossov mi takyto face fakt sedi a dobre to horizontalne rozdeluje hmotu na predku... nove santa fe ci outlander to iste... vysokym predkom a masivnej suv kasni to sedi.... navyse taky je trend dnes takze si treba zvyknut ze coraz viac aut uz bude mat kdejake rozdvojene kukadla... ale za mna je to stale lepsie ked su dve mensie kukadla oddelene ako jedno cez pol auta.. vid p207 a pod... nastastie tuto eru natiahnutych megakukucov uz mame za sebou ....
Rozbalit vlákno
2
2. 3. 2021 11:38
Re: Po vzore
Hlavne zozadu to vyzerá lepšie ako i20. Včera som za jednou išiel a na to sa nedá pozerať. Za mňa veľmi nepodarený dizajn, tento Bayon vyzerá lepšie.
2. 3. 2021 16:54
BAYON
Docela se mi to líbí, ale za ty prachy bych bral (víš co) 8-s . Tady v tom videu https://www.youtube.com/watch?…
je sympatické, že zazní i komentář v češtině.
2. 3. 2021 11:23
Zaujimave
Interier v pohode, exterier, hlavne predok, je extravagantny.

Podstatne je, ze uz i20 je fajn - toto bude na rozdiel od cx-3 ci capturu priestorovo plnohodnotne auto B+/C- pre 4 dospelych a batozinu - ak sa bude dat (casom) kupit so 100 PS za 15000, tak to bude predajny hit, kona sa posunie vyssie.
Rozbalit vlákno
1
2. 3. 2021 11:36
Re: Zaujimave
Predajný hit možno v základnej verzii a s tou atmo 1,2 MPi. Skôr to môže ohroziť Stonic, ale taký Kamiq zjavne nie.
2. 3. 2021 11:40
MPV
Takze tohle “SUV Crossover” je vlatne male MPV velikosti Golf Sportsvan, jen trochu kratsi (jako byl predchozi Golf Plus)... :-!
Rozbalit vlákno
2
2. 3. 2021 11:41
Re: MPV
Áno, tak ako sa C3 Picasso zmenilo na C3 Aircross sa aj ix20 mení na Bayon.
2. 3. 2021 14:25
Re: MPV
ix20 bol plnohodnotny minivan. Vnutornym prestorom prekonaval vsetky kompakty a prinasal vyssi posed.

Toto je cokolvek ale urcite to nebude ZDALEKA take priestranne ako ix20.
Avatar - lamal
2. 3. 2021 11:50
Evropsky design ?
sa prevracia v hrobe ! Je to tak šeredné... banányon.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Avanti
2. 3. 2021 14:50
Re: Evropsky design ?
Plne súhlasím, je to prvoplánové.
Avatar - lamal
2. 3. 2021 15:07
Re: Evropsky design ?
facelift Kony, je tiez dokonaly... ten korejsky nevkus dokaze prejavit kedykolvek, staci ze to neudrzia na uzde... pri tom technika je fakt dobrá
2. 3. 2021 11:53
Kamiq vs. Bayon
Keďže to má vpredu tiež tie šikmé LED oči, hneď sa ponúka otázka, či Bayon bude vedieť konkurovať Škode Kamiq. Keďže poznám výbavy Hyundaiov, som dosť skeptický. Tí, čo by už radi vymenili ix20 sa potešia štvorvalcovej atmosfére, ale základná výbava bude myslím dosť slabá, tak ako pri i20.

Takže kto sa dostane s výbavou nad 18-tis, už bude rozumnejšie ísť do Kamiqu. Má oproti Hyundaiu živší trojvalec, lepšie a hodnotnejšie pôsobiaci interiér, nepredražuje to mild-hybrid a hlavne si môže človek vyskladať výbavu akú chce a nebude ho Škoda nútiť ísť do najvyššieho stupňa ak si chcel priplatiť adaptívny tempomat alebo mŕtvy uhol.
Rozbalit vlákno
3
2. 3. 2021 14:27
Re: Kamiq vs. Bayon
Aon, aktualne vybavenie bezpecnostnymi systemami pri Hyundai je tristne.
V ezpecnostnych systemov nema aktuale VW koncern konkurenciu.
Je skoda, ze korejci na takych zakaznikov zabudli.
2. 3. 2021 14:35
Re: Kamiq vs. Bayon
Ford umi to samy, ne?
2. 3. 2021 18:06
Re: Kamiq vs. Bayon
To je sice pravda, ale mám dojem, že typickému jezdci ix20 to chybět nebude. Co vidím kolem sebe, tak ix20 kupovali dost často zákazníci (zhusta senioři) co chtěli co nejjednodušší auto s minimem elektroniky. A jsem zvědavý, jak zkousnou design, osobně mi příjde, že Hyundai teď dělá ty auta čím dál vošklivější.
Avatar - kari.laz
2. 3. 2021 11:57
H se nějak nemůže najít
Přijde mi, že s enějak hledají a nemohou se najít. Zkusili to u Tucsonu, zatím jsem na to moc chály neslyšel. Tady je to kombinace uzoučkých světel s podivnými světly, což moc k sobě nehraje. Na boku je tolik a tak velkých prolisů, že z ychvíli člověk nepozná, jestli to dostalo ránu, nebo to je z výroby a zadek to je kapitola sama pro sebe, ten je z toho snad nejhorší a ještě horší je, že to ani nehraje k sobě jako celek.

Interier klasické digitální ztvárnění, které se asi nikomu nelíbí, ale tak nějak se stalo standardem napříč segmenty. Samostatné základní ovládání tlačítky se cení.

Motory celkem bída. 1,2 atmo bude pro nenáročné, jako poposkakovadlo proč ne. Pak třikrát varianta na 1.0. Nicméně je to malé auto, takže stejně by většina lidí brala právě malorážky a případnou 1.5 by vzal asi málokdo.
Rozbalit vlákno
0
2. 3. 2021 12:25
Mriežky
Ja by som rád vedel, na kieho ďasa musí mať každé auto mrežu cez celý predok. Na vstup chladiaceho vzduchu stačí docela malý prierez. Beztak je viac ako polovica z tejto mreže zaslepená. Je to naviac nearodynamické a hnusné. Dnešné autá všeobecne veľa krásy nepobrali a je to stále horšie.
Rozbalit vlákno
0
2. 3. 2021 12:39
Přechucený "Bujón"
Tak můj názor je, že tohle se těžce nepovedlo. SUV a crossovery prostě Hyundai neumí. Už nový Tucson působí jako zmuchlaná hrouda papíru a tenhle přechucený "Bujón" to jen potvrzuje ...

A jak velký je to rozdíl dokazuje v tomto segmentu sesterská KIA ...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2021 20:14
Re: Přechucený "Bujón"
novy tuscon je fakt jak taky tlusty buldog po naraze do radiatora so stlacenym xhichtom co mi neladi s tym jeho vypuklum zadkom ( akurat tie hranate blatniky su dobre ) ... predchodca bol pritom elegantny a skutocne podareny z kazdeho uhla.. ale inak podla mna SUV hyundai vie... santa fe a palisade su brutalne paradne kusky... kona sa sice nemusi pacit kazdemu ( facelift jej kusok pomohol a zbavil ju prebytocnych plastov a svetielokna kasni ) ale z bocneho profilu vyzera hodne buggy a stihlo... a tento bayun za mna tiez vyzera zaujimavo hoc vyslovene krasavec to nie je jasne... ale ludia dnes chctu rpave taketo doslova az podobne kusky.. ved si zober aj CH-R ... yyzera to ako nejaka tlusta ropucha s vyplazenym jayykom a ako krasne sa predava... v rusku maju napr male SUV hyundai creta... a ten tiez vyzera celkom ok .... cize suma sumarum... za mna hyundai vie crossy aj SUVecka len ich mozno schvalne robi kusok inak.... obcas to vyjde... bayun je vazne v pohode.... ale obcas to vyjst uz fakt nemusi uznavam ... teda aspon mne sa tucson fakt nepaci ale aj napriek tomu uspech ho urcite neminie a tak vlastne nic sa nedeje ... hyundai moze byt tym padom aj nadalej v klude..... za mna najkrajsie je santa fe a palisade .... teda tie vacsie kusky... uz dlhsie tu cakam aj na test noveho santa fe... za mna je to dokonale suv a dnes sa mi uz paci aj viac ako sorento ktore som vzdy povazoval za krajsiu aj lepsiu volbu ako santa fe.... dnes by som ale uz radsej santa fe..... ale spat k novinke.... bayon je maly cross... takze jemu tento napadny podivny tvar neublizi... skor naopak.. prilaka novych zakaznikov... uz ale samozrejme takto by palisade v zvacsenej podobe vyzerat nemohlo.... hyundai teda to ma vsetko pod kontrolou ... skoda len toho tuponoseho tucsona s velkou ritou ;-) :yes:
2. 3. 2021 13:17
Tak tento design opravdu není můj šálek kávy...
Hyundai si neuvědomuje, že v Evropě je třeba k úspěšnému automobilovém designu ctít zásadu, že méně je více. Takovéto rádoby supermoderní kreace osloví jen velmi úzkou skupinu zákazníků a navíc se strašně rychle okoukají a zestárnou... Ten čumák a hlavně ta šílená změť prolisů na boku jsou dost děsné... :-O :-( :no:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2021 20:21
Re: Tak tento design opravdu není můj šálek kávy...
napriek tomu sa s tebou vsadim ze do roka bude jednym z najpredavanejsich malych crossov B segmentu ... inak tych 411 litrov je za mna pecka... na takomto podoryse v triede crossov B segmentu spickova hodnota... ktorou poraza aj nejeden o cislo dlhsi hatch C segmentu.... za mna je skor vacsi problem aky motor zvolit... atmo 1,2ka tu bude nic moc a litrovy trojvalec tgdi tiey za mna nie zrovna podareny motor... aj tu 1,5tku atmosferu z i30tky by tu este mohli dat... ta by tu mohla byt prave idealna volba .. ale asi zase chcem vela ...ach jo.. som ja narocny no jo ..... :'-(
Avatar - twistedTSD
2. 3. 2021 13:51
Fuj
Tohle se nepovedlo. Hmyzí xichty musí skončit v propadlišti dějin.
Rozbalit vlákno
0
2. 3. 2021 14:55
Hezká MPV se neprodávají
tak nám hyundai zkusí prodat hnusné MPV. Zajímavé myšlenkové pochody mají v korei. Roomster je proti tomu čajíček.
Rozbalit vlákno
3
2. 3. 2021 19:13
Re: Hezká MPV se neprodávají
Kde vidíš MPV? Máš na očiach zákal?
3. 3. 2021 15:56
Re: Hezká MPV se neprodávají
To že to to značka tak nazvala, protože jsou crossovery in, neznamená že jí to budu jen tak baštit. Nejsem ovce. Beeee.

Je to crossover zhruba stejně jako toto
https://www.autowereld.com/…an-note-geprijsd

Nebo toto:
https://www.autoweb.cz/…cout-12-tsi-dsg/

Tedy MPV jako víno. :-O
Avatar - 3_diamanty
2. 3. 2021 20:03
Re: Hezká MPV se neprodávají
ide o crossover... nie je to MPV
2. 3. 2021 23:59
Proč Evropa musí snášet toto
Vždyť v Asii mají povedený nový, velikostně srovnatelný, Hyundai Creta 2021. Interiér disponuje normálnějšími tvary, na nic si nehraje. Ne jak u tohoto Bayonu, kdy kopíruje výdech ventilace Lexusu LS 500 a ještě přidá ambientní osvětlení. Navíc má uživatelsky mnohem příjemnější ovládání funkcí než Bayon.
Exteriér je u něj snesitelný, i když trochu odvaz. Motory 1.5 atmo 115 a 1.4 turbo 140 koní. Takže je to jasné. Pro spoustu automobilek je Indie a zbytek Asie velkou příležitostí, zatímco v Evropě jsou svazováni emisními limity, bezpečnostními předpisy (velký počet airbagů a asistentů jízdy), euronormy apod., takže navíc vyjdou dráže na vývoj i výrobu. A se spalovacími motory po 2030 tu ani nemají světlou budoucnost.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ji/Ri
3. 3. 2021 10:09
Volant
Vypadá jak podprda nebo plynová maska. Jinak v pohodě.
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2021 12:50
Black list narůstá...
...zařazuji hned vedle DS3 Crossback ;-)
Rozbalit vlákno
0
12. 3. 2022 19:48
bizár design
Design je naprostý pro mě nestravitelný bizár. Podobně to asi vnímá spousta lidí, neboť na nejméně rok, co se prodává, jsem jej viděl na silnici jen jednou. Myslím, že Hyundai na tento nový ujetý design u nás doplatí....
Rozbalit vlákno
0