Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Platnost STK prodloužena. Zatím nemusíte měnit ani propadlý řidičák

Ministerstvo dopravy prodlužuje platnost vybraných technických kontrol a řidičských průkazů. Kdo tedy nechce, na úřad v blízké době nemusí.
Zpět na článek
4. 3. 2021 14:26
4. 3. 2021 14:50
4. 3. 2021 15:15
4. 3. 2021 15:45
5. 3. 2021 10:41
Avatar - Roman Horký
4. 3. 2021 14:19
Bravo, vládo
Dlouho jsem se snažil ANO a Babiše hájit (ne, nevolil jsem ho). Ale co už je moc to už je opravdu příliš. Ono se totéž týká i řidičáků. Zrovna jsem si nechal udělat nový, je to tady v Jablonci n. N. veliké martyrium. Objednat se musíš zásadně přes internet, nejde jinak než 14 dnů dopředu. Nestihneš 15ti minutové okno a jedeš další 14ti denní kolo. A najednou že nemusím, že to počká. Každý den změna, nikdo už ani nedokáže chápat, co platí a co neplatí. Nesmyslná, nelogická nařízení. Do toho vykuci, kteří z principu švejkují nebo odpírají dodržovat a nikdo je za to netrestá. S lockdownem se počká, až se Pražáci vylyžují. Papaláši si jezdí kam chtějí (to zahrnuje nejen politiky ale i pracháče). A v pohodě. Přivezou svinstvo ze Zanzibaru a OK, pustíme je domů. Bez sankce. A teď jsme to koronáčovi natřeli, přes hranice okresu se dostane jen ze 70 procent než předtím. Pak se divme, že jsme tam kde jsme. Dnes podle průzkumu prý zase ANO vyhraje. Lidi, já vám nerozumím. Ačkoli, když si mám vybrat, jestli chci vychcípat na covid nebo na to druhé vy-víte-co co přijde s Piráty, tak asi radši ten covid.
Rozbalit vlákno
2
4. 3. 2021 14:38
Re: Bravo, vládo
Možná ses práve probudil, ale podobně to tak platí už od jara. Tak se zkus rozhlédnout kolem sebe a třeba i zjistit, co a jak. Jinak budeš furt za blbce...
Avatar - Roman Horký
4. 3. 2021 14:57
Re: Bravo, vládo
Takže koukám, že za blbce jsem já, kdo by si přál logičnost, srozumitelnost a alespoň nějakou stálost opatření. Dík za upozornění. Štěstí je, že zbylých 10,799 999 lidí je v tomto ohledu v pořádku a můžou dál volit z 35 procent ANO a chcípat na covid.
Avatar - Emel
4. 3. 2021 14:26
Dotaz na redakci
Dobrý den, můžete mi to pro jistotu vysvětlit na příkladu?
Dejme tomu mám STK do července 2020. Tehdy se platnost prodlužovala o 7 měsíců, takže jsem měl prodlouženou platnost do února 2021. A ta se znovu prodlužuje... ale jak? Celkově o 10 měsíců, takže do května 2021? Nebo jak to je?
Rozbalit vlákno
2
4. 3. 2021 14:39
Re: Dotaz na redakci
Mělo by to být o 10 měsíců od ukončení platnosti. Ale i kdyby už ti skončilo i těch + 10 měsíců, nemusíš se v tomto období bát, PČR má interně nařízeno tyto věci neřešit.
4. 3. 2021 19:19
Re: Dotaz na redakci
Prodlouzeni puvodniho terminu z leta uz neplati. Tedy poku Vam koncilo v Srpnu a Ted melo koncit, tak Vam to konci bez ohledu na nove prodlouzeni, to se tyka vylozene tech, co jim to fakticky melo koncit az pri te druhe vlne. Nicmene MD apeluje na ridice, aby se dostavili pokud mohou. Opatreni je predevsim kvuli ridicum v zahranici a tem, co jsou zrovna v karantene a konci jim platnost v tu dobu. To ze to nikde takhle nevysvetli je neschopnost redaktoru a celkove medii.
4. 3. 2021 14:50
STK
To mi udělali docela radost a hlavně tátovi. Máme STK do května a už se mi nechce poslouchat, jak to je naposled, co nechali Pinina projít.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Roman Horký
4. 3. 2021 15:15
Re: STK
Na mě s P406kou taky držkovali. Říkal mi to vždycky servisák co mi to tam dával. Tak jsem se naštval a jel tam sám. Málem mě opravdu vyhodil, ale vzal jsem si k srdci, co mu vadilo. Do příštího STK jsem poctivě vše pořešil (na tohle auto jsou ND z druhovýroby za hubičku). Teď mám z posledního STKčka 5 lehkých závad, z toho 3 jsou koroze, jedno neohraničená plocha světlometu a jedny poškozené lanovody. Dám to do kupy, vyměním katalyzátor a v prosinci na STK na shledanou. Auto je r.v. 1997.
4. 3. 2021 15:45
Re: STK
Osobně to neřeším, jezdí s tím táta, kterému v dubnu bude 80. Auto je z mého hlediska na poskoky 4 km na nákup a zpátky, plus trochu skotačení po lesních a polních cestách ve velmi dobrém stavu.
Avatar - Barrichello
5. 3. 2021 10:41
Re: STK
Má to řešení - jezdi na jinou STK kde nedržkují :-) :-) :-) :-)

Jinak nechápu proč to prodlužují, STK i emise normálně fungují. Emise sem dělal minulý týden, STK se dělá tento.