Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropský trh v únoru 2021: Škoda před Renaultem, Fordem i BMW

Škoda se v únoru 2021 stala čtvrtou nejžádanější značkou v Evropě. Porazily ji jen Volkswagen, Peugeot a Toyota.
Zpět na článek
18. 3. 2021 08:21
18. 3. 2021 08:27
18. 3. 2021 08:56
18. 3. 2021 18:03
18. 3. 2021 18:38
18. 3. 2021 20:44
18. 3. 2021 20:48
18. 3. 2021 09:20
19. 3. 2021 01:56
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 08:21
Totální
tržní kotrmelce. Kdy naposledy byl Peugeot evropská dvojka v celoročních prodejích?
Rozbalit vlákno
6
18. 3. 2021 08:27
Re: Totální
V celoročních nevím, tohle je za dva měsíce :D
Avatar - Emel
18. 3. 2021 08:56
Re: Totální
Třeba loni v únoru. A v březnu. A pak ho předběhl Renault a vydrželo to do konce roku, Peugeot zůstal třetí. A letos se Renault propadl. To žádné velké kotrmelce nejsou, z #3 na #2.
18. 3. 2021 18:03
Re: Totální
Možná že nikdy. V novodobé historii měl nejvyšší prodeje i podíl na trhu v roce 2003: skoro 1,3 milionu aut a skoro 8,8 % trhu. Jenže tehdy byl trh mnohem vyrovnanější a stačilo to jen na páté místo.
https://www.znesnaze21.cz/…zivot-pro-maggie
Avatar - Emel
18. 3. 2021 18:38
Re: Totální
Ne nikdy... letos v lednu, loni do března :-)
18. 3. 2021 20:44
Re: Totální
Myslel jsem, že se bavíme o celoročních prodejích. A rok nekončí ani v lednu, ani v březnu ... a to ani ve Francii. :-)
Avatar - Emel
18. 3. 2021 20:48
Re: Totální
Jasně, v celoročních asi ne.
Avatar - speedfred
18. 3. 2021 09:20
BMW
sa do toho nejako obulo a chytilo druhý dych, aspoň za prvé 2 mesiace.Uvidíme ako to skončí na konci roku.
Rozbalit vlákno
0
18. 3. 2021 10:28
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Peugeot výborně, rovněž Toyota. Akorát tady je to samej zk... VW. Holt čecháčkům to vždycky z celé evropy trvá nejdéle.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Emel
18. 3. 2021 11:11
Re: Takový je plán VW pro příští roky
To je sranda... v Evropě je VW první a má náskok 45% na druhého. U nás je VW druhý a na třetího má 20%. Ale u nás je to samej VW :-D
Avatar - wakantanka
18. 3. 2021 15:40
Re: Re: Takový je plán VW pro příští roky
Mno ale predaje nových áut neodzrkaluju vozidlový park na cestách, zvlášť keď prevládajú staršie kusy dovezené zo západu. A ako všetci vieme, najviac ojazdených sa vozí áut z koncernu VW. Ale inak máš samozrejme pravdu.
Avatar - Emel
18. 3. 2021 17:21
Re: Re: Takový je plán VW pro příští roky
Registrované jsou dva miliony Škodovek, 687t VW a 505t Fordů... takže opět podobný obrázek, VW je druhý s nějakým náskokem... tady asi 35% na třetího.
18. 3. 2021 13:59
Re: Takový je plán VW pro příští roky
Četl jsi alespoň titulku? Asi tě vůbec nezajímá, že komentuješ evropské prodeje. Nevím jaká je definice čecháčka, ale umím si představit, že to bude něco o stylu mudrování, jaký tu předvádíš.
Avatar - rohYpnol
18. 3. 2021 10:37
Renault sklízí co zasel
Renault ukazuje, jak dopadne automobilka, která hraje podle not a přání Evropské unie. Prodeje jdou do kopru. Přitom Renault dělá skvělá auta, lepší než kdy dříve, lepší než konkurence. Jenže brutální zdražování v důsledku dotování neperspektivní elektromobility znamená jediné - zákazníci jdou jinam.

e-Tech jsou krokem úplně mimo, ZOE je předražený křáp stejně jako ostatní EVčka a funguje jen díky dotacím. Zbytek výrobního programu jen doplácí na EV strategii.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - xxc
18. 3. 2021 11:07
Re: Renault sklízí co zasel
Coze? Skvele auta? Ved su to sroty a uz to pomaly zistuju aj kupujuci. Snad sa vsetko na lepsie s di Meom obrati.
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 11:27
Re: Renault sklízí co zasel
Ano, protože ty sis blbě vybral, tak jsou všechny Renaulty šroty. Už začínáš být stejný *** jako Ada.
Avatar - Mikesus
18. 3. 2021 18:24
Re: Renault sklízí co zasel
Já jsem tedy ještě v dobrém renaultu nejel, vlastně jo, nové Clio. To bylo jediný renault, kterému nebylo co nějak vytýkat. Jinak ostatní, dokud byly za nižší ceny, tak se to dalo i odpustit. Ale je pravda, že zase v moc jsem nejel.
Jen Clio, Megane, Talisman, Captur a Kadjar. Historické kousky jako např. Thalia nebo Fluence nepočítám.
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 11:27
Re: Renault sklízí co zasel
Jasně... a Peugeot, s podobnou strukturou nabídky, naopak jde nahoru. A to i s "nevýhodou" v podobě i-cockpitu.
Ale proč si zase nekopnout do EU, že?
18. 3. 2021 19:03
Re: Renault sklízí co zasel
Proč nevýhodou? Naopak od té doby, co Peugeot přišel s i-cockpitem, tak jdou jeho prodeje stále nahoru.
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 20:36
Re: Renault sklízí co zasel
Proč tam asi jsou ty uvozovky, co?
Avatar - twistedTSD
19. 3. 2021 01:54
Re: Renault sklízí co zasel
E-tech, ten v Cliu, podle mě není krok mimo, ale ceny jsou velmi odvážné.
18. 3. 2021 11:40
Logický důsledek výrazného zdražování nových aut..
... mnoho zákazníků si zvyká na "NEW DEAL" a tak kupují mírně jeté a levnější ojetiny, než tu drahotu. A to napříč celou Evropou. Myslím, že s postupující drahou elektromobilitou přibude to "šibování značek" v žebříčku pokračovat. Vypadá to že takový Fiat je už z kola ven nyní!
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 12:01
Re: Logický důsledek výrazného zdražování nových aut..
Spíš logický důsledek už několik měsíců trvajících uzavření prakticky v celé Evropě.
18. 3. 2021 14:10
Re: Logický důsledek výrazného zdražování nových aut..
Klidně se od vás nechám přesvědčit, ale až poté, co mi vysvětlíte jedno: jak to, že se dvou až tříleté ojetiny prodávají nyní za +- stejnou cenu, či mírně nižší, jako tehdy nové??? Protože ty samé auta za tři roky o 15-20% zdražily aniž se zvýšila jejich užitná hodnota! Totiž to, že tehdy to byly čisté spalováky a nyní vesměs hybridy není přidaná hodnota z hlediska uživatele.Takže asi tak. Před dvěma třemi roky covid nebyl!
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 14:22
Re: Logický důsledek výrazného zdražování nových aut..
Třeba proto, že ojetin je ve skutečnosti velice málo? Je jich málo z našeho trhu a oproti předchozím letům se jich velmi málo dovezlo.
Dneska vesměs hybridy? Ale nešiř tu zase nesmysly. Hybridů je v nabídce stále dost málo na to, aby se projevily na prodejích.
18. 3. 2021 18:31
Re: Logický důsledek výrazného zdražování nových aut..
Kurec palec, článek je o evropském trhu, co tady blábolíte o dovozu ze zahraničí?! :-O
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 20:37
Re: Logický důsledek výrazného zdražování nových aut..
A na jiné trhy se auta ze zahraničí snad nevozí?
Avatar - Mokrous
18. 3. 2021 12:20
REDAKCE Halóóó!!!
OK, nikdo z redakce na mne nereaguje, tak to zkusím jako HamunaKylie s dotovanou naftou.
Zase.ru každou diskuzi tímto pokřikem, dokud někdo neodpoví. Je to tak správně???

A nyní původní příspěvek:

"Co mám proboha udělat, abych mohl nahrát Avatar do vašeho přiblblého systému? Už 2 týdny nelze nahrát ani JPEG ani PNG, velikosti od 9kB až po 750kB, rozměry od 80 pixelů až po 2000 a nic.
Restart Macu, aktualizace OS, update Safari a nic nic nic...

Před cca 2 měsíci jsem tam mohl nahrát obrázek, ale když jsem chtěl změnit Pažouta na Pašíka, tak smůla. To samé obrázek na kartě, který už snad 10 let nejde změnit...

Šlo by tohle nějak zařídit, když už jsou mi mailové odkazy na reakce v diskuzi k ničemu, jelikož příspěvky stejně musím hledat manuálně jako blb, protože odkaz nefunguje? K čemu ten odkaz potom je??? Jako, abych věděl, že někde mezi 287 příspěvky je zapadlá reakce na ten můj??? Váš IT guru nedostává zaplaceno, nebo se mstí???"

"Je fakt skvělý sledovat jak na to/nás redakce z vysoka se.re.
Je to každopádně zajímavý způsob, jak si zvedat prestiž a lákat nové příznivce a udržet ty staré, když jde všechno do kopru a jediný co tady valí, jsou otravný reklamy.
Jsem zvědavej, co na to inzerenti, až sem bude chodit posledních 20 deviantů a ostatní se na to vybodnou a budou radši sledovat Slováky na YT.

Skoro to vypadá jako by zde IT dělali stejní experti, co jsou na DS Automobiles. Tam je to panečku jízda. I po půl roce podnětů i rytí s tím prostě ty cvičený opice nedělají nic. Zřejmě tím budují tu auru "Prémie"
Rozbalit vlákno
9
18. 3. 2021 12:33
Re: REDAKCE Halóóó!!!
Dobrý den,

díky za upozornění. Víme každopádně o problému a IT oddělení na tom pracuje. Snad se brzy dočkáme nápravy :-)
18. 3. 2021 14:01
Re: REDAKCE Halóóó!!!
A za tohle neodpovídání si dá pseudoznak Renaultu!
Avatar - Mokrous
18. 3. 2021 18:23
Re: REDAKCE Halóóó!!!
A proč? Jsem snad já pohlavní orgán, protože zde nic nefunguje? Konečně jsem dostal odpověď, tak narozdíl od HamunaKyllie vypnu funkci repeat a nezbývá než doufat, že se snad letos zadaří zprovoznit základní banální 20 let staré funkce těchto stránek.
Avatar - Blue Sun
18. 3. 2021 17:58
Re: REDAKCE Halóóó!!!
A kdy začne pracovat IT oddělení na tom, aby mě stránka neustále neodhlašovala? Za odpoledne to zvládne klidně dvakrát.
Avatar - Mokrous
18. 3. 2021 18:27
Re: REDAKCE Halóóó!!!
Díky za reakci pane Bureši. Beru vás za slovo a doufám, že letos začnou vaše stránky konečně fungovat, jak měly už nejméně 10 let... Funkci "Repeat" tedy vypínám. ;-)
Avatar - Oscar_Romero
18. 3. 2021 14:02
Re: REDAKCE Halóóó!!!
Dával si tam prasácké fotky, tak se nediv. Doživotní zákaz vkládání.
Avatar - Mokrous
18. 3. 2021 18:23
Re: REDAKCE Halóóó!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
18. 3. 2021 18:05
Re: REDAKCE Halóóó!!!
Mně nešel nijak nahrát avatar a nahrané fotky v moje.auto skončily někde ve vzduchoprázdnu. Ale nějak jsem rezognoval na to řešit to.
https://www.znesnaze21.cz/…zivot-pro-maggie
Avatar - Mokrous
18. 3. 2021 18:25
Re: REDAKCE Halóóó!!!
Souhlasím, že v životě jsou podstatnější problémy, než retardované stránky. Na druhou stranu, takto můžeme postupně všichni rezignovat na všechno a výsledek bude stát opravdu za to... Ale chápu.
18. 3. 2021 18:12
Ručník pro Opel a Ford
Pamatujete doby, kdy Opel a Ford soutěžili o první místo prodejů v Evropě? Tak to jste se narodili hodně dávno :-) Ale teď vážně. Ford kolem osmého místa a Opel kolem dvanáctého? To fe fakt na ručník. Úplný kolaps má Opel/Vauxhall Astra. 70 tisíc prodaných kusů za minulý rok. Bývaly doby, kdy Opel prodal tolik Aster za jeden měsíc.
https://www.znesnaze21.cz/…zivot-pro-maggie
Rozbalit vlákno
1
18. 3. 2021 21:54
Re: Ručník pro Opel a Ford
Čo by si čakal? Ford predražil fiestu, puma je malá a focus len s litrovým trojvalcom, kuga phev im horí atd., MPV sa celkovo nepredávajú u nikoho
Opel je nezaujímavý, teraz už vlastne preznačkovaný peugeot, tak ale nová mokka a astra by mu mali pomôcť, corsa je podľa mna vnútri asi príliš malá/nepraktická.
Avatar - twistedTSD
19. 3. 2021 01:56
Drsné
Pokračující ústup Renaultu a částečně i VW. To bude ještě zajímavé.
Rozbalit vlákno
0