Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Odpovídáme na ty nejčastější otázky o karavanech!

Dovolená s karavanem má samozřejmě svá specifika. Odpovídáme na základní otázky!
Zpět na článek
5. 4. 2021 16:41
já bych se zaptal i na další, například:
- Jaká je nejvyšší povolená rychlost karavanu nad 3,5t ?
- Je takový karavan považován stále za osobní auto ?
- Musí mít takový karavan tachograf, resp. platí pro řidiče nějaký režim přestávek ?


Jinak ty slevy na mýtném jsou nečekaně velké. V praxi asi hodně aut nad 3,5 t zaplatí za rok méně než co stojí dálniční poplatek pro karavany do 3,5 tuny-
Rozbalit vlákno
11
Avatar - petr petrumr
5. 4. 2021 19:11
Re: já bych se zaptal i na další, například:
to jest 8Okm/hod-N2 a N3, kdyby jsi přestavoval autobus na karavan, tak jak osobák, ale D.Jinak M2 a M3 stejně, ale nesmíš překročit konstrukční rychlost. Jestli bys to měl ke svojemu cestování, tak tachograf mět nemusíš, ale stačí jednou půjčit a musí tam být. Snad přestávky platí i pro osobák....Jestli si uděláš karavan z M1, tak osobák, důležité je co máš v techničáku.
5. 4. 2021 20:11
Re: já bych se zaptal i na další, například:
Nechci nic přestavovat, ptám se kdybych kupoval nový jaké nevýhody obnáší hmotnost přes 3,5 tuny. Kolik teda můžou jet tovární karavany nad 3,5 tuny, fakt jen 80 nebo víc ? Z tvé odpovědi nejsem moc chytrý

A o povinných přestávkách pro osobák nic nevím, pokud podle tebe existují tej prosím bližší info
Avatar - petr petrumr
5. 4. 2021 21:27
Re: já bych se zaptal i na další, například:
když koupíš karavan a bude mět konstrukční rychlost 75km/hod tak ani na tu dálnici nesmíš. Jestli máš C, tak chodíš na školení, jinak bys neplánoval přeci nad 3,5tun a tam je to probíraný i to B, nebudu to tady tedy rozvádět. Jet můžeš rychle podle techničáku a jakou kategorii vozidla zaplatíš. V čr dostaneš koupit vozidlo i nad 3,5t a v techničáku máš napsaný do 3,5tun, a proto čecháčky v cizině váží jak je to napsaný i v článku viz vypouštění vody, odebrání plynu atd.
6. 4. 2021 05:51
Re: já bych se zaptal i na další, například:
Hele a proč vůbec odpovídáš když o tomhle tématu nic nevíš?
Avatar - KANKUNEN
6. 4. 2021 07:16
Re: já bych se zaptal i na další, například:
Protože diskuze na Autorevue není. A pro něj platí jaká čeština, takový rozum.
6. 4. 2021 12:25
Re: já bych se zaptal i na další, například:
Stýskalo se mi po něm :yes: ;-)
Avatar - petr petrumr
6. 4. 2021 15:39
Re: já bych se zaptal i na další, například:
nevěděl jsem, že tady chodí odpad jen prudit, k technice nemáš opravdu nic nebo ty jsi nezkušený jak othello a myslíš si, že s karavanem pojedeš 130?
6. 4. 2021 17:32
Re: já bych se zaptal i na další, například:
Nezkušený ? S karavany jezdím přes dvacet let a ubezpečuju tě že 120-130 je běžná cestovní rychlost. Když je potřeba dá se i víc.

Je vidět že se opravdu vyznáš
Avatar - petr petrumr
6. 4. 2021 15:36
Re: já bych se zaptal i na další, například:
tak jestli mně dáš důkaz, že jsem něco napsal blbě, tak 1000kč za nepravdu. Peníze ti pošlu na učet. Máš vůbec řidičák na C nebo D?
Avatar - wakantanka
6. 4. 2021 17:33
Re: Re: já bych se zaptal i na další, například:
A ty máš vôbec nejaký vodičák? 🙂
6. 4. 2021 17:44
Re: já bych se zaptal i na další, například:
...přestávky platí i pro osobák...
...jestli máš C, tak chodíš na školení...

to mám u tebe už dva tisíce :-)
chceš poslat číslo učtu ?