Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Modernizovaný Jeep Compass je tu. Je více přizpůsobený Evropě a má nový interiér

Nejprodávanější Jeep v Evropě se několika úprav dočkal již loni, letos však Jeep Compass doznal změn dalších.
Zpět na článek
7. 4. 2021 20:11
Re: 1,3
Tento motor je v Renegadu od r. 2018. Údajně, co jsem zjistil a vyčetl, žádný problém. Olej (prý) nežere. Karbonizace - kdo ví, je relativně novej...

Jinak v autě jede super. 270 Nm tam je. Kultivovaný, pružný. Velmi rychle se zahřívá. Daní je spotřeba přes 10 prvních cca 5 km.

Po městě (stání na světlech) si umí zunknout. V jiných režimech super, dálnici ještě moc nevím (kovid zatracenej).

Automat doporučuji projet, v testech se moc nelíbil...

Jinak je to velice dobré auto, hlavně podvozkově paráda. FWD má podvozek "nešizený", McPherson s pomocným rámem a vzadu multilink - Chapmanova náprava, tlumiče s proměnnou frekvencí... Tohle má u SUV C segmentu fakt málokdo...

Za cca 600 je to dnes velice dobrá nabídka.
Avatar - Ja Prvni 123
7. 4. 2021 18:33
Re: 1,3
1,3 je nový motor, takže zatím moc zkušeností být nemůže.
Obecně fiatí motory patří k těm trvanlivým, ale toto je přímovstřik + turbo, k tomu relativně komplikované ovládání ventilů.
Takže uvidíme.
A k tomu atomatu jen upozorňuji, že je to módní dvouspojka. Automobilový svat už úplně rezignoval na logiku a plnění potřeb / přání zákazníka, takže i do auta, kde se funkčně jednoznačně hodí hydroměnič, cpe dvouspojku, protože o něco lepší normované emise.
Co na tom, že servis je drahej a uživatelsky je víceméně k zlosti.
7. 4. 2021 13:44
Re: Kompas
Na cestování mimo město je to fakt málo. Obzvlášť když Compass očividně rekordy ve spotřebě trhat nebude. Ale mohlo to být i horší, tohle je ještě akceptovatelné.
7. 4. 2021 09:44
1,3
Máte niekto skúsenosti s tým 1,3 motorom? Štatistickú spoľahlivosť myslím? Compass s týmto motorom a automatom by sa možno hodil mojim rodičom do mesta - s občasnými výjazdmi na chajdu 60km od bydliska. Štvorkolku im netreba a vyšší posed by im ako dôchodcom pomohol, mame sa už tak horšie hýbe. Teraz majú sedan corollu a keď ju vidím súkať sa z auta a do neho tak si vravím, že by to chcelo niečo s vyšším sedením.
7. 4. 2021 08:37
Re: Kompas
A načo ti je veľká nádrž?
40 litrov ti nestačí?
Avatar - Ja Prvni 123
6. 4. 2021 22:09
Re: Interiér cajk....
Tý brďo, a kam se poděl Cherokee?!!

Jsem chtěl říct, že kdyby byl Compass poctivá čtyřkola, tak už si Cherokee nikdo nekoupí - a koukám, že stejně zmizel z nabídky!
:-(

Z toho nějak vypadávám.
Avatar - twistedTSD
6. 4. 2021 19:53
Re: Interiér cajk....
Trailhawk zas taková imidžovka není. Že jsme si to způsobili sami, je mi jasné, ale přesto si myslím, že to šlo řešit lépe.
Avatar - Emel
6. 4. 2021 19:29
Re: Interiér cajk....
Ne že by to nebyla škoda... v tomhle je třeba fajn Vitara - sice jediný motor, ale manuál i automat, 4x4 i 4x2... víceméně v libovolné kombinaci s výbavou...
Avatar - Ja Prvni 123
6. 4. 2021 19:09
Všechno dobrý... ale ten tablet mi prostě vadí.
Proč nejdou dělat klasický budíky a tlačítka?
Na to si nezvyknu.
Přídavnej tablet mimo zorné pole už jsem nějak zkousnul, ale pod volantem chci mít normální budíky.
:-(

Jinak ta 1.3 světluška s manuálem = :yes:
Avatar - Ja Prvni 123
6. 4. 2021 19:05
Re: Kompas
No poctivou 4x4 samozřejměn nabízí taky, jen to není Compass.
Avatar - R32
6. 4. 2021 18:42
Re: Interiér cajk....
Tak ono tento Jeep nieje "čistokrvný" offroad, skôr imidžovka do mesta, takže aj keď máme Jeep zaškatuľkovaný niekde inde musia sa (minimálne týmto modelom) prispôsobiť debiným emisným normám keď to chcú predávať v EU.
Avatar - twistedTSD
6. 4. 2021 18:06
Re: Kompas
Problém je to, že prostě třeba nechci nabíjet a vozit s sebou stovky kg balastu a mít 40l nádrž. Pohon určitě na běžné ježdění stačí, ale sorry, nemám v to důvěru ve srovnání s poctivým 4x4.
Avatar - 3_diamanty
6. 4. 2021 16:59
Re: Kompas
Aj plugin 4kolka v tucsone je vyborna... avsak tucson ti ponukne 4kolku aj pre nehybridne verzie... kde clovek nemusi dat za kompaktne suv cely melon aby sa dostal k obycajnej 4kolke...
Avatar - Emel
6. 4. 2021 16:57
Re: Interiér cajk....
Nj, je potřeba to brát tak jak to je... Night Eagle nebo Limited FWD, za mě s manuálem a 1.3T... a nekoukat na to jako na džíp.
6. 4. 2021 16:48
Interiér cajk....
.... tlačítková klima, tlačítkové vypínání všech asistentů.... tak to má být.... :yes:

Esteticky v černém provedení nic moc, ale když je na palubce ta hnědá kůže, tak už je to pěkné..... problém je ale fakt ta brutální cenovka.... osobně by mi PHEV 4x4 nevadilo, ale souhlasím že jako jediná možnost 4x4 je to smutné....
Avatar - KANKUNEN
6. 4. 2021 16:44
Re: Kompas
Nápaditost designérů je na úrovni křováka, jak někdo začne dělat tablety, tak to obkreslí jeden od druhého jak Tuček Šlajz. Jak je paráda interiér Subaru Outback. Nikde to netrčí jak nějaká dodělávka.
6. 4. 2021 16:15
Re: Kompas
Tak ona ta hybridní čtyřkolka funguje dobře, problém je akorát její cena, vzhledem k tomu, že je to v Evropě jediná čtyřkolka v nabídce. Jinak ten nový interiér za mě nic moc.
Avatar - 3_diamanty
6. 4. 2021 16:04
Re: Kompas
Suhlas... auto vskutku uz vychytane a vyborne nastavene ... az do chvile ked tu clovek bude chciet 4kolku... keby takto uvazovali povedzme v pezote tak sa nedivim ale ze zrovna jeep znacka vyrabajuca v podstate len a jedine SUVecka takto debilne nastavi 4kolku len ako plugin je fakt kravina... ono aj jeep nam uz celkovo makne... coskoro aj tu 4kolka uz bude raritou... smutny to fakt
Avatar - twistedTSD
6. 4. 2021 15:52
Kompas
Modernizaci to chtělo a je super, že Jeep zapracoval na všem, v čem už Compass zaostával. Nadšení končí ve chvíli, kdy se podívám pod kapotu, protože 4Xe jako jediné AWD je v podstatě takové vydírání zákazníka s cílem zlepšit flotilové emise. Z pohledu nedotovaného trhu je to dvojnásobně k vzteku. Škoda, mohlo to být jedno z nejzajímavějších kompaktních SUV.