Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Očekávané malé SUV je tu. Toyota Yaris Cross odhaluje první české ceny

Toyota v Evropě konečně vstupuje do populárního segmentu malých SUV. První kusy Yarisu Cross se však u zákazníků objeví až v říjnu.
Zpět na článek
Avatar - R32
4. 5. 2021 19:44
Re: tak uz je konecne tu
Síce fajn, že tá možnosť tu aspoň je, no reálne sa (podľa mňa) bude predávať 98% s pohonom jednej nápravy...
4. 5. 2021 10:50
Re: Fajn cena
V tomto máš pravdu, ja sa dosť rýpem vo veciach o ktoré bežný človek nezakopne takže áno, toto si bežný spotrebiteľ za celú životnosť auta nemusí všimnúť a nemusí ho to trápiť :-)

Crossa som určite nezavrhol ako auto, ja mu práveže veľmi fandím. Zavrhol som ho pri našom nákupe ako potenciálneho kandidáta vedľa CH-R. Tam proste nemal šancu vzhľadom na ponúknutú cenu.. CH-R je vyzreté auto. Určite si ho pôjdem vyskúšať keď príde na trh.

Ináč ešte taký tip, pri Toyotách som sa naučil, že sa oplatí počkať na facelift. Vedia riadne zamakať na technických nedokonalostiach ktoré navonok nevidno. Za to klobúk dolu..
Avatar - lamal
4. 5. 2021 10:07
Re: Fajn cena
Ziadne, alebo subtilne zakrytovanie podlahy/motora a hole podbehy su na kazdom (starsom) malom aute, ziadne zasterky, na Cliu to mam rovnake a to mam Clio, ktore sa predavalo za 620 tis Kč. Antikorozny nastrek je hruby a poctivy na podlahe, ale je to Francuz no.
To spracovanie interieru znie desivo, no vrzgajuce vyplne dveri ci pohyblivy stredovy tunel pri vyvinuti tlaku som zazil snad na kazdom malom aute, ci uz 207, Cliá, Citroeny, na Póle .. nevravim, ze je to tak ma byt, urcite nema, ale myslim ze mas trochu vysoke naroky na male lacne auta... hlavne tie starsie :-)

Kazdopadne drzim palec pri vybere a Crossa si isto vyskusaj predtym, nez ho zavrhnes na zaklade recenzii.
4. 5. 2021 09:56
Re: Fajn cena
Bola to skladovka z centrálneho skladu, mali viac kusov, všetko čo mali k dispozícií boli Selection/Executive.

Cenník platí v princípe ak človek zadáva auto do výroby, ak už auto existuje tak ide bokom, tiež som bol prekvapený :-)
4. 5. 2021 09:03
Re: Fajn cena
CH-R v selection výbave 2,0hybrid teraz stojí ofiko 27690Eur. Asi to mal s 10% zľavou, to sa dá zjednať obvykle.
Avatar - Mikesus
4. 5. 2021 00:20
Re: Fajn cena
Chr ma ve full výbavě akční cenu 31tis EUR. To dávají takové slevy? Nebo vzal v zakladu za 26tis a dostal ještě slevu 1000EUR?
3. 5. 2021 21:07
Re: Fajn cena
Zakrytovanie extrémne slabé, podbehy takmer nula bodov, kamienky strielali priamo do kovu a kúskočku plastu, trčiace šróby priamo z kovu bez ochrany, sem tam náznak nejakého nástreku, väčšinou však netrafili, výfuk vyzeral po 3 rokoch horšie ako Honďácky po 14. Vo vnútri to zase drncalo, výplne dverí vŕzgali, stredový panel pohyblivý, kúsok nad pedálmi som sa bál, že uvidím do motora, proste odfláknuté a teda vôbec sa nedivím lebo neskôr som sa bavil so známym ktorý pracuje v Toyote vo FR a moje podozrenia na "kvalifikovanú" pracovnú silu sa mi po rozhovore s ním potvrdili, možno to bol piatkový kus. Inak to auto išlo ako hodinky, nikdy nezaváhalo, mal som ho rád. Len keď potom človek pozrie inde tak ho to jednoducho nahnevá. Yarísa som vymenil za Jazza a to je iná liga v tomto smere, preto ich rád porovnávam a neberiem tieto neduhy ako nutnú "feature" tohto segmentu.

Inak ak sa nemýlim, nový Yaris by sa mal vyrábať v Kolíne takže toto všetko je už možno minulosťou, rád by som si pozrel takéto detaily na novom :-)

Čo sa týka ceny tak práveže je to dosť tesné.. Otec kúpil 2 mes. dozadu CH-R 2.0 hybrid vo full-ke za 25tis.. Ako tak pozerám na predpokladané ceny, Yaris Cross v hybride, max. výbave na tom nebude výrazne lepšie.. ale zase štvorkolka sa tiež ráta.
Avatar - lamal
3. 5. 2021 19:31
Re: Fajn cena
Co si objavil na zdvihaku a na tych miestach ? Bez nadsazky, zaujima ma to.
CHR je Corolla takze, jasne jazdi dobre, ale Yaris tak isto, do konca aj Aygo. Pozeras na Yaris a Yaris cross cez prsty momentalne, testy vsak tvrdia nieco ine, Yaris na novej TNGA platforme ma vyborny podvozok.

Kolega ma noveho Yarisa hybrid a zabuchnutie prednych aj zadnych dveri znie velmi uspokojivo, na tak male auto vlastne velmi dobre. Otvoril a zavrel som na nom dvere pred 2 tyzdnami a z interieru som mal tiez velmi dobry pocit. Škodovky (Octavia 3 a Rapid) su na tom horsie co do pocitu zo zavretia dveri a niektore Fordy tiez (Focus3, Bmax), tam su tie dojazdy dveri take tvrde.
Nezrovnavaj dve triedy ako CHR a Yaris, to su cenovo odlisne auta, jasne ze CHR bude posobit o kus lepsie, musis si vsak zaplatit.
3. 5. 2021 19:15
Re: 4x4
Která ctyrkolka je dnes plnohodnotná - staly pohon 4x4? Moc jich tedy není.
3. 5. 2021 17:51
Re: Fajn cena
To je jasné, len štandardný kupujúci takéto veci vníma. V našich končinách panuje stále taká dogma kde kupujúci často súdi kvalitu auta na základe hladkania plastov a zvuku zabuchnutia dverí. A pri Yarisoch sa naozaj veľmi šetrí.. mal som predchádzajúcu generáciu a stačilo sa pozrieť niekam kde bežný človek nepozerá, príp. dať na zdvihák a bol to riadny humus. V porovnaní s Aurisom človek snáď ani neveril, že pozerá na auto rovnakej značky. Našťastie tieto veci nemajú nič spoločné s povestnou spoľahlivosťou, akurát to človeka trošku sklame.

A napríklad zrovna tá CH-R jazdí vynikajúco aj keď je to crossover, špeciálne s 2.0 je to o mnoho zábavnejšie ako dnešný priemer medzi HB, do zákrut sa hrnie jedna radosť :-)
Avatar - lamal
3. 5. 2021 16:49
Re: Fajn cena
Plechy su vseobecne dnes tensie, podstatna tuhost a bezpecnost je v skelete a nie v plechoch ktore obaluju auto... hrubsi plech uz dnes neznamena vyssiu bezpecnost. Ta nizka hmotnost z toho plynuca vyhoda isto je.
Tie horsie jazdne vlastnosti odvodene zo spickovo jazdiaceho Yarisa ? To nema logiku, keby Yaris nemal jazdne vlastnosti na spicke v triede, tak mozes ocakavat... na co si potom chces kupit crossover ? ... to musis riesit na kazdom crossoveri, ze bude jazdit o nieco horsie nez auto standartnych proporcii na danej platforme

Ked to odskusa Chvála, alebo Motoring TA3 - Garaj, tak uvidime :-)
3. 5. 2021 15:22
Re: Fajn cena
Čo sa týka plechov, aj štandardný Yaris ich má extrémne tenké. Horšie jazdné vlastnosti vzhľadom na zvýšenú svetlú výšku sú pochopiteľné, Crosstar na to taktiež doplatil oproti klasickému Jazzu. Čo sa týka hlučnosti, mohli tým myslieť len klasický vysavačový prejav, niektorí ľudia sú na to citlivejší. Rozhodne to treba vyskúšať. Pomer cena/výkon bude zaujímavý, o kvalitách Toyoty nepochybujem. Koniec koncov aj tá Vitara je síce etalón "papiera", zároveň je to asi jedno z najspoľahlivejších áut v segmente, je to skôr kozmetická vec.

Mne tá "papierovosť" vadila v podstate len kvôli tomu, že konkurent bol CH-R a rozdiel v cene by bol pravdepodobne minimálny čiže tam nebolo o čom..
Avatar - lamal
3. 5. 2021 14:46
Re: Fajn cena
Treba sa s tym ist previezt ked bude cas, nemal by byt horsi nez Yaris a to je momentalne velmi dobre hodnotene auto, nie len v nasich koncinach. Moc mi k tomu nejde, aby sa z Crossu stalo zrazu ´´papierové autíčko, zle odhlučnené, nič moc jazdné vlastnosti´´.
Avatar - lamal
3. 5. 2021 14:35
Re: 4x4
diskutabilne, hybrid ma spalovak a dokaze vyrabat elektriku pre elektromotor, co dlhsie vydrzi prehriata haldex spojka, alebo elektromotor ? mozme polemizovat... ta hybridna bude k tomu citelne lacnejsia
3. 5. 2021 14:24
Re: 4x4
To mozem tvrdit aj o Haldexe. Vsetko je to len o naladeni SW.
Avatar - Ham.
3. 5. 2021 14:15
Re: 4x4
Stejně tak lze s jistotou tvrdit, že to bude neplnohodnotná čtyřkolka se zadkem na baterky.
Avatar - Mikesus
3. 5. 2021 14:06
Re: 4x4
To mi přijde prehnane s ohledem na cenu CHR
Avatar - lamal
3. 5. 2021 13:51
Re: 4x4
v tomto pripade zatial ano, ale dovolim si s istotou trvdit, ze to bude menej ako pre T-Roc za 901 900 Kč ...
3. 5. 2021 13:35
Re: 4x4
Vyřešené to mají klasicky "moderně" spalovací motor + 2 elektromotory. Cenu vidím tak kolem 850 tis. podle zahraničních verzí. Blbý je, že tahle verze bude k mání pouze v maximální výbavě.
3. 5. 2021 13:23
Re: Fajn cena
Hej, tiež som už pozeral nejaké austrálske recenzie, v jednej to dosť s prehľadom vyhral Kamiq. V inej zas bolo väčšie nadšenie z Yarisu Cross než z T-Crossu, uvidíme. Že je trochu papierový, s tým počítam, to v podstate aj Jazz a zrejme to bude lepšie ako pri takej Vitare.
3. 5. 2021 13:19
Re: Fajn cena
Áno, na HR-V som tiež zvedavý, ale tam už to bude určite nad cenou Yarisu Cross. Nový Jazz ma dosť nadchol, ale majú slabé akcie a vyskladanie výbav je tiež divné, taký Crosstar nemôže mať to, čo neoplastovaný Executive, napr. sledovanie mŕtvych uhlov.
3. 5. 2021 13:04
Re: Fajn cena
Veľmi som zvedavý ako bude vyzerať v realite, najmä aká bude vnímaná kvalita auta. Videl som už dosť recenzií na Yaris Cross a vyzerá to byť také papierové autíčko, zle odhlučnené, nič moc jazdné vlastnosti, aspoň také dojmy som zachytil z recenzií. Chvíľu sme nad ňou tiež uvažovali, ale po tých videách ma to prešlo. Navyše neviem neviem ako to bude hybridná 4-kolka výkonovo zvládať.. Jazz má podľa mňa kvalitatívne, jazdne aj variabilitou priestoru navrch, akurát je v škaredom obale. Yaris Cross zase vyzerá naozaj vydarene a vzhľadom na svoje proporcie a 4x4 zrejme riadne zamieša karty :-)
Avatar - SKAY
3. 5. 2021 13:00
Re: Fajn cena
Honda no JazzCS 600, HRV za tak 700 a za 900 je HRV a do toho Civic za 700...
Avatar - Ham.
3. 5. 2021 12:40
Re: 4x4
O ceně řeč nebyla a ani být nemůže, protože u Yarisu Cross cena 4x4 známá není, v článku je pouze zmíněno, že bude za příplatek, jak velký bude jasné až bude kompletní ceník.
Avatar - twistedTSD
3. 5. 2021 12:38
Re: 4x4
To je jiná třída a 500X o 4x4 přišla.
Avatar - twistedTSD
3. 5. 2021 12:38
Re: 4x4
Samozřejmě to není mechanická 4x4, ale i tak dobré. Jen se bojím, kolik bude stát.
Avatar - 3_diamanty
3. 5. 2021 12:21
Re: Fajn cena
Obavam sa ( v neprospech jazzu crosstar ) ze v jeho cene bude yariss cross uz ako plnka v 4kolke... a aj ked sa mi tiez paci aj jazz tak mal by som tu jasno... navyse aj ten skutocny suv dizajn yarisu cross je paradny a nevyzera to ako len nejake zdvihnute vajicko ... z toho este bude dalsi toyotacky trhak :yes:

PS: koncom roka je tu uz aj hrv... aby nakoniec nebolo len o chlp drahsie ako jazz crosstar... pritom bude uz o cislo vacsim autom... fakt som zvedavy ako hrv nacenia ... lebo zase tiez uz nemoze byt v cene tigiho ... tak uvidime
3. 5. 2021 12:15
Fajn cena
Predpokladám, že základ bude mať rovnako bohatú bezpečnostnú výbavu ako Yaris, tak som zvedavý. Otec je s Toyotami spokojný, tak do toho chce ísť. Alternatíva je ešte Jazz. Viem, ako sa v diskusiách riešila jeho vysoká cena, ale keď si dnes človek rovnako vybaví napr. Kamiq s benzínovým litrom a DSG, dostane sa na podobnú sumu.
Avatar - 3_diamanty
3. 5. 2021 12:01
Re: 4x4
Presne tak... t roc je skor konkurent uz pre ch r... a nielen cenou ale ... ale vo vsetkom... yariss cross je plne v b suv segmente po boku arony jazz crossu cx3ky t crossu capturu pumy a pod... o to ale vacsia supa ze ponukne aj 4kolku... k tomu ma aj krasne suv proporcie... rovna kapota... male kukadla... paradne hranate blatniky...doslova male buggy... razom maly vajcoidny yarisovsky dizajn je fuc ... a vidim tu paradny suv dizajn... toto bude supa
3. 5. 2021 11:57
Re: 4x4
500X je starý model. Novinka, podobně jako Renegade 4xe, bude jako 4x4 PHEV s cenou rozhodně prémiovou. T-Roc jako 4x4 začíná na ceně 870 tis bez příplatků, bez metalízy a je to větší auto. Yaris Cross je regulérní městské mrně.
Avatar - 3_diamanty
3. 5. 2021 11:45
Re: 4x4
Konkuret je tu velkostne motoricky aj cenou skor t cross arona cx3 jazz crosstar ... teda b segment crossov/suvecok... pre t roc motoricky cenou aj velkostne je skor konkurent vacsia toyota ch-r..
3. 5. 2021 11:43
Re: 4x4
Jenže T-Roc je na podvozku Golfu, takže vyšší kategorie. Přímý konkurent je T-Cross..
Avatar - 3_diamanty
3. 5. 2021 11:39
tak uz je konecne tu
Pecka ... A hlavne moznost 4kolky v tomto suv b segmente je na velku pochvalu... toyota bude aj tu opat drtit ... na toto auto som v testoch velmi zvedavy ... ale myslim ze kral suv b segmentu je tu uz vopred celkom jasny... bravo toyota :yes:
3. 5. 2021 11:25
Re: Ojedinělý příklad skutečné ekologie
Presne tak, kdyz ekologie, tak SUV ... nebo pockat, mozna ne :-!
Avatar - Ham.
3. 5. 2021 11:20
Re: 4x4
Řekl bych, že 500X nebo T-Roc nabízí 4x4 a od prémiových značek nejsou.
3. 5. 2021 11:07
Re: 4x4
Pouze bych trochu polemizoval s poslední větou, protože prémiové značky nabídnou (možná) ledacos, ale určitě to nebude za cenu pod půl milionu kaček.
3. 5. 2021 10:53
Re: Ojedinělý příklad skutečné ekologie
Naprostý souhlas, auto co bude ve městě výborně fungovat, ale bude slušně použitelné i v jakémkoli jiném (rozumných mezích) používání. Takhle to má vypadat.
3. 5. 2021 10:39
4x4
"Za příplatek pak pro malé SUV bude možné pořídit i pohon všech kol."

Teda valím oči. Hodně nečekané. Zajímavé, jak se 4x4 drží u Japonců - Vitara, dokonce i mrňavý Swift,...
Něco podobného nabídnou leda prémiové značky
Avatar - KANKUNEN
3. 5. 2021 10:25
Ojedinělý příklad skutečné ekologie
malé auto do města, které není o moc výrobně náročnější než spalovák. Není třeba ani lhát s výpočtem, co sežere to sežere a elektriku si rekuperuje samo.