Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vzpomínáme na ty nejvýkonnější atmosférické motory. Byla to krása!

Nová auta bez přeplňování či elektromotoru už v Evropě nemají prostor, přitom se sériově vyráběly exkluzivní modely dosahující 600, 700 i 800 koní. Na projev atmosférického plnění zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar.
Zpět na článek
27. 5. 2021 19:40
...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Proč autobazar? 812 nebo Aventador s atmosférickými V12, Huracan nebo R8 s atmosférickými V10 se pořád vyrábí a prodávají. A na trh se chystá nástupce F1 GMA T.50 opět s atmosférickou V12. Všechno auta, která se do toho vašeho pásma 600-800 hp vejdou s prstem v nose.
Rozbalit vlákno
11
27. 5. 2021 20:24
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Napadlo me totez...
Avatar - Barrichello
28. 5. 2021 10:42
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Taky tě napadlo kolik bude stát ujetý km?

My Vaše bolševické plány známe https://www.autojournal.cz/…-vyuzivani-ropy/
28. 5. 2021 12:17
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
a fakt cekas ze nekoho zajima kolik stoji ujety km s takovym autem? no mozna tak nekoho kdo ma takove auto jako plakat a jen o nem sni

kdys jsem si objednaval me nejdrazsi auto 911 RS2 tak prvni co me napadlo bylo "kolik me asi tak bude stat kilometr jizdy"...................... :-[]
Avatar - Barrichello
28. 5. 2021 12:34
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
To platí samozřejmě pro všechna auta se spalovacími motor,y který chtěj zelený ekobolševici zdanit :-)

Podle nich maj asi lidi dát ty miliardy aut do šrotu nebo co
Avatar - Barrichello
28. 5. 2021 12:35
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Nedělej ze sebe kašpara, otázka zněla kolik bude stát kilometr PO ZDANENI BOLSEVICKOU EU!!!!
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2021 09:33
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Viz já 9:31 + fakt si dodnes nepochopil že to po CELÝ tvůj život dělá CELÝ svět? :D :-! :-[]
Avatar - Emel
27. 5. 2021 22:56
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Na trh se chystá je možná trošku zavádějící... pokud vím, už je dávno dávno vyprodaný.
28. 5. 2021 17:16
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Jo napsal jsem to špatně, měl jsem napsat zákazníci mohou brzy očekávat dodávky.... Na druhou stranu u takovýchto aut výrobci vždy tvrdí, že je vyprodáno a pak se na autoserverech objevují překupnická auta, takže není zas tak úplně nemožné se k nim dostat.
28. 5. 2021 08:32
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Atmosférické motory se používají i nadále, tří- a čtyřválce v konfekci, osmiválce třeba u Lexusu, u amerických aut apod.
28. 5. 2021 15:28
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
To sice ano, ale tady se píše o kategorii 600-800 hp, nikoliv o tříválcových mrzácích. A limit 600 hp pokud vím žádné další oficiálně prodávané auto u nás nesplňuje, nejblíž je 911 GT3 s 500 hp.
28. 5. 2021 20:34
Re: ...zbývá tiše vzpomínat, nebo navštívit autobazar...
Hned první věta článku…
27. 5. 2021 19:59
Hmm to to jde z kopce (ale s redakcí)
Prosím kvalitu nad kvantitu. Články stylu, vzpomínáme, připomínáme či kreslíme, jak bude nový model vypadat, jsou opravdu zcela nadbytečné (věřím, že důchodců auto.cz čte opravdu jen pomálu). Nebo máte v redakci stanovenou kvótu, kolik musí být denně zveřejněno článků, bez ohledu na obsah...?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
28. 5. 2021 10:44
Zbývá objevit ameriky
Tam se stále V8 atmosféry dělaj, nemaj sice 800 koní, ale ono těch 400-500 bohatě stačí :-) :-)

A zatím jdou dovézt jako nové i do Eurosojuzu a přihlásit, zatím...
Rozbalit vlákno
4
28. 5. 2021 20:30
Re: Zbývá objevit ameriky
Challenger 392 V8 SRT by mi určitě stačil. 6,4 litru, 362 kW, manuální převodovka, potřebuje někdo víc?
28. 5. 2021 21:18
Re: Zbývá objevit ameriky
Obrovská atmosféra umístěná vzadu uprostřed nicemu nevadí. Vepredu ingot znatelně komplikuje ochotu zatacet - stačí v Tescu dat balík stolních vod až dopředu a potom úplně k sobě a člověk pochopí fyziku hned… tady je přeplňovaný motor s menším objemem výhodou…
Avatar - Barrichello
30. 5. 2021 08:23
Re: Zbývá objevit ameriky
Neboj, zatáčí to moc dobře :-)
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2021 09:31
Re: Zbývá objevit ameriky
Žádný zatím https://www.auto.cz/…omba-roku-111966

https://www.goodwood.com/…v12-at-12100rpm/

Furt ti uníká PODSTATA? MUSÍ vládnou (jen) komunista = i když ho VĚTŠINA NEchce. Vládne koho zvolí VĚTŠINA

Neni to složitý = taky můžeš použít ÚPADEK OBŘÍCH ROZMĚRŮ (viz Zeman v ´89) vs možnost všeho VČETNĚ přejít hranice a odstěhovat se. Už chápeš ty (zásadní) ROZDÍLy? :-)
28. 5. 2021 20:16
Stačil by mi atmosferický dvoulitr
Stačil by mi atmosferický dvoulitr do Fabie, i po 4 letech si mi na jeho okmažité reakce od nejnižších otáček stýská. Bohužel, dnes už se atmosferický osmiventilový dvoulitr od Audi montuje jen do vysokozdvižných vozíků Linde a do aut už se nepodívá.
U výkonnějších aut ani dnes není problém. Mustang, Camaro i Challeneger stále umí kombinaci velké atmosféry s manuálem. Jako za starých časů.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Hammunasakra
30. 5. 2021 09:32
Re: Stačil by mi atmosferický dvoulitr
Největší výrobce atmosfér je (zase) největší automobilka světa https://www.idnes.cz/…328_automoto_fdv

Od R3 po V8