Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Letošní cesta do Chorvatska: K Jadranu jsme se vydali přes hory! Tuhle trasu doporučujeme!

Na cestu k moři jsme zvolili západní trasu. Dražší, ale s tolika nádhernými zastaveními!
Zpět na článek
Avatar - BruceWayne
5. 6. 2021 19:16
Cesty do Chorvatska
Jel jsem přechody směr Rakousko - Chorvatsko, Železná Ruda, Dvořiště, Mikulov i přes další přechod u Brna již nevím jméno a prostě katastrofa. Několikrát jsem jel na Mnichov - Graz a nejlepší cesta. Čumět na Alpy mě určitěna nezaujalo. Zloději ve Slovisku ano. Musel jsem několikrát zaplatit 30€ za auto nekompromisně za SUV. Nu již není Chorvatsko mojím cílem, není tam nic co by stálo za další bádání. To se jedná i o Černý Hoře, kde jsem byl autem 3x. Opravdu to není levná dovolená, bez emocí, to raději poletím na Kapverdské ostrovy, kde je fajn a žádný chorvat tě neokrade.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - petr petrumr
5. 6. 2021 19:35
Re: Cesty do Chorvatska
pravda na tom konci, jak jsem byl bohatý, tak jsem jezdil přes madarsko a potom přes Mostar kolem neretvy. Jak člověk nemá na chorvatsko, tak raději all inclusive letecky, tam si pujčit auto nebo motorku. Bohatí už chorvatsko taky nejezdí autem, ale regiojetem, kupují celé kupé nebo 4 lůžka a berou sebou kola a pro děcka je i ta cesta zážitek.
Avatar - WinDiesel
6. 6. 2021 11:08
Re: Cesty do Chorvatska
Vy jste oba dva nějací pomýlení. On Vám tam někdo asi šlápl na kuří oko.
Zloději jsou v turistických destinacích všude doma.
V ČR se taky krade :-) a dost.
6. 6. 2021 13:06
Re: Cesty do Chorvatska
Že lidé chtějí vydělávat i na turistickém ruchu je přirozené, ale musí to mít svou úroveň.
V Itálii jsem se nikdy nesetkal s přístupem "nech tady prachy a vypadni"
Avatar - BruceWayne
6. 6. 2021 12:00
Re: Cesty do Chorvatska
Taky jsem jel přes Hercegovinu a přespal v Mostaru. Deprimující byly malé hřbitovy ve městě. válka je ***.
Avatar - robertPLUS
5. 6. 2021 20:32
Aktualny report
Sedim na zaslúženom pive v Soluni po 13h jazde zo Slovenska. Prechod hranicami madarsko, srbsko, Macedonia, grecko.

Madarsko; nic, ziadne zastavenie
Srbsko; colna kontrola, ci mam normal lugáž, kovid nič
Macedonia; detto
Grecko; kontrola toho ich formulara, pcr test, meranie teploty

Celkovy cas strávený na hraniciach cca hodina

Konec hlasenia
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Ozzman
5. 6. 2021 20:47
Re: Aktualny report
To máš štěstí, že jedeš mimo sezonu, později začnou touto cestou migrovat turci z Německa a Belgie a to jsou pak jinačí čekačky, ale jinak pokud člověku nevadí jet dál, je to super :)
5. 6. 2021 21:12
Re: Aktualny report
To by chcelo na polceste nejakú interdimenzionálnu bránu, aby tá háveď vyletela z tunela niekde v inej galaxii alebo paralelnom vesmíre... Zažil som týchto šmejdov na ceste dosť - na oko honosné autá, ale hnusná, upotená posádka a kilá odpadkov lietali cez spustené okná aj pri stovke na diaľnici...
Avatar - WinDiesel
6. 6. 2021 11:11
Re: Aktualny report
a to jsi neviděl video z USA z černochy obsazené pláže ... :-[]
6. 6. 2021 19:28
Re: Aktualny report
Chvalabohu nie. ;-)
5. 6. 2021 22:26
Re: Aktualny report
13 hodin? Tak to si to pivo naozaj zasluzis! Autom som isiel najdalej niekam k Splitu alebo Sibeniku. A dnes by som uz ani to nedal, ale radsej tam zaletel. Dva-tri krat za zivot sa to este da, ked sa clovek chce obcas zastavit a spoznat tie krajiny cez ktore prechadza. Potom v tom uz velky zmysel nevidim...
Avatar - robertPLUS
6. 6. 2021 12:34
Re: Aktualny report
No my ty budeme mesiac, takže preto vlastne auto. Ale zena s prckom leteli, to je jasné.
Avatar - WinDiesel
6. 6. 2021 11:10
Re: Aktualny report
Kefalín, čo je to také "normal lugáž". Oni teď mají na Slovensku nějakou Anglií štrejchnutou "novoslovenčinu"?
Avatar - robertPLUS
6. 6. 2021 13:42
Re: Aktualny report
Na Slovensku nie, v Srbsku na hraniciach. Takže na otázku lugáž normal? Je správna odpověď normal lugáž a pustia ta ďalej :-)
Avatar - KANKUNEN
6. 6. 2021 09:07
To je zase keců, jak je do Chorvatska daleko
Rakousko projedeš hned, Slovinsko ani neřešíš, pak je Záhřeb, pár tunelů a jsi u moře. Dnešní auta nejsou 105ky bez klimy, přehřáté a bez brzd.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - BruceWayne
6. 6. 2021 10:40
Re: To je zase keců, jak je do Chorvatska daleko
Ale to je pravda, dal jsem Sv. Filip i Jakov do K. varů za 10 hodin. Jenže dnes si říkám proč? Měl jsem tam pronajatý krásný apartmán atd. jako vždy v bývalé Jogošce. Čas pokročil a ročně najezdím do práce desitky tisíc kilometrů a tak si chci od řízení odpočinout. Když spočítám náklady na cestu autem to raději pětihvězdu na Kampverdech. Letadlo je jasný vítěz.
Avatar - WinDiesel
6. 6. 2021 11:15
Re: To je zase keců, jak je do Chorvatska daleko
Letadlo je jasná prohra.
Když jedeš autem, můžeš se zastavit.
Ano, byli tací co za letu vystupovali z letadla :-[]

Nebude někam otrocky létat a dělat to co dělají všichni ostatní.
Byl jsem autem s rodinkou po celé Británii, Irsku a ve Skotsku a ZDRAVILI MNE TAM, houkali na nás a byli jsme tam VIP.
Potom jsme se někde povalovali, přijel autobus, vylezli Češi a paní průvodkyně hlásá: máte 45 minut a potom jedeme dál.
NO TO BY MNE JEBLO.
Letadlo je jasný fail.
Avatar - BruceWayne
6. 6. 2021 11:50
Re: To je zase keců, jak je do Chorvatska daleko
Evropu má celkem proježděnou i když v Anglii jsem nebyl co tam. Studený moře a kopce mě neberou. Jsem povaleč na pláži s plným servisem. Autobus je peklo na kolech, to opravdu nemusím. Ani nevím, kdy jsem jel za posledních pět let busem. Ono otrocky jet autem na třeba Phuket bude asi zábava :-O
6. 6. 2021 19:38
Re: To je zase keců, jak je do Chorvatska daleko
Všetko má plus aj mínusy. Lietadlom je to pohoda - s výnimkou odbavenia na letiskách a transferu. To je oštara. Cesta autom dáva oveľa viac slobody - o ktorú prichádzaš nepriazňou osudu na hraničných priechodoch a v kolónach. Plus to stojí kopec síl, hodiny presedené za volantom sa skrátka prejavia. Každý má rád to svoje, ale občas to vymeniť neuškodí. ;-)
6. 6. 2021 11:24
Tvl prej kapverdy
Uzij si to 😂
Rozbalit vlákno
3
Avatar - BruceWayne
6. 6. 2021 11:45
Re: Tvl prej kapverdy
Byl jsi někde letecky. Kapvedry jsou fajn letos jsme se ženou nadali, protože *** uzavřeli všechny občany do izolace. Ostrov Sal je poklidný kousek pevniny, kde je pohoda a vynikající kuchyně. Lítáme tam každý rok přelom února a března. Cena přiměřená cca 60 tis pro dva.
7. 6. 2021 09:37
Re: Tvl prej kapverdy
ale trošku tam fouká. trošku dost.
Avatar - BruceWayne
7. 6. 2021 11:17
Re: Tvl prej kapverdy
Tak na každým ostrově fouká, ale není to hrozný. Na Krku jsem zažil větší fujavici a to jsem tam byl 2x. V ten čas jak uvádím má Atlantik příjemných 22 stupňů je smraragdově zelený a čistý. Pláže jsou písčitý a opravdu nedohledný skoro jako v Itálii. Vše je jak má být a místní se nevnucují, což je fajn.