Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v pololetí 2021: Toyota čtvrtá, Fabia před Octavií

Pořadí nejžádanějších automobilů na českém trhu nadále vládne domácí Škoda. Devět z deseti nejprodávanějších aut u nás se pak vyrábí v tuzemských továrnách.
Zpět na článek
Avatar - Ozzman
9. 7. 2021 08:13
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
:-[] :yes:
8. 7. 2021 22:12
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Před 3 týdny jsem se bavil s člověkem co už 7 měsíců čeká na Octavii 2,0 TDI. Aby měl čím jezdit, nafasoval zatím 1,0TSI 48V už se moc těší až se jí zbaví. Údajně nemají čipy.
Avatar - Barrichello
8. 7. 2021 20:39
Re: Ameriky 6\2021
Jeep Compass existoval ještě než tam přišel Fiat....produkce začla v roce 2006, takže to není žádný vynález Fiatu. Sesterský model byl thehdá Patriot, ten zrušili a zavedli Renegade....

Jinak ameriky šlapou :-)
Avatar - Emel
8. 7. 2021 20:24
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
To já taky :-D
U nás se nosí (jako auta pro osobní použití) cokoli... poslední přírůstek je Turneo Custom nebo jak se to jmenuje.
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 18:50
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Soukrome mas pravdu, ja to dostal jako sluzebni :D ram se Rs nenosi
8. 7. 2021 16:47
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Napsal jsem to nepřesně - ve fleetech nadnárodních firem Škodovka nebyla (skoro neexistovala).
Avatar - Emel
8. 7. 2021 16:20
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
No právě proto, že RS (RS TDI, když už to musíš nutně mít v naftě) nestálo o moc víc... lift začínal na 630t, kombík 665t.
A měl jsi v tom skoro komplet výbavu a silnější motor a víceprvek a decentní optipaket... takže pokud už bych měl tehdy dát 600+ za naftovou Octavii, tak bych se hodně snažil, aby to bylo RS.
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 15:58
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Když na tu dobu to byla super nabídka, velké a prostorné kombi, co zastane kufrem D segment a ani posádka se vůbec nemusí mačkat, motor i když musíš točit, tak ale jede a jede s rozumnou spotřebou, mám s ním najeto dost km a za dobrou cenu bych ho vzal na milost i přes ta negativa. Tuším, že v té době si tu sám psal, že RS nestálo o moc víc, ale to se bavíme o době nedávno minulé, které je dnes pryč...
Avatar - Emel
8. 7. 2021 15:13
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Noo... ono spíš bývalo těch fleetů celkově míň.
V roce 1993 (první rok samostatných českých statistik) měla Škodovka 63.597ks... a všechny dovozové značky dohromady 19.107ks (+1.552 "ostatní")... Škodovka měla přes 75% trhu.
V roce 1998 už to bylo jen 55%... pořád ale výrazně víc, než dneska.
Avatar - Emel
8. 7. 2021 15:05
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
No ale jde o ty oblíbené varianty. Ty píšeš o kombíku za 600 s 2.0TDI... což zrovna moje oblíbená verze není, s torzkou a naftou na velkých kolech...
Avatar - Mikesus
8. 7. 2021 13:55
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Nejlepší octavka je ta zadarmo od firmy. :-[]
Avatar - Mikesus
8. 7. 2021 13:53
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Jo ty fleety taky dělají hodně. Já už jsme u některých korporatu taky viděl obměnu Octavií za hybridní corolly. Je to videt i podle toho, ze dřív corolla měla stabilní prodeje plus mínus pár procent, dnes vyletí nahoru o desítky procent a pak zase propad, jak nakoupi do fleetu.
8. 7. 2021 10:36
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Podle mého názoru je to spíše historií (prodejů firmám). V devadesátých letech velké fleety nadnárodních firem jezdily téměř výhradně Fordy, Renaulty a Oply. Samozřejmě i na našem trhu se vyskytla nějaké exotika - třeba firma Astra (dnes součást AstraZeneca) díky svému majiteli měla komplet firemní auta od Saabu. Škodovka tehdy skoro neexistovala, i když třeba Léčiva a.s. (nyní Zentiva) podporovala domácího výrobce a ředitel ing. Jiří Michal jezdil ve Formanu Blackline. S Octávií se Škoda začala více prosazovat a velké fleety mixovaly celou VW - tedy Škoda, VW (Passaty pro střední management) a Audi pro vyšší management. V Polsku už v té době místní zastoupení Toyoty dosáhlo nižších cen (pro všechny) a zajímavé podmínky pro fleety, ale v ČR si Toyota fleetů moc nevšímala, (asi) protože leasingové společnosti jim ubíraly dost velkou část jejich marže. Dneska jsou všichni poskytovatelé operáků hlavně nastaveni na Škoda a VW, protože tam jsou jasné zůstatkové ceny. Teď se to může začít lámat, protože jsem už zaznamenal úvahy (u jedné konkrétní firmy) nad nahrazením dieslových Passatů hybridní Camry.
8. 7. 2021 10:20
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Taky jsem to nezaregistroval, ale EU zřejmě cla na auta z Japonska zrušila (a Japonci zrušili cla na sejra z EU) od února 2019: https://transport-logistika.cz/…-eu-a-japonskem/
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 08:59
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Jo, vždyť neříkám, že to bylo špatné auto :)
8. 7. 2021 08:51
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
celosvětově se samozřejmě nejvíce prodávají japonci,
Corolla, Rav4, CRV, Civic. Mezitím F150. ;-)
Avatar - Emel
8. 7. 2021 08:49
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
I Evropané podporují místní produkci... jen ne tolik, jako třeba Japonci, kde všechna dovozová auta dohromady dělají třeba 5% trhu.
Avatar - Emel
8. 7. 2021 08:44
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
No... můj názor znáš - O3 nejlépe RS TSI, případně 1.8TSI s manuálem a víceprvkem.

Pak případně 1.4TSI nebo RS TDI.
8. 7. 2021 07:54
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
No stalo se něco úplně jiného, jen ti to vyšlo na tvůj odhad. Výroba Octávie, na rozdíl od Fábie, nejede ani na 50% své maximální kapacity, protože nejsou čipy. Kdyby jich bylo dostatek, tak s přehledem vede. Takhle se musí všechny trhy podělit.
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 06:42
Re: Ameriky 6\2021
Co je na Fiatu Compass a Renegade s Tjety Amerického? :D Jinak Compass je asi jedno z nejhezčích C segmentových SUV na trhu :yes:
Avatar - Ozzman
8. 7. 2021 06:39
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Jednička čím? Leda tak vzhledem (dodnes pofaceliftované kousky nevypadají špatně) a trvanlivostí díky tehdejší nesmrtelné technice rotaček TDI, jinak jako auto jezdí mizerně a nenapadá mne moc věcí, které by dělala lépe, než její nástupci, snad až na živelný motor 1.8T. Špatně zatáčí (hlavně s těžkým dieslem), špatně filtruje nerovnosti, odskakuje na rozbité cestě, občas chytne na mokru přetáčivý smyk (o tom povídal i pan Vaculík :D), má mizerný prostor pro cestující v zadních řadách.

Všechny tyhle vlastnosti dvojková Oktávka dost odbourala. Má sofistikovanější podvozek, takže i když to není žádná řidičská nirvána, tak solidně zatáčí i filtruje nerovnosti, má mnohem lepší interiér, místo pro zadní cestující, o kufr taky nepřišla.

Problémy Oktávek 2 a hodně koncernových vozů z té doby byla koroze, která je dnes značně viditelná na těch autech, ale u faceliftovaných "asijských" dvojek jsem korozi ještě nezpozoroval.

Stále si myslím, že Oktávka 2 z nich byla nejlepší, protože mimo solidní techniku, která se tam dala ještě sehnat (MPI/TDI) nabídla i slušný komfort a jízdní vlastnosti, trojka už je zase takovým kompromisem, kdy je sice fakt veliká a asi i bytelně udělaná, ale už nemá tak dobrý interiér, na palubě je hluk a zadní náprava bouchá ( jezdil jsem i Scoutem s multilinkem, ten byl trochu lepší).
Avatar - Barrichello
8. 7. 2021 00:25
Ameriky 6\2021
Cadillac - 2
Dodge - 14
GMC - 2
Chrysler - 1
Chevrolet - 6
RAM - 16
Tesla - 31
Explorer - 17
Mustang - 21
Renegade 15 (14 benzín)
Compass - 37 (36x benzín)
Cherokee - 1
Wrangler - 20 (vše benzín)
Avatar - twistedTSD
7. 7. 2021 22:58
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Není clo z Japonska minulostí?
7. 7. 2021 22:21
Za mě dobrý
Zajímavá statistika, v této době. Komentáře sice pořád dost smrdí samochválou ("já to říkal..“ a “ta šáde, co jsem si pořídil x let zpět je nej“ a tak dál..) Prostě syndrom ***ákova. Ale kupodivu je slušné % komentářů objektivně k věci.

Mě zaujalo, že 9 z 10 zde nejprodávanějších je montovaných v ČR. Inu, nemontují se tu auta od vyšší střední nahoru, to je taky fakt. Ale jinak dobrý, fandím průmyslu a snad za pár generací nedopadneme jak Detroit.

A za mě Toyota ftw. Dražší jsou jenom proto, že mají v základu výbavu, za kterou se jinde draze připlácí + spolehlivost je statistický fakt podpořený osobní zkuseností. Učte se, koncerny..ok, Fábka a Octa mají větší kufr než Yaris a Corolla..(už debatuju sám se sebou?!)
Avatar - rohYpnol
7. 7. 2021 21:40
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
To není tak černobílé.
V něčem byla nejlepší jednička.
Dvojka byla v mnohém výrazně dál, ale už se uvažovalo jak na výrobě vydělávat a kde to odrbat na výrobě.
Avatar - Ozzman
7. 7. 2021 20:55
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Trojka je, tedy byla jeden čas, kus auta se slušným motorem, za slušné peníze. V době, kdy stály do 600 tisíc solidně vybavené dvoulitry TDI kombi, prostornost interiéru je královská na danou třídu, kufr veliký, ale má negativa v podobě materiálů v interiéru, odhlučnění, podvozku a co mám zkušenost s posledními kusy, tak po WLTP TDI s manuálem prostě zoufale nejede a musí se točit, jako atmosféra a už tehdy zlobily infotainmenty.
Avatar - AurisHSD
7. 7. 2021 20:53
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Čtyřka je daleko lepší, trojku bych nikdy nekoupil. Příplatek se vyplatil.
Avatar - Ozzman
7. 7. 2021 20:47
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Nejlepší byla dvojka
Avatar - rohYpnol
7. 7. 2021 20:38
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Navíc se k tomu přidává i ten "nový infotainment"... Takže přechod z III na IV znamená o co novější, o to horší... Nejeden majitel už zmínil, že když srovná III a IV, tak by chtěl zpět III.
Avatar - WinDiesel
7. 7. 2021 20:37
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Asi ano. Nabídka motorizací u Kia/Hyundai je skvělá, nabídka u Japonců je buď jen 1 motor nebo max. 2 motory. Kia/Hyundai zachovávají v nabídce diesely, Japonci je odřízli (s výjimkou omezené dostupnosti dieselů u Mazdy).
Specifikum Japonců je v tom, že v ČR ořezávají již tak ořezanou nabídku v EU.
Mitsubishi a Mazda jsou v EU nabízeny s diesely, v ČR Mitsubishi vůbec a Mazda jen v CX5.
Avatar - WinDiesel
7. 7. 2021 20:32
Re: Stalo se přesně co jsem říkal
Jo máta to je silnej matroš. :-[] Ale jinak jasně souhlasím. Ti co chtějí Octavii si ji koupí lehce jetou, současnou předraženou Octavii chce jako novou méně lidí.
Avatar - WinDiesel
7. 7. 2021 20:31
Bravo Rendlík !!!
Všechny 3 značky patřící do skupiny klesají, nikdo další.
Vedete to dobře, Rendlíci. Zabijete i Dacii a Mitsubishi.
7. 7. 2021 20:27
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Pokud započítáme Oktávku do nižší střední, tak je Corolla na 6. nejprodávanější auto dané třídy v ČR a 3. v Evropě (EU+EFTA+UK). Před Focusem, před Astrou, před Méganem. Hodně dobrý výsledek.
Mazda 3 nikdy neměla za cíl být prodejním šlágrem. Jako jedno z malá aut podobných aut je zatíženo clem a nemá specifické verze důležité pro evropský trh (kombík). S prodejními čísly je Mazda asi spokojená.
Honda Civic je fail. Když se přestane prodávat, skoro nikdo si toho nevšimne.
Avatar - twistedTSD
7. 7. 2021 17:38
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Japonci jsou drazí, výprodej Corolly sedan je pryč, Mazda 3 je navíc nepraktická, Honda celkově na odstřel.
Avatar - Anonym
7. 7. 2021 17:35
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
suhlasim, tiez som spadol do tej pasce a kupil som si Kia Ceed. Toyota je draha, Corolla hatchback stoji okolo 20tis, zatial co i30 cca 15-16tis. Inak ako vidim, Ceed moc neide, ale je to logicke, nakolko nemaju v ponuke atmo motor, zatial co i30 ma 1.5dpi. Kia 3valce su big no, vysoka spotreba a kultura chodu mizerna v porovnani s tsi, takze tam bere Scala predaje od Ceed. H/K nie su technologicky vyspelejsi ako Toyota, jedine ceny maju nizsie ale za cenu nekvality.
Avatar - rohYpnol
7. 7. 2021 16:13
Stalo se přesně co jsem říkal
Když jsem tu před pár měsíci tvrdil, že Octavia je drahá a navíc krize+covid, tak prodeje půjdou dolů a Fabia bude nejprodávanější Škodou, mnozí z vás se tomu smáli... Tady to teď máta :-! :-! :-!
Avatar - Ham.
7. 7. 2021 15:56
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Vysvětlení je jednoduché, tak jako v celé Evropě vytlačují Japonce z někdejších pozic Korejci, jsou levnější a dnes už v řadě případů i technicky vyspělejší.
Avatar - Mikesus
7. 7. 2021 15:50
Re: Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Jestli to není specifikou jednoho malinkého trhu? Děláš akorát ze sebe pitomce. Máš odpověď hned na začátku článku, 9 z 10 je vyrobeno v ČR.
Avatar - hugino
7. 7. 2021 15:35
Golf vs Corolla vs Civic vs Mazda 3
Golf 9. miesto 2861 ks Corolla 20.miesto 986 ks a Civic aj Mazda 3 ...mimo TOP 20.Čím to je že fantastické priam dokonalé japonské autá / aspoň podľa antikoncernových / sa tak biedne predávajú a pritom majú porovnateľnú cenu.Kto mi to konečne vysvetlí.To isté platí Tiguan 14.miesto 1623 ks a vychvalované RAV 4 alebo CR-V mimo TOP 20.