Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Za volantem nového Nissanu Qashqai: Takové crossovery mají smysl!

Před čtrnácti lety zakládal Nissan Qashqai segment kompaktních crossoverů. Dnes do něj posílá svěží vítr skrz třetí generaci, která je od podlahy nová. Doslova.
Zpět na článek
21. 7. 2021 08:35
21. 7. 2021 13:01
21. 7. 2021 09:10
21. 7. 2021 09:34
21. 7. 2021 10:10
21. 7. 2021 15:01
21. 7. 2021 18:33
Avatar - Ozzman
21. 7. 2021 08:35
Jediná karta
Nissanu v Evropě, nemůže být špatná, jinak ho bude čekat debakl.

Myslím, že ani v jedné generaci QQ nebylo špatné auto a snad se udrží i toto. Sice prý není tak stylový jako Fiatí variace na pětistovku, ale mne se tedy líbí více, interiér vypadá parádně, kdy kombinuje moderní i klasické prvky, u motorizací si vybral od Renaultu to nejlepší z menu (za mne by mohl mít klidně i DCi s 4x4, když už Nissan nemá žádné kompaktní auto v Evropě a má to tak nahradit i tuto kategorii aut, ale asi by to byla okrajovka), takže za mne zatím :yes:
Rozbalit vlákno
15
21. 7. 2021 11:19
Re: Jediná karta
Ako to je so spolahlivostou? Lebo v uk je to vzdy v rebricku top 10 najkazivejsich vehiklov, hlavne druha generacia. A na sikovne rucicky zo sunderlandu tu koluje strasne vela vtipov. Nemam osobnu skusenost ani s 1. ani s 2. Tak by ma zaujimalo ako je to v skutocnosti.
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:30
Re: Jediná karta
Celemu koncernu to skazila 1.2 DIG-T resp stara 1.2TCe, inac nema nejake systemove zavady. Prve verzie riesili nejake tlmice a jeden zvar v kufri, ale pak to bolo OK co viem.
Avatar - Ozzman
21. 7. 2021 11:44
Re: Jediná karta
Ta jednatrojka je snad už dobrá, ale to ukáže čas.
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:54
Re: Jediná karta
Chyby, ktore mala 1.2 odstranila, ci budu nejake dalsie ako vravis. Zatial nema nic vyznamne.
Avatar - xxc
21. 7. 2021 13:01
Re: Jediná karta
Praveze chyby celkom su, staci si prejst forum. A spolahlivost, sestra platila za vymenu spojky v automate 600 € v Sandere po 55 000 km, ja uz mam slubenu vymenu prevodovky po 41 000 km, nastastie v zaruke. Potom tu placu ludia, ze co sa stalo, ze to nikto nekupuje :-) Brzdovy kotuc mam ohnuty na Scenicu, zaujimave, ze na ostatnych autach sa kotuc nikdy neohol a to brzdim asi na kazdom rovnako. Bude asi meneny skor, ako brzdove dosticky :-(
Avatar - speedfred
21. 7. 2021 13:56
Re: Jediná karta
Mne na Scénicu menili prvé brzdové dosky pri 110t km a kotúče boli OK.
Avatar - lamal
21. 7. 2021 14:35
Re: Jediná karta
Hlavne je rec o 1.33 v novom QQ, neviem co tam pise o Dacii a svojom nebohom Scenicu :D
Avatar - xxc
21. 7. 2021 16:16
Re: Re: Jediná karta
Prvá veta je o QQ. Nissan je možno nová platforma, snáď sa to zlepší. Ani na prevodovku sa nesťažovali, na kovový zvuk.
Avatar - xxc
21. 7. 2021 16:26
Re: Re: Re: Jediná karta
Platforma podľa všetkého ostala pôvodná, čiže informácie sú relevantné. Len prevodovku dajú inú, bude možno spoľahlivejšia. Inak Scénik nebude nebohý, po oprave to zase bude auto. Prešiel aj STK na prvý krát, bez akejkoľvek prípravy. 23% Renaultov neprejde prvú kontrolu na prvý krát, vedú štatistiku.
21. 7. 2021 23:11
Re: Re: Jediná karta
Predne ci zadne? Zadne kotuce sa bezne krutia u skoro vsetkych znaciek, davaju sa tam čalamady. Ak auto pravidelne nejazdis, mozes mat zo zadkom casom problem
Avatar - xxc
22. 7. 2021 06:16
Re: Re: Re: Jediná karta
Ľavý predný jeden.
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:27
Re: Jediná karta
Veru, ked zmrví QQ tak by schytal v EU silnu ranu... snad sa dostane ta 1.33 aspon do Juka este, inac to bude mat tazke aj ten, momentalne je zhruba na polovici predaja oproti minulej generacii, ktorej sa rocne predalo v EU cca 100 tis ks rocne, tento rok to vypada na nejakych 60tis. Predosly Juke mal diesel, atmo benal, turbo 1.6ku s prednym aj 4x4 pohonom a potom aj nejake Nismo. Dnes ma jeden litrovy trojvalec... aj ked dobrý.
21. 7. 2021 11:58
Re: Re: Jediná karta
Tak to je asi jedine auto co sa da od nisanu momentalne v eu kupit. Smutne
Avatar - lamal
21. 7. 2021 12:20
Re: Re: Jediná karta
nuz za chyby sa plati... myslim, ze sa z toho vyhrabu pomaly, velmi pomaly... EV a hybridy vsetky patalie s motorizaciami a prevodovkami vyhladi
Avatar - twistedTSD
21. 7. 2021 14:51
Re: Jediná karta
Jo, toho Juke je škoda. Litrový motor asi stačí, ale úbytek variant proti předchůdci je brutální.
Avatar - Ada je zase tady
21. 7. 2021 08:44
Otřesné
Už to není auto, ale typický rendlík - design kuchyňských spotřebičů se nezapře - fuj!

Proč v tom není jediný normální motor, tedy diesel? Copak se dá s tak trapným krouťákem muzeálního motoru vůbec jezdit?

Proč není manuální převodovka ve spojení s čtyřkolkou? To zase někdo upadnul na hlavu?

:no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
5
Avatar - HorstSchimanski
21. 7. 2021 08:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
21. 7. 2021 09:10
Re: Otřesné
Omlouvám se ti, jsi čestný muž, říkal si, že když jsi zničil diskuzi v autorevue tak to uděláš i tady a povedlo se. Včera bomba sám se sebou pod pěti nicky. Mám takový divácký námět. Komunikuj sám se sebou pod nicky redaktorů. To se jim bude líbit, protože diskuze pojede. Jak dlouho si hledal ten obrázek Hamuny.
Avatar - HorstSchimanski
21. 7. 2021 09:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
21. 7. 2021 09:34
Re: Otřesné
Jj, věřím ti zorgu, ty jsi samozvaný fízl, který spojil 10 nicku pod Čížka. Derick a to ostatní je drtič diskuze z autorevue. Pár banů si tu už ale dostal, co.
Avatar - twistedTSD
21. 7. 2021 14:56
Re: Otřesné
Toho narušeného blba je nutné dávat okamžitě na HL a ignorovat.
21. 7. 2021 08:45
Velmi sympaticky pojaté auto...
...zvláště chválím většinou tlačítkový interiér, důraz na odlehčení a prostornost. Taky renaulťácká 4válec 1.3 l
a možnost zadního víceprvku je velké plus Vytkl bych 4 podstatné věci: neomluvitelnou absenci 2.0 dCi, chybí nabídka menších kol (19 a 20 palcové gumy budou velmi drahé), a design je zcela zbytečně přezdobený, zejména změtí bočních prolisů. Ani předek se mi moc nelíbí... Tyto nedostatky budou nového Kaškaje výrazně znevýhodňovat v boji s českým bestsellerem Karoqem.
P.S. Doufám, že u nové generace Nissan konečně udělal velkorysý úhel otevření 5. dveří, aby se o něj vyšší Evropani nebouchali do hlavy....
Rozbalit vlákno
14
21. 7. 2021 09:37
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Základ má podle ceníku 17" kola (Visia ocelové, Accenta "hliníky"), pak to jde ve vyšších výbavách od 18 k 20. Bohužel slabší motor je jen s nejnižší výbavou, ona sama o sobě ale taky není úplně marná, ale skok k lepší Acentě je už vcelku velký (+60.000).
21. 7. 2021 09:47
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Tak tak, právě kvůli nemožnosti si individuálně nakonfigurovat výbavu přesně na míru bych si auto asijské značky nekoupil. :-( :no:
21. 7. 2021 10:06
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Njn, jak říkáš. Ale možná by to dovybavení přišlo dráž než rovnou vyšší stupeň. A tady je to aspoň poskládané vcelku přijatelně.
21. 7. 2021 10:31
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
V zaklade ale bude len jednoducha vlecena naprava, takze si to bude vyzadovat kompromisy pri kazdej volbe, vid clanok:
"Zatímco k osmnáctkám a devatenáctkám se váže jednodušší vlečná zadní náprava, dvacítky mají vždy víceprvek. Výjimku tvoří pouze pohon všech kol, kde můžete u vybraných výbav dostat sofistikovanější zadní nápravu i s menším obutím."
Avatar - wakantanka
21. 7. 2021 09:53
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
No to je dosť bláhové očekávaní s tým 2,0 dCi, nemala ho ani predchádzajúca generácia ak sa nemýlim. Ale aspoň 1,6 dCi do toho dať mohli, to je fakt.
21. 7. 2021 10:09
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Karoq 2.0 TDI pořád má, a nyní už v ultračistém provedení. :-) :yes:
Avatar - wakantanka
21. 7. 2021 10:48
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
čo má Karoq je v prípade QQ asi dosť irelevantné nemyslíš? II generácia taký veľký diesel nemala, nebude ho mať ani III. Hádam vedia čo robia.
21. 7. 2021 11:11
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Naopak, to je zásadní, na českém trhu je Karoq ve své kategorii suverénní bestseller a měřítko celého segmentu.
Avatar - KANKUNEN
21. 7. 2021 11:22
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Konec dnešních čistých dieslů je v době boje proti CO2 gól do vlastní branky. Jak říká Muldix, benzín umí jezdit zá málo, ale nesmíš na to šlapat, naftě to nevadí.
Avatar - wakantanka
21. 7. 2021 11:39
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
sorry, ale český či slovenský trh je z pohľadu nejakého modelu dosť nepodstatný údaj, snáď okrem Škodovky, ale aj tá predáva viac všade inde v Európe. Pre Nissan je dôležitá Veľká Británia, Španielsko, Nemecko či Francúzsko.
21. 7. 2021 16:13
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Já to samozřejmě vím, ale nový Kaškaj hodnotím optikou našeho domácího trhu.
Avatar - mariov8
21. 7. 2021 10:36
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Teď mají 1,8dCi (nebo 1,7dCi, jak se to zaokrouhlí, motor má přesně 1750 cm3) a není to špatný motor! Manuál (případně i normální automat) ve spojení s 4x4 a dieselem tam v nabídce (ano i dnes) pro Evropu chybí...
Avatar - xxc
21. 7. 2021 16:29
Re: Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
Špatný možno nie je, ale zrýchlenie mal o 2 s pomalšie ako 1,5 dci. Už ho asi ani nepoužívajú :-)
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:33
Re: Velmi sympaticky pojaté auto...
dvere sa otvaraju takmer do kolmeho stavu, videl som to vo video recenzii
21. 7. 2021 10:10
dizajn a cena
Dizajn prednej masky je skaredy. Cena zakladu je dobra, lenze po dovybaveni na slusnu uroven je odskok od vyssej verzie velky.

Takze vo finale tu bude auto za cca 27000 € s motorom 1.3 a skaredym ksichtom.

hm, hm.
Rozbalit vlákno
28
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 10:20
Re: dizajn a cena
Súhlas, konečne nemám len ja tento názor.
Avatar - Ozzman
21. 7. 2021 10:28
Re: dizajn a cena
No, že se to někomu nelíbí, je věc jedna, ale že si myslí, že v podobě pětistovky na chůdách má doma dizajnovou perlu, to je věc druhá... :)
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 10:56
Re: dizajn a cena
Spomenul som tu 500? Mne sa QQ nepáči a basta. Všade sa dočítaš že 500 je auto zamerané na dizajn a nie užitkovo s výnimkou L-ka. Čo je na tom nepochopiteľné/smiešne? napr: Hoci označenie 500 odkazuje na korene malej päťstovky, s ňou má Fiat 500X spoločný prakticky len skvelý imidž. Crossover stojí na technických základoch ...
Avatar - Ozzman
21. 7. 2021 10:58
Re: dizajn a cena
Pokračuji v diskuzi, kterou jsme vedli před asi týdnem na toto téma :)

Já v 500x nevidím nic stylového, nelíbí se mi, naopak na stejné technice postavný Jeep mi příjde jako jedno z nejhezčích C segmentových SUV...
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:34
Re: dizajn a cena
´´skvelý imidž´´ to zhodnotil jeho majitel, ktory s tym vstava a zaspava :-!
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 11:38
Re: dizajn a cena
Si nepochopil, že je to skopirovane z článku že?
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:40
Re: dizajn a cena
necitoval si, kazdopadne si s tym asi stotozneny ked to pises vo svojich prispevkoch, alebo nie ? uz sa v tom nevyznam
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 11:44
Re: dizajn a cena
Poznáš dôvod prečo by som nemal byť s tým stotožnený?
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:55
Re: dizajn a cena
ked sa pytas tak vseobecne, tak ano, pretoze ludia ? pokial si stotozneny, tak plati to co som pisal vyssie v 11:34
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 12:02
Re: dizajn a cena
Akože čo ľudia??? Jasné že som stotožnený a?
Avatar - lamal
21. 7. 2021 12:19
Re: dizajn a cena
A nic, uzivaj si to, FCA 4eva...
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 11:41
Re: dizajn a cena
Ok ja rešpektujem že sa Ti nepáči. Renegade ja vnímam ako oveľa praktickejšie auto. A o 10 rokov to budú oba zaujímavé autá, kdežto QQ zanikne v sedi podobných áut. Stačí pozrieť na 10 ročnú micru a 500 ku.
Avatar - Ozzman
21. 7. 2021 11:42
Re: dizajn a cena
Počkej, Renegade? Já beru Compass jako konkurenta, to je Csegment, jako QQ.
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 11:47
Re: dizajn a cena
Aha😉sme sa nepochopili, ja renegade k 509 x . Jasné že Compass je trieda QQ a je nádherný, oveľa krajší aj ako renegade a 500 x. Ten im krásne vyšiel, spolu s Wrangler sú top :yes:
Avatar - Ozzman
21. 7. 2021 11:51
Re: dizajn a cena
Koukám, že prošel faceliftem, nemám rád SUV, ale kdybych hledal Csegmentove SUV, tak tohle bude asi první volba po té, co Kuga prodělala facelift do crossoveru (jinak jezdí parádně).
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 12:07
Re: dizajn a cena
A vo verzii Night Eagle je to aj cenovo veľmi zaujímavá ponuka. Každopádne JEEP :yes:
Avatar - lamal
21. 7. 2021 11:57
Re: dizajn a cena
A s cim Renegade prosim ta nezanikne v sedi podobnych aut ? Teraz uz aj z Renegade robis nieco viac ? Zase ten imidž ? Alebo je tak neuveritelne prakticky oproti vsetkym ostatnym, ze s tym nezapadne do šedi ? Funny
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 12:05
Re: dizajn a cena
Áno nezapadne, pretože to auto má v sebe tiež Retro dizajn, pokiaľ si si nevšimol. Ak si Ty myslíš že to je šedá myška to je Tvoj názor, ktorý Ti neberiem a neriešim to, ako Ty riešiš môj názor (a nielen môj) na moje auto dva týždne. UFF.
Avatar - lamal
21. 7. 2021 12:18
Re: dizajn a cena
pretoze tu vyzdvihujes do nebies vsetko od byvaleho FCA a je to uz trochu trapne
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 12:42
Re: dizajn a cena
Tak neviem či a aký máš prehľad o portfóliu bývalého FCA, ja píšem o 2 autách,z ktorých 1 som majiteľ a neviem či je vyzdvihovanie do nebies konštatotovanie, že sa jedná o imidžové, resp. retro autá. Nič viac. Už si si svoj názor vyjadril niekoľkokrát, mňa nezaujíma, máš s ním problém len Ty. Tak mi daj svätý pokoj a nevypisuj mi tu Tvoje domienky z mojich príspevkov a nebuduj si tu na mne sebavedomie.
Avatar - lamal
21. 7. 2021 12:48
Re: dizajn a cena
Tak ako ty pisem svoj nazor, ziaden Renegade, ktory spominas nezostane nicim tak vynimocnym aby oproti QQ, alebo Tiguanu, Karoqu a dalsich X nezapadol do sedi a zostal niecim uzasnym. Takze toto si myslim ja a mozem to tu vzdy napisat :-O Podobne je to s chronickymi vyzdvihovatelmi VW resp. koncernu a inych znaciek.

Asi sam nevies o com pises, tak pripominam vyzdvihovane modely:

500
500X
Renegade
Wrangler
Compass
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 13:53
Re: dizajn a cena
Tak znovu s Tebou nesúhlasím, pretože ja som písal o autách, teda značkách Ty o modeloch... fajn, to je jedno, aj tie modely, ktoré spomínaš sú len zlomkom toho čo FCA vyrábalo...Ak mám vyzdvinúť model, tak je to AR Giulia ... Renegade zostane výnimočný ako 1 JEEP zo spolupráce s Fiatom, ale ok keď myslíš že nie...To je to isté ako keď napíšeš, že VW new beatle nie je o nič zaujímavejší ako Peugeot 308. Chápeš??? Proste skoro nikomu sa nepáči Multipla, ale pozná ju každý
Avatar - lamal
21. 7. 2021 14:33
Re: dizajn a cena
Aby sme v tom mali jasno, ja Alfe a asi aj Fiatu celkom fandim, 500vka sa mi dlhodobo paci a Giulia to je majstrovske dielo bez prehanania.
Ide mi len o ten zbytocny balast v diskusiach, aj napriek svojim prefernaciam nechodim pod testy nepreferovanych pisat nejake ody, ze Nissan je najlepsi, najkrajsi aj hned keby som si to myslel, co si nemyslim.
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 15:00
Re: dizajn a cena
No však o niečom diskusia byť musí, nie? ;-) ale ok toto mi dáva zmysel :yes:
Avatar - lamal
21. 7. 2021 15:06
Re: dizajn a cena
Ano diskusia by mohla byt, ty si si stazoval, ze do teba neustale šijem. Tak si dostal vysvetlenie preco, nie je to kvoli odlisnym nazorom, tych je tu mnoho a tak je to myslim dobre. Vadi mi iracionalne a sustavne vyzdvihovanie niecoho, na znacke pri tom nezalezi.

Cuore sportivo na mna nevytahuj :D
Avatar - sorpersa
21. 7. 2021 17:44
Re: dizajn a cena
Nie nevytahujem ;-) ale napríklad Astra som chválil a nie je z FCA, naopak dopredu Ťa upozorňujem že idem haniť inak mne sympatickú kiu za fclt ceed a nový Sportage, strašne podľa mňa. To Sorento je King 👌 podľa mňa....Vylozene podľa mňa tapu v dizajne Honda a Mica, Nissan má svoju tvár, Toyota sa zobudila , super, Mazda je japonský kráľ, podľa mňa :-)
Avatar - lamal
22. 7. 2021 10:31
Re: dizajn a cena
jj mazda to ma dizajnovo dotiahnute od A po Z, pri pohlade na tie auta to dava zmysel
21. 7. 2021 11:09
Re: dizajn a cena
Připadá mi to celé takové čínské, mám na mysli exteriér. Máte taky ten pocit?
Avatar - 3_diamanty
21. 7. 2021 10:37
Návrat krala
Brutálna kára... Nissan je späť :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - wakantanka
21. 7. 2021 10:50
Re: Návrat krala
prosím ťa, ty radšej neprorokuj ! :-) všetci vieme ako to vyzerá s modelmi, ktorým si predpovedal brutálny úspech a Nissan ten úspech v európe naozaj potrebuje. :-)
Avatar - donPedro
21. 7. 2021 11:37
Lekce polštiny
Tož http://www.youtube.com/watch?… - dovolím si upozornit na poslední větu testu, stojí vskutku za to. BTW byla-li by pro někoho polština nepochopitelná, tož je na YT kanálu autora testu i verze "poamericky" Tož tak ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
21. 7. 2021 15:01
CVT
Asi nejzajímavější je ta nová CVT, protože dosavadní CVT Nissanů byly podle parametrů tragické, beru to jako nevýhodu i v Cliu a Sanderu, že si vypůjčili tu hrůzu. Ale tady je asi poprvé efektivnější než manuál. :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - hugino
21. 7. 2021 18:33
Qashqai III
Čím ďalej tým viac sa mi toto auto páči.Za mňa momentálne najkrašie SUV v segmente C a pri relatívne normálne nastavenej cene môže mať predajný úspech lebo Nissan to dosť potrebuje.Ináč aj Micra je pekné auto ale za tú cenu prakticky nepredajná.Pri novom Qashqai ma Nissan fakt dosť milo prekvapil. :yes:
Rozbalit vlákno
0