Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz se připravuje nabídnout výhradně elektromobily. Má to ale podmínku

Budoucnost Mercedesu bude ve znamení elektrického pohonu. Od roku 2025 budou všechny jeho nové platformy výhradně určené pro elektrický pohon.
Zpět na článek
22. 7. 2021 16:42
23. 7. 2021 01:46
23. 7. 2021 04:34
23. 7. 2021 06:09
23. 7. 2021 15:38
24. 7. 2021 07:00
23. 7. 2021 15:36
24. 7. 2021 15:02
Avatar - _EQS_
22. 7. 2021 16:23
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
43
22. 7. 2021 16:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
22. 7. 2021 20:32
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Ja som si to precital... ale fakt ze na ceste za hľadaním ideálneho pohonu musíme zrejme prejsť aj tou elektrickou cestou... snáď ta ale nebude dlho trvať
22. 7. 2021 20:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
22. 7. 2021 16:38
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Nech se vyšetřit, ty elektro-paciente! :-O :no: :no: :no: :no:
Přeji nádherné benzínové odpoledne! :-[] :yes:
Avatar - ssaresak
22. 7. 2021 16:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
22. 7. 2021 21:58
Re: Elektromobily jsou jen začátek
:-) :-) ;-) :-) :-)
22. 7. 2021 17:33
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Hezky a rozumně napsáno. Šel bych ještě dál, myslím že do 30 let už to nebudou pneumatiky, co bude "auta" spojovat se zemí a přeneseme se plně do vzduchu nebo alespoň lehce nad silnici a potom to teprve bude zábava...
Avatar - HorstSchimanski
22. 7. 2021 18:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
22. 7. 2021 20:27
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Aj pred 30 rokmi sa hovorilo že v r 2020 už budeme mať pohyblivé chodníky.... zase niektoré veci treba brať s rezervou ... pneumatiky za mňa určite ostanú... a teda aj priamy kontakt vozidla so zemou ... bezkontaktné sú už dnes vznášadla .. ale tie majú iné využitie aj iné úlohy ako auta
22. 7. 2021 22:15
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Musíš si uvědomit, že tohle není 30 let, ale necelých 5-10. Třeba teď nedávno vyšla nová fabie, super tajná, půl roku předtím se začala objevovat špionážní fotografie, ale přitom už před dvěma až třemi roky věděl dodavatel, jak bude vypadat palubní deska, před 4-5 lety se začala rýsovat, tedy kolem představení FL Fabia III. Oni už pracují na tom, co budou za 4 roky prodávat, už se ladí jen designové detaily, začíná se smlouvat s dodavatelem baterií, interiéru, dodavatelem plechů, atd.. Když říkají, že přestanou vyvíjet nové motory a v roce 2025 budou prodávat velké množství elektromobilů, tak prostě budou. Nemají nikde v zásuvce schované nákresy plánu Bé.
23. 7. 2021 01:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 7. 2021 08:44
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Nebudou mít komu je prodávat.
23. 7. 2021 15:09
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Ale samozřejmě budou. Lidé je chtějí, ty jej taky mocinky chceš, ale nemáš na něj, tak tady pliveš síru. Jakmile se sníží cena a zakáže provoz spalováků v centrech měst, koupíš si jej i ty.
V tom je rozdíl mezi přizpůsobivým a nepřizpůsobivým, tato slova všichni známe.
23. 7. 2021 11:42
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Nabízet a prodávat jsou odlišné záležitosti. 10% nejbohatších lidí udrží luxusní automobilky, ale běžní lidé kupující do ½ mega si fabii (nebo něco podobného) za násobně vyšší cenu prostě nekoupí. Stejně tak firmy si rozmyslí kupovat auta kdejakému poskokovi. Všechno se to na prodejích projeví a krachy automobilek budou následovat.
23. 7. 2021 15:14
Re: Elektromobily jsou jen začátek
No tak nebudeš asi jezdit. Ostatní si jednoduše počkají, až se vejde nějaký vhodný do jejich rozpočtu. Já třeba po mateřské své přítelkyně budu kupovat navíc Fiat 500e z roku 2017 do 300k. Je to krásné městské autíčko ve výbavě, většinou minimální nájezd a hlavně, výborným BMS s vodním chlazením baterie, která ani po mnoha letech téměř nedegraduje.
Krach se konat nebude, nemáme ani dotace, takže v Babiš státě budeme opět na chvostu Evropy spolu s V4 (i když Slovensko je už teď myšlením víc na západě a roste rychleji). Těch pár set tisíc nových aut, co se prodá tady na východě nikoho nevytrhnou, ostatní si je mohou dovolit už teď.
23. 7. 2021 08:42
Re: Elektromobily jsou jen začátek
... do třiceti let v těch autech nebudou ani baterie co by doopravdy fungovaly ...
22. 7. 2021 18:56
Re: Elektromobily jsou jen začátek
ty si vážně zoufalec... Prodeje elektra všude rostou, tak např u nás z 0 na 1%, panečku to je úspěch, polovina z těch 1000 aut za půl roku padá na registraci předváděček.

Podle SDA se prodalo (zaregistrovalo) za první polovinu rokui cca 112805 aut, z toho 2192 hybridů, tedy 2% a 1143 čistého elektra (389ks Enyaq), tedy 1%... Hmmm pecka ;-)
22. 7. 2021 20:17
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Srovnávat zaostalý český trh plný lidí, kteří se bojí nových technologií, kde vládne Bureš a oslavuje se SPD a pacient Volný, se západem. :-O :'-( :D Tak třeba v Německu bylo za červen registrováno 25% vozů na elektřinu, od hybridů, po BEV.
22. 7. 2021 20:44
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Tak je to přesně 12,2% BEV ;-) Tj když se to hodí, strčíš tam i PHEV 11,4%, které nikdo nenabíjí, ale používá je jako standardní spalováky. Kupují se, protože jsou na ně dotace :-[] :yes:
22. 7. 2021 21:09
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Přesně. Stačí ukončit dotace a prodej zkratowozů okamžitě padá skoro k nule! :-[]
22. 7. 2021 22:08
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Jak se vlastně teď cítíš? Už sis uvědomil, že za 5-10 let se bude psát převážně o elektromobilech, jsi z toho smutný, nebo naštvaný? Budeš jezdit starým spalovacím krámem do konce věků, i když tě s ním nikam nepustí, nebo se přizpůsobíš?
22. 7. 2021 23:13
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Diktatuře se rozhodně přizpůsobovat nebudu, a moje hlavní auta plní Euro 6! :-)
23. 7. 2021 08:48
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Ty jseš ukázkovej i.d.i.o.t, kde se líhnete? Zajímá mě to z hlediska sociologického, napiš něco o sobě. Zkusím si tipnout, študentík nějaké s.r.a.č.k.o školy, s pořádně vymytou palicí, povinně progresivní, nadšený volič Pirátů (=užitečný idiot, kterému to nedochází) ...
Avatar - HorstSchimanski
23. 7. 2021 08:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 7. 2021 11:54
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Vidím to úplně stejně. :-( :no:
23. 7. 2021 15:25
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Těžko říct, kde a proč se líhnou nadprůměrně inteligentní lidé (dle psychologa), jeden čas jsem podnikal s několikamilionovým obratem, než jsem dostal mrtvici kvůli špatné životosprávě, nemám vysokou školu, jinak dělám IT konzultanta a vývojáře (tedy nic pro blbce), obecně jsem dost šikovný, nedávno jsem postavil mladýmu dřevěný domek na zahradě s pískovištěm, klouzačkou a vyhlídkou, no a cca 4 roky předtím domečkem jsem si postavil svépomocí i pasivní dům, do něj si tvořím vlastní nábytek, vykopal a postavil bazén, úplně sám jsem udělal celou terasu a s dopomocí pergolu. :) A jo, jsem volič pirátů. :)
Takže to shrneme, jsem inteligentní, šikovný, živím se práci pro chytré lidi a mám rád ekologii. Můžeš mi sem nahodit pro změnu něco o tobě? Ale pravdivě, já jsem byl na 100% upřímný a nic jsem si ani trochu nepřibarvil.
Avatar - HorstSchimanski
23. 7. 2021 15:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 7. 2021 15:45
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Jo a ještě jsem bastlíř, kdy si skládám součástky a komplet si automatizuji dům, od robotického vysavače, kterého ovládám hlasem, přes automatizaci žaluzií, která mi je naklápí dle pozice slunce a teploty interiéru a jakmile je za rohem a nesvítí tam slunce, tak vyjedou nahoru. Naopak, pokud má dům požadavek na vyšší teplotu a svítí slunce, nastaví žaluzie tak, aby se mi zdarma ohřál interiér.
Navíc, to všechno s hypotékou, jakou nedosáhneš ani na pronájem bytu 1+kk v Brně a náklady na provoz ještě nižší, než jsou v tom bytě. :)
Níže přikládám kousíček svého tisíce řádkového kódu.
- id: '1560770727267'
alias: Žaluzie (zatáhnout SZ)
trigger:
- entity_id: sun.sun
platform: state
condition:
- condition: template
value_template: '{{ states.sensor.teplota_obyvak.state > states.sensor.topeni.state
}}'
- above: 799
below: '802'
condition: numeric_state
entity_id: sensor.openweathermap_weather_code
- condition: template
value_template: "{% if trigger.from_state is not none %}\n {% set old_el = trigger.from_state.attributes.elevation\
\ %}\n{% else %}\n {% set old_el = 0 %}\n{% endif %} {% set el = state_attr('sun.sun',\
\ 'elevation')|float(0) %} {% set az = state_attr('sun.sun', 'azimuth')|float(360)\
\ %} {{ el > 10 and el < 59 and az > 245 and az < 305 and (el//1 - old_el//1)|abs\
\ > 0 }}\n"
action:
- entity_id: cover.dilna
service_template: '{% if is_state("cover.dilna", "open") %}cover.close_cover{%
else %}cover.stop_cover{% endif %}'
- data_template:
entity_id: cover.dilna
tilt_position: '{{ (states.sun.sun.attributes.elevation + 40)|int }}'
service: cover.set_cover_tilt_position
- entity_id: cover.koupelna
service_template: '{% if is_state("cover.koupelna", "open") %}cover.close_cover{%
else %}cover.stop_cover{% endif %}'
- data_template:
entity_id: cover.koupelna
tilt_position: '{{ (states.sun.sun.attributes.elevation + 40)|int }}'
service: cover.set_cover_tilt_position
23. 7. 2021 15:55
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Takže takový další souhrn. Žiji výrazně ekologičtěji, než je běžný průměr a omezuji spotřebu domácnosti, sbírám i dešťovku, která by odtekla na silnici a do čističky, s tou zalévám trávník, zeleninu i ovoce a hlavně, také i levněji, díky tomu, že umím počítat, protože ekologie je i o neplýtvání. Mám spočítanou návratnost u EV, nijak mě to v mém běžné životě nebude omezovat a to jsem si před lety myslel, že potřebuji dieselový kombík a taky jsem si jej koupil, no naštěstí je už z domu, bohužel až po potkaném motoru (35k) a nové dvouhmotě (25k).
23. 7. 2021 22:36
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Pěkně jsi se vychválil, a stačily jenom tři příspěvky. Předpokládám, že i v kolektivu jsi mimořádně oblíben, zejména i kvůli tomu, že ti nechybí skromnost.
Přes to všechno ti v tom tvém bohatém životě přeji mnoho úspěchů a hlavně uspokojení. Avšak hypoteticky vyměnit svůj prázdný, neproduktivní a marný život za tvůj bych nechtěl ani omylem.
24. 7. 2021 11:44
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Chlapec dělal sociologický průzkum, jen jsem řekl, co jsem zač a potvrdil, že jeho odhad byl více než špatný (kromě pirátů). Mě vadí omezenost převážně odpůrců, kteří opakuji ty nesmyslné mantry i když jim to už vyvrátili ti chytřejší, navíc, snadno ověřitelné kalkulačkou.
Je to ekologičtější? Ano, je a to i v ČR, který dělá jen promile evropského trhu, kde je ČR čtvrté nejšpinavější co do elektřiny a jeden z nejmenších trhu pro nová auta.
Málo to dojede? Dnes běžně 400km+ a nabíjení za 20 minut, na cestách se to dá přežít, nabíjet se dá všude, takže člověk může ztratit méně času, než se spalovákem.
Je to drahé? Ano, momentálně je, ale před lety to bylo mnohem dražší. Mitsubishi iMiev za 900k, výbava fabia junior, dojezd 100km. Dnes za 800 auto o dvě třídy větší, trojnásobný dojezd, téměř plná výbava. Je to trend, cena klesá s každým novým modelem, který vyběhne. Automobilky potřebují vyrábět, VW už je pod 100 USD za kWh, ale pořád si ještě pořádně nekonkurují, protože všichni jednoduše všechny auta prodají bez problémů, nacpali spoustu peněz do vývoje a tak se hojí. Za pět let (ano, tak brzo) už ta auta prostě budou stát stejně, ne-li méně, než spalovák a za pět let určitě nezdrazi spalovák o 50%.
Je potřeba přikládat význam někomu, kdo tomu rozumí, ne Pepovi z Hospody, který skládá regály.
24. 7. 2021 12:46
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Omezenost také nemám rád. Nejsem klasický odpůrce EV. Mě zase vadí fanatičtí neobjektivní propagátoři EV (avšak i fantatici ICE), kteří opomíjejí nebo překrucují negativa a nadhodnocují pozitiva. Někdy i pomocí zesměšňování, nadávek a útoků na nízkou inteligenci odpůrce. U EV se stále se odvolávající na "vývoj", za pět let, SSB, až bude to nebo ono... a podobně. Je třeba porovnávat současný stav všech veličin, jinak to smysl postrádá. Co bude za tři, pět nebo deset let je otázka jiná. Tady však ani kalkulačka nepomůže.
Pochopím to, když to někdo dělá pro peníze, ale zde v diskuzi si myslím, že to není ten případ. A i tak si o takových lidech myslím své.

Ekologie, dojezd a cena nejsou jediné parametry, které a ovlivňují použitelnost a výhodnost auta. Myšleno ICE kontra EV.

Na závěr se nemohu nepozastavit nad - ....."nabíjení za 20 minut, na cestách se to dá přežít, nabíjet se dá všude, takže člověk může ztratit méně času, než se spalovákem." To musí být velmi zvláštní situace. A "nabíjet se dá všude" - no, ani nebudu rozvádět.
22. 7. 2021 21:59
Re: Elektromobily jsou jen začátek
12,2% je málo?
Nějak nefunguje ta logika, že bez dotaci to nikdo nechce. Ty auta nejsou ani s dotací zadarmo.
22. 7. 2021 22:48
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Podle marketingové masáže na elektro auta to málo je ;-) Btw otázkou spíš je, jestli by si to ti, co dostali dotaci, koupili i kdyby nebyla… Zrovna málo peněz to v Německu není. Aktuální podmínky jsem nehledal, ale tuším, že to bylo až 12tis eur a dostat na auto 300tis Kč nebo ne, je sakra rozdíl…
22. 7. 2021 22:05
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Tak ne 25%, osobně se pohybuji v okruhu lidí, kteří PHEV nabíjí. Navíc, PHEV je takový mezikrok, kdy si většina uvědomí, že ten spalovák je stojí zbytečně prachy. Jen hlupák si koupí PHEV a nenabíjí jej, protože se s ním dají ušetřit desetitisíce
Jinak, fandím všem elektrifikovaným vozidlům, mimo HEV, to je moderní technologie tak ve dvacátém století.
A ano, kupují se, protože jsou na ně dotace a stejně jsou stále dražší než fabia. :-D Dotace do roku 2025 skončí, protože nebude mít smysl dotovat něco, co stojí stejně, jako prastará spalovací technologie. Stejně tak hlupák si bude myslet, že se někdo rozhodne, jestli si koupí třeba Teslu za 2M jen na základě dotace pár set tisíc. Pokud bude dotace, koupím si jen o něco lepší EV, než budu chtít, pokud ne, koupím si rok starý.
23. 7. 2021 07:42
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Lidé, kteří nafasovali plug-in hybrid asi dobíjet doma nebudou, protože proč by sponzorovali zaměstnavatele. Baterku (asi) dobíjejí z veřejné nabíječky pokud jsou u Lidlu nebo Kauflandu, kde je to zadarmo, ale pokud jim k CCS kartě někdo nedá ještě čip nebo kartu od ČEZu nebo EONu, tak to ze svého platit určitě nebudou.
23. 7. 2021 13:20
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Přesně tak :yes:
23. 7. 2021 08:20
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Zaplatím navíc statisíce, abych ušetřil desetitisíce. Tak to jo
Avatar - HorstSchimanski
23. 7. 2021 09:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 7. 2021 15:31
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Statisíce navíc u PHEV? Jsi hloupej, nebo navedenej? U SuperBu ve srovnatelném výkonu s automatem to není ani 100k. Pokud se PHEV používá správně, třeba s nájezdem těch 50km denně, dá se ušetřit tolik, že se ti rozdíl za dva tři roky vrátí.
23. 7. 2021 11:49
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Zrovna nedávno jsem někde četl že hybridy jsou stejně fuj jako konvenční ICE. Navíc ani BEV už nejsou eko in. Podle rakouského S. Kurze se máme dopravovat pouze pěšky nebo maximálně na ekole. Vše ostatní je rozmařilost.
23. 7. 2021 08:43
Re: Elektromobily jsou jen začátek
... a zbylou polovinu kupuje státní správa ...
23. 7. 2021 08:41
Re: Elektromobily jsou jen začátek
Jako se kdysi bolševikům podařila Velká říjnová revoluce, dnešní bolševici mají Uhlíkovou neutralitu (či Klimatickou krizi). Výsledek bude stejný, a bude trvat století, než se těhle současných bruselských s.r.a.č.e.k lidstvo zbaví. A Rusko se z Velké říjnové nevzpamatovalo dodnes.
22. 7. 2021 16:39
Má to jen jednu podmínku
A sice, všechny ty elektromobily budou muset jezdit na uhlíkatá paliva. Je to logické, když se vyrábí uhlíkaté palivo, odčerpává uhlík z životního prostředí. A tak jsou uhlíkové zplodiny nulové u elektromobilu jezdícíého na uhlíkatá pasniva.
Rozbalit vlákno
2
22. 7. 2021 17:07
Re: Má to jen jednu podmínku
Čo to trepeš...?
22. 7. 2021 21:36
Re: Má to jen jednu podmínku
Nebuď v zajetí dogmatu. Vodík nebude, je drahý neúčinný, výbušný. Veškeré další paliva jsou uhlovodíky neboli uhlovodany. Klimatrická mafie bude muset ustoupit. Třeba ethanol vzniká z biomasy z kysličníku uhličitého a sacharidu. A proto jeho spálením v palivovém článku nevzniká CO2.
Avatar - twistedTSD
22. 7. 2021 16:42
Mercedes
Tldr; Mercedes je připraven přežít na trzích, kde bude elektromobilita legislativou vynucená. I na těch ostatních.
Rozbalit vlákno
1
23. 7. 2021 01:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
22. 7. 2021 17:45
Tržní prostředí ?
.....Plánuje tak však udělat výhradně tam, kde to tamější tržní podmínky dovolí. Mezi řádky se dá vyčíst, že by to mohla být třeba Evropa, nebo vybrané státy, které elektromobilitu hojně podporují......

Asi jsem ze staré školy ale "tržní prostředí" a "hojná podpora" mi nějak nejdou dohromady.
Rozbalit vlákno
15
22. 7. 2021 18:19
Re: Tržní prostředí ?
Však oni také píšou tržní podmínky, které jsou dány regulací tak, aby zde mohly prodávat své výrobky jen velké a schválené firmy. Jde o nedokonalou tržní konkurenci.
22. 7. 2021 18:31
Re: Tržní prostředí ?
Píšou výslovně - .....Mercedes-Benz ...plánuje prodávat výhradně elektrovozy, zatím to však podmiňuje tržním prostředím....

Regulace není tržní prostředí.
22. 7. 2021 21:11
Re: Tržní prostředí ?
Smrt bruselském u elektrofašismu!
Avatar - Tatort
22. 7. 2021 21:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 7. 2021 01:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - lyon667
23. 7. 2021 08:25
Re: Tržní prostředí ?
Najdi mi jediný příspěvek, ve kterém oslavuje ekofašouny. Na to jsou tu jiní.
23. 7. 2021 07:49
Re: Tržní prostředí ?
Trochu asi motáme dohromady volný trh (volně konkurenční trh) a tržní selhání = regulace, ale to jsou jen slovíčka. MB prostě plánuje prodávat EV tam, kde zákazník akceptuje jeho ceny (což asi bude dáno tím, že dostane nějakou část zaplacené ceny zpět od státu).
24. 7. 2021 06:56
Re: Tržní prostředí ?
Těch možností je víc. Nemusí dostat dotaci, stačí že bude platit výrazně menší daně, jako třeba v Norsku

Ani tohle samozřejmě nemá s tržním prostředím nic společného
Avatar - WinDiesel
22. 7. 2021 18:20
Re: Tržní prostředí ?
NETRŽNÍ PROSTŘEDÍ A HOJNÁ DOTAČNÍ PODPORA .....
Avatar - Beefcake
22. 7. 2021 21:56
Re: Tržní prostředí ?
Uz ti davno nedal prednášku hamuna ?
23. 7. 2021 15:34
Re: Tržní prostředí ?
Je to pravda, musíme přestat dotovat NAFTU! Má nižší spotřebu než benzínové auto a navíc o třetinu nižší spotřební daň!
22. 7. 2021 22:01
Re: Tržní prostředí ?
Jak chceš. Fungovat v globální ekonomice na principu volného trhu když třeba Čína na tohle v oblasti ev nehraje?
23. 7. 2021 04:39
Re: Tržní prostředí ?
Trhem se ohání MB, alespoň v článku. Že volný trh a podpora moc dohromady nejdou říkám od začátku akorát jsem za to pochytal mínusy. Asi od nějakých moderních ekonomů :-)
23. 7. 2021 06:06
Re: Tržní prostředí ?
"Nástup elektromobilů zrychluje, zejména v luxusním segmentu,"
Tohle je důležité.
Avatar - HorstSchimanski
23. 7. 2021 12:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 7. 2021 04:34
No to bude
V roce 2030 bude náš vozový park mít už průměr hodně přes 20let/1vůz.Na nové EV 90 procent Čechů nemá ani když bude sleva na dani od státu a ještě od výrobce i kdyby 30 procent dolů tj zhruba 700 tisíc za nejlevnější EV velikosti Octavie.Za zhruba 150-200tkm budou do šrotu protože kdo by kupoval nové baterie za 300-500tisic/možná zlevní ale né na 10procent ceny.
Rozbalit vlákno
10
23. 7. 2021 06:09
Re: No to bude
Když zapomenu no to, že za posledních 10 let zlevnil baterie cca o 90% mám jednu otázku.

Myslíš si, že svět se řídí podle ČR?
23. 7. 2021 08:54
Re: No to bude
Dnes stojí nová baterie do elektrovozu cca 1 milion (spíš mírně přes), tedy před 10 lety stála 10 milionů?
Avatar - HorstSchimanski
23. 7. 2021 09:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 7. 2021 15:38
Re: No to bude
To je fakt celkem tupost, víš o tom, že nový motor od renaultu 3.0l V6 stojí 500k a dával se do auta za 700? Nedej bože automatická převodovka za další statisíce. Jen ty dva náhradní díly stojí víc než celé auto, víš co to znamená? Vůbec nic, jsou to ceny pro pojišťovny a blbouny, kteří tomu věří.
23. 7. 2021 11:56
Re: No to bude
Úspěch Dacie na západě ukazuje, že ne všude žijí jen bohatí.
23. 7. 2021 12:02
Re: No to bude
EU starší auta prostě zakáže a bude vymalováno. Navíc ceny EV jsou v současné době zkresleny směrem dolů mnoha vlivy. Až na nich budou muset automobilky něco reálně vydělat, tak cena poletí vzhůru.
23. 7. 2021 13:38
Re: No to bude
Automobilky budou vydělávat na servisech.Na spalováku si vyměníme většinu dílů sami doma ale s EV to zvládnou jen profíci takže nebude možné si koupit baterie za 1/3-1/2 ceny jak se to dělá dnes u náhradních dílů. Chápu že vývoj EV jde hodně dopředu-budou efektivnější ale infrastruktura kde je možné nabít pokud nemáte zrovna Teslu skoro žádná. Ta představa koupit Daciu spring(cena do 500 tisíc) a jet byť jen do Chorvatska nebo v zimě na hory je príma :D
24. 7. 2021 07:00
Re: No to bude
Kdo si vymění většinu dílů na splaováku sám doma, ten to zvládne i u EV.
23. 7. 2021 15:36
Re: No to bude
Lžeš! Nejlevnější EV je momentálně Dacia Spring za 449k, pak Smart kolem 600, na 650 se dá dostat i se slevou na Mazdu mx30, Peugeot e208 za 800, e2008 za 850. Hyundai Ioniq 800, Kona 800.
24. 7. 2021 15:02
Re: No to bude
Tak to je skoro zadarmo, viď? Za 449tis Kč dostaneš auto s 33kW, sotva se do něj dostanou 4 lidi a ujede 190km nebo si koupíš nové Sandero s 1l 3 hrnkem 67kW v plné výbavě, co ujede na jednu nádrž 750km a rozhodně v pohodě zvládne všechny rodinné potřeby a ještě ti zbyde cca 80tis na krásnou dovolenou nebo to můžeš dalších 4roky projíždět ;-) Btw obojí je low end…