Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda už v Indii prodává nový Kushaq. Je levnější než Fabia u nás

Škoda Kushaq, crossover vyvinutý speciálně pro indické zákazníky, už je v prodeji. A za docela zajímavou cenu - tedy minimálně z českého pohledu.
Zpět na článek
26. 7. 2021 21:56
26. 7. 2021 10:01
Sympatické auto
za férovou cenu, bohužel my v Evropě máme smolíka :(
Rozbalit vlákno
39
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 10:07
Re: Sympatické auto
Proč? Já bych si tento klumpr v životě stejně nekoupil.
Avatar - AntonioKekelli
26. 7. 2021 10:57
Re: Sympatické auto
A automobilový trh se snad někdy řídil tím co by jste vy koupil či nekoupil? Zcela na rovinu, váš názor je automobilkám celkem ukradený, jako názor každého jednotlivce, jim jde o "názor" určité skupiny lidí na kterou cílí, a vy do ní u Kushaqu evidentně nespadáte.

A tedy, ne že by to bylo důležité, ale zajímá mě proč to rychlé odsouzení Kushaqu? Máte něco jen proti tomuto vozu, celkově proti Škoda Auto, či rovnou proti Volkswagen Group?
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 11:11
Re: Sympatické auto
Pokud jste se narodil před rokem 70 tak byste asi chápal sám. A pokud ne, což je pravděpodobné, tak nemá smysl vysvětlovat. Vaše generace nemůže některé věci pochopit, s tím se smiřte.
No a jestli jste opravdu starší ročník a nechápete, tak to je beznadějné.

Jo a celkově nesnáším celý evropský automobilový průmysl pro jeho beznadějnou zaostalost za vyspělým světem.
26. 7. 2021 11:19
Re: Sympatické auto
Tak nám to vysvětlete? Zatím mi přijde, že píšete blbosti!
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 11:24
Re: Sympatické auto
Ne ne a ne, to je marné. To opravdu nemá smysl se snažit, je to jako hrách na zeď házet. Některé životní zkušennosti jsou nepřenosné, zvlášť na generaci, která vyrostla v úplně jiné době. Několik indicií: Ekomická zaostalost, emigrace, všude samá Škodovka, technologická zaostalost, kazeťák tesla za roční plat, kazeta do kazeťáku za den práce, průvody, pracovní soboty, vtipy, jak zvýšit hodnotu Škodovky na dvojnásobek, vtipy o pampelišce ve dveřích trabantu. Chápete? Asi ne. Marné.
26. 7. 2021 11:47
Re: Sympatické auto
Ale chápu, nástupní plat 1450 Kčs, nájem v družstevním bytě 345,-Kčs, RMG Condor za 4111,-Kčs, takže vola zkuste dělat z někoho jiného. co to má společného s Kusakem, prosím?
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 12:11
Re: Sympatické auto
No vidíš, že to nemělo cenu. Jezdi si "německou prémií" a mysli si, že máš auto.
A já se tak snažil.
26. 7. 2021 13:26
Re: Sympatické auto
Takže německé premiové značky vyrábí místo aut teď sedla, nebo co?
Avatar - Ozzman
26. 7. 2021 19:34
Re: Sympatické auto
Pochop, nic lepšího, než Prius 3 neexistuje, s BMW se jdi zahrabat... o nás neprémiovém evropském plebsu ani nemluvě...
Avatar - AntonioKekelli
26. 7. 2021 12:16
Re: Sympatické auto
To mi promiňte, ale odsuzovat současnou automobilku na základě toho co bylo desítky let zpět, to ani nelze brát jako reálný a hodnotný argument. Navíc, takto byste mohl odsuzovat cokoli a kohokoli.
Celé mi to značí, že nemáte argumenty a proto vytahujete toto, co je založené pouze na vaší osobní averzi ke značce..

Navíc nemohu souhlasit s tím že by evropský automobilový průmysl byl nějak zaostalý oproti "světu". Celé je to téma na zdlouhavou diskuzi, a nelze to takto jednoduše shrnout. Obecně mohu říci že evropský průmysl jako celek není v ničem horší ani lepší než ten Americký nebo Asijský..

Mimochodem- Vyšší věk není automatickým patentem na rozum a pochopení. Ve vašem případě bych spíše řekl, že vás zaslepuje a brání vám to v nezaujatém názoru.
Avatar - JFK
26. 7. 2021 21:49
Re: Sympatické auto
Zaostalý je tu pouze Roman Teplomet, ale my to bereme.. každá diskuse má nějakého retarda, tady na sebe tuto roli Roman, který si koupil ojetý prius a svojí tupostí a netolerancí dělá ryze účelové Toyotě bohužel jen ostudu
Avatar - JFK
26. 7. 2021 21:49
Re: Sympatické auto
Zaostalý je tu pouze Roman Teplomet, ale my to bereme.. každá diskuse má nějakého retarda, tady na sebe tuto roli Roman, který si koupil ojetý prius a svojí tupostí a netolerancí dělá ryze účelové Toyotě bohužel jen ostudu
26. 7. 2021 13:24
Re: Sympatické auto
Co na datu narození před 1970 a po něm mění Kushaq v krumpl?
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 17:51
Re: Sympatické auto
Viz výše. Snažil jsem se to vysvětlit ale je zřejmé, že tobě to vysvětlit nelze. Není to ani moje ani tvoje chyba. Prostě to nejde.
27. 7. 2021 04:34
Re: Sympatické auto
Nic jsi nevysvětlil, snad pouze svou malost a neschopnost dospět. To co ti připadá jako vysvětlení je jeden canc za druhým.
27. 7. 2021 04:35
Re: Sympatické auto
Co odbory? Ptám se, proč pro člověka narozeného před rokem 1970 je Škoda krumpl a po něm už být nemusí...
Avatar - HorstSchimanski
26. 7. 2021 11:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 11:28
Re: Sympatické auto
Zato tebe tady s tvým kolovrátkem vidím denně.
Avatar - JFK
26. 7. 2021 12:35
Re: Sympatické auto
jjo, to víme, je to stále dokola, poněkud omezený Roman Teplý bude hejtovat vše kolem, si koupí radši ojetý mongolský národní vůz, volba těch, co pasou ve stepi velbloudy a bydlí v jurtě, tudíž se spokojí s málem a oceňují design z pera návrháře mrazáku.
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 12:43
Re: Sympatické auto
Ty máš v Mongolsku celou rodinu, nebo proč zde neustále propaguješ Mongolsko? Já proti Mongolsku a Mongolům nic nemám, ale tvoje obscese touto zemí je monstrózní.
Avatar - JFK
26. 7. 2021 21:43
Re: Sympatické auto
Nikoliv, obsesí trpíš ty, jak tu dokola dokazuješ svou fobií z nějakého koncernu, přitom sám se prezentuješ něčím, co bylo inspirováno tvarem mrazáku a imponuje Mongolům natolik, že v Ulanbátáru v podstatě nic než prius nejezdí.. tudíž, dle tvé logiky a značné omezenosti, jsi odkojen velbloudím ilakteem
26. 7. 2021 10:59
Re: Sympatické auto
Skudka no, co jako? Fascinuje me, jak si saaadisti mysli, ze maji nejlepsi a nekrasnejsi auto na Svete, dementi :-[]
26. 7. 2021 11:18
Re: Sympatické auto
Tvl, zkuste si můj příspěvek přečíst ještě jednou, pomalu a přitom přemýšlet, ano! Kde já proboha píšu o tom, že je Kusak nejlepší a nejkrásnější na Světě?
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 11:20
Re: Sympatické auto
Opravdu nepíšeš nejlepší, jen prostě sympatické a za férovou cenu. To není totéž, ale z jistého odstupu a z jistého úhlu pohledu to je k nerozeznání od sebe.
Avatar - ericho33
26. 7. 2021 11:32
Re: Sympatické auto
Kto chce psa biť, palicu (alebo čokoľvek iné) si vždy nájde. Vy tiež nepíšete v komentároch, že ste úplný id*ot, ale za určitého odstupu a istého uhla pohľadu, je to vlastne čierne na bielom.
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 11:36
Re: Sympatické auto
Rádoby vtipné. Budeš mít spousty palců nahoru. Z určitého odstupu to ale nebude nic vypovídat o tvé inteligenci, která je měřitelná na dvoumístném displeji. Víš, co je největší úskalí při dialogu s pablbem? Že se musíš snížit na jeho úroveň. Za chvíli vás od sebe nikdo nepozná. Mě se to stalo právě teď.
Avatar - ericho33
26. 7. 2021 11:49
Re: Sympatické auto
Obávam sa, že vám sa nič také v živote nemôže stať. Vy sa môžete posúvať v diológoch už len smerom nahor :-)
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 12:10
Re: Sympatické auto
Spíše by mi přišlo divné, kdybych zde v diskusích najednou potkával vysokou koncentraci vzdělaných a inteligentních lidí. Je to tu plné hlupáků a to je cajk.
Avatar - ericho33
26. 7. 2021 13:06
Re: Sympatické auto
Potom je najvyšší čas sa presunúť diskutovať niekam inam. Skúste VTM, to by vám mohlo sedieť ;-)
26. 7. 2021 11:50
Re: Sympatické auto
Ale to není můj problém, že máte,všichni echt kritici, problém s vnímáním psaného textu, to je problém vašeho vzdělání.
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 12:07
Re: Sympatické auto
kvalitní generalizace. :-) :yes: Učíš se od mistra.
Avatar - JFK
26. 7. 2021 12:39
Re: Sympatické auto
Haha, guru všech generalizací Teplý v plné skromnosti :D
Avatar - Roman Horký
26. 7. 2021 12:41
Re: Sympatické auto
Aha, guru urážek na úrovni 1. třídy základní školy. Neskromně manifestoval svůj potenciál.
Avatar - JFK
26. 7. 2021 21:53
Re: Sympatické auto
:D :D
Brečíš tu a přitom jsi tu začal svou diskusi invektivy a dostáváš tu ode všech samý fuckup... tak teď nebreč horkoni, je jasné jak ti říkali na ZŠ a dost tě to poznamenalo... za ty tvoje antré tady dostáváš vlastní medicínku, tak se hezky uklidni a nestěžuj si a příště začni hezky u sebe :*)
Avatar - HorstSchimanski
26. 7. 2021 11:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 7. 2021 13:23
Re: Sympatické auto
Souhlas, normální světlá výška, slušné pohonné jednotky. To by tu mělo úspěch.
26. 7. 2021 17:06
Re: Sympatické auto
Souhlas, mi se to auto hodně libí. Jezdím z 99% sám, výškově i objemově spíš podprůměr a málo kdy cpu do kufru něco většího, než je basa piv. Karoq už je pro mě zbytečně velký. Akorát bych si komplikoval parkování. No a Kamiq se mi nelíbí. Nesedl mi proporčně a ty divné hlavní přední led světla mi vyloženě vadí.

Docela mě mrzí, že zrovna s tak povedeným modelem se u nás vůbec nepočítá.
Avatar - Barrichello
26. 7. 2021 10:44
Škoda Ušák
to bude hit :-) :-) :-)
Rozbalit vlákno
0
26. 7. 2021 11:53
První Indové a Škoda je u toho
Tak Indie je budoucí největší trh s automobily a největší ekonomika světa.
Každopádně Indové budou mít 1,5 mld lidí dřívě než Čína.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
26. 7. 2021 18:22
Vyzera paradne
Opat ale tie naj kusky uz europu obchadzaju oblukom ... a zda sa ze uz to neplati vyslovene len pre azijske znacky.. rovnako cinsky kodiaq gt by v eu bola chutovka.... ale tak co uz.... asi je to aj tym ze sme uz coraz bezvyznamnejsi trh z globalneho pohladu.... europsky automobilovy pupok sveta uz splasol jak kopcek zmrzliny na rozpalenom slnku .... mozeme si gratulovat...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - JFK
26. 7. 2021 21:56
Re: Vyzera paradne
Nikoliv, vychází to z latinskoamerického T Crossu, takže pro EU, kde toto supluje evropský T Cross a Kamiq zbytečné. Proč tu není GT je otázka, tipuju, že se jedná o vývoj čistě China, tudíž v tom bude trochu háček
26. 7. 2021 22:25
Nevhodné do Evropy
Už je tu zase pár hejtů a mudrlantů, jak že by bylo super to mít v u nás. Je to auto pro Indii. Za férovou cenu dostanou maximum. Jelikož do Indie jezdím tak 2 do roka už nějaký ten pátek, tak ji mám solidně projetou včetně půjčeného auta a nebo dlouhé cesty s taxikářem. Cesty jsou mizérie i ve velkých městech, na větší vzdálenosti se nedá vyhnout cestám á la polňačka. Ten podvozek by u nás neměl šanci obstát - sice odolné, ale nekomfortní a nevhodné k rychlejší jízdě. Měl jsem půjčené všemožné Suzuki a jednu Cretu a i tyhle auta měly podvozky dobrý na pomalou jízdu po špatném povrchu. Na rychlou jízdu nic příjemného. Dost silně pochybuju o nějakém akustickém komfortu. Na to se tam nehraje.

Co ale podle mě silně chybí je diesel. Jak Suzuki, tak třeba Tata (Nexon) jezdí hlavně v dieslu. VW asi nemá motor na naftu pochybné kvality. Jinak si to nedokážu vysvětlit.
Rozbalit vlákno
5
27. 7. 2021 04:38
Re: Nevhodné do Evropy
A připadá ti, že úprava podvozku je tak neřešitelným a drahým problémem? I přesto, že ještě nemůžeš vědět jak Ušák jezdí. ;-)
27. 7. 2021 07:37
Re: Nevhodné do Evropy
O nastavení podvozku asi nikdo nepochybuje. Koneckonců když se začínaly vyrábět Octavie v Rusku pro ruský trh, tak je taky trochu přizvedli.

Větší problém bych si tipl jako bezpečnost, kde se kvůli tlaku na cenu patrně muselo dost šetřit.

Co dokáže koncernový 1.5 TSI si představit umím a dál už podle fotek hodnotím vzhled a vidím něco, co mi tu v nabídce prostě chybí.

A asi nejsem jediný, protože když tady bylo před čtvrt rokem video úšáku a pod ním anketa, co se čtenářům líbí víc, tak to dopadlo docela přesvědčivě.

Který crossover Škody se vám líbí více?

Kamiq
17,7%
Kushaq
82,3%

https://www.auto.cz/…naposledy-138468
Avatar - JFK
27. 7. 2021 07:52
Re: Nevhodné do Evropy
Motor na naftu s klackama má, dávala se tam 1,5tdi bez dpf (ne 1,6tdi kvůli obsahu a daním)

Ale koncern ustupuje od dieselů a jejich emisní normy se budou výrazně zpřísňovat, což už se moc nevyplatí, šanci tam má leda verze na plyn.
Avatar - Barrichello
27. 7. 2021 09:08
Re: Nevhodné do Evropy
šáde bude mít hlavně čím dál větší problémy v číně, lidi tam přestávaj škodovku kupovat. Chtěj totiž něco lepšího a škoda jako něco lepšího v číně braná není. Takže prodeje slušně letí dolů a ještě poletí :-)
Avatar - JFK
27. 7. 2021 09:56
Re: Nevhodné do Evropy
Nejspíš tam úplně skončí... v tom komunistickém bordelu to neumí ukočírovat jako VW, podobně jako seat před časem. Hlavně že celá JETTA je převlečená škodovka v obou modelech :)