Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Francie se chystá pokutovat hluk aut i motorek pomocí speciálních radarů

Zatímco řada z nás miluje zvuky pořádných aut a motorek, ve Francii je chtějí do pár let pokutovat pomocí speciálních radarů.
Zpět na článek
30. 7. 2021 10:11
30. 7. 2021 10:32
30. 7. 2021 10:49
30. 7. 2021 11:02
30. 7. 2021 17:55
30. 7. 2021 22:20
31. 7. 2021 01:33
30. 7. 2021 17:14
31. 7. 2021 10:11
30. 7. 2021 10:11
Souhlas
Ač si rád poslechnu velké motory, do města to nepatří ten hluk a obtěžuje to. Na obchvatu klidně, ať si clovek může užít zvukové harmonie.
Rozbalit vlákno
6
Re: Souhlas
Jak to myslíš ? To jako souhlasíš s pokutováním velkých motorů, když náhodou musí vjet do města a má regulérní technický stav ?
Pokud je upravený, nesériový, neschválený výfuk nebo i sání, klidně. Ale pokud je v řádném technickém stavu, který prošel schvalovacím procesem je to šikana.

Já osobně neschvaluji žádný hlučný a neschválený výfuk a sání. Ani na obchvatu. Nikde v běžném provozu. Jen na sportovních akcích a závodech.
30. 7. 2021 10:49
Pokud to překračuje normu pak to nemá co dělat nikde. Spousta tech aut pokud jedou pohodičku, tak nejsou hlučný. Takze tam musí jen majitel se hlídat.
Takhle jsem to myslel. Pripadne třeba Mustang ma tichý režim.
30. 7. 2021 11:02
ok. Dejme tomu.
Jediné opodstatnění je u těch pár aut, co mají možnost "otevřeného výfuku" - klapky, kterou může ovládat řidič, třeba na nevhodném místě. Bavíme-li se o autech v řádném tech. stavu.
30. 7. 2021 17:55
Prakticky každé auto i motorka dokážou jet potichu. Musí to tak chtít ale ten za volantem, nebo řídítky. Jenže ono je nejlepší zábavou jet po půlnoci do tunelu uprostřed města, nahoru to řádně túrovat, pak otočka a až dolu pěkně práskat výfukem. Protože je to super zábava, tak se takových pilotů najde v noci vždy dostatek. Ono to ve městě ani ve dne není žádný med, když každý fotbalista otevře klapku a upoutává na sebe tímhle způsobem pozornost.
To prostě i tomu kdo motory opravdu miluje, začne brzy lézt krkem. :-(
30. 7. 2021 22:20
cas od casu kdyz jdeme po narodni do slavie, tak to duneni dyzlu je k zesileni a to bud stojej nebo se sunou rychlosti chuze.
sem tam neslysne projede benzinak, to je uplna rajska hudba.
31. 7. 2021 01:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
30. 7. 2021 10:16
to sou pi*če
to samý jak v UK je hlukový limit na okruzích. Totální pí*čovina prostě. :no:
Rozbalit vlákno
2
30. 7. 2021 11:06
Re: to sou pi*če
evidentně jste člověk s IQ vykuchaného výfuku!
31. 7. 2021 01:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
prvy odstavec nekoresponduje s problemom
Bolo by v clanku asi dobre rozlisit nelegalnych tunerov.
To ze ma sestvalec alebo osemvalec pekny bublavy zvuk neznamena, ze ten zvuk musi byt vytuneny aby ho bolo pocut aj vo vedlajsej dedine.

Mohlo by to prist aj ku nam, to co tu predvadzaju na uliciach tuneri po veceroch, alebo stvorkolkari a skutristi je niekedy neznesitelne.
Co sa tyka motoriek, vsimol som si u nas v poslednej dobe, ze aj male smiesne skutre, maju casto velmy hlucky zvuk. Cakam, co za stroj pride, a po chvili sa objavi male hlucne prditko.
Rozbalit vlákno
1
30. 7. 2021 11:03
Re: prvy odstavec nekoresponduje s problemom
scootery jsou opravdu velmi hlučné, a emise vysoké
30. 7. 2021 10:35
Rád jezdím s otevřeným okýnkem u řidiče
ale od jisté doby se bojím. Když mě jednou předjížděla motorka, tak jsem poznal, co je to práh bolestivosti vnímání zvuku. Twl to dávno nejsou silnice, ale válečná zóna. Z boku ohluchneš, zepředu oslepneš a zezadu do napálí opěrkou do hlavy. Všechno tohle už jsem zažil.
Rozbalit vlákno
16
30. 7. 2021 10:50
Re: Rád jezdím s otevřeným okýnkem u řidiče
Někdy oslepnes i zezadu.
30. 7. 2021 10:55
Někdy jo, ale většinou pomůže noční režim zrcátka. Když ho včas zapnu.
30. 7. 2021 11:05
já to mám automatický
mne motorka vyděsila k smrti psa, úzká městská ulička ve Florencii a šlápnul na to když byl kousek za námi, bylo to o ztrátě sluchu
30. 7. 2021 12:11
Jo. Úzká ulička a pak i ten scooter nadela kravál
30. 7. 2021 12:52
i na Skútr se dá koupit Akrapovič :D
30. 7. 2021 12:30
me zas asi pred 14 dny vycudil, nejakej zavodnik v pomalovanym sestkovym audi tdi.
pred stoupacim dvojpruhem zacal predjizdet uz v odbocovacim pruhu na zakazu, malem sejmul auto co v tom pruhu stalo i auto prede mnou, pred ktery se nacpal, a naslednej kopec zamoril sazema.
myslel si ze je nejrychlejsi ze vsech, ale dlouho mu to prvenstvi nevydrzelo...
nasledne me hrdinne dojel v prvni obci, kde jsem svoje prvenstvi udrzel jen diky tomu, ze proti jezdily auta a tak me na sedesatce nemoh znovu vycudit.
po vyjezdu z obce se mi ve zpetnem zrcatku ztratil v oblaku jeho vlastniho dymu.
byt tam nekde pobliz policajti, tak ho pomalu vybrzdim, magora predam k profackovani a auto k sesrotovani.

nebyl jsi to wine, nebo ada, nebo nejaci vasi vyduneni kamosi ???
30. 7. 2021 16:13
:yes:
30. 7. 2021 17:58
To nedava zmysel, aby sejmul auto pred vami, pred ktore sa zaradi a v dalsej obci vas dobehol. Ako sa moze stratit v spatnom zrkadle v oblaku vlastmeho dymu? Snad sa moze stratit v oblaku dymu auta, ktore islo pred nim. To nevyzera na normalnu hlavu :-)
30. 7. 2021 18:14
Predjizdel odbocovakem před dvoupruhem. Na dvoupruhu ho předjel a ujel mu. Pak toptena dojel v obci a pri vyjezdu z obce mu to tak hulilo, že s nadsázkou se schoval do vlastního kouře.
Vždyť to tam Topten píše jasně.
30. 7. 2021 21:03
Jasne to tam nepise, ale uz chapem. Ked sa niekto pomaha, tak ho predsa pustim. Jedine zeby bol idiot on, predbehol a potom nesiel.
30. 7. 2021 18:57
proc se objevil v mym zpetnym zrcatku zkus pochopit z tyhle vety:
"myslel si ze je nejrychlejsi ze vsech, ale dlouho mu to prvenstvi nevydrzelo..."

coudilo mu to tak, ze sem za nim jel skoro poslepu.
zatacka doprava, takze sel do vnitrni stopy, a levej rychlej pruh byl volnej pro me. to byla jeho chyba a moje jasna sance, kterou by byla chyba nevyuzit...
mozna me ale pres ten dejm nevidel a fakt si myslel, ze je nejrychlejsi ze vsech
30. 7. 2021 20:25
Diesel přece nekouří a nesmrdi. :-[]
30. 7. 2021 21:00
To je uz ina kava, obehnut niekoho a potom ho brzdit :-) Dobre som odhadol. Aspon na Slovensku sa mame povinnost spravat ohladuplne, mozno by to pomohlo aj u vas :-)
30. 7. 2021 22:07
nez uhnul do pravyho pote co stezi predjel asi 2 nakladaky, brzdil on me. navic pred tim malem zpusobil hromadnou dopravni nehodu a zamoril vzduch autem, ktery nema na silnici co delat.
jestli on jel tu zatacku max 120, ja uz v okamziku mijeni mel minimalne 140 a na vrcholu kopce 180, takze se mi ztratil z dohledu. hrdinne me dojel az v ty obci, kde ja jel skoro predpisovych 60 tacho. na vic ze ten dunihlav nezmoh.

ja ten kopec s tou zatackou miluju a obcas tam vyhanim pavouky, ale abych predjizdel odbocovacim pruhem kdyz tam nekdo stoji, nebo jede nekdo predemnou a nevim jestli to tam nezalomi, tak to ani nahodou...
30. 7. 2021 22:32
Jak se šlape na motorce na plyn? :D
30. 7. 2021 12:09
Ja ho mám automaticky, bohužel vnější se nezatmavuji u Toyoty. Corolla na to trpí hodně, jak je nízká. Highlander už je jiná kapitola, to už jsem na stejné lodi s dodávkami a naopak já svitim do zrcatek těm nižším, kdyz jsem blízko. Tak se snažím držet odstup tak, aby se svetelny kužel dostal pod zrcátka.
30. 7. 2021 11:15
Mnoho tunerů...
. .si myslí, že když mají laděný výfuk s homologací, tak je to OK. Ovšem to vůbec není pravda! Pravda je, že každé vozidlo má svou vlastní homologaci-včetně hluku a v nich je uvedeno, jaký maximální hluk při jakých otáčkách motoru může působit. Takže mé BMW 1200 RT má nějakých 79 dB, co je nad to, je průser. A vlastně žádný laděný výfuk, byť s homologací, tento limit nesplňuje. Protože by "bzučel " stejně, jako origo. Kdo si to chce na vlastní peněžence vyzkoušet, nechť zajede do Německa či Rakouska, tam cajti vozí v autech právě ty měřiče hluku a noťas s tabulkami výrobců vozidel, kolik má který typ vrčet. Co je navíc, to se platí...a zakáže jízda k tomu! Hluk -všeobecně, škodí zdraví více, než si myslíme!
Rozbalit vlákno
0
30. 7. 2021 11:21
Já mám fakt auta i motorky rád,
ale zbytečný rambajs mi vadí a to mám výfuk laděný, ale tak abych nebyl ostatním na obtíž. Pod plným plynem se ozve, ale ne už při polechtání.
Rozbalit vlákno
4
30. 7. 2021 12:54
Re: Já mám fakt auta i motorky rád,
Mne to vadí v rezidenční zoně, když přijede jeden debil ve vytuněný ofci, vzbudí nám i kluka, protože to tůruje, nebo pod okny v práci pravidelně jezdí nějakéj vylágrovanej starej V8 Grand Cherokee a dává na odiv ten zvuk, že i přes zaplou muziku ve sluchátkách slyšíš, že se blíží.

Jinak jak píší výše, zvuk motoru je super, ale jakmile to není homologovany, tak to nemá co dělat na silnici.
30. 7. 2021 18:00
To je este pohoda, ja mam vedla audi R8 :-)
30. 7. 2021 20:49
Jako kdyby homologace něco řešila. Ferrari má nepochybně homo a přitom dela kraval jak prase
31. 7. 2021 10:13
Ale krasnej kraval :D
30. 7. 2021 14:34
Milí petrolheadi....
...my vám život tak znepříjemníme, že budete k.u.r.w.a. raději chodit pěšky.... :-[] :-[] :-[]
Rozbalit vlákno
2
30. 7. 2021 16:09
Re: Milí petrolheadi....
Kdyz nekdo pravidelně zneprijemnuje život ostatním, proc se k němu nechovat be stejném duchu.
30. 7. 2021 20:47
Re: Milí petrolheadi....
Ze zvukových vjemů ještě nikdo rakovinu nebo astma nedostal ;-)
30. 7. 2021 16:11
Vecer s tym suhlasim
A co dym z turbochrochtov rakovinometovych dci,tdi,tdci,sdi,hdi a spol ? To by bolo prospesnejsie.
Rozbalit vlákno
3
30. 7. 2021 20:46
Re: Vecer s tym suhlasim
Veru hej.
Ale tady na auto.cz
Mám smradlavý diesel? Nevadí!
Leknul se mi čokl? Vadí!!!
:-) ;-) :-)
30. 7. 2021 21:33
:-[] :-[] :-[]
Zdraví psa nad zdraví rodiny.
2. 8. 2021 16:57
asi si si neprecital clanok, na ktory reagujes, tento je o hluku, odporucam este raz precitat, emisie sa risili v inom clanku
30. 7. 2021 17:14
Staré herky
O šulinech na mašinách s vyrabovaným výfukem, co při noční projížďce vzbudí půl města, se asi nemá cenu moc bavit. Docela mě ale vytáčí i staré vylítané diesly. Jeden takový ocas tu pravidelně vozí zboží do školky přes ulici. Transit, který už snad brázdil německé silnice ještě když byl Husák na hradě. Zapíchne to před školkou, deset minut z toho něco vynáší, ale motor nechcípne. Smradu plno, otravný zvuk prvorepublikové traktoru, ale není moci, která by to odsunula na vrakoviště.
Rozbalit vlákno
10
30. 7. 2021 23:20
Re: Staré herky
Raz som zaregistroval borcov, co svoju olietanu audi plecku nechali vecer okolo 22h bezat asi hodinu. A motali sa okolo nej a pofajcievali.
31. 7. 2021 09:42
kdyz sem jezdil pro deti do skolky, tak sem se tam obcas potkal s jednou emancipovanou maminkou s tdi, ktera ten traktor nevypinala a zasmradila cele okoli. jednou takhle v lete sem to uz nevydrzel, deti na zahrade, za plotem blafal ten jeji rakovino-jedomet a ona tam uz pul hodiny u kaficka krandala s reditelkou.
deti uz zacinaly kaslat z ty rakoviny a modrat z tech jedu, tak jsem ji ne uplne laskave pozadal, jestli by si to nemohla vypnou aspon s ohledem na ty deti a ona mi s usmevem na rtech odpovedela, ze nemohla, protoze by tam mela teplo a nemusela by nastartovat ...
31. 7. 2021 10:02
já jsem seděl jednou v jednom bistru a jedl skvělý kebab, protože bylo léto a bylo tam horko tak měli otevřené všechny okna do ulice, přijel studentík s Oktávií TDi, auto zaparkoval a nechal běžet - šel si stoupnout do fronty, vydržel jsem to asi dvě minuty a pak jsem se s ním dal do řeči - jestli by to prej nemohl vypnout - odpověď mě dostala - "dochlazuju turbo! ještě tak pět minut" a pak už jsem byl vulgární...
31. 7. 2021 10:11
Co si máme z tvých příběhů odnést?
Na jednu stranu píšeš, jak jezdíš 180 (no asi to bylo v Německu na dálnici) a na druhou stranu zachraňuješ (ale marně) malé děti od rakoviny. Fakt nevím. Auto mi nekouří, nikoho na silnici neškolím, před školkou motor vypínám, to jsou zase mé příběhy.
31. 7. 2021 10:27
takze ty by jsi jel za nekym, komu to kouri tak, ze pres nej neni videt a navic mu to nejede, jen proto, abys trochu neprekrcil rychlost ???
ja myslim, ze vetsina lidi na to obcas slapne a v dobe, kdy auta umej jet uplne bezne a bezpecne 250, tak v dvojpruhu kdyz prede mnou nikdo neni, tak jet rochu rychleji kdyz nikoho neobtezuju neni zaz tak velkej prohresek, i kdyz ano, v tom pripade to bylo na papiry, ale riziko ze te zmerej v kopci, kde vetsina aut je rada ze jede stovkou, je maly.

proti soucasnej novejm dyzlum nic nemam, ale kdyz ma nekdo starou smradlavou vranu, tak by se snad mel snazit chovat tak, aby co nejmin obtezoval okoli.
a kdyz to nekdo necha pusteny pred skolkou a deti uz skoro kolabujou, tak to je podle me uz hodne za hranou
31. 7. 2021 13:57
Že těm dieselhaterům ty pohádky žereš :D
Jeden ti bude tvrdit, že každý tříletý diesel je na odpis a hulí. Jeden ti tu tvrdí, že nastartovaný diesel otrávil děti venku, ačkoli, aby si toho někde venku na zahradě všimly, musela by tam hořet pneumatika a foukat vítr jejich směrem, ale oni se začaly dusit z dieselu na volnoběh :D (tím neschvaluji zbytečně nastartované auto, jakékoli) .
Jedná pohádka za druhou.
Diesel dlouho nebude mít náhradu v autech jezdících větší vzdálenosti, obzvláště po dálnici a ve velkých autech jako SUV. Do města jednoznačně patří benzín, o tom ani potom a do větších měst zase nepatří velká SUV a podobně, pokud s tím člověk jezdí cca jen po městě. Do města malé benzínové auto.
31. 7. 2021 16:46
a nastartované auto, které nejede znamená, že řidič je kkt. i kdyby jel na plutonium.
31. 7. 2021 17:56
To nepopírám. Ale pamatuji si situace, kdy jsem čekal v autě a bylo takové horko, že jsem si to na chvíli nastartoval a dal klimu na Fast, aby se tam dalo vydržet.
31. 7. 2021 22:07
je to skolka v prirode, kterou mimo jine vyhledavaji rodice astmatickych deti, kam svoji dceru davala i znama, protoze dcera je docela silna astmaticka. a po tomhle vystupu jeli vecer do spitalu, protoze holka nemohla dychat.
je mozny to s tim treba uplne nesouviselo, ale kazdopadne inhalovani zplodin z dyzlovych rakovino-jedo-metu nikomu neprospiva a malym detem z dychacimi potizemi tuplem ne.

dyzl v osobnich autech konci u vetsiny automobilek do 5 let
31. 7. 2021 22:25
To s tím na 110 % nesouviselo, to by byla ve špitále pokaždé, když by kolem projel autobus, ale ty si vždycky najdeš důvod svést to na diesel.
31. 7. 2021 16:39
Omezení, zákaz, příkaz...
Jdou to dopracujeme k tomu, že bude na světě šílená nuda a monotónnost. Ohňostroje zakážeme, motory zakážeme, hluk zakážeme, hudbu zakážeme, nakonec i sex zakážeme... jen proto, aby náhodou někdo nebyl obtěžován nebo pohoršen. Pane bože je takový problém přežít hluk motoru? Během stavby, blokového čištění, vyvážení popelnic, to nevadí? Pokud to nějaký tydýt dělá v jednom kuse pravidelně, tak na něj zavolám policajty a hotovo, ale buzerovat každého se silným autem... S takovou budou mít Ferrari zvuk Fabie. Copak neznáte ten nával adrenalinu, husí kůži a stojící chlupy na rukou, když okolo Vás projede 8 a výš-válec a trošku tomu přišlápne? Ale jo... sterilita je taky styl života. Jen mi tahle sterilně vypadající budoucnost vůbec nelahodí.

P.S. ne, nemám auto s laděným/děravým výfukem, jen obyčejnou trojkovou Mazdu.
Rozbalit vlákno
3
31. 7. 2021 19:17
Re: Omezení, zákaz, příkaz...
Na takové lidi jak jste vy to chce klasický recept, protože naprosto nechápete o čem hluk je. Takže zastihnout vás po opici, a pak vám pustit vedle baráku cirkulárku, nejlépe v 5 ráno. Máte hodně pomýlené myšlení, když si myslíte, že je normální žít v nechtěném hluku, smradu a emisích. Chci vidět vás, když půjdete po ulici se svým malým, ne pubertálním dítětem a kolem něj budou řachat petardy, oblaží vás oblak smradu a hluku z "vytuněného" auta, nebo budete uskakovat na přechodu před takovým ***m.
31. 7. 2021 19:37
Nepiju, takže mě po opici nikdy nezastihnete :) Co až Vám zakážou pít, protože ožralci na ulici třeba zase štvou mě. A co sem pletete smrad a emise? Copak nové auto neprochází normami, když má v útrobách desetiválec? Jsem proti tuningu a vykuchaným tlumičům výfuku a podobně, ale zakazovat něco, co je v pořádku (auta s výkonnými motory, dělající krásný kravál) je prostě fašismus. Pardon.
1. 8. 2021 09:30
Ferrari už przní baterkama, aby jsi mohl kolem souseda proklouznout neslyšně a za chvíli to tak bude u všech aut. Svět se v pr*del obrací.
Zajímavé, že nikdo nevzpomenul hlasitou hudbu. Není vůbec výjimka potkat tak bl*bého, jak tři dny starý pes, že venku 7 stupňů, on čepici, bundu ke krku, ale stažená okénka a vyhrává jak Kočka na pouti, aby to všichni slyšeli. To mě osobně vadí víc, než nějaký přiměřený příjemný zvuk auta, nebo motorky.
31. 7. 2021 19:08
Omlouvám se za sprostotu
ale nemohu se pozastavit nad "řidiči" a taky novináři, který vyzdvihují zvýšený zvukový projev u aut, motorek a pod. Já když jsem nasranej, tak si taky doma (ne v paneláku) "vyhulím" hudbu, ale snáším to jenom já a ne moje okolí. Zrovna dnes v Pardubicích kolem poledne, několik totálních debilů v jednosměrce navíc s předepsanou třicítkou si dělalo "předváděčku" . Nejenom že tam jezdili jak zběsilí, ale samozřejmě se jednalo o prasata s "TUNINGEM" na patřičných místech. Tímto zejména pozdravuji kreténa s Q7, který díky jeho nařvanému výfuku potěšil celou pokojnou ulici a následně debila s Caymanem, který při předbíhání na plné čáře mohl sejmout několik aut v protisměru, kdybych nebrzdil a neuhnul. Takže machři z uřvanými výfuky + idioti z vykuchanými filtry, sešrotovat vás. Jo, ulevil jsem si.
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud