Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Budoucí plány Stellantisu: 10 nových elektromobilů za dva roky, Alfa bude nabízet jen elektroauta

Také koncern Stellantis hodlá významně rozšířit své portfolio elektromobilů. Značky Alfa Romeo, Lancia nebo DS pak počítají už s výhradním nabídnutím elektrovozů.
Zpět na článek
4. 8. 2021 15:17
Re: Každá automobilka 100 nových modelů EV za týden
Asi tak.
Na jednu stranu chapu, ze je v zajmu lidstva / planety snizit jeji zatizeni individualni dopravou premnozeneho druhu.
Ale vzdycky znovu me fascinuje, co clovek dvakrat moudry predvadi.
(Homo sapiens sapiens)
Pod vlajkou ekologie vyvolal rozmach obrich SUV a drtive neekologickych baterkovych tezkych bestii.

:-(
Avatar - Roman Horký
4. 8. 2021 15:04
Každá automobilka 100 nových modelů EV za týden
A přitom by stačilo tak jeden, dva. Jenom kdyby byly cenou a dojezdem srovnatelné se spalovákem. Je mi z těchto prohlášení na zvracení. Woe nadvláda náboženství neskončila středověkem. Jenom vznikají nová náboženství. Fašismus, komunismus, ekoterorismus. Budou i další, ono se za 50 let něco vymyslí. A po vašich sdílených elektrosračkách pak už nevzdechne ani pes. Zůstane planeta zabordelená nerecyklovatelným odpadem (protože se nikomu nevyplatí ho recyklovat, aby mě někdo nechytal za slovo, že to nejde). A cestovní osel slavnostně zahýká na přechodu pro chodce.
Avatar - Roman Horký
4. 8. 2021 15:20
Re: Každá automobilka 100 nových modelů EV za týden
Jj, člověk si říká, co v tom asi je za hroznou konspiraci. A ono není, je to jen obyčejná chamtivost spojená s blbostí.
4. 8. 2021 21:25
Jedno je naprosto jisté...
...pokud produkci Alfy převedou na hnusné zkratowozy, spolehlivě ji zabíjí! :-O :no:
Avatar - 3_diamanty
4. 8. 2021 18:29
Re: Stellantis
Maju tam tolko znaciek uz ze sa pozeru navzajom... uz vw ma problem odlisit svoje 4 hlavne znacky od seba ... nehovoriac o tom aby kazda bola aj ziskova a sama sebou ( seat sa uz konecne chytil po dlhej dobe ) ... a stellantis ma tych znaciek dvojnasobny pocet... to nedopadne dobre a vsadim sa ze casom bude musiet niekto z kola von ( teda skoncit svoje trapenie ) .... ja by som ponechal pazouta opel jeep a premiu maserati plus el. premiu DS do buducna .... a citrona a alfu uz pustit k vode ... tie mu chybat nebudu
Avatar - twistedTSD
4. 8. 2021 17:25
Stellantis
Strategie Stellantisu je mi záhadou. Nejspíš si nechají Peugeot a Citroën jako mainstreamové značky, k tomu Jeep a RAM pro US trh. Fiat bude bouchat elektrické pětistovky, Lancia s Alfou nějaké nudné malé SUV. DS se nedaří, tak bude dělat elektrické deriváty v prémiovém balení za prémiovou cenu, a zůstává Opel, který měl být další mainstream, ale extrémně rychle elektrifikuje a přitom nemá image, aby si obhájil vysoké ceny.

Každopádně jsem rád za derniéru Fiatu v podobě Punta.
4. 8. 2021 16:17
Stávky
No dobre, tak ktorá značka podľa vás zahučí ako prvá? Bude zase z Chrysleru Talbot a potom ho zarežú? :-[]
Avatar - Roman Horký
5. 8. 2021 08:42
Re: Každá automobilka 100 nových modelů EV za týden
Ano, můžeme se domluvit. Až si koupím EV, až mi v něm odejde baterka a až si koupím novou. Prozatím bych ti mohl věnovat několik lithiových bateríí ze starých notebooků a telefonů. Dáš mi adresu, kam je pošlu, nebo si je vyzvedneš ve vykotlaném dubu?
4. 8. 2021 22:18
Re: Každá automobilka 100 nových modelů EV za týden
Asi takhle, darujes mi prosím nějakou použito (tu údajně nerecyklovatelnou) baterií z ev?
6. 8. 2021 07:45
Re: Jedno je naprosto jisté...
Tak to si úplně netrefil, Alfa se drží nad vodou jen tak tak, převod na elektro jí pohřbí úplně. Zvlášť pokud dostane elektrotechniku od PSA :-[] :yes:
Avatar - Plautus
5. 8. 2021 13:03
Re: Jedno je naprosto jisté...
Orientácia čisto na “zkratovozy” je odbočka na slepú cestu v automobilovom vývoji. Uvidíme koľko potrvá...
A prirovnávať AR k Alpine, hmm, to tiež nie je zrovna správna voľba/cesta.
Avatar - Plautus
5. 8. 2021 12:54
Re: Stellantis
Ja by som najradšej pustil k vode teba...na ryby :-[]
Značky, ktoré prinášali inovatívne technológie by si pustil k vode, a umelo vykonštruovanú značku by si nechal žiť. To je automobilový znalec a fanda topper1982 alias H/K_svwet alias 3_diamanty...
Ty si naozaj diskusný “diamant”...3-krát denne “leštený” 8-s
5. 8. 2021 09:17
Re: Jedno je naprosto jisté...
Práve naopak. Zakrátko prevedú na "zkratovozy" všetky značky, Alfa bude mať náskok. Tipujem, že Stellantis nominoval Alfu ako konkurenciu pre Alpine.
Avatar - xxc
4. 8. 2021 20:25
Re: Stellantis
aky je problem so znackou? ved je to len znacka, auta su rovnake a kazdy si kupi znacku, aku bude chciet