Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW omezuje prodej proslulého currywurstu v kantýnách. Nabídne veganské alternativy

Volkswagen se proslavil nejen výrobou automobilů, ale částečně také třeba produkcí vepřových párků, kterých se dokonce vyrobí více než aut této značky. Vznikají hlavně pro potřeby továrních kantýn, kde jsou podávány ve formě oblíbeného pokrmu currywurst. Zatím.
Zpět na článek
11. 8. 2021 09:06
11. 8. 2021 10:39
11. 8. 2021 10:58
Avatar - Tatort
11. 8. 2021 09:06
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
7
11. 8. 2021 10:05
Re: Krásné časy
Ano ano, presne v duchu Migranten wilkommen, Me too, BLM... :-[]
Avatar - Tatort
11. 8. 2021 10:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 8. 2021 11:40
Re: Krásné časy
Neviem Patanku, mas paranoju? Poslednych 10 rokov mam tento jeden jediny profil. Ako mas ty pravo na svoj nazor, tak isto mam aj ja pravo na svoj nazor. Alebo len tvoj nazor je jediny spravny?!
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2021 12:43
Re: Krásné časy
To je doufám parodie.
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 14:12
Re: Krásné časy
Kam Helmut vstoupí neroste 400 let tráva.

Německo, národ tragických zoufalců a pomatenců, co mohou za všechny průšvihy Evropy za posledních 300 let :-)
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 14:13
Re: Krásné časy
Jo, hlavně jejich špatná ekonomická situace je proslulá !
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 14:19
Re: Krásné časy
O tom se tu nikdo nebaví, když využívaj ostatní ke svému prospěchu jako levné montovny nebo dřív jako zajatce a otroky a vyrabovalo co kde šlo, tak se to budovalo nebo pak s pomocí USA po válce :-)
Avatar - Roman Horký
11. 8. 2021 09:23
V Německu si dělejte co chcete
Hlavně se proboha zase nenaserte do celé Evropy. Stejně byste zase dostali přes držku akorát by zbytečně byla spousta mrtvých.
Rozbalit vlákno
14
11. 8. 2021 09:37
Re: V Německu si dělejte co chcete
jj a předpokládám, že jsme jim dali přes držku hlavně my :-)
Avatar - Roland Von Wagen
11. 8. 2021 09:49
Re: V Německu si dělejte co chcete
To tam sice Roman nikde nepíše, ale jinak ano. Přece i od našich lidí dostali po hubě :yes:
11. 8. 2021 09:55
Re: V Německu si dělejte co chcete
V Polsku je takový vtip. Víš jak se pozná, že je konec války? V Praze vyhlásili povstání :-)
Ale nechme toho, politika, historie a mindráky sem opravdu nepatří.

Maso stejně do budoucna bude komodita na odpis. V zemi s výskytem rakoviny tlustého střeva jako je ta naše...
https://nsc.uzis.cz/index.php?…
by spoustě lidí bezmasé obědy v práci prospěly. Stejně se pak dojí doma...
Avatar - Roland Von Wagen
11. 8. 2021 12:03
Re: V Německu si dělejte co chcete
Tak nejen během pražského povstání Češi bojovali. Ale rozumím, že ne každý se nějak hluboce babrá v historii. Proto jsem rád za popularizaci dějepisu formou popkultury (např. filmy Tobruk, Anthropoid aj.).
Jinak, co se rakoviny týká, je to civilizační choroba. IMHO je celkem jedno, jestli člověk tlačí párky nebo salát. Stejně ho nakonec dostane leukémie nebo rakovina mozku.
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 13:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2021 12:44
Re: V Německu si dělejte co chcete
Tak si bezmasé obědy jez, když chceš.
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 13:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 14:17
Re: V Německu si dělejte co chcete
vůbec na to nemá vliv genetika, nebo třeba kouření, alkohol drogy.

A když budeš vegoš, co sice není maso, ale láduje se clý den koláči, dorty, jogurty, zmrzlinou atd, tak je to taky pro zdraví strašně prospěšný, tyto kyselinotvorné potraviny vůbec škodlivé nejsou že atd

Takže bude jíst všichni jáhly a pohanku.

Znáš ten vtip?

Na Slovensku budou zvýšeny přiděly pro vojáky na 4000 kalorií.
"Nezmysel!" povídá Mečiar. "To by každy voják musel sniest 80 kg pohanky denně"

Fosilu zdar!!!!
11. 8. 2021 14:46
Re: V Německu si dělejte co chcete
ten je dobrej:)
11. 8. 2021 12:12
Re: V Německu si dělejte co chcete
Přesně tak. Bojovat proti Hitloerovi kvůli zradě Anglie a Francie nemělo valný smysl, ale tisíce našich vojáků skvěle bojovalo v R.A.F., na východní frontě i v Afrie. A atentát na Heydricha byla taková třešnička na dortu! :-)
11. 8. 2021 12:59
Re: V Německu si dělejte co chcete
bože chraň, abych něco zjednodušoval, nezažil jsem ty hrůzy jako oni a bezesporu věděli, že přijde hrůza další, ale Václavské náměstí den po atentátu, vyjádření podpory německé říši
http://www.dejepis21.cz/…06-sz-foto14.jpg
11. 8. 2021 09:50
Re: V Německu si dělejte co chcete
Jsem zvědavej kdy se Němci na-serou a půjdou vymlátit management VW s jejich nápadama. Ve Francii by už běhali ve vestách a zapalovali auta. Němci jsou zbytečně moc klidný a nechají se sebou hrozně vláčet.
11. 8. 2021 10:00
Re: V Německu si dělejte co chcete
A voni ty auta zapalujou těm politikům, nebo obyčejným lidem, jako jsou oni sami? A mlátí ty politiky, nebo se řežou s chudákama policajtama?
Avatar - lyon667
11. 8. 2021 10:05
Re: V Německu si dělejte co chcete
Skopčáci se vůči své vrchosti vždycky chovali jako bezhlavé ovce, tak se teď holt budou krmit spásáním trávy i na šichtě.
Avatar - donPedro
11. 8. 2021 09:58
Pozdě, ale přece ...
Tož to u nás v Agrofertistánu jsme již poněkud napřed - bezmasé párky se tu prodávají běžně v obchodech a když jsou v akci, tak prodeje trhají rekordy - tady už je prostě líp :D
Rozbalit vlákno
0
11. 8. 2021 10:09
Rozbalit vlákno
63
11. 8. 2021 10:17
Re: k teme veganismus
To je trochu tendenční pohled. Např. hovězí skot je extrémně náročný na vstupy:
https://arpok.cz/…g-hoveziho-masa/
nikdo netvrdí, že se lidé zaměstnaní v zemědělství nebudou muset přeorientovat - z živočišné na rostlinnou produkci. o práci určitě nepřijdou.
Třeba taková produkce mléka je extrémně přirozený postup, kdy je kráva dokolečka insiminována, aby dávala mléko ale svých mláďat si moc neužije
https://www.obrancizvirat.cz/…c-telatko-place/
a tak by se dalo pokračovat dlouho... ano, jsem masožravec, vychovali mě k tomu, po tolika letech si budu těžko odvykat... ale vegetariánům trochu závidím - koneckonců, kdyby si měl každý z nás ten svůj kus masa nejdřív vlastníma rukama zabít, možná by ho ta chuť přešla...
Avatar - lyon667
11. 8. 2021 10:20
Re: k teme veganismus
Proč by sis měl odvykat? Jsi snad dobytek, aby ses krmil zeleným?
11. 8. 2021 10:31
Re: k teme veganismus
je to jednoduché. naše tělo není správně vybaveno pro trávení masa. proto ty rakoviny. zaznamenal jsi, že by někde byla vědecká studie o tom, že někdo dostal rakovinu ze zeleniny, nebo že by zelenina nebyla prospěšná? pro maso takových zpráv existuje spousta.
např. po padesátce už se maso výrazně nedoporučuje.
11. 8. 2021 10:39
Vegetariánství
To jsem ani nevěděl, že se v mém věku nedoporučuje maso ;-) . Jsem vegetariánem od té doby, co jsem skončil s prací, takže už více než devět let a je to velmi zdravé a fajn (nechodit do práce a nejíst mrtvolky zvířat).
11. 8. 2021 11:02
Re: k teme veganismus
Myslus tu zeleninu strukanou pesticidama a pestovanou v obrovskych sklenicich s uv svetlem?
11. 8. 2021 11:30
Re: k teme veganismus
To asi záleží, můžeš si koupit takovou i takovou. Stejně tak si můžeš koupit maso v bio kvalitě a to nacpané antibiotikama a hormonama.
11. 8. 2021 11:17
Re: k teme veganismus
Za prvé - človek je všežravec. Je geneticky vybavený na trávenie všetkého. Vegánska strava pokiaľ viem neobsahuje nejakú esenciálnu aminokyselinu a niektoré len v malom množstve. (Samozrejme netvrdím, že by sa mäsa neje zbytočne veľa).

Za druhé - tak to rovno zrušme výrobu sladkostí, alkoholu, cigariet, zrušme zábavný priemysel, dovolenky. A štát nám zabezpečí zdravú stravu na prídel, zdravé koníčky a sedenie doma. A bude raj na zemi, ako to už odskúšalo mnoho krajín.
11. 8. 2021 11:23
Re: k teme veganismus
Tak se zkus chvilku živit trávou a listím jak budeš prospívat ;-)
Jako se vším, nic není černobílé. Nicméně, třeba spotřební daň by na takové potraviny byla na místě, pokud bychom chtěli být spravedliví. Tak jako se začíná např. zdaňovat cukr, slazené nápoje apod.
11. 8. 2021 11:28
Re: k teme veganismus
Jojo na kravu zbrojný preukaz. A psy a mačky zakázať - to je úplne zbytočná spotreba vody. KĽDR je už napred, nechceš sa tam presťahovať? https://www.idnes.cz/…3_zahranicni_dtt
11. 8. 2021 11:31
Re: k teme veganismus
psi a kočky se množí ve velkochovech a šlechtí za účelem co nejvyššího výnosu?
edit: ono je to jednoduché, s klimatickými změnami a přemnožením planety přijde i ten boj o zdroje a i takový problém se bude muset vyřešit... naštěstí jsem klidný v tom, že takový vývoj je zcela přirozený a tudíž jsme na něj všichni - minimálně psychicky - připravení:)
11. 8. 2021 16:37
Re: k teme veganismus
Odpoveď na prvú otázku - áno. Obchod s mláďatami zvierat je výnosný a krutý biznis.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 12:19
Re: k teme veganismus
Jediná správná odpověď je vyvážená strava, ani jeden extrém není dobrý pro lidské tělo.
Avatar - Midlosek
11. 8. 2021 12:27
Re: k teme veganismus
Přesně jak píšeš. Já jsem právě dojedl produkt ze znásilněné krávy, vyválený ve slepičí ovulaci a to celé obalené v pečených nenarozených zárodcích pšenice. Ale chápu, že smažený sýr určitě není zdravá strava, ale několikrát do roka si ho s chutí objednám, protože mi prostě chutná ;-)
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 12:29
Re: k teme veganismus
Jak řekl legendární kreslený jedlík Homer Simpson " Dal bych si smažené vepřové kuře"

:D

Ale vážně, je pravda, že rakoviny slinivky zpusobují červená masa a uzeniny, to je dokázano i statisticky a náš národ na to docela trpí, takže řešení není nejíst maso, ale spíše nejíst moc těchto nezdravých potravin, což je třeba i ten smažák, nebo moc cukru, nebo moc tuku atd.... ale snad tu nejsme ve výživové poradně :D
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 12:44
Re: k teme veganismus
Máš nějaký relevantní zdroj informací, že maso způsobuje rakovinu slinivky? Já bych řekl, že slinivku spíš brutálně přetěžuje žraní jednoduchých cukrů, ale rád se dovzdělám.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:05
Re: k teme veganismus
Né maso, ale kozumace uzenářských výrobků. Ano, jsou studie i statistické důkazy, že třeba naše středoEvropské populace trpí větší incidencí a mortalitou na tento typ novotvarů, kdežto třeba národy, kde je skladba potravin jiná, třeba složena z jiných druhů mas (ryby - severské a středomořské národy) mají tato čísla nižší. Dokonce je také zajímavé, že potomci českých "kolonistů" žijící v USA trpí zvýšenými čísly u těchto nemocí, stejně jako novotvary tlustého střeva. Stejně na to má obrovský vliv alkohol a kouření, což v tom alkoholu jsme také přeborníci.

Zkus demografickou literaturu, tam toho bylo hodně. Sám jsem se na škole statistikou novotvarů zabýval, ale už je to hodně dávno, třeba se něco změnilo.

p.s. možná jsem nepřesně uvedl, že to ovlivnuje i rakovinu tlustého střeva, nejen slinivky. Tyhle novotvary jsou v ČR dost rozšířené díky našemu životnímu stylu.
11. 8. 2021 13:12
Re: k teme veganismus
v rakovině tlustého střeva jsme na špici. slinivka je spíš z chlastu.
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 13:29
Re: k teme veganismus
Hodinky nebo holinky, v tom to možná bude. Studií jsou 3 *** a každá zrovna taková, jak se to hodí, co je v módě a kdo to platí. Novotvarů je taky mnoho a střevo a slinivka není to samé.
Nejhorší pro lidské tělo je chemie, antibiotika, zničená mikroflóra, mléčné výrobky, soja, lepek, ztužené tuky, chlast a cukr, respektive nadbytek sacharidů. Navíc vše průmyslově zbavené živin a vlákniny. Rozhodně není na vině maso. Chce to všeho s rozumem a nežrat hůř jak dobytek. A nevěřit reklamám a koncernům.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:36
Re: k teme veganismus
Střevo a slinivka není to stejné, ale pro nás mají společné dvě věcí - část faktorů, které je způsobují (životní styl ve zkratce, což tvoří jídlo a způsob života - chlast, kouření) a že jsou významené pro naší populaci. Z pohledu statistiky, abych byl přesnější a to včetně úmrtnosti.

Já nikde nepsal, že problém je maso (sám bych bez masa umřel), ale problém jsou nekvalitní (specifické pro náš trh) výrobky z masa, kterých konzumujeme hodně jako češi a které jsou plné té chemie o které píšeš.

Jinak se snad shodneme.
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 13:44
Re: k teme veganismus
Ano. Takto ano.
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2021 12:53
Re: k teme veganismus
Ano, proto prostě můžeme omezit takovou přípravu masa, která je rizikovější. Tvrdit, že máme přestat jíst maso, protože na něj nejsme přizpůsobeni, je demagogie. Je to náš přirozený zdroj bílkovin.
11. 8. 2021 13:20
Re: k teme veganismus
tady je to pěkně shrnuté.
https://www.sportvitalpro.cz/…se-k-bylozravcum
a že je maso karcinogen nepřímý, je prokázáno, na rozdíl od toho, že je karcinogen přímý, tam už tolik důkazů není. nepřímý, protože nám dlouho hnije ve střevech

edit: já ti netvrdím, že nemáš jíst maso, sám ho jím, ale do budoucna to stejně skončí, podobně jako spalování ropy.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:22
Re: k teme veganismus
Proto mluvím o zpracovaném masu (uzeninách plných solí a dalších karcinogennu). Když budeš celej život "žrát" klobásy a zapíjet to slivovicí, jdeš tomu dost na proti :D

Jinak ja obojí mám rád :D
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 13:38
Re: k teme veganismus
Už se těším až to tady skončí všechno. Jsem rád, že jsem mohl alespoň kus mládí prožít v normálním světě, bez války, bez buzerací a debitlit, svobodně a v klidu a poznat význam slova kvalitní. Bohužel to vše zase zmizí a zase to skončí tragicky. Jako vždy.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:43
Re: k teme veganismus
Já si myslím, že né vše dříve bylo lepší (tedy alespoň za socíku, jestli pamatuješ i dobu soukromníků před tím, to neumím posoudit). Když se podíváš, tak za komunismu se tady taky šidilo, vše se vyrábělo standardizovaně, soukromníci legálně moc neexistovali, používaly se látky, o kterých se dnes ví, že jsou škodlivé a podobně.

Naopak dnes si myslím máš možnost koupit aušus (což kupuje většina a proto ta chemie v uzeninách, výrobky s náhražkami a podobně), ale i to pořádné a poctivé, jen je to násobně drahé.

A ještě jedna věc, lidi si pamatují jen to dobré, dříve jim párky přišly křupavější a chutnější, rohlíky vypečenější, máslo máslovější... ale to je i tím, že to mají spojené s mládím a podobně.
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 13:49
Re: k teme veganismus
Z části souhlas, z části ne. Jasně, bývaly doby azbestu a DDT a jiných sra.ček, ale taky se umělo dělat poctivě a chutně. A zrovna takový pečivo (rohlíky a chleba a koblihy a podobně) teda u nás bejvalo dokonalý a se současnými odpadky se to nedá srovnat a mládí s tím nemá nic společného. I ty párky byly jedlý a voňavý i šunka voněla a vlašák chutnal stejně dobře v Plzni i v Pezinku. Byly na to zkrátka normy. Dnes bych do toho nepíchnul ani klackem.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:54
Re: k teme veganismus
Tak jak mi vysvětlíš, že když si koupím něco, co se pyšní "vyrobeno dle normy ČSN.." tak to chutná naprd, pak si koupím tu stejnou věc, která stojí 3x tolik, třeba salám, od soukromníka , který má malou masnu a je to výborné ?

Dnes je problém, že těch výrobků je kvanta a většina stojí za prd, ale pokud hledáš, najdeš i skvělé pečivo, salám a podobně.

Já tu dobu zažil krátce, nechci se tedy pouštět do rozepře (třeba to tak fakt bylo jak píšeš), jen jsem napsal svůj názor a četl na to i pár článků, nýbrž o té kvalitě dnes něco vím a můžeš koupit od toho hnusu z velkovýroby plné pilin za pár korun po naprosto vynikající výrobek plný surovin, co tam patřía to i ten vlašák či šunku :)
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 13:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 14:20
Re: k teme veganismus
Nehájím tu socík obecně, ale vím, že se tenkrát dalo dobře najíst skoro všude. Dneska to za A stojí ranec, za B to musíš těžce hledat a za C tomu nejde stejně věřit, protože marketing, žvásty, zisk a ojeb. Mám 50 na krku a tak mám srovnání z vícero období. A dneska si můžou ty svoje normy strčit někam. 99% věcí v krámě je nepoživatelných. Ano, dá se sehnat jedlej chleba za sprostý prachy a 200 km daleko od bydliště. Za mlada to bylo v krámku na rohu a za 0,30 resp. 2,- Kčs kdykoli.
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 14:42
Re: k teme veganismus
Jak dlouho budeme splácet miliardové dluhy Green dealu a kde na to vezme 80 letá babička? Bude se mít hůř jak za totáče když měla důchod 800 Kč!!!!!

EU jí nechá prachsprostě chípnout hlady a zimou!!!!


Zelený bolševik je horší jak komunista. V 60% věcí. bohužel smutná pravda.
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 14:46
Re: k teme veganismus
Komunista dotoval bydlení, energie a základní jídlo.

Zelený neobolševik dotuje utopistický, neo-stalinistický boj s CO2 za pomocí pavědců ala Lysenko a Mičurin, dotuje větrníky, FVE, elektromobily, LBT komunitu a festivaly, gender, inkluzi, neziskovy a migranty.

Každý si zváží sám, která dotace byly pro obyčejné lidi lepší!
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 14:53
Re: k teme veganismus
Dnes se nedotuje bydlení a jídlo? Aha... :D
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 15:28
Re: k teme veganismus
Kde kdo dotuje bydlení? Nájemní bydlení za 14-30 v práglu je dotované? Fakt? Kým?
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 16:02
Re: k teme veganismus
Bez se zeptat na socialku, jak dostat prispevky na bydleni, jidlo je dotovano uz ve vyrobe, zdravim Agenta Burese…
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 16:16
Re: k teme veganismus
Nejsem barevný spolubčan. Bílý na sociálce dostane leda kulové :-)
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 15:31
Re: k teme veganismus
Probruselský zelený mektal.

Mzdy budou vyšší, pan eurosudruh nám zapoměl napsat, že náklady na život budou vyšší o 300% proti dnešku :-) :-) Zdraží kompeletně vše od rohlíku po dovolenou.
Chudí na žádný elektro auto mít nebudou, potáhne se v trolejbusu, vlaku a busu a mhd s hadrem na xichtě :-)

Dokud se to tady celý nepoloží a neskoupí nás Čína a Rusko :-) Evropský průmysl pod diktátem zelených bolševiků totiž zcela zbankrotuje a dobře mu tak !!!
Trh totálně ovládne čína, rusko a usa
Avatar - Roman Horký
11. 8. 2021 14:56
Re: k teme veganismus
Kde je tady co levného ty blbe?
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 15:03
Re: k teme veganismus
Za socíku větší dluh, než je dnes? A dnes se vůbec nedotuje??? Posloucháš někdy sám/sama sebe?
Vždyť nám tady už skoro nic nepatří, vše je v rukou cizích koncernů, nikde rezervy, jen závislost a dluhy.
Je sice hezký, že když máš prachy, můžeš si nakoupit tuny zbytečných 3,14čovin, ale když je nemáš, tak seš v řiti. Dřív jsi mohl bydlet a jíst a sportovat a vůbec dělat podstatné věci úplně v klidu.
Neobhajuju zde komouše a nesvobodu, ale nic není černobílý. Bohužel jako vždy, lidstvo neumí vzít to dobré a to zlé změnit. Ono umí jen ode zdi ke zdi. To dobré zničit a nahradit něčím špatným.

Pohledů může být víc. https://pavelherman.blog.idnes.cz/blog.aspx?…
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 15:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 8. 2021 14:48
Re: k teme veganismus
no to už si trochu pamatuješ jen co chceš.
https://i.refresher.sk/…ony/1218/70s.jpg
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 13:55
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 14:00
Re: k teme veganismus
Nemusíš do Paula, stačí si zajít někam do pekařství, které nepatří pod velký koncern, u nás třeba je jedno naprosto parádní, otevřeli před dvěma lety a mají pořád narváno a vyprodáno.

Dnes je doba, kdy se toto vrací, lidi to chtějí a je jim fuk, že tam rohlík stojí 3x tolik, co v Tescu.
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:01
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2021 16:50
Re: k teme veganismus
Někdo tady tvrdí, že je člověk masožravec?

EDIT: sorry, to je pro mě čistá demagogie. Abychom po tolika letech vývoje přestali náhle konzumovat maso, protože si myslíme, že tím vraždíme planetu, a zoufale se snažili hledat náhradní zdroje živin, je absurdita.
11. 8. 2021 17:09
Re: k teme veganismus
To je přesně to, co se stane. Stejně jako nevěříš tomu, ze budeme jezdit na elektřinu, dřív nebo později bude maso nahrazeno.
Avatar - eLzyx
11. 8. 2021 11:46
Re: k teme veganismus
maso po 50 se výrazně nedoporučuje, abys do 60 natáhl brka, protože už budeš nepříliš produktivní kus a budeš už jen zatěžovat zdravotní a penzijní systém.

V zelenině chybí vitamín B12, který je nutný pro fungování nervové soustavy, obnově buněk, krvetvorbu, zachování DNA atp. A ten lze získat pouze z živočišné stravy. Že se vegani nehroutí když přestali jíst maso? To je dané tím, že máme v játrech zásobu té B12 na cirka 10let. A po 10 letech už nikdo nebude spojovat neurologické problémy s faktickou podvýživou.
btw - vitamín B12 má vliv i na schopnost učit se, VW evidentně chce mít ve fabrice jen lidské roboty bez nějakého vlastního rozumu. Ovšem je otázkou, jestli se to neobrátí proti nim.
11. 8. 2021 11:51
Re: k teme veganismus
v té fabrice zavádějí veganství, nebo vegetariánství? ;-) to je totiž podstatný rozdíl.
Avatar - Midlosek
11. 8. 2021 12:30
Re: k teme veganismus
No vlastně ani není. Obojí je špatně. Ideální je zachovat možnost výběru :-)
Avatar - eLzyx
11. 8. 2021 13:24
Re: k teme veganismus
obojí vede k podvýživě, jedno dříve, druhé později. Člověk je všežravec. Krátkodobě může bez následků, či dokonce s nějakými zdravotními benefity fungovat ve "výběrovém režimu stravy", ale pak jej ty chybějící živiny stejně doženou.
Viděl jsem to třeba na dceři mého kamaráda, kdy jeho ex má dcerku ve výhradní péči a futruje jí jen zeleninou. Holka je drobounká, světlounká, učení ji nejde, nejspíše ji ve škole i šikanují, protože zobe i nějaké prášky proti úzkosti. Máma jí vlastně docela dost a nenávratně degradovala kvalitu života a to jen kvůli nějakému svému přesvědčení.
Pokud má tedy někdo potřebu nejíst maso, ať tak činí. Ale jen sám za sebe. Ať do toho netahá děti, partnera/partnerku, kolegy, nebo dokonce celé státy či unie (zatím se tak neděje, ale to přijde)
11. 8. 2021 12:19
Re: k teme veganismus
No ano, však Vůdce byl taky vegetarián, takže jím založený VW jde zcela logickou cestou! :-[]
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 12:20
Re: k teme veganismus
Proto byl tak agresivní :-!
11. 8. 2021 16:44
Re: k teme veganismus
Pár vegánov poznám. Všetci sú vychrtlí, priesvitní a telesne slabí. Chýbajú im o.i. bielkoviny,a napríklad železo, ktoré ľudské telo nie je schopné prijať z rastlinnej potravy, len zo živočníšnej.
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2021 12:48
Re: k teme veganismus
Proč šíříš tyhle veganské nesmysly? Rakovinu můžeš dostat asi z milionu různých věcí, možná by pomohlo celkově nežrat jako dobytek denně uzené a smažené maso. To nemá co dělat s tím, jestli jsme vybaveni na trávení masa.
11. 8. 2021 14:50
Re: k teme veganismus
hoši hoši vy mě bavíte těmi svými argumentacemi... rakovinu můžeš dostat z miliónů různých věcí a jeden z nich je červené maso.
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2021 16:57
Re: k teme veganismus
Za prvé nejíst červené maso není veganství ani vegetariánství. Za druhé ho naši předci jedli běžně, aniž by hromadně umírali. Za třetí jde, pokud vím, o tučnost a přípravu masa.
11. 8. 2021 17:10
Re: k teme veganismus
To víš špatně. Veganství je extrém. Vegetariánství je v pohodě.
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:21
Re: k teme veganismus
Není jen rakovina. Kdo zobe jen zrní může mít zas jiné problémy.

Všude se najde něco. Jestli něco platilo vždy, bez ohledu na ideologie, tak to byla především vyváženost stravy.

A tu vyváženost ať si každý nastaví sám podle toho, jak má nastavené tělo. Za ovcí se zvonečkem běhá jen hloupé stádo... :-!
11. 8. 2021 10:58
Taková analogie
Lze v jídelně nabídnout u jednoho okénka masitá jídla a u druhého vegetariánská.
Nebo jenom vegetariánská a masitá vůbec. Jen klobásy, ale až přes ulici, a nejbližší přechod bude 300 metrů daleko a zelenej panáček se na něm rozsvítí jen každých 30 minut.

Lze vyrábět a prodávat a provozovat jak ICE tak EV vedle sebe.
Nebo ICE nevyrábět a když tak jen blbý a jen s malou perspektivou, různě je znevýhodňovat a tlačit násilím spotřebitele do EV.

Proč ? No přece protože si to lidé přejí. A protože se všem bude lépe dýchat. A protože zachráníme planetu, která příští rok zkolabuje a přestane se točit.

Opravdu těmto praktikám může někdo věřit, pokud se na těchto manipulacích finančně nepodílí ?

Je třeba vystřelovat co nejvíce EV do vesmíru, protože toho bordelu je tam pořád ještě málo.
https://upload.wikimedia.org/…bris-GEO1280.jpg

Edit: už jen čekám, kdy zakážou na autech všechny barvy kromě bílé. Je to přece bezpečnější a ušetří se třeba 0,5 W/h pří klimatizování.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - eLzyx
11. 8. 2021 11:56
Re: Taková analogie
víceméně s tebou souhlasím, jen s tím vystřelením EV jsi poněkud mimo. Je úplně jedno, jestli tam vystřelil Teslu Roadster, nebo kus betonového bloku. Tohle smetí stejně opustilo trajektorii Země. A nějaký ten balast pro otestování rakety tam musel mít.
A rakety jsou pro lidstvo, resp. zachování života poměrně dost důležité. Na lidstvu je aktuálně ta tíha zachovat a ochránit život. Obecný život. Zatím jsme žádný mimo Zemi nenašli. A pokud by Země měla zaniknout, tak je naší povinností se pokusit nějaký život zachovat jinde. Třeba na tom Marsu. Jsme jediný druh, co má k tomu prostředky. I kdyby nemělo přežít lidstvo, tak zachovat život, byť v podobě nějakých odolných bakterií, je priorita. Ono se totiž ukazuje, že těch náhod, aby život vnikl, muselo být spousta, ve správném pořadí. Šance, že se někde stalo to samé je poměrně malá.
11. 8. 2021 12:08
Re: Taková analogie
Ano, máš pravdu s raketami. Z mé strany taková malá demagogie, ale balast, jak říkáš, byl zneužit nebo lépe vyžit k propagačním účelům. Tohle smetí opustilo sice trajektorii Země, ale údajně po čase stejně narazí do Země nebo Venuše i když prý v řádu miliónů let.

Chtěl jsem jen poukázat na to, že se zviditelňuje taková akce takovým způsobem a o ten bordel se až tak moc nikdo nezajímá nebo se o tom až tak moc nepíše. Dost těch funkčních objektů, které to mají značně ztížené právě kvůli tomu bordelu, který ještě k tomu neřízeně narůstá vzájemnými srážkami. Je otázka co je užitečnější. Jestli testovat nové rakety nebo se snažit tam trochu uklidit. Asi je potřeba obojí. Myslím.
Avatar - eLzyx
11. 8. 2021 13:35
Re: Taková analogie
rozumím tomu, že ten marketing kolem se nemusí všem líbit, ale přitáhlo to pozornost? Ano. Přitáhlo to peníze do SpaceX? Ano. A peníze jsou v tomhle oboru sakra potřeba. Docela mne štve, že Evropa v tomhle vlastně nezaostává, spíše na to úplně kašle.
Nechci dělat z Muska nějakého zachránce obecného života, ale bez tohoto blázna by tyhle projekty měly skluz desetiletí, či dokonce staletí. Takže si myslím, že čím víc se do toho nalejí prachy ze začátku, tak tím víc to tenhle obor bude akcelerovat. Což je potřeba. Že je Musk tlučhuba víme. Ale je to ku prospěchu věci. Že vymejšlí bejkárny? Víme, ale opět, bez takových bláznů není pokroku, nebo ne tak výrazného. U něj je fajn, že se moc nemusí omezovat neúspěchem. Neúspěch je jen další krok k úspěchu. Ve státní sféře je to krok ke zrušení projektu, protože voliči nebudou sypat prachy do něčeho, co nefunguje.

Ano zajisté se tím snažil propagovat i elektromobilitu. A já říkám, proč ne? On přeci neříká "zakažte spalováky", on jen vyrábí elektromobily, protože mu to přijde jako dobrý nápad. A dobrý nápad to je, protože to funguje. Ano, jen pro někoho.

Co se týče úklidu smetí, tak přijde čas a bude se to taky řešit. Vůbec bych se nedivil, kdyby u toho byl i ten Musk.
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:40
Re: Taková analogie
Ano, Elonova EV mobilita funguje asi tak, že co získá na efektivitě EV proti ICE spolehlivě prodrbe na emisích SpaceX... :-!
Avatar - eLzyx
11. 8. 2021 15:01
Re: Taková analogie
i tak se to dá brát. Já s tím problém nemám. Mi ty jeho auta přijdou fajn. A to tak, že si hodlám koupit eSko. Nicméně není v tom nějaký environmentální kalkul, ale jen a pouze finanční
Avatar - rohYpnol
12. 8. 2021 14:43
Re: Taková analogie
Počítáš ve své finanční rozvaze s 50% nárůstem ceny el. energie? ;-)
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:15
Re: Taková analogie
To už je. Nejnovější EV co je momentálně ve fázi funkčního prototypu co se dobíjí samo ze soláru bude v jediné barvě. Akorát nebude to bílá, ale černá :D ;-)
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 11:48
No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Zde si management dokonale se.re do huby, teda pokud to pisálek opsal správně...

https://www.idnes.cz/…o-zahranicni_jla
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 12:22
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Ten článek je zajímavej, kdybych býval věděl, že ve Wolfsburgu mají originální VW Currywursty z vlastní továrny, kde bouchají i Golfy, dal bych si jí tam, když ještě byla :D Skvělej nápad na gastrovýlet ! :D
Avatar - Mokrous
11. 8. 2021 12:50
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Nevím jestli bych jel až do Vlkohradu kvůli párku, ale natvrdo utnout nejprodávanější výrobek kvůli řevu pár progresivistů je fakt síla. A ještě tvrdit, že je to na žádost zaměstnanců. Přeju jim generální stávku až do odvolání. Kre.ténům.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:07
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Jo, párku prodají víc, než Golfů :D Asi by se měli přeorientovat.
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:10
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Ano, naprosto prasácká záležitost. Oni snad i psí lejno nařídí zploviny natírat nabílo aby byla zachována barevná vyváženost...
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:11
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
To je také správně, viděl si někdy ptačí lejna? Ty jsou také dvoubarevná !
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:30
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Je přitom naprosto absurdní, že Němci chtějí zrušit jádro a přejít na paroplynové elektrárny, které jsou z pohledu CO2 emisí horším zdrojem než jádro!!!

Jinak řečeno - přechodem na EV mobilitu se současným koncem jádra bilanci CO2 v podstatě nikam neposouvají.

Ale ideologie je ideologie...
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 13:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:50
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
To jsou kecy... :no: :no: :no:
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 8. 2021 16:53
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Hamuna má nový nick.... A hneď putuje na hate-list, pretože tie "múdrosti" sa nedajú čítať.
Avatar - rohYpnol
12. 8. 2021 14:43
Re: No jinde to psali trošku jinak a ještě brutálněji.
Přesně tohle mě taky hned napadlo ;-)
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:06
Opět brutální německá ideologické válka
Je sice fajn, že nepřítelem nazí národa momentálně není žid, ale CO2. Bohužel reálné dopady povýšení myšlenky na ideologicky boj mohou mít časem obdobné dopady :-!

Němci nemaji nikdy mít moc vládnout ostatním. Vždy to nasměřují spolehlivě strmhlav dolů :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
12
11. 8. 2021 13:16
Re: Opět brutální německá ideologické válka
A nebo spíš jak odlakat mediální zájem Čechů od skutečných problémů předsedy vlády.
Prostě dáme info o tom že vw předělal jednu že stovek jídelen na vegetariánský.

To jistě zabere a bude se to šířit a bude se nadávat.

Taková hloupost, přece lidi neskončí na takovou blbost... A nebo jo?
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 13:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:21
Re: Opět brutální německá ideologické válka
Nedávno pustil do obchodu omezenou várku párů, které dodává svému "hot dog" řetězci a ty byly docela slušné, na rozdíl od těch běžných Agromňamek :)

Než mne začneš lynčovat, že jsem si to koupil, tak si uvědom, že ať koupíš co koupíš, tak ten výrobce buď má část surovin z AgroFertu, nebo hnojí jeho hnojivy, protože má ve střední Evropě monopol :D
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:36
Re: Opět brutální německá ideologické válka
Nechci dělat reklamu. Ale faktem je, že spotřebitelské testy kvality dlouhodobě vede lidl, penny...

Co se dostalo pod Agrofert šlo s kvalitou vždy spolehlivě do kopru. Stačí se podívat na Hamé... :-!
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:38
Re: Opět brutální německá ideologické válka
Tak ono stačí ochutnat, ale jakmile mají nějakou prezentaci, tak na ní umí vyrobit úplně něco jiného, jedl jsem třeba jejich vysočinu z takovéhle promoakce a byla výborná, tu ale v obchodě nekoupíš.....


Prostě typickej Andrej :D Na vrchu huj, uvnitř... však to znáte.
Avatar - rohYpnol
11. 8. 2021 13:44
Re: Opět brutální německá ideologické válka
Bohužel smutné, že nejvíce vizionářskou statickou větu pronesl https://m.youtube.com/watch?…
Avatar - Ozzman
11. 8. 2021 13:48
Re: Opět brutální německá ideologické válka
:-[] To jo... jediný rozdíl je, že Boleslav není slovák :D
Avatar - Amaterasu
11. 8. 2021 14:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2021 17:00
Re: Opět brutální německá ideologické válka
Ano, právo a auto.cz a nevím jaká další média o tom informovala nemají nic lepšího na práci než odlákat zájem od problémů předsedy vlády.
11. 8. 2021 17:31
Re: Opět brutální německá ideologické válka
Všichni přebírají jednu zprávu. Mediální svět v ČR je fakt malý.

Vysvětlí mi tedy co je zajímavého na zprávě o tom že vw předělal jednu ze stovek jídelen na vegetariánskou?
Avatar - Barrichello
11. 8. 2021 22:09
Re: Opět brutální německá ideologické válka
mainstremový multimediální svět je malý. Cokoliv mimo mainstream je podle tebe hoax, tak to máš těžký, holt musíš číst všude to samé.

My co se vzděláváme i jinde číst to samé nemusíme :-)
A ještě se dozvíme hodnotné věci.
11. 8. 2021 16:59
Re: Opět brutální německá ideologické válka
Tiež si to myslím. Ale Karl May tvrdil opak. ;-)
Avatar - KANKUNEN
11. 8. 2021 15:48
Tak snad to bude žrát i představenstvo
Ne že se budou cpát mladýma býčkama.
Rozbalit vlákno
0