Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auta na náplavce 2021: Jak se dostat na výstavu?

Výstava Auta na náplavce se jako tradičně koná na obou březích Vltavy, na pražských náplavkách mezi Železničním a Palackého mostem. Poradíme, jak se na akci nejlépe dostat.
Zpět na článek
22. 8. 2021 10:40
22. 8. 2021 14:03
23. 8. 2021 07:29
23. 8. 2021 08:12
23. 8. 2021 08:29
23. 8. 2021 09:19
23. 8. 2021 09:42
23. 8. 2021 11:33
23. 8. 2021 12:18
23. 8. 2021 12:42
23. 8. 2021 13:19
23. 8. 2021 13:41
23. 8. 2021 13:51
23. 8. 2021 14:06
Avatar - Zetti
22. 8. 2021 10:40
Mily vesnicane
V Praze zaplatis parkovani na P+R a pak nehorazne jizdne MHD, nebo muzes pomoci aplikace parkujvklidu a jinych za parkovani ve vsech zonach zaplatit. Nebo muzes parkovat gratis, pokud zaparkujete na fialove zone o vikendu, kolem naplavky jsou jich mraky.

Tady je jejich mapa
https://mapy.cz/zakladni?…
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
22. 8. 2021 11:13
Re: Mily vesnicane
Som zvedavy na ten eclipse phevecko ( nemal by na naplavke chybat ) ... vyzera to nadejne.... ako taka nepriama nahrada phev outlanderu v europe.... norske aj nemecke predaje za jul/cervenec naznacuju ze by to mohlo fungovat... aj ked pevne verim ze novy outlander phev casom do eu pride.... klasicky spalovak uz necakam ale phevecko by prist mohlo... sanca udajne je ( vzhladom na jeho doterajsi uspech v eu )... tak uvidime ako to nakoniec dopadne... s eclipsom phev by sa navzajom dobre doplnali
Avatar - petr petrumr
22. 8. 2021 14:06
Re: Mily vesnicane
vesničané snad jezdí vlakem. Kolik žere tvoje auto, že píšeš nehorázné jízdné mhd? Praha má jedno nejlevnější a nejvícepropojené mhd v evropě.
Avatar - Zetti
22. 8. 2021 16:24
Re: Mily vesnicane
MHD je nehorazne drahe, pretoze ceny od bolsevika stouply asi 10x, MHD, CP, CD a dalsi polostatni molochy podrazily 20 -40x. Tak a ted pocitej. za parkovani na P+R das 20 - 100 korun, za jeden listek MHD das 40 korun, za zpatecni taky. Kdyz jste dva, tak dvakrat. A uz jsi skoro na dvou stovkach. Vsechny P+R parkoviste jsou na dostrel 20 kilometru od centra a kdyz ti auto zere litru za nejakych 260 korun tak ti benzin stoji petinu ty sumy tam a druhou petinu zpatky., ve dvou lidech uz setris a nemusis s hadrem na ksichtu mackat v ruce mastnou tyc. A navic neriskujes, ze se ti o auto otre nejaka lopata od olomouce

Pokud do Prahy dorazis vlakem, tak na naplavku je to krasna prochazka.
Avatar - Coronavirus
22. 8. 2021 13:21
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - petr petrumr
22. 8. 2021 13:58
Re: Milí organizátoři
co řešíš roušky, copak o auta se zajímají bezmosci co nejsou očkovaní. Tohle není olympiáda o penězích, tady se jedná o autech.
Avatar - Coronavirus
22. 8. 2021 14:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petr petrumr
22. 8. 2021 16:17
Re: Milí organizátoři
tak tam nechod i kdyby nebyl covid, tak ti to doktor nepovolí tu Prahu.a jestli není zvěrolékař, tak doufám, že píšeš z Karlovy Studánky. Mám dost známých z řad doktorů a hs, můžeš nám napsat jméno doktora co ti to zakázal?
Avatar - petr petrumr
22. 8. 2021 14:03
Hřebík
Je potěšení, že se výstava koná v obci kde není kde parkovat, kde mhd kolabuje, že nemůže projet, líhně blondýn, které musejí mět opakování zákona ještě žlutě vymalováno a ještě pro vše to sponzoruje automobilka co zrušila výrobu auta do města a nemá žádný hybrid.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ozzman
23. 8. 2021 07:29
Kdo jdete?
Vážně, kdo se tam chystáte ? Já pravděpodobně jo, ale na radu Zettiho nepojedu metrem :-[]
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Zetti
23. 8. 2021 08:12
Re: Kdo jdete?
Ja pojedu v patek po obidku. Jed si cim chces
Avatar - Ozzman
23. 8. 2021 08:29
Re: Kdo jdete?
Já jsem od přírody líný člověk, takže pojedu na motorce a odstavím ji na chodník přímo na náplavce :D
Avatar - Zetti
23. 8. 2021 09:19
Re: Kdo jdete?
Tak nevim jestli zrovna motorka je pohodlne cestovani, jestli mas nejaky specialni oblek, tezko se ti v nem bude zkouset auta a na dziny uz nebude pocasi. Taky jsem byl hrdina a ted citim v koleni kazdou zmenu pocasi.

Ty vis ze mam EL znacku a klidne si zaparkuju u nabrezi v nejake vedlejsi ulici, nikdy s tim nebyl problem. S aplikaci tam muzes parkovat taky za par korun https://play.google.com/…ore/apps/details?…

Mista totiz diky zonam jsou a je jich hodne, jednou jsem jel do synagogy v Jeruzalemske, byla nedele a Jeruzalemska prazdna. Totalne bez aut, byl jsem tam jediny, na centrum dost neuveritelny
Avatar - Ozzman
23. 8. 2021 09:42
Re: Kdo jdete?
Na džíny zatím ještě je, ráno jsem jel, bundu schovám do kufru.

Já vím, že tam o víkendu zaparkovat jde, dokonce i se spalovákem :) Ale pro dojíždějící si myslím, že je lepší, pokud to neznají, aby použili MHD, sice zdražila, ale těch 30 kč na lístek není nic hrozného a dojedou až na místo.
Avatar - Zetti
23. 8. 2021 11:33
Re: Kdo jdete?
Kdyz jsem byl mladej jak ty, tak jsem si myslel totez. Az se ti ty kolena zacnou ozyvat, tak si na me vzpomenes. A boli to kurevsky, to si pis. Staci zmena pocasi, fouknuti studeneho vetru, male prochlazeni ap. Sranda je ze jednou boli levy a jindy pravy. Neni v tom zadny klic. Prijde to tak po 50-55.

Linej urcite nejsem s chuti a ostre nachodim v lese pres 2000 km rocne
Avatar - Ozzman
23. 8. 2021 12:18
Re: Kdo jdete?
Však já to chápu, nikoho neodsuzuji, kdybych měl kde parkovat v centru autem, tak na té motorce jezdím o polovinu méně, než teď, ale tak to bohužel není a díky modrým zonam bych musel na metro :D
Avatar - Zetti
23. 8. 2021 12:42
Re: Kdo jdete?
Ty jsi mlady kluk a nemas predstavu jak by to vypadalo bez zon. Uz pred 40 lety kdy byl aut zlomek NEBYLO kde zaparkovat, realita byla, ze te jednosmerky vracely do kolony, kterou sis uz vystal v nadeji ze nekdo z nejakeho mista odjede. PRED 40 LETY !!!!!
Dneska na modre zone zaparkujes zaridis si co chces a zase odjedes. Mam nekolik mist kolem Vltavy kde je misto k zaparkovani vzdycky, zrovna tak v Karline pod vojenskym muzeem, a jinde. Nezridka zaparkuju primo pred divadlem kam jdu, nebo na vaclavaku pod konem.
Pokud by nebyly modre zony ted, pri mnozstvi aut co je v centru by nebylo mozne zaparkovat vubec, to mi ver. Oni prazaci vedi, jak bylo, kdyz se pardonovaly modre zony pri covidu. Se jich zeptej, to nezaparkovali ani ti co tam bydli, protoze si venkovani jezdili do Prahy na vylety i na vic dni.. Po zruseni se vratilo vsechno do normalu.

Soudnost, to je to co spouste lidem fakt chybi a to nemluvim jen o tobe.

Primo na Vysehrade, cely modry pruh od jedlickarny prazdny. https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/232517505_4450932664942365_7648741858960832483_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-5&_nc_sid=b9115d&_nc_ohc=hIPKVryd2t0AX9DH0Oz&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=9176f7b84c9328c18b5f3c85bc99124d&oe=614832B1
Avatar - Ozzman
23. 8. 2021 13:19
Re: Kdo jdete?
Jenže opravdu to jsou jen rezidenti, kdo v centru parkuje? Já pracuji přes 7 let na vinohradech a dojíždím sem. Praha 2 má modré zóny mnoho let, parkoval jsem na vinohradské vodárně, kde je hranice Prahy 10 a vždy tam bylo dost míst i pro nás dojíždějící.

Lidi se perou o zóny v centru, parkují tam mnohdy cizinci a podobně, což je ok, tam to nějak chápu (stejně dle skladby aut tak nějak nevěřím, že ten Bentley patří té babičce co tam bydlí v činžovním domě s regulovaným nájemným..:D), ale jakmile se zavedly zony na tu desítku, je tam poloprázdno. Ani to by mi tak nevadilo jako to, že když chci nyní jet do práce tak, abych mohl do centra popojet třeba metrem, absolutně tu za těch 40 let chybí místo, kde zaparkovat, směšné P+R o malé kapacitě na Zličíně ani nestojí za zmíňku a jiné z mé strany Prahy není. Bylo by to pro mne daleko jednodušší, ale abych nechával auto někde ve vesnici před Prahou 3x přestupoval a cesta do práce mi trvala 2h namísto třeba 40 minut (a to i s tím přestupem na metro - já zatím autem jezdím na Radlickou, když je ošklivo), to je sakra rozdíl.

Pražáci na to sice nadávají, ale neuvědomují si, že 50 % pracovních míst v Praze vykrývají mimopražští, hlavně středočeši a když není infrastruktura, omezení pro tyto dojíždějící nejsou zrovna ideální a jakmile nebydlíš na vlakovém koridoru (a to je taky samo o sobě směšné při spolehlivosti ČD), dojíždění je rok od roku utrpení, přespolní autobusy se integrují do PiD a ve výsledku jen na to první metro cestuješ hodinu, kam by si autem jel 15 minut.... a pak jsou obsypane auty vesnice na vlakovem koridoru v okoli a Praha tak elegantne vysaje pracovni silu a jeste problem s parkovanim sliznou okolni obce..

Jsem asi na to ještě mladý, ale právě, že mám soudnost tak vím, že nelze řešit jen důsledek, ale jádro problému. Možná by stačilo mezi ty modré zony dát pár zdarma zon, či nějakou 12/24h parkovačku za symbolické 50 Kč (jako o svátky), alespon třeba trochu dále od centra a né 40kč/h, technika na sledování aut, že tam stojé déle, to přeci mají a hlavně vybudovat odstavné parkoviště na MHD.
Avatar - Zetti
23. 8. 2021 13:41
Re: Kdo jdete?
Ja neresim co by kdyby, ja ti rikam jaka byla realita parkovani na prelomu 70 a 80 let. Ver mi kdyby to bylo dneska bez zon, Stred Prahy by se v podstate nehnul.
Praha neni nafukovaci a s kamosema piratama mista k parkovani spis jeste ubyvaji. Musis domluvit svym vrstevnikum ti veri ze jsou pirati spravna cesta.
Levny automobilismus je u sveho konce, ty se dozijes doby kdy bude soukrome vlastnictvi aut luxus jen pro bohate, to uz je videt na elektromobilite, koupis auto za mega a za 10 let ho nechas zrecyklovat a budes rad kdyz tu recyklaci nebudes platit.
Avatar - Ozzman
23. 8. 2021 13:51
Re: Kdo jdete?
Já si nemyslím, že piráti jsou všeobecně zlo i když je nevolím, ale z lokálního hlediska by nebylo od věci, aby se zastupitelstvo Prahy a Středočeského kraje volilo jako jedno, protože Praha je střed kraje a ta provázanost je obrovská. Když pak to přirozené centrum a centrum cíle dojíždění se chce před dojíždějícími uzavřít, přitom je potřebuje, stjeně jako okolí potřebuje centrum, tak vznikají podobné situace.
Avatar - Zetti
23. 8. 2021 14:06
Re: Kdo jdete?
Modre zony zavedly i Klanovice a jdou do nich i Uvaly. Uz to neni problem jen v Praze, za par let se budou platit parkoviste na sidlistich a pak mozna uplne vsude. Verejna komunikace ma sveho majitele ktery se o ni stara, mne taky nikdo nepridava na garaz. Musis se smirit s tim ze nikdy nebude lip nez bylo. A to jeste neplatis silnicni dan jako cela zapadni Evropa.

Muzes protestovat, vztekat se, ale to je tak vsechno co muzes