Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Octavia slaví 25 let: Připomeňte si její divoké testování v dobovém videu

Novodobá Škoda Octavia první generace oslaví 3. září pětadvacet let od startu sériové produkce. Při této příležitosti si na populární český model trochu zavzpomínáme.
Zpět na článek
3. 9. 2021 20:19
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
3. 9. 2021 20:44
Re: Pekne video
kdyz sem to videl v 1996 poprve na silnici, bylo to jako zjeveni
Avatar - 3_diamanty
4. 9. 2021 06:27
Re: Pekne video
Suhlasim..... bolo to na svoju dobu velke auto na malych zakladoch... ale bola to defakto prva skutocna moderna novodoba skoda kedze felda bola v podstate s kuskom nadsazky len prekopany favorit .... az octavka vtiahla skodu do dostojneho moderneho sveta aut a na uroven doby ... :yes:
3. 9. 2021 20:34
Re: Pekne video
Souhlas, podvozek, brzdy, místo uvnitř,... ale přesto to byl až zázračný restart Škoda Auto. Z pohledu dobové konkurence (1996) šlo opravdu po velmi dlouhé době o auto evropského formátu. :yes:
Avatar - Beefcake
3. 9. 2021 20:09
Pekne video
Ale co si z toho auta najviac pamatam, bol strasny podvozok a slabe brzdy.
A klasicky na tu dobu velky kufor.
4. 9. 2021 07:48
Re: Pekne video
U mého služebního sedanu v roce 1999 a kousek 2000 si taky nevybavuju, že by měl slabší brzdy, zato podvozek byl v zatáčkách hotový tancmajstr. Pro mě asi největší zážitek byl, když jsem u Billy (v Měcholupech) něchal chvilku auto na parkovišti a když jsem asi po 10 minutách k němu dorazil, měl jsem stažená všechna okna. Myslel jsem si, že jsem už asi dost přepracovaný až do té doby než jsem si doma u baráku všiml, že mi chybí zámek u dveří spolujezdce a moje pracovní taška (v níž nebylo skoro nic) v kufru.
Avatar - 3_diamanty
4. 9. 2021 06:31
Re: pidikabina + megakufr
Bol to v podstate skodovacky golf 4 akurat v prevedeni lift/kombi... na rovnakom razvore vtedy stal ale aj prvy leon .. prve audi A3 prve audi tt a tusim aj prvy novodoby beetle... tu plosinu vtedy mala snad polovica koncernu :D... dnes uz ale aj male vozy maju vacsi ravor ako tato 4,5m dlha O1 ... ktora snad jedine v kombiku este ako tak zakryla a maskovala ten kompaktny razvor... lift je ale dodnes nekukatelny s tou odstavajucou tlustou megaritou ...
Avatar - Mikesus
3. 9. 2021 22:43
Re: Pekne video
My meli 1.6 74kw kombi r. 1998. Prostor vzadu pro děti, dost bidny podvozek, brzdy si nějak neuvědomuji, ale v porovnani s Felicii nebo formanem to bylo o dost lepsi. Jestli i tak byly slabé, nejsem schopen říct.
Ale v porovnani s Felicii to byl mílový skok. A taky 6 let a 200tis zvládla s jedinou poruchou, motorek předních stěračů se zadřel.
Avatar - Squirt
3. 9. 2021 20:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
4. 9. 2021 09:26
Dodnes jsem nepochopil...
...proč tehdy VW tu svoji novou revoluční platformu udělal s tak ubohoučkým rozvůrkem 2,51 m. Zvláště když na svou dobu použili tak velká kola, resp. podběhy! Přitom tehdejší evropská konkurence měla rozvor běžně kolem 2,6 m!!! Pokud by jedničková octávka nabízela takovÿ rozvor, jednalo by se prakticky o dokonalé auto! :-(
Avatar - Mikesus
3. 9. 2021 22:39
Re: pidikabina + megakufr
Spis museli než mohli, ne? :-[]
3. 9. 2021 22:06
pidikabina + megakufr
auto, kde jste si mohli dát nohy do kufru :)
Avatar - Beefcake
3. 9. 2021 20:44
Re: Pekne video
Ja som mal poFL 2003 dost dlho a bolo to
celkom spolahlive auto s kopou dostupnej dokumentacie. Upiratena ETKA bol zaklad.
Ale ked islo prec, uz papalo 1l oleja na 1000km.
Este spomeniem aj naozaj vydareny dizajn.
Avatar - Mikesus
4. 9. 2021 23:29
Re: Pekne video
Ta 1.6 na tom nebyla se spotřebou o moc lepe. Jezdilo se s ní kolem 7.5l
A zrychlení to taky mělo závratné, nějakých 12s, ale musela být rovinka, v zatáčkách byl ten podvozek tragický.
Avatar - Amaterasu
4. 9. 2021 09:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
4. 9. 2021 09:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.