Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Snaha o bezpečnost, nebo jen buzerace řidičů? Cyklisty bude nutné objíždět ve stanovené vzdálenosti

Sněmovna schválila kontroverzní nařízení. Řidiči budou nově muset objíždět cyklisty ve stanovené vzdálenosti. 
Zpět na článek
16. 9. 2021 18:22
16. 9. 2021 20:41
16. 9. 2021 22:50
16. 9. 2021 19:35
16. 9. 2021 20:08
16. 9. 2021 20:57
16. 9. 2021 21:55
16. 9. 2021 22:48
17. 9. 2021 12:18
16. 9. 2021 23:37
17. 9. 2021 09:06
17. 9. 2021 10:41
17. 9. 2021 14:23
17. 9. 2021 11:07
17. 9. 2021 17:26
18. 9. 2021 21:49
21. 2. 2023 23:41
16. 9. 2021 18:22
A co cyklisti?
Nemam nic proti takemu pravidlu, ak bude platit aj to, ze cyklista musi obchadzat auto v 1.5m vzdialenosti. Aspon sa konecne nebudu na krizovatke prepletat pomedzi stojace auta.

Ak toto pravidlo ma platit len pre obiehanie cyklistov autami (ale nie naopak), potom nema s bezpecnostou nic spolocne. Je to len obycajna buzeracia, a ustupok cyklo-lobby. Nic ineho...
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Mikesus
16. 9. 2021 19:29
Re: A co cyklisti?
Jj taky bych byl pro to, aby cyklisti museli dodržovat 1.5m
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 19:38
Re: A co cyklisti?
Nebo ať predjizdi kolonu z leva a ne po krajnici!
Avatar - Mikesus
16. 9. 2021 19:43
Re: A co cyklisti?
Zleva a s odstupem 1.5m
Protozw ma být odstup od cyklisty 1.5m a predjizdi se vlevo.
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 19:48
Re: A co cyklisti?
:yes: :yes:
Avatar - xxc
16. 9. 2021 20:41
Re: A co cyklisti?
aj tak to nikdy nikto neodmera, cize nebude to nikto riesit
Avatar - Beefcake
16. 9. 2021 20:50
Re: A co cyklisti?
Odmeral by lahko, ak by fungovala plna ciara :*)
Avatar - xxc
16. 9. 2021 22:50
Re: A co cyklisti?
kolko daju policajti toleranciu? budu davat pokuty len od 140 cm a menej?
17. 9. 2021 08:10
Re: A co cyklisti?
Neviem ako v ČR, ale na Slovensku ako cyklista môžem využívať krajnicu. Je to jeden z dôvodov prečo využívam bike na chodenie do práce. Tú 25km dlhú cestu zvládnem v podobnom čase ako autom. Ale neradím sa do kategórie "nesmrteľných cyklistov". Mám rozum a veľmi pozorne sledujem dopravu okolo, aby som predišiel rizikovým situáciám aj tam kde som v práve.
A napriek tomu, že bicyklujem pomerne dosť, tak nie som zástanca podobných zákonov. Ak dobehnem cyklistu na úzkej ceste, tak ho predbehnem s menším odstupom, ale spomalím, aby tam bol malý rýchlostný rozdiel. Je to bezpečný spôsob a viem, že ani z pohľadu cyklistu mi to nevadí. Zároveň tým nebude vznikať napätie spôsobené tým, že sa za cyklistom tvoria stovky metrov dlhé kolóny.
Avatar - Beefcake
16. 9. 2021 18:53
Co je lacnejsie ?
Nespravne obist cyklistu, alebo prekrocit plnu ciaru ?
Nebojte sa, kolecka v pumpickarskych hlavickach sa uz davno v rovnakom smere tocia aj u nas.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 18:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Beefcake
16. 9. 2021 19:15
Re: Co je lacnejsie ?
Potom ok, uz sa pojde za cyklistami v kolonach iba v meste. Hura.
Avatar - Beefcake
16. 9. 2021 20:51
Re: Co je lacnejsie ?
Dalsi dement na scene ?
Edit: pardon, to je ten isty
17. 9. 2021 21:10
Re: Co je lacnejsie ?
Ja ich už mám na hate-liste zo 30. Je to fakt dement, asi nič iné ako vymýšľať nové nicky, nevie.
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 19:27
Re: Co je lacnejsie ?
Odkaz do zákona ale dát nemůžeš protože kecáš nesmysly.
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 19:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Beefcake
17. 9. 2021 09:29
Re: Co je lacnejsie ?
Podla mna vyriesene nic nie je to, lebo jedina zmienka o tom je, ze sa to predpoklada v nejakej inej uprave. A to schvalovane teraz nebolo.
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 18:54
Řešení k ničemu
Postihovat řidiče to jo jde, ale že za více než polovinu nehod mohou sami cyklisté a že oni jsou často zdrojem problémů, to nikdo neřeší. Jízda uprostřed pruhu, vedle sebe, neukazovani směru, ne dávání přednosti a nejhorší prasarna jako jízda na chodníku mezi lidmi či přes přechod kdy to hodí pod auto. Poslední dobou potkávám debily v protisměru na kole a nic... Nikdo to neřeší. Podjizdi kolony, i blbá motorka to dělá z leva.. Většinou, protože posjizset se co? Nemá...

Až se udělá zátah pravidelně na cyklisty (cest výjimkam) a napari pokuty, bude toit na jejich bezpečnost větší vliv, než pitomé objizdeni. Kdo není blázen, ten se jim vyhne obloukem už teď a kdo je magor, změna zákonů nepomuze. Já si tedy na ně neodpustím troubit když jedou vedle sebe na okresce 1. Třídy nebo mi to soupnou před auto přes přechod...
Rozbalit vlákno
25
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 19:00
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - chinagofastandkilleu
16. 9. 2021 19:24
Re: Řešení k ničemu
A má Terasu, Kylié ? čau čika čau čika čau čau čau :-!

CHINA GO FAST AND KILL EU
Avatar - New_Kid_On_The_Block
16. 9. 2021 21:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Beefcake
16. 9. 2021 19:19
Re: Řešení k ničemu
Ten prechod tak riesim aj ja. Ale obcas ani netusia, preco trubim a to je smutne.
Avatar - xxc
16. 9. 2021 20:52
Re: Řešení k ničemu
Na mna asi este nikto na priechode netrubil, ale ja cakam, kym auta prejdu :-) Ani peso nechodim pred auto, to iste ocakavam od chodcov, ked jazdim autom.
Avatar - Mokrous
16. 9. 2021 20:15
Re: Řešení k ničemu
On je cyklista a cyklista a je situace a situace. Sám jsem cyklista i autista a byl jsem i motorkář. Nemám rád škatulkování a souboje mezi těmito skupinami.
A ačkoli předpisy jakž takž znám, tak právě s ohledem na šílený provoz je občas porušuju a na kole jedu i do zákazu, protisměru, občas na chodník a občas i podjedu zprava. Ale vždycky s ohledem na okolí a sleduju, co se děje a nikdy nikomu nevlítnu pod kola, nebo na přechod.
Fakt je, že maloměsto není Praha a odpoledně a v podvečer se to většinou dá. A já chci hlavně dojet živej. A žádný předpisy mi zdraví neochrání.
Zároveň chci vidět, jak se bude měřit 1,5m v praxi a jak se to bude dokazovat.
Vždycky jsem objížděl cyklisty tak, abych je nenabral a budu je tak objíždět i nadále.
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 20:28
Re: Řešení k ničemu
Já taky píšu, že čest těm, kteří to nedělají... ale nezlob se na mne, ospravedlňování si vlétnutí do jednosměrky, či jízdu po chodníku tím, že je šílený provoz...to je jako kdybych jel na motorce a šoupl to na chodník, protože je provoz, je to uplně stejné .... jak by si se tvářil, kdyby si šel po chodníku a já tam jel na motorce ? Asi by se ti to taky nelíbilo ne ? Mám toleranci k dětem, popřípadě i jejich doprovodu na chodníku (ti jedou pomalu a starají se, aby jejich ratolest nevletla pod auto), nebo ke starým lidem, kteří sotva jedou, ale když ti prolítne na chodníku, kde jdeš s kočárkem idiot v latexu a ještě se cítí být rozhořčen, že si mu neuhnul do trávy... na to toleranci nemám. Taky na kole jezdím a to řadu let...a tohle nedělám.
Avatar - xxc
16. 9. 2021 20:54
Re: Řešení k ničemu
Nie vsade vedu cyklotrasy, aspon u nas nie a niekedy sa musi ist po chodniku. Stale lepsie po chodniku, ako ked brzdia auta na ceste :-)
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 20:58
Re: Řešení k ničemu
Co to je za zvrácenou logiku ? Cyklista patří na silnici, auta ho mají objet a cyklista se má chovat tak, aby nebyl překážkou, tudíž se má držet u krajnice, neměl by podjíždět a podobně.. pak nebude překážkou. Na chodníku nemá co dělat, stejně jako auto nebo motorka nebo elektrokoloběžka... je to tak těžké ? Jak by se vám líbilo, kdybych tam jezdil motorkou ? Nelíbilo...

Kdyby to ani doteď nebylo jasné :
http://www.policie.cz/…nim-provozu.aspx

Nejradši mám poslední odrážku
"Chovejte se vždy tak, jak by jste chtěli, aby se ostatní chovali k Vám."

To se pak nemužeme divit, když vás auta objíždí těsně :D
Avatar - xxc
16. 9. 2021 21:52
Re: Řešení k ničemu
Mne nejak nevadi, ked ma auta obchadzaju tesne. Neviem, co vidia na tych 1,5 m. Ine to bude, ked sa stane nestastie a spadnem pod auto, alebo auto ma prejde. Mne nevadi ani kolobezka ci bicykel na chodniku, ved sam tak chodim :-)
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 21:53
Re: Řešení k ničemu
Teď si představ, že tě predjedou v tom Renaultu za deště a neuvidíš do boku, že jedou ti cyklisté ! :D
Avatar - xxc
16. 9. 2021 22:47
Re: Řešení k ničemu
V Renaulte nevidno dozadu tak od 130 vyssie, uz som myslel, ze to nejak opravili pri vymene zrkadiel, ale nic, minule si idem 150 mestom, ved nebudu merat v dazdi a cesta relativne prazdna a zase nic nebolo vidno v spatnych zrkadlach. Ale ved kupujte, niekto sa chvalil, ze uz ma 4 kosostvorce sukromne kupene :-D
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 06:30
Re: Řešení k ničemu
Hmm máš pravdu, ty bys potřeboval i řidičák na chodníku co tak pozoruji...nekdy si říkám, jestli už to bylo alespoň 15...
17. 9. 2021 21:12
Re: Řešení k ničemu
Že ťa to baví vybavovať sa tak dlho s vypatlancom...
17. 9. 2021 08:33
Re: Řešení k ničemu
Ono je rozdiel chodník v centre a v priemyselnej zóne. Ja prechádzam 2 niekoľko km dlhé úseky, kde som na chodníku snáď ešte nevidel chodca, ale sú v tak zlom stave, že som ani neuvažoval isť po nich na biku :-) Inak chodím po chodníku len s deťmi u nás v obci, lebo na chodníku je minimum ľudí, ale na ceste je to auto za autom. Alebo potom ešte zmiešané chodníky v meste, ale tam proste rátam s tým, že sa rýchlo isť nedá.
Avatar - Mokrous
16. 9. 2021 21:04
Re: Řešení k ničemu
Ale no tak... S motorkou na chodníku to snad nechceš srovnávat.
Na chodníku nejedu v latexu 40km/h, ale jedu třeba 7-8km/h a jen proto, protože je to v tu chvíli kratší a bezpečnější, než se rvát mezi auta. A nečekám, že mi budou uhýbat kočárky, ale jsem to já, kdo zastaví, vědom si toho, že tam nepatřím. Takže sice porušuju předpisy, ale chovám se maximálně obezřetně a opatrně. Makám v lese a úsek ve městě je jen přesun na švih a návrat zpět. Silniční cyklistiku jsem dávno zabalil, právě kvůli provozu. V lese mám pohodu.
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 21:08
Re: Řešení k ničemu
Opět musím odporovat, protože možná ty se chováš tak, jak píšeš, ale ostatní ne... proto tam kola nemají co dělat.Já ti klidně věřím, že jsi ty ten, kdo se chová jak píšeš, pár takových jsem taky potkal, ale požehnání ti na to dát nemohu, protože pak by to zavánělo tím stejným, jako jsem se setkal v mnoha diskuzích na netu i v reálu : Já mohu jezdit (v autě) rychle a dělat si co chci, protože já sám vím, jak je to bezpečné a zvládnu zastavit... mnohdy ten limit individuálního člověka je uplně jinde... jestli mi rozumíš...
Avatar - Mokrous
16. 9. 2021 21:35
Re: Řešení k ničemu
Ale jo, chápu. Většinu nařízení a zákonů máme proto, protože většina lidí je horší jako dobytek a bez hrozby sankce a bez pravidel nejsou schopni se chovat smysluplně.
V autě to máš stejný. Někdo jezdí jako hovado, někdo slušně a jinej brzdí a zmatkuje. A čáry na silnici taky musíš dodržovat a velmi často je přerušovaná v místě, kde si to ani se 200+ koněma netroufnu a jinde je plná, nebo dvojitá plná a vidím 3 kilometry před sebou prázdno a nesmím... Kolikrát je člověk nucený dodržovat naprostý 3,14čoviny.
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 21:38
Re: Řešení k ničemu
Jo.... je.... ale odpověděl sis sám, proč. Mne z principu štve, že řidič je vždy ten špatný, kdežto cyklisté se zdají být beztrestní a ještě z mé zkušenosti dosti agresivní, když je upozorníš na chybu (jízda vedle sebe, na chodníku mezi lidmi).
Avatar - Mokrous
16. 9. 2021 22:07
Re: Řešení k ničemu
Nemyslím si, že z principu má být špatný řidič auta a cyklista ten dobrý. Blbů a hovad je spousta ve všech skupinách. Jediný rozdíl je v tom, že když se střetne kolista s autem, tak umírá většinou ten na kole.
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 22:24
Re: Řešení k ničemu
A statistika mluví jasně, že za více, než polovinu těchto střetů může cyklista, tak proč buzerovat řidiče aut a cyklisty nechat být ?
Avatar - Mokrous
16. 9. 2021 23:12
Re: Řešení k ničemu
Však já nikde nepíšu, že jsem za buzeraci řidičů. Jen jsem přidal svůj pohled a taky jsem napsal, že cyklisty budu dál objíždět stejně jako dřív (to znamená bezpečně) a na nový nařízení kašlu.
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 06:29
Re: Řešení k ničemu
Tady se shodneme. Dnes ráno mi jeden hezky uhnul ke krajnici a měl i světlo. Když jen hejtuju, tohohle musím pochválit.
16. 9. 2021 23:59
Re: Řešení k ničemu
Měřit není moc třeba. Pokud šířka jízdního pruhu minus šířka řidítek cyklisty mínus šířka auta jsou menší než 1,5 m, je jasné, že jste buď porušil předpis přejetím plné čáry (byla-li) nebo jste nemohl dodržet odstup od cyklisty. Za oboje je flastr
Avatar - Mikesus
17. 9. 2021 08:01
Re: Řešení k ničemu
Nebo cyklista nejel po krajnici a ta je dost často ještě za pravou čárou.
16. 9. 2021 19:00
objíždění ?
Tak u objíždění to tolik nevadí. Původně říkali že ten povinný odstup bude platit i při předjíždění
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Roman Horký
16. 9. 2021 19:28
Re: objíždění ?
Kouzlo nechtěného. Skutečně to ti dementi napsali do toho zákona takto? To by ale bylo super.
Avatar - Beefcake
16. 9. 2021 19:20
Re: objíždění ?
Vidis, to som si ani nevsimol. Zase raz borec novinar nepozna rozdiel. Ale ak to tam bude v zakone ako objizdet,vtak super :)
Rozbalit vlákno
0
16. 9. 2021 19:35
Udelam to
Ale at postavi normalni silnice. Uz takhle se sotva vejdes, ted pojedes teda do protismeru a nebo se za nim potahnes, protoze spoceny sponovky trénují na silnicich prvni tridy. Bravo. Švejku, daj si bramburku, ta je zahreje.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Amaterasu
16. 9. 2021 19:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Stejsn
16. 9. 2021 19:50
Odebrání bodů?
"Novela má také umožnit odebrání dvou bodů řidičům, ..." - ti už ani server o autech neví, že body se neodebírají, ale přičítají? A je mi jedno, že jde o převzatou zprávu :no:
Rozbalit vlákno
0
16. 9. 2021 20:08
já nechápu
jak se může cyklista účastnit silničního provozu bez minimálně zkoušek z pravidel silničního provozu.
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 20:29
Re: já nechápu
Jen ať se účastní a když je poruší, tak ať platí jak mourovatej... to je fér.
Avatar - Tielman
16. 9. 2021 20:44
Re: já nechápu
jo, pravne je to blbe. Nicmene jak se chovat na bicyklu je soucasti osnov vyuky na zakladni skole. Mnoho cyklistu (ne vsichni, nepausalizuji) asi zrovna na hodinach chybelo.
Avatar - xxc
16. 9. 2021 20:57
Re: já nechápu
ja zase nechapem, ako mozu chodci chodit po chodnikoch a cestach bez pesej skusky a preukazu :-)
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 21:02
Re: já nechápu
Protože chodník není silnice a je tudíž jiným druhem veřejné komunikace.
Avatar - xxc
16. 9. 2021 21:55
Re: já nechápu
Preco musia mat nejake skusky a preukazy a povolenia len vodici v autach a pritom cyklisti a kolobezkari a chodci nemusia, pricom chodia po rovnakej ceste. Ved je to chore. Preco prave v doprave? Preco nechodi na skusky clovek z obcianskeho zakonnika pred dovrsenim 18 rokov, aby vedel zit podla zakona a preco mu nepridavaju "body", ked nieco porusi?
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 22:25
Re: já nechápu
Já ti nevím, ale když se srazí dva chodci, tak se pravděpodobně nikomu nic nestane.... to je ale jen má doměnka...
Avatar - xxc
16. 9. 2021 22:48
Re: já nechápu
Preto je dolezite regulovat rychlost chodcov na chodniku, aby ked sa zrazia, aby sa fakt nic nestalo.
Avatar - Mikesus
17. 9. 2021 07:56
Re: já nechápu
K čemu regulovat rychlost chodců, kdyz někteří jezdi ve městě 150 v dešti a ani nevidí do zrcatek. :-[]
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 08:12
Re: já nechápu
A právě takoví by měli být regulování tím, že nevylezou z patřičného zařízení mezi lidi, natožpak v Scéniku na silnici :D
Avatar - xxc
17. 9. 2021 12:18
Re: já nechápu
Pozor, to bola cesta pre motorove vozidla, to je nieco ako dialnica v meste. Celkom ma zaujalo, ze tie cesty nemate v inych mestach a este stale sa tu sniva o budovani dialnic. Ked uz sa mali dokoncovat cykolotrasy a budovat tunely na hyperloop.
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 12:32
Re: já nechápu
Díky tvému krajanovi za to, jak tu máme skvělou infrastrukturu ;)

Ano, máme také městské obchvaty, kde je 110... ale chlubit se tím, jak píšeš, že si jel v obci 50 zní jako by se vychloubalo desetileté děcko...
Avatar - xxc
17. 9. 2021 17:38
Re: Re: já nechápu
My tam máme len 90. Nie, ja sa nechvalim, len som dával na pravú mieru kvôli zrkadlám. V nízkej rýchlosti to nevadí, a veľa ľudí rýchlejšie ani nechodí. Potom jasné, že im nič nevadí. Aj o tom to je.
17. 9. 2021 21:14
Re: Re: já nechápu
Bože, prečo si dal dušu do barana?
Avatar - Tielman
16. 9. 2021 20:38
zaskocil mi rohlik...
...kdyz jsem jako kazde rano jel po prazskem nabrezi smerem na Branik. Rikal jsem si... tady je neco jinak. A taky ze jo. Na silnici namalovanej pruh pro cyklisty... ale hned vedle silnice vede stezka pro cyklisty. Byl to zlomovy okamzik. Toho rana jsem prestal verit ve zdravy rozum.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 20:42
Re: zaskocil mi rohlik...
Welcome to the Jungle !


Ale zase jako motorkář si to nemohu vynachválit, ty cyklopruhy zejí prázdnotou, cyklisti jsou na chodníku v Praze ;)
Avatar - Tielman
16. 9. 2021 20:47
Re: zaskocil mi rohlik...
hmmm... pozitivni myslenka. Az tam rano pojedu, tak si vzpomenu. Alespon budu mene nakrknutej. Ale stejne je to ponekud idiocie.
Avatar - Ozzman
16. 9. 2021 20:55
Re: zaskocil mi rohlik...
No, je...
16. 9. 2021 20:48
Hlavne treba dať cyklistom prilby...
+ povinne denné svietenie! ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Tielman
16. 9. 2021 20:57
Re: Hlavne treba dať cyklistom prilby...
a lkurzy sebereflexe, neb nekteri v tech elastakach vypadaji jak nafouknutej potapec s piditkanickou (slova me milovane).
Avatar - Brmbalik
16. 9. 2021 23:37
Ani nahodou
Hromada tech tvoru jede po silnici, kdyz zjisti, ze se da plynule prejet na chodnik a prechod, tak to bez rozhlidnuti udela. Neznaji nebo nerespektuji pravidla silnicniho provozu,cest vyjimkam. Helmy nemaji, svetla nemaji, jezdi 2 vedle sebe. Od ledna na kazdyho joudu, kteryho potkam a budu predjizdet budu troubit jak urvanej..
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mikesus
17. 9. 2021 08:00
Re: Ani nahodou
Ja respektuji všechny cyklisty, kteří dodržují své povinnosti, tedy z mého pohledu stačí, aby jel u pravé krajnice, za sebou a v noci osvětlen. Jestli nema helmu je jeho problém.
Ty stále budu odjíždět často i větší vzdálenosti. Kdyz on na krajnici nebude, je to jeho problém a já pojedu 1.5m od krajnice.
17. 9. 2021 08:57
každá mince má dvě strany...
a kkti jsou na obou
když vidím, že jedu tady u nás do kopce, v protisměru jede autobus a za mnou auto, které mě prostě musí předjet teď hned, i když se zařadí těsně přede mě a hned šlápne na brzdy, že nemůže počkat ani pět sekund... a že ode mě není ani metr...
Rozbalit vlákno
0
17. 9. 2021 09:06
Ach jaj...
No je to blbosť. Ale páči sa mi ako sa ČSSD snaží silou mocou dostať pod 5% :D. Osobne jazdím aj na bicykli aj autom a bohužiaľ je to o ľuďoch. Na ceste nemám problém s väčšinou cyklistov a naopak väčšina vodičov ma ako cyklistu rešpektuje. A na tých blbov zákon aj tak nepomôže. Odstup je podľa štatistík polície veľmi marginálna príčina nehôd. Väčšinu spôsobia cyklisti, často bez prilby a pod vplyvom.
Čo so mto naposledy pozeral, tak pri autách bola najčastejšia chyba, že cyklistu nevideli. Takže toto nemá šancu nijako štatisticky pomôcť.

Ale je to hot politická téma. Aj na Slovensku - bohužiaľ argumentuje sa úplne blbo - auto nedá prednosť cyklistovi na hlavnej a politik/aktivista kričí, že treba uzákoniť 1,5m. A ľudia ktorí to nesledujú, si povedia, ale veď my chceme viac bezpečia pre cyklistov - urobme to. Inak keď sa pozrete, či krajiny s 1,5m majú nejakú nižšiu nehodovosť cyklistov, tak samozrejme nemajú.

Ako hlavné nebezpečenstvo ani tak nevidím pokutu 2 000kč - to nikto nebude kontrolovať, ale v prípade nehody (ako sa nedávno stalo na SK, kde cyklista v 60-70km/h asi trafil kameň a hodilo ho do kamiónu) a znalec určí 1,4m, tak je človek v ***i. Namiesto toho, aby sa rozumne povedalo, že cyklista išiel ako blbec a riskoval, takže ma podiel viny, takto padne celá vina na šoféra, lebo 10cm...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ozzman
17. 9. 2021 10:41
Re: Ach jaj...
:yes: :yes: :yes:
Avatar - Beefcake
17. 9. 2021 11:51
Re: Ach jaj...
Ta nehoda sa stala kusok od nas. Neviem sice, ci uz oznacili vinnika, ale si dobre pamatam, ako sa hned aj tohoto chytila pumpickarska lobby v suvislosti s tymi 1.5m. Nehody sa budu diat stale a nie je mozne po kazdej menit zakony.
17. 9. 2021 14:23
Re: Ach jaj...
No uzavreté to asi nieje. Každopádne tak sa vyjadril tréner myslím, samozrejme potom dodal, že keby meter a pol tak je to v pohode...

Ale tak toto sa aspoň podobalo, ale aktivisti postavili tento rok petíciu na nejakom chudákovi chalanovi, ktorého zrazil na východe chalan oslepeny slnkom- nedal mu prednosť na Y križovatke. Dokonca šiel úplne pomaly.

Najviac sa mi páčilo, ako za petíciu kopali ľudia z môjho okolia ktorí sa chválili, že po okreskách a horských prechodoch jazdia ako dementi... Holt základ je nebyť pokrytec...
17. 9. 2021 10:35
Kamery jsou všude
A i slušné kamery jsou levné a dostupné. Už to vidím, jak cyklisté, které nějaký řidič vylekal popřípadě je postříkal ostřikovačem (a fakt toho není málo) si tuto kameru pořídí a bude Policii zásobovat záznamy, jak ho které auto předjelo s nedodrženým odstupem a státní rozpočet tak získá alespoň z části zpátky to, co Shillerka rozfrcala.
Jinak řečeno, výrobci a prodejci kamer se radují.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Beefcake
17. 9. 2021 11:55
Re: Kamery jsou všude
S tym zaznamom ho kazdy vysmeje. Aj kvoli deformacii krajov zaznamu beznych kamier.
17. 9. 2021 11:07
Je to kravina
A Prima CNN tomu nasadila korunu :D
https://twitter.com/…8553048134176770
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Beefcake
17. 9. 2021 11:47
Re: Je to kravina
Sk@£##veny bulvar. Ten *** isiel meter, i viac, od krajnice a viezol nebezpecnym sposobom "naklad". Dufam, ze policia uz kona, ked sa sam usvedcil. Otazne len je, ci to nebolo zinscenovane aj s tym sutobusom. Ale to na veci nic nemeni.
17. 9. 2021 13:55
Re: Je to kravina
Pochybuju, ten pád nevypadal moc příjemně. A co si vyslechl od motorkáře ho asi taky nepotěšilo :)
Avatar - Mikesus
17. 9. 2021 13:15
Re: Je to kravina
:-[] :-[] :-[]
A to je přesně ono. Kdyby jel u krajnice, ten autobus by ho nesrazil a objel v pohodě více než 1.5m
Jak blokoval pruh autům, a přitom jel uprostřed svého pruhu kdyz tam měl dalších cca půl metru místa uhnout. Typické chování cyklistů, kteří vyzaduji ten odstup
17. 9. 2021 11:44
Já bych navrhl
Pro cyklisty povinnost mít přední i zadní osvětlení i přes den stejně jak to mají i motorky.Pak o nich víte i půl kilometru dopředu
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
17. 9. 2021 16:16
Další nesmysl z per poslanců
Kde je problém? V tom ,že řidiči a cyklisti se vzájemně ohrožují. Řešení? Začít uvedené kontrolovat.

Řešení po česku? Další právní norma, která nic neřeší. Požadovat odstup 1,5m po řidiči je naprosto nezákonný požadavek, protože nikdo uvedené nedokáže odhadnout. Tedy zákon vyžaduje nesplnitelné. Navíc to ani nelze reálně kontrolovat. Tedy nelze to ani postihovat.

Takže já jsem v pohodě, budu jezdit jak dosud. Nemění se pro mě naprosto nic. Jen se potvrzuje, že politici jsou naprostá pakáž k ničemu. Nejmíň škody nadělají tehdy, když se sami hádají mezi sebou . :-!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - lordlord
17. 9. 2021 17:26
kup
snad policajti budou dál tolerovat předjíždění cyklouše přes plnou čáru
Rozbalit vlákno
0
18. 9. 2021 21:49
Darce organu
Muj tata rika cyklistum na mistech kde je hodne aut “darci organu” :-!
Rozbalit vlákno
0
21. 2. 2023 23:41
Cyklisti
Nevím no, snažím se to vidět z obou stran a přijde mi to prostě jako hloupost. Nehledě na to, že v některých místech to ani nebude fyzicky možné. Sám jsem si přes https://www.sportli.cz/ před rokem koupil nové kolo a během minulého léta jsem toho dost najezdil. Komunikacím, kde jezdí hodně aut se snažím ale vyhýbat jak to jen jde a cyklisty, kteří po takových silnicích jezdí osobně považuji za šílence. Když už tak raději po poloprázdných okreskách a když se ke mě začne přibližovat nějaké auto, tak se snažím uhnout co nejblíže krajnici. To samé ve městě.
Rozbalit vlákno
0