Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová Toyota Prius už se rýsuje. Přezbrojí na vodíkový pohon?

Toyota Prius se v aktuální generaci prodává už od roku 2015, a tak začíná vyhlížet nástupce. Ten podle všeho nabídne zcela novou verzi.
Zpět na článek
4. 11. 2021 14:53
5. 11. 2021 06:53
Avatar - Roman Horký
4. 11. 2021 14:39
Jedna věc je fakt
Jestli je to pravda, tak to bude absolutní konec (nových) Priusů v Čechách...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - petr petrumr
4. 11. 2021 15:51
Re: Jedna věc je fakt
Toyota se zaměří na moravu a slezko a prodeje ukáží co nabídnou, podívej se třeba na c-hr-lidi nechcou turbo benzín a tak je u nás jen v prodeji hybrid. U priuse lidi chtěli plug in i hybrid a tak je to v nabídce. Toyota nikdy nedala na diskutující co chtějí to či ono, důležití jsou zákazníci.
Avatar - Roman Horký
4. 11. 2021 18:07
Re: Jedna věc je fakt
Morava a Slezsko - není žádný Česko !!
5. 11. 2021 06:50
Re: Jedna věc je fakt
Ještě, že nejsi reprezentativní vzorek toho, co žije na Moravě. Ale jsem moc rád, že máš dost vodíkových čerpaček v okolí. :yes:
4. 11. 2021 14:53
to jsem zvedav
to jsem zvedav co z tohohle vyleze, kdys jsem se svezl z druhou generaci Mirai tak jsem se smal spise ne proto ze by to bylo super, ale ze to je spise spatne, aby tam vubec dostali tech X kg vodiku tak museli uprednostnit nadrze pred prostorem pro posadku a auto segmentu E je prostorne asi jako auto segmentu B, a ted chtej se spalovaci technikou a vodik do auta segmentu C? jako fakt jsem na to zvedavej :-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - petr petrumr
4. 11. 2021 15:55
Re: to jsem zvedav
tys byl v ostravě? Lidé co mají auta co jim nic nechybí a neprodávají se ani pod výrobníma nákladama mají jiné myšlení od aut co se dobře prodávají.
4. 11. 2021 16:51
Re: to jsem zvedav
ne, svezl jsem se v tom v Nemecku
Avatar - petr petrumr
4. 11. 2021 19:34
Re: to jsem zvedav
tak to nebyla evropská verze-tu všichni chválí.
5. 11. 2021 06:52
Re: to jsem zvedav
To by mě zajímalo, co používáš za kódovaný jazyk. Z dálky by to mohlo připomínat češtinu, ale slova a věty nedávají smysl.
Avatar - rohYpnol
4. 11. 2021 18:54
Re: to jsem zvedav
To buď zvědavej. Nejspíš to není žádný velký problém :-!
Avatar - rohYpnol
4. 11. 2021 18:53
Není to problém
https://www.auto.cz/…myslenkou-140290


Ooops, EV budoucnost jde do kopru?? EV mobilita končí dřív než začala?? VAG spláče nad výdělkem?? Řešení mobility bez ropy existuje a není to EV??

Toyota není první... Hyundai avizoval přechod k vodíku taktéž... :-!

https://www.auto.cz/…-680-koni-140733
Rozbalit vlákno
5
5. 11. 2021 09:59
Re: Není to problém
Aha :D :D :D

https://wolfstreet.com/…share-minuscule/

Ale tomu věříš jen ty a pár dalších ze zdejší ''trollí (kafemlejnkový) farmy''.
Celý svět už pochopil, v čem je budoucnost, viz odkaz.
Ty ještě ne.
5. 11. 2021 10:19
Re: Není to problém
tady nekteri nechapou, ze to neni o spalovacich motorech, ale o tom kde a jak se bere dane palivo a jake ma emise za sebou i to dane palivo ;-)

a je to tak celosvetove, ne jen v EU, na emise se zacina nahlizet globalne a od A do Z, tedy do emisnich norem a to nejen v EU kde to jeste ani neni, se zacina dostavat odstavec kdy i samotne palivo musi bejt emisne ciste od jeho tezby/vyroby az po uskladneni a nasledne tankovani, a to vodik v soucasnosti nesplnuje, a jedinou mzonosti jak by to mohl splnit je vyuzivani OZE a elektrolizy, a v tom je zasadni problem co se tyce financi, protoze ta elektrina ma nejakou cenu a vodik z ni nasledne take ma svou cenu a ta cena je proste vetsi u vodiku pro dopravu prave proto, ze te elektriny je potreba sakra hodne ;-) aneb bud mas 60kWh a nebo mas 1kg vodiku, a zakazniku vyber si kterou z tech komodit chces ;-)

do roku 2035 ma v EU utrum prave i sedy a modry vodik pro dopravu (v USA do roku 2030, v Cine do roku 2028, Australie prebyta emisni limity od UK a UK je vesmes i mimo EU stale hodla prebirat od EU, v Indii s vodikem nepocitaji vubec a zbytek Asie vesmes tedy pak Korea to ma stejne jako Eu na 2035, jedina z velkych zemi kde k tomu neni zname verejne stanovsiko je Rusko), a co pak? co udelas s vodikovym autem spalujicim vodik kde sehnat pujde jen ten zeleny vodik elektrizovany z OZE? no zbavis se ho, protoze 1kg vodiku bude stat minimalne tolik co 60kWh elektriny z tech OZE ;-)

asi takovouto budoucnost ma vodik v doprave po celem svete :yes:
Avatar - Brmbalik
5. 11. 2021 12:25
Re: Re: Není to problém
Jestli je to jak pises, proc tedy nikdo neresi zbytecnou leteckou dopravu, proc se neresi lode? A, hlavne, ze predstavitele na ten jejich vyblblej summit leti vrtulnikem 47km, boj za cistou planetu? Ani omylem, pouze za nadite penezenky....
Avatar - JirkaVejrazka
5. 11. 2021 15:16
Re: Re: Není to problém
Letecka doprava i lode se samozrejme resi, jen se o tom moc nepise na strankach o autech. A emise z aut jsou vyrazne vyssi, nez emise letadel a lodi dohromady.
5. 11. 2021 10:23
Re: Není to problém
a je to i videt na budovani infrastruktury pro cerpani vodiku v doprave, v CR vsechny dosud planovane verejne cerpaci stanice na vodik spadaji pod nejaky petrolejarsky gigant, a vodik na nich prodavany bude tedy z plynu, tedy modry vodik ;-) no jestli ti prijde budoucnost si porizovat auto co za 13 let vesmes asi bude mit problem sehnat levne palivo, tak sup bez do toho, handim ti :yes:
5. 11. 2021 06:53
SPEKULACE...
...nechám stranou. Zajímalo by mě, jestli Toyota přijde s ještě příšernějším tvarem než má současná generace nebo se konečně uklidní.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Roman Horký
5. 11. 2021 07:10
Re: SPEKULACE...
Hele a opravdu si myslíš že je ten tvar příšerný? Nebo si jenom na něco hraješ? Toyoty mají dnes všechny velmi povedený design, Prius nevyjímaje.
Rozbalit vlákno
4
5. 11. 2021 13:25
Re: SPEKULACE...
Minulá generace Priusu nebyla hezká, ale už akceptovatelná. Tohle je jako volné designérské cvičení na téma UFO dětí ze ZŠ, které předtím měly pracovní výchovu a dělaly hodinu v uzavřené místnosti s ředidlem.
Avatar - Roman Horký
5. 11. 2021 13:28
Re: SPEKULACE...
Jo takhle, ty si myslíš, že na té titulní fotce je ta vodíková verze. No, není.
5. 11. 2021 14:09
Re: SPEKULACE...
"Zajímalo by mě, jestli Toyota přijde s ještě příšernějším tvarem než má současná generace nebo se konečně uklidní."

Zkus si to přečíst znovu. Mluvím o současné generaci, která je na fotce a jsem zvědav, jestli to Toyota napraví.
Avatar - Roman Horký
5. 11. 2021 14:59
Re: SPEKULACE...
A jakým skvostem jezdíš, když se ti nelíbí současná generace Priusu (ta na titulní fotce)? Nelíbí se ti, protože nepřipomíná Octavii v kombíku nebo Kqokodáqa?