Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW M opět poodhaluje M3 Touring, představí ho již letos

Divize BMW M využila maskovaný ostrý kombík ke stylovému přivítání nového roku
Zpět na článek
3. 1. 2022 11:37
3. 1. 2022 13:16
3. 1. 2022 14:18
3. 1. 2022 15:14
3. 1. 2022 15:37
3. 1. 2022 17:22
4. 1. 2022 08:51
4. 1. 2022 08:38
4. 1. 2022 08:57
4. 1. 2022 09:11
Avatar - iudex
3. 1. 2022 11:37
Manuál nebude
"Stále je však ve hře i jednoduší verze modelu, která by mohla kombinovat klasickou manuální převodovku s pohonem pouze zadní nápravy. Je pak už jen otázkou, zda řadový šestiválec nabídne 353 kW standardní motorizace M3, nebo 375 kW verze M3 Competition."
Nie, nič také v hre nie je. Teda ani manuál, ani slabšia verzia. Manuál nie je stavaný na prenos krútiaku verzie Competition (650 Nm), preto má slabšia verzia s manuálom krútiak len 550 Nm. Jediné otázne môže byť, či bude kombi zadokolka; popravde ale neverím, že kupujúci kombíka by chcel s autom driftovať a nepriplatil si za štvorkolku (s ktorou ostatne môže driftovať tiež, vzhľadom na Mxdrive s preferenciou zadku).
Rozbalit vlákno
7
Avatar - fOE
3. 1. 2022 13:30
Re: Manuál nebude
Manual by daval smysl, neb by to byla dalsi a mozna nejzasadnejsi moznost se odlisit. Rychle kombiky dela kdekdo, rychle kombiky s preferenci zadku vpodstate dtto, ale rychly kombik v manualu?
PS: za me RWD vs AWD nema nic spolecne s otazkou kastle.
Avatar - iudex
3. 1. 2022 14:10
Re: Manuál nebude
Manuál by aj pre mňa dával zmysel. Ale to, čo dáva zmysel mne (mne by napr. dávala najväčší zmysel štvorkolka s manuálom) či Tebe nemusí byť a asi ani nie je totožné s tým, čo (ekonomicky) dáva zmysel bavorským. Pretože kým pri hot-sedane či kupé sa dá očakávať, že nadšenci si kúpia manuál a bude to relevantné číslo, pri kombíku tipujem, že ten záujem o manuál bude podstatne menší a zrejme pre výrobcu ekonomicky nezaujímavý.
Pohon kolies síce nemá spojitosť s typom karosérie, ale aj tu odhadujem, že v prípade kombíku bude podstatne väčší záujem o štvorkolku ako pri sedane, teda ďalší dôvod, prečo manuál+RWD v kombíku neponúkať.
3. 1. 2022 14:56
Re: Manuál nebude
Nějak se nemůžu rozhodnout, zda je ten příspěvek myšlen ironicky či ne :-) Rychlé kombíky s preferencí zadku dělá kde kdo? Vždyť ten seznam bude mít tak jeden řádek...ono vůbec rychlý kombík s jakýmkoli pohonem není zas tak běžný :'-(
Avatar - fOE
3. 1. 2022 15:13
Re: Manuál nebude
Byl myslen vazne. Konkurent BMW je hlavne dvojka MB s Audi, a ti rychle kombiky maji (nebo maji dokonce jen je). Ze jsou to 4x4 je fakt, ale taky se snazi vsemozne bojovat s tim aby byly nudne / tupe nedotacive, takze komu bude vyhovovat 4x4 od BMW (s preferenci zadku) nemusi mit problem ani s 4x4 od audi a MB. Ale mit tak manual, to neni zadna seda zona, ten bud nabizis nebo nenabizis.
Avatar - Manhunt.60
3. 1. 2022 13:59
Re: Manuál nebude
A tak zadokolka se nemusí nutně rovnat drift žejo. Tenkrát 340i jsme v Touringu konfigurovali taky jako zadokolku kvůli nižší váze a jízdnímu projevu.
Avatar - Dinar
3. 1. 2022 14:03
Re: Manuál nebude
Na většinou dobře informovaných webech se píše to, co říkáš, tedy, že bude jen čtyřkolka v automatu, jestli bude performance a základ nebo jen jedno z toho, o tom se jen spekuluje.
Osobně to vidím jako logický počin, kombík jako zadokolka v manuálu by byl, z hlediska prodejů, zbytečnost, rwd + manuál dává smysl v M4 a max. v sedanu.
3. 1. 2022 14:14
Re: Manuál nebude
Přesně. Kombíka kupující obvykle konfigurují ve čtyřkolce a automatu, takže BMW nic jiného nenabídne. Ostatně takových let trvalo, než se k tomu vůbec odhodlali a vždy argument proti byl, že se to nevyplatí, takže verze bude určitě jen jedna.
Avatar - fOE
3. 1. 2022 13:16
A kluci
z Ingolstadtu nebudou mit co zrat. :-[]
Rozbalit vlákno
9
Avatar - iudex
3. 1. 2022 14:18
Re: A kluci
:D
Tak bolo načase, ingolstadskí mali segment hotkombi fakticky pre seba. Tam som naopak zvedavý, či ešte spravia v novej generácii RS4, alebo táto končiaca generácia bude poslednou čisto spaľovacou RS4kou. Som ale skeptický a tipujem, že RS4 v budúcej generácii buď nebude vôbec, alebo to bude nejaký hybridný paškvil typu 2,0TSI s baterkami (kde síce nominálny výkon môže byť hodný označenia RS4, ale všetko ostatné: jazdné vlastnosti, agilita, charakter, zvuk - už nie).
Avatar - fOE
3. 1. 2022 15:14
Re: A kluci
Nestras. :-(
Kam to cele smeruje sice vidime vsichni, ale ja tak nejak porad doufam a verim, ze to nebude mit az takovej progres.
Avatar - iudex
3. 1. 2022 15:37
Re: A kluci
Ja naopak mám pocit, že ten koniec spaľovákov je rýchlejší, než som pred pár rokmi čakal. A aj to zbližovanie cien elektro a spaľovákov prebieha presne opačne, ako som myslel, teda nie že električky zlacnia na úroveň spaľovákov, ale spaľováky zdražujú skoro na úroveň baterkáčov. Aby sme nechodili ďaleko od rýchlych kombíkov, napr. taký VW Arteon Shooting brake R stojí aktuálne vyše 60t eur. A to ide prosím pekne o mainstream so štvorvalcom. To bola donedávna cenová hladina vyhradená pre prémiu so šesťvalcami. 8-s
3. 1. 2022 17:22
Re: A kluci
Pre seba? A C63 nebo E63 T modely Merglu byly/jsou vzduch?
Avatar - white label
3. 1. 2022 22:20
Re: A kluci
Pro E63 T bych si musel chodit do garáže po tmě... ;-)
4. 1. 2022 08:51
Re: A kluci
Jo tak to souhlas, Ečko mi přijde z D3 nejošklivější a především v kombajnu, kde se snaží nahánět litry v kufru mu to v mých očích vyloženě nesluší. Prostě něco za něco, ale má zase ty litry.
Avatar - iudex
4. 1. 2022 08:38
Re: A kluci
OK, mal som napísať "majú", nie mali. Keďže minulogenenračné C63AMG už nie je a v aktuálnej generácii 63AMG nie je a ani nebude (resp. bude to štvorvalec s baterkami, čo už nebude priamy nástupca minulej C63 s osemvalcom a ani priamy konkurent pre M3/RS4).
A zmienka o E63 je samozrejme irelevantná, keďže sa bavíme o strednej triede.
4. 1. 2022 08:57
Re: A kluci
C63 AMG ještě nejezdí, takže soudy bych nechal až po premiéře. Já mezi "hot kombi" počítám Golf R variant, RS4 stejně jako E 63 AMG T.
Avatar - iudex
4. 1. 2022 09:11
Re: A kluci
Všeobecne áno, sú to všetko hot-kombi, ale treba to vnímať v kontexte triedy, predsa nemôžeš dávať do jedného vreca Focus ST kombi a RS6. Takže ja stále zastávam názor, že RS4 je v triede aktuálne bez konkurenta.
Čo sa týka súdov nad hybridným AMGčkom, nech bude mať papierové parametre akékoľvek, už to bude charakterom, agilitou a jazdnými vlastnosťami niečo odlišné od spaľovacích konkurentov ako je M3 (a obávam sa, že horšie). Napr. taká i4 M50, ktorá má papierovo ešte o dosť vyšší výkon, ako M3/M4, napriek tomu má o dosť horšiu dynamiku, horšiu agilitu, o strate charakteru ani nehovoriac.