Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen ID.Buzz zná už datum premiéry. Nový elektromobil nabídne různorodé verze

Elektrická rodina Volkswagenu ID. se letos rozšíří o velkoprostorový model ID.Buzz. Premiéra je už za dveřmi.
Zpět na článek
8. 1. 2022 17:49
8. 1. 2022 18:12
8. 1. 2022 22:16
9. 1. 2022 14:22
10. 1. 2022 05:06
9. 1. 2022 20:00
9. 1. 2022 20:55
9. 1. 2022 23:42
10. 1. 2022 04:58
8. 1. 2022 17:49
to je něco
pro buzzíky? jako audi?
Rozbalit vlákno
9
8. 1. 2022 18:12
Re: to je něco
Jo, jo, pro elektrobuzzíky! :-)
Avatar - rohYpnol
8. 1. 2022 21:33
Re: to je něco
ID.california obytná se jeví chytlavě. Baterie v bydlibusu? Vždyť tam by stejně baterie přišly.

Jenže ten EV obytňák nezvládne to základní - vůbec někam dojet!!! O nějakém road tripu do přírody nebo po světě taky absolutně nebude moct být řeč.

Jediné co to zvládne bude road trip od nabíječky k nabíječce... :no: :no: :no:
Avatar - xxc
8. 1. 2022 22:16
Re: to je něco
no niekde do ruska to fakt nebude, inde v europe uz su myslim nabijacky bezne dostupne, zastavi sa na nejakej pomalej a mozu sa vsetci vyspat v aute :-)
Avatar - rohYpnol
8. 1. 2022 22:38
Re: to je něco
Ale houby. Nabíječky nejsou. Běžně se jezdí Itálie, Chorvatsko, Balkán, Rumunsko, Albánie, Bulharsko...
9. 1. 2022 06:57
Veřejné dobíjení
V Rumunsku je asi 435 stanic, Bulharsko má 123, Chorvatsko 1300, Itálie přes 5000 viz https://chargemap.com/map
Avatar - Retrowave
9. 1. 2022 17:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - kuk
9. 1. 2022 14:22
Re: to je něco
Jo jo, a ty benzínky jsou všechni na kliku a vůbec nepoužívaj elektřinu a lidi si tam svítěj loučema. He he he. :-!
Avatar - rohYpnol
9. 1. 2022 15:13
Re: to je něco
Aha, když u tebe zastavi cizí člověk tak ho necháš jen tak den stát před vlastní garáži nabíjet z tvoji zasuvky ... tvl jsi * :no:
Avatar - kuk
10. 1. 2022 05:06
Re: to je něco
Když slušně poprosí a nabídne úplatu tak klidně. Si myslíš že si opuštěnejch krajích lidi nepomáhaj? Ne každej je závistivej, nepřející omezenec jak ty. Chudí lidé jsou daleko pohostinější, než ty bohatší.
Mimochodem už dávno existuje síť veřejně dostupných soukromých zásuvek, kde si můžeš v připadě nouze pár kWh zdarma cucnout. I takový jsou lidi hodní. Ukaž mi takou dobrovolnickou síť s benzínem nebo naftou. Ha ha ha. :-!
8. 1. 2022 19:18
Pokrok u VW
Jsem zvědav na ten pokrok u VW. Bude mít nabíjení těch 800V, bude mít lehčí baterky?
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Mikesus
8. 1. 2022 19:56
Re: Pokrok u VW
Ted jen odhaduju, ale řekl bych že odpověď bude ne a ne.
8. 1. 2022 20:29
Re: Pokrok u VW
Pokrok u VW?
Nechcel by si vela?
VW nie je Tesla ;-)
Pri takych zmenach by potom co stalo to "ludove EV vozitko" ? :-!
Avatar - rohYpnol
8. 1. 2022 21:35
Re: Pokrok u VW
Pokrok u VW bohužel dostal ten stejný význam jako pokrok v EU.
8. 1. 2022 22:07
Ha, ha Re: Pokrok u VW
Tak a jsme u politiky a ne u aut.
Pokrok jako v EU. To bylo opravu vtipné.

K pokroku.
Kdyby jste alespoň napsali, jak je na tom VW s solid state. Ale místo toho raději politika. Toto nejsou politické stránky.
Avatar - xxc
8. 1. 2022 22:19
Ha, ha Re: Pokrok u VW
A ako je na tom toyota so solid state? Niekde som cital, ze to odlozili znova :-) Inak to nebudu zle auta, to 800V nabijanie na sucasnych nabijackach funguje nic moc, staci pozriet testy ioniqa 5 a tie nabijacky tu este budu roky fungovat. Tym nechcem povedat, ze nemam rad pokrok.
Avatar - rohYpnol
8. 1. 2022 22:40
Ha, ha Re: Pokrok u VW
Toto nejsou politické stránky. Ale auta se staly produktem politiky :-! :-(
9. 1. 2022 09:11
Ha, ha Re: Pokrok u VW
Přesně tak. :-(
Avatar - Tomogo
8. 1. 2022 20:02
Mě to dává smysl...
... taková krabice je ideální pro EV. Bude horší aerodynamika, ale jinak dost prostoru pro vše, baterky, pasažéry i zavazadla. Ale jsem zvědav na cenu, to asi nebude lidovka ;-\
Rozbalit vlákno
15
Avatar - twistedTSD
8. 1. 2022 21:22
Re: Mě to dává smysl...
Vsadil bych se, že tam bude trapná 80kWh baterie, takže dojezd hrozný.
8. 1. 2022 22:11
Re: Mě to dává smysl...
Tak vzhledem k tomu, že se článek odkazuje na iD4 skoro v každém odstavci a je to koncernový elektrospotřebič, tak základ bude stejný včetně kapacity baterek. Vzhledem k tomu, že to je vysoká kysna, tak ani ta 80kWh baterie nebude na 300km + stačit ;-)

Nicméně design busíku je celkem povedený ;-) Asi zatím nejlepší z toho, co VW za poslední rok dva vyplodil…
Avatar - xxc
8. 1. 2022 22:23
Re: Mě to dává smysl...
E spacetourer ma max 75 kwh a e berlingo len 50 kwh bateriu, cize pokial daju cenu porovnatelnu s id4 a 3 isofixy dozadu, tak to moze byt super auto na bezne rodinne cestovanie.
Avatar - twistedTSD
8. 1. 2022 23:21
Re: Mě to dává smysl...
To, že PSA neumí nic jiného než 75 a 50 kWh, neznamená, že je to fajn na cestování.
9. 1. 2022 08:48
Re: Mě to dává smysl...
Přesně tak, auto s dojezdem 200-250km je max do města, ne na cestování ;-)
Avatar - xxc
9. 1. 2022 18:30
Re: Mě to dává smysl...
na dlhe jazdy to nikdy nebude bez dobijania. aspon zatial
Avatar - kari.laz
10. 1. 2022 09:55
Re: Mě to dává smysl...
Což je u obytňáku, od kterého se to tak nějak předpokládá, trochu problém, nemyslíš?
Avatar - xxc
10. 1. 2022 15:56
Re: Re: Mě to dává smysl...
Neviem, nikdy som v aute nebýval. Na obytnú expedíciu do Ruska je to problém, ale ísť spoznať európske mestá a dediny si to predstaviť viem.
Avatar - rohYpnol
8. 1. 2022 21:29
Re: Mě to dává smysl...
U auta, které má především jezdit, EV je totální nesmysl.
8. 1. 2022 23:58
Re: Mě to dává smysl...
viděls někdy nějaké EV, alespoň na dálku třeba na severním předměstí, hned u nemocnici ok??
Avatar - rohYpnol
9. 1. 2022 15:16
Re: Mě to dává smysl...
Sorry, ale EV mi nejedno prošlo rukama. A ne, nechci.
9. 1. 2022 16:51
Re: Mě to dává smysl...
Jasnačka… až si někdy doopravdy projedeš, ozvi se .
Avatar - rohYpnol
9. 1. 2022 20:33
Re: Mě to dává smysl...
Hele, řídil jsem už hodně EV. Takže je jen otázkou jestli to jsi schopný pochopit. Evidentně však nejsi. Ale to není můj problém :-! :no:
9. 1. 2022 20:41
Re: Mě to dává smysl...
Jasan… hodně :D … hlavně zůstaň v klidu a žádný rozruch… vem si rohypnol
Avatar - rohYpnol
9. 1. 2022 22:02
Re: Mě to dává smysl...
Jsi jen naprostá nula. Za to fakt nemůžu :-!
9. 1. 2022 09:54
pokrok nezastavis
elektrokola, elektroskutry, elektricky letadylka, roboticky vysavace, akunaradi...
pred par lety scifi, dnes bezna soucast kazdodenniho zivota
za par let beznou soucasti kazdodenniho zivota budou EV
pokrok nezastavis
Rozbalit vlákno
1
Avatar - kuk
10. 1. 2022 05:07
Re: pokrok nezastavis
Akorát zabedněnce neobedníš. :D
Avatar - speedfred
9. 1. 2022 10:03
OT ale stále elektro
Zdarec odborníci. Vás názor na toto: https://www.sauto.cz/…statni/154934175
Má s tým niekto reálnu skúsenosť okrem dojče post? Servis, nd a podobne?
Rozbalit vlákno
5
9. 1. 2022 17:38
Re: OT ale stále elektro
Ahoj znam to, ale zkusenosti ne.

https://fdrive.cz/…dy-startuji-8319

Tohle vis?
Avatar - speedfred
9. 1. 2022 18:10
Re: OT ale stále elektro
Nevedel som.
Dotácia je asi iba na nové a tá haraburda sa už nevyrába. EV Ducato a spol za 2M sa určite nevyplatí.
9. 1. 2022 21:20
Re: OT ale stále elektro
Jj vetsi dodavky asi budou drahy...

Mrkni tady:
https://www.sauto.cz/inzerce/osobni?…
Avatar - speedfred
9. 1. 2022 21:59
Re: OT ale stále elektro
Potrebujem valník.
9. 1. 2022 22:15
Re: OT ale stále elektro
Tak to bude tezky. :-)
Ja znam jen tohle a to budes muset jeste pockat...
https://www.tesla.com/…en_eu/cybertruck

A pak samozrejme Rivian, Hummer a F150 Lightning, ale nevim, zda a kdy se to dostane do Evropy.
A levny to nebude.
A taky myslim, ze poptavka bude prevysovat...
Ne kazdy potrebuje vozit hnuj az do Chorvatska. :D

https://www.parkers.co.uk/vans-pickups/best/electric-pickups/
Avatar - MS-sport
9. 1. 2022 10:42
To jsem fakt zvědavej,
kterej EUsvazák si ho za svoje vlastní peníze koupí sobě domů......samozřejmě pokud na něj budou dostatečně vysoké DOTACE, pak těch lidí více.....v opačném případě NIKDO.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - KANKUNEN
9. 1. 2022 11:18
Re: To jsem fakt zvědavej,
Tak u nás v Evropě je to auto o ničem, ale v Americe, kde mají v takovém autě užrané benzíny to je alternativa.
Avatar - MS-sport
9. 1. 2022 12:14
Re: To jsem fakt zvědavej,
No to uvidíme.....možná blbečci v Kalifornii.
9. 1. 2022 12:21
Re: To jsem fakt zvědavej,
amici maj tolik ropy, ze jsou cistymi vyvozci, takze je uzrany spalovaky trapit nemusej, EU nema vpodstate nic, takze EV je nutna alternativa.
jen u nas se spotrebuje cca 50mil barelu rocne jen na benzin a naftu, v cenach to je vyhozenych 70-100mld korun za ropu.
kazdy rok.

za 100mld poridis FVE ktery rocne vyrobi 10TWh elektriky, tedy 1/3-1/2 rocni spotreby vsech aut u nas kdyz je prevedes na elektro, tedy za 2-3 roky mas zdroj, kterej pokreje veskerou rocni spotrebu aut.
k tomu samozrejme uchovani energie - zrejme ve forme vodiku - a dospejes k tomu, ze v horizontu 10 let jsme schopni zaplatit zdroj energie na provoz EV a pak uz to jede "zadarmo", bez emisi, bez moznosti vydirani ruskem

tohle samozrejme ruku v ruce s trasformaci zeme na bezemisni energetiku a dospejes k tomu, ze panely osazene na pouhych 160tis ha, tedy na plose, na ktery se pestuje repka jen pro biopaliva ktera tvori jen 5% objemu nafty, budou stacit na zajisteni veskere energie u nas.
jasne, je to dlouhodoma vize, pro mnohy jiste scifi, ale je to smer, kterym se EU bude nejspis ubirat

tohle je ten greendeal, kterej bez vyhrad podepsal babis v brusele pred 2 lety
Avatar - twistedTSD
9. 1. 2022 14:36
Re: To jsem fakt zvědavej,
Podívej se, z kolika % mají posledních pár měsíců soláry využité Němci, a pak mudruj o pokrytí spotřeby. Žádná země nemá postavenou energetiku na solárních panelech, navíc u nás nikdy nebude průchodné zastavět panely zemědělskou půdu. Ukládání do vodíku momentálně nikde ve velkém nefunguje, navíc jsou to další ztráty a dlouhodobé skladování nebude jednoduché. To se spíš použije pro průmysl a syntetická paliva.
9. 1. 2022 15:54
Re: To jsem fakt zvědavej,
energie ze solaru i z vetrniku zatim nemaj tu navaznost ve skladovani energie. at uz ve forme vodiku nebo treba syntetickeho benzinu.
podivej se na jadernou fuzi.
ITER prijde na 500mld a jestli se tu umelou hvezdu podari zapalit je ve hvezdach.
naproti tomu technologii FVE, vetru i skladovani energie umime.
veris na technickej pokrok?

jestlize 160tis ha je zneuzitejch na pouhych 5% podilu do nafty, tak nevidim zadnej problem aby tech samejch 160tis ha nebylo vyuzitejch na pokryti cele energeticke potreby zeme. navic to vubec nemusi byt zemedelska puda
Avatar - twistedTSD
9. 1. 2022 17:11
Re: To jsem fakt zvědavej,
Znova. Když říkáš, že tolik a tolik hektarů stačí na pokrytí spotřeby, tak kecáš, protože v reálném čase málokdy vyprodukuješ dostatek elektřiny a vodík (zelený) jako úložiště přebytků je ve hvězdách, momentálně ho sotva umíme vyrábět pro současné potřeby, popř. potřeby neelektrifikovatelné dopravy, a musel bys započítat ztráty v celém procesu transformace té energie. Takže ne, nemůžeme na tom stavět naši energetickou koncepci.

A zadruhé, silně pochybuji, že by ti prošlo obligátní řepková pole nahradit solárními, když naopak musíme transformovat zemědělství do formy, která umožní zadržovat vodu. Tzn. žádná velká pole.
9. 1. 2022 20:53
Re: To jsem fakt zvědavej,
vodik umime vyrobit i skladovat. sice ne ted v takovym mnozstvi jako bude potreba, ale horizont je 20 roku. nemuzes se koukat na budoucnost soucasnym stavem. navic umime vyrobit i syntetickej benzin a ten se skladuje lip. ja si nemyslim, ze nemci jsou takovi idioti, ze kdyz chtej zmenit behem 20 let energetiku, ze by na to nemeli prinejmensim prislib technologii, ktere to umi.
nechapu ten tvuj pesimismus

vodu zadrzis v remizcich, je potreba pole opet rozdelit brehama, zakroutit potoky, vytahat trubky z meliorace a pole orat klasicky do hloubky. pod solarama muses klidne pestovat plodiny, ktery nesnaseji primy slunce, a ve stinu pod nima se udrzi vic vody.
navic u jasne dany struktury pozemku snadno zavedes roboticky hospodareni
Avatar - twistedTSD
9. 1. 2022 22:24
Re: To jsem fakt zvědavej,
A to víš jak, že za 20 roků to půjde? Kdyby to bylo tak jednoduché, Němci by už dávno byli jedna velká vodíková nádrž a nemuseli by teď v zimě jet na uhlí.

Syntetický benzín, to už je úplně absurdní. To je palivo, které chceme používat tam, kde to bude vhodné. Ne z něj dělat elektřinu s účinností 50 %.

Můj pesimismus vychází z toho, že dosavadní snahy OZE pošuků vedou k tomu, že se v zemích bez vhodného potenciálu větru a vodních elektráren vyrábí elektřina uhlím. Jedinou alternativou je jádro, jehož výstavba je otázka desetiletí, a Němci si ho svévolně vypnou.
10. 1. 2022 08:28
Re: To jsem fakt zvědavej,
jednoduchy to neni
doted na to nikdo netlacil, proto to neni
ses jako maly dite, ktery si usmysli, ze chce hracku a to hned a nechape, ze hned to nejde
je to zalezitost na 2 desetileti
vem si jak se mezi svetovymi valkami behem 2 desetileti rozvinula automobilova doprava nebo jak se zmenilo civilni i vojensky letectvi po ww2
pri prebytku energii z FVE a OZE neni nizka ucinnost az tak na prekazku. dulezity je umet tu energii uchovat.
dejme tomu 50% zpetna premena syntetickyho benzinu na elektriku, ale tema zbylejma 50% budes topit, takze vyzijes vse.
standardni kogenerace
Avatar - twistedTSD
10. 1. 2022 09:19
Re: To jsem fakt zvědavej,
Já to nechci, ty to chceš. Já chci energetiku fungující bez výpadků.

Vše nevyužiješ a v době, kdy se chystá rozvoj vodíkového pohonu a syntetických paliv pro dálkovou dopravu, je zcestné uvažovat o tom, že budeš zeleným vodíkem mrhat na elektrickou energii. Navíc silně pochybuji, že tady někdy bude tolik solárů, abys z nich utáhnul zimu.
Avatar - KANKUNEN
10. 1. 2022 08:10
Re: To jsem fakt zvědavej,
To co říkáš má hlavu patu, ale v současné době je to spíše pohádka. A hlavně by bylo fajň pokrýt napřed současnou spotřebu .
Avatar - VDC
9. 1. 2022 20:00
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
3
9. 1. 2022 20:55
Re: ...
bohaty zkusenosti s elektrikou mel komunista starej grebenicek, kterej elektrikou mucil politicky vezne.
nejspis byl na skoleni u rusaku, kde dostal instrukce
Avatar - kuk
10. 1. 2022 04:58
Re: ...
Mezitím co si v estébákově ivčera dělaj jeho presstituti povinnej elektrohejt, tak si v mrazivým Norsku dělali v Tesle saunu a plácali se z vesela do stehen už před 5 lety. :D :D :D
Bjørn pravidelně ve všech testovanejch EV přenocuje i -25 mrazech. Jojo iVčera a kkotforum jsou pro zabedněný vypatlance nekonečnej zdroj dezinformací. :-!

https://youtu.be/3qrmWVaGIP4
Avatar - kuk
10. 1. 2022 04:45
VW Buzzzík, auto co budou všichni homofobové závidět :D
Za tím se budou otáčet i milovnící rozklepanejch naftovejch Transportérů. Tiché pěkné, bez smradu a bez rakoviny. :-!
Rozbalit vlákno
0