Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Výzkum ověřoval (ne)zájem nastupující generace o automobily

Předsudky se nenaplnily a mladší ročníky definitivně nezatracují automobily. Alarmující je zjištění názorů na klasické modely.
Zpět na článek
15. 1. 2022 23:17
16. 1. 2022 13:32
16. 1. 2022 18:09
17. 1. 2022 08:30
17. 1. 2022 15:28
17. 1. 2022 15:31
16. 1. 2022 10:03
16. 1. 2022 11:52
16. 1. 2022 12:17
16. 1. 2022 13:21
16. 1. 2022 13:33
16. 1. 2022 13:43
16. 1. 2022 14:24
16. 1. 2022 14:58
16. 1. 2022 17:32
16. 1. 2022 13:17
16. 1. 2022 13:34
17. 1. 2022 15:13
17. 1. 2022 18:43
Avatar - Ronault.
15. 1. 2022 21:44
A to máme být klidní?
"alarmujících 25 % zastánců úplného zničení hezkých veteránů z důvodu znečišťování prostředí"

Jen 25%, ale zároveň jsou i nejvíc křičící, to určitě uklidňuje
Rozbalit vlákno
2
15. 1. 2022 22:08
Re: A to máme být klidní?
Jasné. Ale keď im privezú večer jedlo a pitie na starom dymiacom kalfase, to im už nevadí.
O vyprodukovaný odpade/obaly z doručeného jedla - to už ich netrápi.
... a potom letia cez pol zemegule na dovolenku/trip!!!
15. 1. 2022 22:10
Re: A to máme být klidní?
Amen :yes:
15. 1. 2022 23:17
masírka
Koukám, že masírka ve všech segmentech života a společnosti musí pokračovat až uvěří i pravověrní petrolheadi, že už by se sebou měli něco dělat a přeorientovat svojí mysl na elektro boom.
Ono se to povede, není pochybnosti. Stejně jako se povedlo přesvědčit 99% lidské populace, že respirátory a očkování jsou jediné, co nám může vymanit se z Covidu. :no: :no:

Prostě uděláme "výzkum" a ten to jednoznačně potvrdí a je to.
Rozbalit vlákno
6
15. 1. 2022 23:44
Re: masírka
Masírka je masívna. Problém je, že s tým nič nespravíš ani keby si ako chcel. Skrátka nás to zvalcuje, chceš-nechceš.
Avatar - rohYpnol
16. 1. 2022 13:32
Re: masírka
Přirovnávat EV hysterii ke covid situaci může jedině de-ment.

Přínos respirátorů a očkování je naprosto nezpochybnitelný a odborně a vědecký na něm panuje naprosto většinové shoda.

Přínos EV není absolutně vůbec prokázaný. Naopak na něm panuje naprostá neshoda. Navíc i u těch studií, které mají prokazovat tu ekologickou výhodnost, ta výhodnost není nijak dramatická.

Toto tvoje přirovnání je totálně mimo mísu. O tom, kde skončili všichni ti zpochybňovači a popírači covidu a antivaxeři, lze najít nespočet informací. Ve zkratce - spousta z nich už prdí do hlíny :-!
16. 1. 2022 18:09
Re: masírka
Ono tam istá spojitosť je. Očkovanie síce pomáha znižovať úmrtnosť, ale z pohľadu šírenia je jeho vplyv minimálny. Napriek tomu sa do ľudí tlači, že sa očkovaním výrazne obmedzuje šírenie a mnohý tomu aj veria. Celý systém Covid passov je len lobing, lebo očkovanie nemôže ovplyvniť prežívanie vírov na sliznici a práve odtiaľ sa šíri.
Podobne je to aj s EV. Nie je dôležite kde je pravda, ale kde sú peniaze.
17. 1. 2022 08:30
Re: masírka
Dekadentni pohled.

Tvuj svet bez idealu a bez nadseni ti nezavidim.

Vlada penez te semlela.
17. 1. 2022 15:28
Re: masírka
Pre mňa je skôr smutné keď si niekto musí hľadať ideály v utopistických cieľoch.
No a Vláda peňazí? Stačí sa pozrieť okolo seba. Ak má firma oficiálnu nákladovú položku na lobing v spojitosti jediným zákonom v EU 1,5miliary EUR, tak je snáď aj hlupákovi jasné, že nie všetky zákony sú tu pre dobro občanov.
17. 1. 2022 15:31
Re: masírka
Ja nehledam zadne idealy.
Jake jsou tve idealy?
Ja se snazim nadmerne neskodit tehle planete, ktera se m. j. (krome odlesnovnani, znecisteni, masoveho vymirani druhu nebo katastrofalniho sucha/pozaru a zaplav atd.) otepluje.
https://zpravy.aktualne.cz/…335ac1f6b220ee8/
"Planeta se otepluje nejvíc v historii měření. Koncentrace emisí oxidu uhličitého, který se na růstu teplot významně podílí, je nejvyšší za poslední minimálně čtyři miliony let." :-O

Argumenty proti EV nebo proti globalnimu oteplovani jsou vesmes postaveny na dojmech a neznalosti. :-|
Vyhodou mlade generace je to, ze se o tom uci ve skolach a vi o tom mnohem vic :yes: nez (starsi) dospeli, krmeni reklamami na tema clean diesel... :no:

Je svoboda a kazdy nabyl dojmu, ze muze hlasat uplne pitomosti i bez radne znalosti daneho tematu. Je smutne, ze u nas chybi autority, ktere by to vysvetlovali. Cesi maji spatnou zkusenost s rezimem pred rokem 1989 a bohuzel neduvera ve vladu/elity zustava. To je rozdil mezi nami a Zapadoevropany. Oni nemaji tolik spatnych zkusenosti, nemeli tolik zkorumpovanych (nebo drive totalitnich) vlad. A maji moznost necemu verit.
Alespon ze existuje u nas treba tato aktivita:
https://zpravy.aktualne.cz/…6f6ac1f6b220ee8/
Osobnosti jako treba Sverak nebo Drabova maji doufam respekt i u spousty popiracu globalni katastrofy.

Ja idealy mam, i kdyz pro tebe to znamena, ze jsem jen naivka (svazak, ekofasita, neobolsevik, ekoterorista), co nechape silu penez ani neviditelnou ruku trhu. Ten nejvetsi ideal je vzdelani lidi. Aby nesirili hlouposti. Tak jako se to deje ve zdejsich diskuzich.
Kriticke mysleni neznamena neverit nicemu.
Diky kritickemu mysleni se muzes s vetsi pravdepodobnosti :-) priblizit pravde. :yes:

Pravda vitezi :-!

PS I diky tomuto heslu, se Ceskoslovensko stalo jednou z nejuspesnejsich zemi sveta. Skoda, ze uz to nic neznamena. Pravda (ani hrdost nebo cest) neexistuje, spis je k smichu nebo predmetem opovrzeni. Je rozmelnena dezinformacemi, emocemi a socialnimi sitemi. Kde kazda skupina ma svou vlastni pravdu. K pravde se lze dobrat pres overitelna fakta a pres verohodne autority (napriklad vedce v danem oboru). Bohuzel na internetu je dnes mozne overit vsechna "fakta".
Avatar - MS-sport
16. 1. 2022 05:29
Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
Ten kdo má v EU normální rodiče odpověděl jako většina Američanů.
Rozbalit vlákno
22
16. 1. 2022 08:57
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
Tak nevím, jestli je to dobrá nebo špatná zpráva, že se nám nakazilo Greténismem 25% mladé generace… :-[]
Avatar - MS-sport
16. 1. 2022 09:45
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
není to dobrá zpráva, ale důvod zvýšit aktivitu vůči nim a vysvětlovat mladým lidem co a jak.
16. 1. 2022 09:51
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
Hlavně by jim měl někdo vysvětlit, že na to co s přejí sešrotovat, musel někdo vydělat prací a žádnou dotaci na to nedostal. Že pečení holubi do huby zadarmo nelétají ;-)
17. 1. 2022 08:31
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
A tobe je kolik?
:D :D :D
16. 1. 2022 10:03
Výsledek
Osobně si myslím, že je (třeba moje generace) nemáme co učit. Chodit celý život do rachoty, abych se mohl předvádět v hezkém autě, to může někomu připadat poněkud málo :-)
Avatar - white label
16. 1. 2022 11:20
Re: Výsledek
Piš za sebe, auta si kupuji jednoznačně primárně kvůli sobě, ne kvůli okolí...a auto se musí líbit především mně, přičemž jej jedno, jestli je to Golf, nebo 911ka.
Avatar - Ji/Ri
16. 1. 2022 11:52
Re: Výsledek
Amen! .... doslova: Amen, kur.a, amen! Díky white :yes:
Avatar - Ozzman
16. 1. 2022 12:17
Re: Výsledek
Tak já jsem tedy mimo sebe ještě chtěl, abych s tím zapůsobil na holky... akorát sem nikdy takový auto neměl :-[]
16. 1. 2022 13:21
Re: Výsledek
Ty jsi na to měl kytáru. Koupil jsem si k vánocům bicí, skvělé se bavím, ale holky na ně už asi balit nebudu.
Avatar - Ozzman
16. 1. 2022 13:33
Re: Výsledek
S bicima asi k ohni nedovalis :-[]
16. 1. 2022 13:43
Re: Výsledek
K ohni jsem nikdy nechodil, ale pořád mám svého Furcha. Nedávno jsem objevil tenhle link - https://furchguitars.com/…der-nazvu-kytar/ a zjistil jsem, že už je to veterán, rok výroby "early 1996". Doufám, že mi mladí nenařídí ho zničit z ekologických důvodů ;-)
Avatar - Ozzman
16. 1. 2022 14:24
Re: Výsledek
No, tak taky by mohli zapálit třeba hrady, nebo zamky, jsou to mimoradne nehospodarne budovy :D a to je neekologicke
16. 1. 2022 14:58
Re: Výsledek
Je fakt, že starší auta fakt hrozně smrdí, ale to prý starší lidé taky https://www.novinky.cz/…ho-domu-40377238 :-[]
Avatar - Ada je zase tady
16. 1. 2022 15:53
Re: Výsledek
jo, smrdí. Zejména ty francouzské...
Avatar - Ozzman
16. 1. 2022 17:32
Re: Výsledek
Jakoze starej francouz smrdi ? A co francouzka ?:D
16. 1. 2022 13:17
Re: Výsledek
Špatně jsi mě pochopil. Poslední tři roky jsem působil na jedné vysoké škole (jako nyní 53-letý "už ne"student). Samozřejmě jsem se spolužáky byl v kontaktu a poslouchal jsem jejich názory a vize. Možná by nebylo špatné, aby někdo s láskou k autům a dobrým vkusem šel těm nebožákům vysvětlit, že smyslem života je mít auto, které se líbí a je to Golf nebo 911.
Avatar - Ozzman
16. 1. 2022 13:34
Re: Výsledek
Tak 911 si myslim je zrovna dream car hodne lidi. Mne by vic lakal mensi Cayman, ale to je detail
Avatar - WinDiesel
17. 1. 2022 10:04
Re: Výsledek
Do 911 bych se nevešel. :-[]
16. 1. 2022 10:08
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
Je to jako se socializmem po válce.
Pod praporem pokroucené pravdy a výhod násilné donucovací praktiky bez reálné možnosti jedince volby jiného řešení.
- zaslepení rudí agitátoři vyvolávající všude možně svojí "pravdu"
- omezování a tresty, pro ty, kteří se nechtějí zapojit
- zkreslování dat
- zamlčování negativ a nezdarů
- pouze zářné zítřky
- propagace doktríny v médiích a politice, před tím zcentralizované
- zveřejňování "pozitivních příběhů" Pavků Korčaginů, Alexejů Stachanovů aj.

Je to hodně podobné. Někdo si to pamatuje, někdo o tom slyšel, četl nebo nastudoval, ale mnoho již neví o čem je řeč. Záměrné omezování svobod většiny pod rouškou zástupného etického důvodu se záměrem prosadit svojí vůli silou.
16. 1. 2022 10:24
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
Jo, to na aktuální dění překvapivě sedí ;-)
Avatar - WinDiesel
17. 1. 2022 10:06
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
Ale vždyť to ti euromarxisti studovali na vysokých školách, jak svobodě výběru zatnout tipec. Co si myslíš že tam ty roky na humanitních studiích dělají?
Avatar - MS-sport
16. 1. 2022 12:52
Re: Výsledek je jasnej - Indoktrinovaná EU
přesně tak :yes:
16. 1. 2022 10:37
A nebude to tým...
...že dnešná mládež vyhľadáva inú zábavu a má iné záujm ako naša generácia? Bavia sa sledovaním videí, hrajú online hry, v jednom kuse sú na sociálnych sieťach... Autá sú mimo záujem. Sú to len prostriedky na dopravi z bodu A do bodu B. Vodičák chcú všetci, ale preto, že ho v dnešnej dobe potrebujú, aby boli nezávislí. Je im jedno, či je v tom benzín alebo elektrina, hlavná je konektivita. My sme chceli hlavne jazdiť, zaujímali nás kone, akcelerácia, aj čo je to za model...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
17. 1. 2022 10:09
Re: A nebude to tým...
Auta nejsou mimo zájem, je to realita. Adrenalin z počítači není takový jako adrenalin v reálu.
Jen jim to trochu trvá.
Já jsem si vůbec v 18 nechtěl dělat řidičák a udělal jsem si ho jen proto, že autoškolu nakonec dělala celá třída. A za pár měsíců jsem jezdil a jezdil a hledal jsem si výmluvy proč musím jezdit tam a jinam ....
Normální průběh.
17. 1. 2022 11:38
Re: A nebude to tým...
No, bodaj by si mal pravdu. Ale také ružové to nebude.
Avatar - Ji/Ri
16. 1. 2022 11:54
Další propagandistická s.ačka....
.... nic víc, nic míň.
1. producenti těchto studií - běžte do ....
2. ... a doufám, že se tam potkáte společně s producenty z 1. - i ti, kteří to přetiskujete.... :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ada je zase tady
16. 1. 2022 15:51
Nic nového pod Sluncem
Metan, kterýž na Sibiři volně uniká do ovzduší, je samozřejmě mnohem horší skleníkový plyn, než CO2. Proto je diesel budoucností automobilismu - pochopitelně musí jít o vznětový motor, spalující metan. Každý ujetý kilometr s dieselovým autem na plyn čistí ovzduší lépe, než jakýkoli zeolit.
https://www.osel.cz/…z-atmosfery.html Z hlediska CO2 je nejhorší variantou auto na baterky, které má výfuk v komíně hnědouhelné elektrárny!
Rozbalit vlákno
4
17. 1. 2022 08:37
Re: Nic nového pod Sluncem
Co budes proboha psat, az budou uhelky odstaveny?

Kazdy elektricky auto ma vyfuk ma slunci.
:D
Avatar - WinDiesel
17. 1. 2022 10:10
Re: Nic nového pod Sluncem
Plkáš a blábolíš, woe.
Avatar - WinDiesel
17. 1. 2022 10:11
Re: Nic nového pod Sluncem
Uhelky jen tak odstaveny nebudou.
Minulý rok musely v Německu zvýšit výkon a tento rok budou muset výkon zvýšit ještě víc, díky chytrému vypnutí 3 nukleárů v Dojčlandu. Helmutům Zdar !!!
17. 1. 2022 11:41
Re: Nic nového pod Sluncem
Nezabúdaj, že tá istá uhoľná elektráreň vyrába elektrinu aj pre rafinérky - a že nie málo. EV majú aj výhody a nevýhody, ale či to uznáš alebo nie, vždy budú čistejšie ako hociktorý spaľovák. Aj keby všetka elektrina bola iba z uhlia. A to nie je. ;-)
17. 1. 2022 15:13
auto
soferovanie je nutne zlo aby sa clovek niekde dostal. a to nezavisle na grafikone vlakov/autobusov/ prip. lietadiel.
ale mat radost sediet x hodin za volantom?

preto je mi jedno aky ma auto pohon -> parny stroj/benzin/diesel/elektrina/vodik/antigravitacny
co by mali uz ozaj vymysliet je autonomne riadenie.
uz aj asistent udrziavania v pruhu, distronic a asistent zmeny jazdneho pruhu pomahaju v tom aby bola cesta ako tak znesitelna.
Rozbalit vlákno
1
17. 1. 2022 18:43
Re: auto
Presne. :-)

A petrolheadum se udela v Moste skanzen. :D