Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak hackeři útočí na auta? Auto on-line? Žně pro útočníky!

V nejděsivějším případě může hacker ovládat vaše vozidlo na dálku, například zničehonic prudce zabrzdit. Existuje však spousta dalších ataků, které natropí řadu problémů. Kde hrozí největší riziko? A jak se bránit?
Zpět na článek
12. 2. 2024 13:23
Mně nikdo nehackne ani má auta
Kouzlo ojetin je v jejich bezpečnosti, pokud si hledíte jejich technického stavu. A moje elektronika je proti nevítaným hostům opatřena neprolomitenými bariérami.
12. 2. 2024 13:19
Proč mít auto online?
Já nezapínám polohu ani na mobilu a nechávám ho spát s vypnutou konektivitou. Infotainment současných aut je něco, co mnoho lidí vůbec nepotřebuje a zbytečně to auta prodražuje. A tak se ve velkém hackují pračky, ledničky a jiná domácí technika připojená k wifi a také auta. Považuji infotainment za berličku pro neschopné řidiče. Co leze z autoškol za neumětely, je na hluboké zamyšlení.
6. 2. 2022 13:01
Re: V budoucnu
Nie všetci rovnakou mierou, vpodstate máš pravdu.
U áut bude konektivita nevyhnutná. Dá sa to prijať, pokiaľ pôjde o informácie pre jazdu alebo informácie o aute pre bezpečnosť či plynulosť premávky. Ale prečo preboha by na sieť malo byť nejakým spôsobom naviazané riadenie alebo ovládanie auta? To už budeme úplne ako bábky na povrázkoch.
Avatar - Mokrous
6. 2. 2022 11:29
Re: V budoucnu
V síti už jsme dávno všichni. Jen někteří si to stále neuvědomili.
6. 2. 2022 00:12
Re: V budoucnu
Pretože čítam, vyjadrujem o tom, akým smerom sa to uberá, pochybnosti. Individuálna doprava ako ju poznáme, ide do kytičiek, a už ani nie pomaly. Zakrátko už nebudú najväčším problémom EV, ale niečo celkom iné. Áno, prečo vlastne by malo byť ovládanie auta v sieti? Nič dobrého to neprináša.
Avatar - Mokrous
5. 2. 2022 20:07
Re: V budoucnu
Čteš někdy i články, nebo jen nadpisy?
5. 2. 2022 19:28
Re: V budoucnu
A z akého dôvodu by ovládanie vozidla malo byť na sieti?
Avatar - Mokrous
5. 2. 2022 18:30
Re: V budoucnu
:D Tak to každopádně. Snad ne v autě díky hackerovi.
5. 2. 2022 18:15
Re: V budoucnu
V budoucnu každého z nám nevyhnutelně čeká smrt :-O
Avatar - Mokrous
5. 2. 2022 13:30
V budoucnu
...nás asi čekají ještě horké chvilky.