Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Česko a ojetá auta: Přichází čas bazarů! Čekat se prodraží…

Nových aut je málo, těch normálních ještě méně, čekání na vozy z výroby se protahuje na dlouhé měsíce. To, co Svět motorů předpovídal, přišlo: třetí desetiletí je érou ojetin. I tam se dějí věci!
Zpět na článek
13. 2. 2022 07:21
12. 2. 2022 10:11
12. 2. 2022 20:18
21. 6. 2022 12:01
12. 2. 2022 08:57
Hodní pánové a milé dámy
Ještěže máme hodné lidi ve firmách AAA, AutoEsa a dalším, kteří nám poradí co koupit a jak na tom vydělat. Podobné je to v realitách, kde naprosté minimum nabídek jde "mezi lidmi" a koumesové ví jak dobře koupit a výhodně prodat.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - petr petrumr
12. 2. 2022 09:25
Re: Hodní pánové a milé dámy
Máš nějaký problém, prodal jsem hybridní pandu do esa a jsem nadmíru spokojen se vším jak to probíhalo. Budu prodávat barák se zahradou, mám jít do realitky nebo ty osobně se o to postaráš? a bude to bezpečnější jak přes realitku? Nebo si jeden gauner co podvádí podvod za podvodem?
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 13:22
Re: Hodní pánové a milé dámy
Prodej přes RK je ubohost a zoufalství. U nás bohužel RK není to co v zahraničí. U nás RK dělá pravý opak než to za co je placena.
Avatar - Josef-Kratochvil
12. 2. 2022 18:40
Re: Hodní pánové a milé dámy
Zrovna RK je hodne blbej priklad. Dobry zpusob, jak vyhodit kupu penez a stejne byt jednou nohou v problemech. Inzerat muzes dat sam a prevod zaridi pravnik za zlomek ceny.
13. 2. 2022 07:22
Re: Hodní pánové a milé dámy
RK jsou občas koumesové - mají kupce ale za méně, ještě to chvíli bude trvat protože je tam tohle a tohle :-[]
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 13:20
Re: Hodní pánové a milé dámy
Byl jsem se podívat myslím před rokem minulou zimu v ESách jen tak ze sportu. A nestačil jsem se divit. Očekávání byla velmi nízká Ale realita byla i tak ještě horší. Ceny úplně brutální proti soukromé inzerci. A auta úplně hnusné. Nevybral bych fakt ani jedno. Všecko dosekané, poškozené, po bouračkách... Ani jedno auto které by bylo aspoň slušné a mohla se řešit jen kosmetika. Prostě hnus. A sakra předražený.
Avatar - Barrichello
12. 2. 2022 19:05
Re: Hodní pánové a milé dámy
Kdo jde na to od lesa, koupí UAZ u ESA :-) :-) :-)
Avatar - petr petrumr
12. 2. 2022 09:14
Re: Je to pravda
Prodal jsem za půl roku dvě auta, kupované v čr nové a fakty jsem nečekal, že to prodám za takové prachy. Nejvíce rychlosti bylo s hybridní pandou sport, ta do týdne byla pryč.
Rozbalit vlákno
1
13. 2. 2022 07:21
Re: Je to pravda
V květnu loňského roku jsem pro dával svého Lancera a hodně mě překvapilo, že mi nešel zadat placený inzerát na sbazaru. Následně po dvojím neúspěšném zadání mi přišla sms a email od aaa, že mají eminentní zájem. Následně telefonát na mnou nezveřejněné číslo s výbornou nabídkou. Řekl jsem jim, že si mohou přijet, což se jim nelíbilo :). Volali také z ESA a podobné ponoukání k návštěvě jejich milého bazaru. Následně psal pán z nedalekého městečka a druhý den se přijel s kamarádem odborníkem podívat. Dal mi cenu jakou jsem požadoval (85 tisíc) a následně zálohu s plnou mocí na převod a jeho povinné ručení. Na úřadě (v ČK) jsem čekal asi 30 minut a celá procedura trvala asi dalších 15 minut.
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 09:29
Přesně jak jsem předpovídal
Když jsem tu psal že jdeme kubánskou cestou, tak se mi tu někteří eurohujeři vysmívali... Tady to máte!!!!! :-!

Bohužel tu je jeden nový problém - dostupnost náhradních dílů. Jedničkové Fabie a Octavie a spousta dalších aut 15+ let prostě začínají být bez dostupnosti ND a to je sakra problém. Protože tyhle auta tady tvoří většinu pro běžné lidi a rodiny.
Rozbalit vlákno
19
Avatar - petr petrumr
12. 2. 2022 09:47
Re: Přesně jak jsem předpovídal
škodovky vždy měli zloději a lichváři a tak není problém od jednoho vzít škodovku a rozebrat pro druhého na ND, Vždy to tak bylo i škodovkáři se tím nebojí pochlubit na netu, že mají ND za hubičku a ostatní si to musí koupit.
12. 2. 2022 10:37
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Úbohý magor, raz na ten mozgový zápal umrieš.
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 11:41
Re: Přesně jak jsem předpovídal
To myslíš vážně takovou ubohost???

Navíc když mám 1000 Fabii co mají 200+ tis. km a 15+ let, tak asi budou na všech odcházet podobné věci že... Takže to co dosloužilo na jednom doslouží i a jiných. Takže je poptávka po stejných dílech a nabídka na vrakovištích není bezedná.
Avatar - petr petrumr
12. 2. 2022 12:46
Re: Přesně jak jsem předpovídal
ty máš škodovku a kradeš, tohle není ubohost, ale fakta, ještě napiš, žes nic neukradls sice lhářství je nepěkná věc, ale dá se tolerovat i traveldrive souhlasí a chce tu diskuzi nahnat jiným směrem.
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 13:11
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Tohle snad ani nestojí za komentář. Jen se zopakuji, že to co predvadis poslední dobou v diskusích je tragédie.
Avatar - Ozzman
12. 2. 2022 12:59
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Myslí, pokud si dobře pamatuješ, Petr sám jezdil Škodovkami ;) :D
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 13:12
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Vím. Ale fakt mi přijde, že se zbláznil nebo nevím co se mu stalo. To co tady píše poslední dobu je fakt hrůza.
12. 2. 2022 15:15
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Asi si chce spraviť nový nick a navie sa odhodlať, kým mu nezabanujú tento.
Avatar - KANKUNEN
12. 2. 2022 15:28
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Takového blba jako je PetrUmrd jsem doposud v životě nepotkal. Ukázkový tukan.
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 15:37
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Ale dřív psal celkem v pohodě.
Avatar - Barrichello
12. 2. 2022 19:07
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Slovy klasika, to chce budto vyměnit prášky, nebo jiného doktora :-)

Ale takových je tu víc , že :)

Nebudeme jmenovat :-) :-) :-)
Avatar - Ozzman
12. 2. 2022 16:29
Re: Přesně jak jsem předpovídal
No, ja myslim, tedy co si pamatuji, tak to neni o tolik jine, nez drive :-[] Asi si to zapomel
Avatar - petr petrumr
12. 2. 2022 18:07
Re: Přesně jak jsem předpovídal
já sem měl fábii II kombi a 1000MB s tlumičem řízení. Taky kradu a nepíši na netu, že někdo předvádí tragedii.Tragéd je ten co si nepřipustí co dělá a vychvaluje se do nebes.
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 19:03
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Fakt se nad sebou zamysli. Myslím to s tebou jen dobře.
Avatar - petr petrumr
13. 2. 2022 08:43
Re: Přesně jak jsem předpovídal
ty taky.
Avatar - Amaterasu
12. 2. 2022 10:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petr petrumr
12. 2. 2022 12:50
Re: Přesně jak jsem předpovídal
ale ty okrádáš stát i o daně, on je chudý a jenom krade, tak se snaž být v rovnováze s každým.
Avatar - Amaterasu
12. 2. 2022 13:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petr petrumr
13. 2. 2022 08:45
Re: Přesně jak jsem předpovídal
Vždyt jsi napsal, že neplatíš daň z firemního auta pro domácí použití , že chci dost lidí co neplatí rozeštvat. Nebo si to pletu?
12. 2. 2022 10:11
esa a aaa
Diky temhle klaunum a tem co to tam davaji a od nich berou jsme jednou nohou uz v evrope.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Anonym
12. 2. 2022 12:17
Nové vs. jazdené
My sme zrovna teraz kupovali auto. Pôvodne sme plánovali zobrať nejakú ľahko jazdenú predvádzačku. Lenže po tom, čo sme zistili, koľko vlastne dneska predvádzačky stoja sme len pokrútili hlavou a zadali sme do výroby nové auto. V našom konkrétnom prípade bola rok a štvrť stará predvádzačka s nabehanými 20000 km lacnejšia oproti novému autu o 40000 Kč. A to za mňa fakt nie je adekvátna zľava, akú by som si v takom prípade predstavoval. Bohužiaľ rozumiem tomu, že keď niekto z akéhokoľvek dôvodu potrebuje auto hneď, tak nad hentým akurát mávne rukou a auto aj keď možno nerád vezme. My máme šťastie, že staré auto stále slúži a tak nás ani nerozhodila plánovaná čakačka pol roka. Bohužiaľ, tak to dnes je a trh či už s novými alebo jazdenými autami fakt nie je nič moc...
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Ozzman
12. 2. 2022 13:01
Re: Nové vs. jazdené
Mohu se zeptat jaké konkrétní auto? Ono to tak totiž je a nejen předváděčky, ale i roční-tříletá auta stojí to, co stála jako nová tehdy... ale problém u dost výrobců je, že když auto objednáš, bude za rok, možná... a proto ty málo jeté stojí tolik
Avatar - Amaterasu
12. 2. 2022 13:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
12. 2. 2022 21:26
Re: Nové vs. jazdené
I to je masakr. Když tě to netlačí, tak je to asi fuk, ale já vždy sháním ideálně auto hned :D No, ale vývoj trhu s automobily mne utvrzuje v tom, že svým autum budu dávat nadstandartní péči, aby mi jako na té Kubě vydržela ještě do duchodu a to je sakra dlouho :D
Avatar - Anonym
12. 2. 2022 14:34
Re: Nové vs. jazdené
Určite môžeš, jedná sa o i30. Vravím, našťastie som nemusel predávať staré auto (Corolla TS), to zatiaľ spokojne jazdí, je po servise a STK, takže aj keby som na nové musel čakať rok, tak sa pre mňa toho až toľko nestane. Rozumiem ale tomu, že nie každý to tak má.
Avatar - Ozzman
12. 2. 2022 21:43
Re: Nové vs. jazdené
Já bych asi nevydržel ani tak dlouho čekat i když mám taktéž auta, kterými mohu jezdit :D Tak snad se to alespoň za 7 měsíců "narodí" a budeš spokojený.
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 13:14
Re: Nové vs. jazdené
Počkej až ti za 3 měsíce dojde mail že daná specifikace už vypadla z výroby a objednávku ti zrušili :-[] :-[]
Avatar - Anonym
12. 2. 2022 14:36
Re: Nové vs. jazdené
Našťastie som neobjednával diesla, takže takéto podrazy neočakávam :D
Avatar - rohYpnol
12. 2. 2022 14:57
Re: Nové vs. jazdené
No přeji aby ti to vyšlo :D
Avatar - Barrichello
12. 2. 2022 19:04
To je dobře
jen at ojetiny frčí.

Mimochodem, loni ze všech ojetin co se dovezli do čr byly ty z USA na 5 místě.

Slušný co, na to že to nikdo nechce :-) :-) :-)

Podle zdejších expertů už stará auta nejezdí.

V pátek sem viděl Ford Sierra, ve čtvrtek 2x MB 124 a 1x BMW E36 a 1x BMW E30.

A dneska 4x LIAZ řady 200 sklápeč, Ladu 2107 a Wartburg 353 kombi.

Ale vůbec to nejezdí.
Vím no :)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stejsn
12. 2. 2022 20:18
Já doufám,
že až nás autority zase budou buzerovat za starý autopark, tak si někdo vytáhne hlavu z prhele a bude trochu přemýšlet o důvodech, nejen zakazovat, regulovat, přikazovat.
Rozbalit vlákno
0
21. 6. 2022 12:01
Bazary
Sám jsem nedávno prodával své staré auto přes tento výkup aut Praha https://autakupujeme.cz/…vykup-aut-praha/ a docela jsem koukal, jak se ty ceny za poslední roky zvedly. Dostal jsem za něj mnohem víc, než jsem původně předpokládal. Hodně mi to v ten moment pomohlo. Hlavně na zafinancování nového auta se ty peníze navíc celkem hodily.
Rozbalit vlákno
0