Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Austral odhalen den před premiérou! Co na něj říkáte?

Jak už to v dnešním digitálním světě bývá, není úplně jednoduché skrývat něco, o čem dlouho dopředu mluvíte. Pouhý den před premiérou se (ne)povedlo kolegům ze zahraničí odhalit finální podobu nového modelu francouzské značky.
Zpět na článek
7. 3. 2022 17:40
7. 3. 2022 20:13
7. 3. 2022 20:57
7. 3. 2022 21:02
7. 3. 2022 21:10
7. 3. 2022 21:13
8. 3. 2022 07:48
8. 3. 2022 07:52
Avatar - 3_diamanty
7. 3. 2022 17:40
Nuda
Dalsi el. bezpohlavny kusok od renaultu... aj x rocny kadjar vyzera lepsie a ma viac charizmy pritom to tiez nie je ziadny krasavec.... za mna je novy styl renaultu velkym sklamanim... necitit z toho nic.... sterilny antidizajn ... vedla australu aj 20 rocne twingo bude ziarit ako nove.... smutne no.... snad aspon clio nedodrbu...
Rozbalit vlákno
7
7. 3. 2022 20:13
Re: Nuda
Mně aktuálně připadá jediný normální Renault Scenic. Elegantní obyčejný auto, který umí to, co svým vzhledem prezentuje. Na opačném konci vidím Arkanu, něco jako falešný tepláky Adidas. Kupce si to samozřejmě najde, já však jejich vkusu nerozumím :-)
Avatar - 3_diamanty
7. 3. 2022 20:57
Re: Nuda
u mna clio captur kangoo su este ok a ano aj arkana je vcelku fesna.... ale hlavne to clio je doslova az stavnate.... ale zbytok je vizualny des a hruza... o tych najnovsich dvoch elektrokuskoch ani nevravim ... obe su na jedno kopyto ... vyzeraju ako akysi nafuknuty bochnik s uz prekonanym a zastaralym faceom .... nic nove... naopak.. na predok je to preslapovanie na jednom bode co do xichtu .... zadok tiez ziadna slava... proste sablonova nuda.... ak toto ma byt buducnost renaultu tak s panom bohom.... kreativita a elegancia uz su ta tam ... mozu to rovno zabalit a posledny nech zhasne svetlo ... inak uz vidim ako austral predajne nahradi kadjara... ktory v eu predaval 100 000 aut rocne... a aj tak sa im to zdalo malo.. no ok... budu teraz predavat 30 000 aut rocne a budu spokoni... to iste s meganom.. pekne tam v renaulte tento rok predajne padnu na hubu... este to bude zaujimave kde sa prepadnu v rebricku europskeho trhu ... aj dacia ich este ponahana.. to bude sranda...

PS: ja som vcelku prekvapeny predajom arkany... celkom sa jej dari... ale akoze ok je aj kukatelna aj prakticka... a je aj v hybride ci benzine... maju to s nou dobre naslapnute... pri tomto aute sa kusok aj na zakaznikov myslelo... nielen na papier....
Avatar - xxc
7. 3. 2022 21:02
Re: Nuda
Co take umi Scenic? Do kratkeho ani autosedacka nevojde, preto kazdy kupoval Grand Scenic. Najlepsie bolo, ked staci trosku posunut sedadlo v Grand Scenicu a vojdu mi do kufra lyze. A este lepsie, ked som tak isto trosku posunul sedadlo v kratkom C4 Picasse a lyze vosli rovnako tesne :-) Elegantny mozno je, ale bolo to asi najhorsie auto na trhu.
7. 3. 2022 21:10
Re: Nuda
Je jasné, že dnešní Scenic je úplně jiné auto než v předchozích generacích :yes:
Avatar - wakantanka
7. 3. 2022 21:13
Re: Nuda
a odkiaľ si zobral že to bude na elektrinu? Však aj v článku sa píše, že najprv dva benzíny, potom hybrid, nebude nafta.
8. 3. 2022 07:52
Re: Nuda
Práveže Kadjar je dnes už dosť taký ocucaný bonbón. Netvrdím, že Austral je to dizajnový zázrak, ale vyzerá fajn a asi sa Renault paradoxne stáva voľbou tých, čo nechcú výstrednosti ako Tucson, Sportage či C5 Aircross. Plus to Google ovládanie môže byť lákadlom.
7. 3. 2022 20:32
Mne sa celkom páči...
ale je tu BIG problém - len baterkovo!! :no:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
7. 3. 2022 21:03
Re: Mne sa celkom páči...
a okrem ineho asi aj cena bude dalsi problem.... a pripadny dalsi predaj..... aku asi moze mat hodnotu 10 rocny elektromobil s este povodnou baterkou..... asi tak rovnu nule... uz to len rovno pustit z utesu.... vivat ekologia.. za tu cenu radsej aj dva golfiky.. a kludne aj v dizli... a to fakt dizel vobec nemusim
Avatar - xxc
7. 3. 2022 21:06
Re: Mne sa celkom páči...
Presne tak, nechapem, preco do toho nedali nejaky normalny motor a 80 kwh baterku :-) Kto nechcel jazdit na "obycajnom" Megane, mohol kupit toto. A uz ani edc prevodovky tam nedavaju, ktovie preco :-)
Avatar - wakantanka
7. 3. 2022 21:14
Re: Mne sa celkom páči...
Čítať vieš? informací o motorech je potvrzeno již dříve uvedené - Austral nebude mít naftové motory. Nejdříve bude nabízet motory 1.3 TCe s výkonem 140 a 160 koní a 12V mikrohybridním systémem. Slabší verze bude k dispozici s manuálem i automatem. U motoru s výkonem 160 koní bude dodáván výhradně automat s volitelným pohonem 4x4. Automatická převodovka u Australu již nebude dvojspojková EDC, ale nová generace CVT. Později přijde motor 1.2 TCe s výkonem 130 koní a 48V mild-hybridní technologií. Tento motor bude nabízen i ve dvou výkonových variantách v kombinaci s E-Tech Hybrid. V tomto případě se bude jednat o nejvýkonnější Australy - slabší varianta bude mít 160 koní, ta silnější 200 koní.
8. 3. 2022 07:53
Re: Mne sa celkom páči...
Tu fakt už nikto nevie čítať? ELEKTRIFIKOVANÝ neznamená ELEKTRICKÝ.
7. 3. 2022 23:19
Auto o ničem
Další nepoužitelné auto s ku.dou na masce.
Rozbalit vlákno
0