Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Austral odhalen den před premiérou! Co na něj říkáte?

7. 3. 2022 • 21:28
18
14
Zobrazit náhledy (18)
Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral Renault Austral

Jak už to v dnešním digitálním světě bývá, není úplně jednoduché skrývat něco, o čem dlouho dopředu mluvíte. Pouhý den před premiérou se (ne)povedlo kolegům ze zahraničí odhalit finální podobu nového modelu francouzské značky.

Renault Austral bude pokračovat v odkazu mnoha modelů. Nejvíce se o něm mluví jako o nástupci SUV Kadjar, nepřímo však také bude pomocí dalších karosářských variant nahrazovat modely Talisman, Scénic a Espace. Renault Austral bude postupně obohacen o karosářské verze sedmimístného SUV a také SUV-kupé.

Video se připravuje ...

Včera v noci přišla stránka Rnews.cz, která přináší exkluzivní informace ze světa Renault Groupe, s detaily nového SUV Austral, které se oficiálně představí zítra. Austral bude mít na délku 4,51 metru, což je o 2 centimetry více než končící Kadjar. Mimo další chystané karosářské varianty bude mít Austral také verzi s označením Alpine, novinka by tedy ráda zahrála i na sportovnější notu.

U informací o motorech je potvrzeno již dříve uvedené - Austral nebude mít naftové motory. Nejdříve bude nabízet motory 1.3 TCe s výkonem 140 a 160 koní a 12V mikrohybridním systémem. Slabší verze bude k dispozici s manuálem i automatem. U motoru s výkonem 160 koní bude dodáván výhradně automat s volitelným pohonem 4x4. Automatická převodovka u Australu již nebude dvojspojková EDC, ale nová generace CVT. Později přijde motor 1.2 TCe s výkonem 130 koní a 48V mild-hybridní technologií. Tento motor bude nabízen i ve dvou výkonových variantách v kombinaci s E-Tech Hybrid. V tomto případě se bude jednat o nejvýkonnější Australy - slabší varianta bude mít 160 koní, ta silnější 200 koní. 

Interiér sice na fotografiích neunikl, podle informací redaktora Rnews.cz se však zásadně neliší od již představeného Meganu E-Tech. I v novém Renaultu Austral tedy najdeme dotykový displej ve spojení s digitálním kokpitem ve tvaru hokejky. Součástí interiéru bude nový infotainment od Googlu OpenR Link.

Z prvků výbavy se mohou zákazníci těšit na head-up displej, elektrické sedačky s pamětí včetně masáže, 360° kamerový systém, dynamické řízení 4Control, Matrix LED světlomety nebo paletu jízdních asistentů.

Autor: Dominik Kovář

Související články

Témata
8. 3. 2022 07:53
Re: Mne sa celkom páči...
Tu fakt už nikto nevie čítať? ELEKTRIFIKOVANÝ neznamená ELEKTRICKÝ.
8. 3. 2022 07:52
Re: Nuda
Práveže Kadjar je dnes už dosť taký ocucaný bonbón. Netvrdím, že Austral je to dizajnový zázrak, ale vyzerá fajn a asi sa Renault paradoxne stáva voľbou tých, čo nechcú výstrednosti ako Tucson, Sportage či C5 Aircross. Plus to Google ovládanie môže byť lákadlom.
8. 3. 2022 07:48
Re: Nuda
Ale on nevie čítať.
7. 3. 2022 23:19
Auto o ničem
Další nepoužitelné auto s ku.dou na masce.
Avatar - wakantanka
7. 3. 2022 21:14
Re: Mne sa celkom páči...
Čítať vieš? informací o motorech je potvrzeno již dříve uvedené - Austral nebude mít naftové motory. Nejdříve bude nabízet motory 1.3 TCe s výkonem 140 a 160 koní a 12V mikrohybridním systémem. Slabší verze bude k dispozici s manuálem i automatem. U motoru s výkonem 160 koní bude dodáván výhradně automat s volitelným pohonem 4x4. Automatická převodovka u Australu již nebude dvojspojková EDC, ale nová generace CVT. Později přijde motor 1.2 TCe s výkonem 130 koní a 48V mild-hybridní technologií. Tento motor bude nabízen i ve dvou výkonových variantách v kombinaci s E-Tech Hybrid. V tomto případě se bude jednat o nejvýkonnější Australy - slabší varianta bude mít 160 koní, ta silnější 200 koní.
Články odjinud