Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Renault Austral oficiálně: Na tuto kartu teď Francouzi sází skoro všechno

Po včerejším úniku se Renault Austral odhaluje oficiální cestou. V hierarchii francouzské automobilky jde o mimořádně důležitý model.
Zpět na článek
8. 3. 2022 10:32
8. 3. 2022 10:52
8. 3. 2022 11:34
8. 3. 2022 10:57
8. 3. 2022 11:29
8. 3. 2022 18:41
8. 3. 2022 19:08
8. 3. 2022 20:15
8. 3. 2022 19:59
10. 3. 2022 11:27
Avatar - hugino
8. 3. 2022 10:32
Austral
Za mňa pekné.Bude samozrejme závisieť od ceny.Tak čo Qashqai alebo Austral ?Qashqai má zatial výhodu že ten silnejší 156 k motor môžeš kombinovať aj s manuálom.Uvidíme komu sa bude dariť viac.Ale obidve SUV sú pekné.Pôjdem do showroomu hodiť sondu. :yes:
Rozbalit vlákno
0
8. 3. 2022 10:52
Auto…
hezký, interiér se taky povedl. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že z profilu vidím upravenou 3008. Asi se Renault shlédl v úspěchu konkurenta.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Midlosek
8. 3. 2022 11:34
Re: Auto…
Stačí se podívat na volant a hned je jasné odkud vítr vane ;-)
8. 3. 2022 10:57
Nástupce?
Já to nechápu. Jak může být 4.51m dlouhý crossover nástupcem Talismanu, Koleosu a Espacu, tj. výrazně větších modelů? Čistě parametry vč. nabídky motorů vypadá Austral jako nástupce Kadjaru.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ozzman
8. 3. 2022 11:29
Re: Nástupce?
Cenově :D uvidíš :D
8. 3. 2022 12:32
Re: Nástupce?
Já jsem to pochopil tak, že bude ještě prodloužená 7místná verze.
8. 3. 2022 13:50
Re: Nástupce?
Přečetl jsem si ještě jednou a ušla mi zmínka o dalších "derivátech". Jinak řečeno 3 cross/SUV/kombi velikosti dají do 2 cross velikostí a místo sedanu udělají "SUV coupe". Obávám se že to bude znouzectnost. Větší auta potřebují jinou stavbu už od návrhu včetně motorů. Ale nebudu pesimista, Peugeot taky takhle recykluje obyčejnou techniku na 3008/5008 a prodejně jim to asi funguje. I když ten Peugeot aspoň nechal zatím model 508. Rozhodne cena (jako vždycky).
8. 3. 2022 11:25
Austral nahradí - všetko
Na túto myšlienku musela prísť naozaj chorá hlava. Tuctové kompaktné SUV, akokoľvek dobré, nenahradí nič, než predchádzajúce komapktné SUV. MPV a stredná trieda, to sú celkom iné svety. Nepodarilo sa to Citroenu s C5, prečo by sa to malo podariť Renaultu?
Inak tie kolesá sú už fakt mimo. Na čo sú dobré také obrovské valce s minimom gumy a vzduchu? keď to takto pôjde ďalej, zakrátko budú dávať len plné gumové obruče... :no:
Rozbalit vlákno
10
Avatar - SKAY
8. 3. 2022 11:47
Re: Austral nahradí - všetko
Kola jsou příplatková nebo povinné u vyšších výbav ...? Mě šlupky nevadí ale nekodrkam se po městech moc.
8. 3. 2022 12:33
Re: Austral nahradí - všetko
Otázne je, aké by dnes boli predaje C5. Ak také, ako 508, tak sa netreba čudovať. Ľudia mali na výber a aj tak lezú do tých SUV.
8. 3. 2022 21:21
Re: Austral nahradí - všetko
Lebo reklama a marketing. Človek je múdry tvor, ale ľudia sú tupé nemysliace stádo.
Avatar - iudex
8. 3. 2022 13:39
Re: Austral nahradí - všetko
"Tuctové kompaktné SUV, akokoľvek dobré, nenahradí nič, než predchádzajúce komapktné SUV."
Presne tak, môžeme sa baviť o nástupcovi Kadjaru, ale nie o nástupcovi po sedane strednej triedy či MPVčku. To je len wishfull thinking, v reále to bude ďalší predajný pokles Renaultov.
8. 3. 2022 13:52
Re: Austral nahradí - všetko
Vidím to podobně. Tolik potřeb jeden tuctový crossover nevyřeší.
Avatar - xxc
8. 3. 2022 18:36
Re: Austral nahradí - všetko
Nechapem co tu filozofujete, mne to napr. nahradilo presne tu ospevovanu C5, z nej som presadal do Grand Scenica. Ze to nedopadlo velmi dobre, to uz je iny pribeh. Snad toto bude lepsie :-) Aj ked trosku mimo prist so spalovacimi motormi v dobe, ked svet od ropy upusta, ale platforma vraj umoznuje aj elektricky pohon.
Avatar - twistedTSD
8. 3. 2022 18:43
Re: Austral nahradí - všetko
A s čím by asi tak přicházeli, když zákazníci elektromobily nekupují, kromě těch, kteří si koupili zadotované Citigo?
8. 3. 2022 19:12
Re: Austral nahradí - všetko
Ty toho nechápeš docela dosť, a keď nechápeš, je zbytočné sa ozývať, pretože si mimo.
8. 3. 2022 20:11
Re: Austral nahradí - všetko
:-[] :-[] :-[] Hele, možná by bylo dobré alespoň někdy vytáhnout hlavu z elektrofašistické grétistické ***e a rozhlédnout se po světě normálníma očima rozumného člověka! :-[]
Avatar - xxc
9. 3. 2022 08:32
Re: Austral nahradí - všetko
tak ja neviem, vypinaju ropu a plyn, co som sa rozhliadol po svete :-)
8. 3. 2022 12:29
Žiaden pohon všetkých kolies
Neviem odkiaľ máte tú info, lebo nikde sa pohon všetkých kolies nespomína, ak ste tak preložili four-wheel steering, tak je to zle.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - KANKUNEN
8. 3. 2022 13:40
Re: Žiaden pohon všetkých kolies
Nerozumím ani trochu tvé myšlence. Oni pletou nebo ty?
8. 3. 2022 14:51
Re: Žiaden pohon všetkých kolies
Čomu nerozumieš? Pozrel som aj tlačovú správu Australu a tam o 4x4 nie je ani mäkké f. Podľa mňa sa acz spoliehalo, že keď to tak má Qashqai, tak bude aj Austral. Lenže tieto autá sú si v novej generácii ešte menej podobné ako pri Kadjari, čiže zrejme tam bude len predokolka.
Avatar - iudex
8. 3. 2022 13:40
Re: Žiaden pohon všetkých kolies
Potom ešte horšie. Ak nebude mať takéto nie malé SUV pohon 4x4, z akého dôvodu Renault dúfa, že bude predajne úspešnejší, ako vraj neúspešný Kadjar?
8. 3. 2022 14:55
Re: Žiaden pohon všetkých kolies
Veď 4Control. :D To zas bude naštvaných zákazníkov, ktorí až na lyžovačke zistia, že to nie je pohon všetkých kolies.

Ale teda v čase Kadjaru ešte frčal Qashqai, teraz je to už inak. Ja si pravdupovediac myslím, že Nissan to tu čoskoro zabalí. Pomaly dva roky od premiéry Aryie a nikde nič, X-Trail nič, zopár nových Qashqaiov no a Juke. Bieda.
Avatar - KANKUNEN
8. 3. 2022 13:44
Tohle je fantastický vstup do vyšších tříd
stejně jako Macan nemá vůbec diesel. Jen nechápu, jak to má nahradit MPV, v MPV je kladen důraz na prostor, v SUV ten prostor sežerou podběhy pro velká kola.
Rozbalit vlákno
1
8. 3. 2022 20:14
Re: Tohle je fantastický vstup do vyšších tříd
Až na to, že velké podběhy na uměle zvětšená kola Renault použil i u poslední generace svého MPV Scénic. :-)
Tu pristrojovku
to asi deti na pieskovisku modelovali. A popritom sa da este aj dnes najst relativne normal interier. Fakt sa mi to nepaci. Este aj Kadjar bol krajsi.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - del42sa
8. 3. 2022 16:46
Motory a výkon
"Časem paletu doplní také zcela nový tříválec 1.2 TCe se 48V mild hybridem s výkonem 96 kW a 230 newtometry točivého momentu. Stejný motor se má stát základem plnotučného hybridu s výkony 118 a dokonce i 132 kW. "

na autorevue píšou :

Austral bude moct mít pod kapotou nový hybridní motor E-Tech vycházející z přeplňovaného tříválce o objemu 1,2 litru, elektromotoru a lithium-iontové 400voltové baterie o kapacitě 1,7 kWh. Kombinovaný výkon činí velmi solidních 146 kW (199 koní). V tomto setupu slibuje spotřebu 4,6 l/100 km. Dále jsou k mání ještě mild-hybridy.

tak jak to je vážená reakce ?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
8. 3. 2022 18:41
Hmm
Je to hezký, takový americký styl. Ale vrtá mi hlavou, co chtějí dělat s Mégane, protože ta elektrická věc za mega ho opravdu nenahradí.
Rozbalit vlákno
3
8. 3. 2022 19:08
Re: Hmm
Stejný dotaz může padnout i k tomuto autu, co s ním chtějí dělat? Motory nijaké 1.2 - 1.3l, snad jen na tu 160k verzi, zbytek jen s elektrem dohromady, diesel žádný, pro rodinu malý kufr, 4x4 taky ne... Tak čemu je?

Megane je úplně "out", to je střelba mimo terč ;-)

Renault půjde podle mě s prodeji ještě níže, nemá trhu co nabídnout mimo Clia, Catura a celkem povedeného Kangoo a dál? .... Dacia :yes:
8. 3. 2022 20:15
Re: Hmm
Naprostý sohlas, bohužel. Renault to v poslední době opravdu vede od 10 k 5. :no: :-(
8. 3. 2022 19:59
Re: Hmm
Asi tak, k tomu vypadol z ponuky aj klasický kombi. Budúcnosť je mizerná, ešte že sa dá vybrať "normálne" auto inde. Zatiaľ
Avatar - rohYpnol
8. 3. 2022 20:18
Jak to napsat slušně?
V čele Renaultu stojí... renaulti :-! :-! :no:
Rozbalit vlákno
0
8. 3. 2022 20:21
Vnější design za mě O.K.,
ovšem přístrojová deska, resp. pracoviště řidiče se mi vůbec nezamlouvá - co má třeba Renault proti kulatému volantu?! Z pohonných jednotek je použitelná jen tak slabší 1.3 s manuálem, zoufale ale chybí nějaké silnější nehybridní verze a :no: :no: :no: turbodiesel! :-O :-(
Rozbalit vlákno
2
Avatar - rohYpnol
8. 3. 2022 20:37
Re: Vnější design za mě O.K.,
Za mě vidím problém už v identitě a vzhledu auta. Ne že by bylo škaredé. To vůbec.

Jenže je to naprostá kopie nového Mégane EV. Ani rozměrově se mu úplně zásadně nevzdaluje.

Jako nástupce Kadjaru ještě možná dejme tomu. Ale Kadjar byl delší pokud si pamatuji dobře rozměry. Takže ani tady to není na 1*...
Avatar - xxc
9. 3. 2022 21:24
Re: Vnější design za mě O.K.,
cim kratsi, tym lepsie sa parkuje pred panelakom :-) alebo ma kazde auto v novej generacii byt vacsie a sirsie a tazsie?
8. 3. 2022 20:21
Francuzi musia byt natom strasne zle
To co Renault vypustil ako nahradu za "polovicu svojho portfolia" je zda sa velke sklamanie. Ako vzhladovo - velmi nudna a neoriginalna karoseria. Absolutne nechapem a odmietam nemoznost volby verzie 4x4. To je riadny preslap! No a motoricky, akoby skopirovany koncept Peugeot 3008/5008. Renault zobud sa! Toto auto dlho na trhu nevydrzi, moja prognoza. 3, max 4 roky a strati sa v prepadlisku podobnych sra...iek. sory a to som majitel stareho neznicitelneho Clia 2 r.v. 2000. Nadherna a nadcasova je nova Kia Sportage, radost sa na nu pozriet aj dovnutra. Tento Renault sa nielen ze nevyrovna nemcom, uz ani korejcom a ak sa Dacii vidari Bigster, tak aj ten bude lepsi. Zase bude Dacia musiet financne zachranovat Renault, co sa deje vo velkom. Ale do nekonecna sa to neda!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - xxc
9. 3. 2022 21:28
Re: Francuzi musia byt natom strasne zle
fakt nadcasova kia sportage, vcera sa na mna v noci vyrutila oproti v zatacke s dennym svietenim, normalne som sa zlakol, co to za auto ide :-)
Avatar - rohYpnol
8. 3. 2022 20:30
Za mě 12 z 10ti
Za mě je to dvanáct z deseti. :yes: :yes: :yes:
Vzhledem k tomu, že evropský automobilový průmysl je v naprosté kaši je to dokonalý model, jehož výroba bude stát a který se nebude vyrábět :yes: :yes: :yes:

Renault tímto krokem naplní takřka 100% očekávání zákazníků.... Nula objednávek, nula vyrobených vozů. 100% pokrytí poptávky. Mají to vlastně skvěle vymyšlené :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - del42sa
10. 3. 2022 11:27
redakce
člověk upozorní na chybu a stejně ten článek nikdo neopraví :no:
Rozbalit vlákno
0