Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dacia Jogger ve velké galerii z ČR: Prohlížíme si hit roku 2022?

Až sedmimístný Jogger konečně dorazil do České republiky. A něco nám říká, že o zákazníky v našich končinách nebude mít nouzi.
Zpět na článek
15. 3. 2022 14:11
15. 3. 2022 14:35
15. 3. 2022 15:05
16. 3. 2022 11:30
15. 3. 2022 13:09
Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Srovnatelne vybavene auto stoji o malo mene, nez Tipo v kombiku, a to je asi spravne.

Dacia se hodne zlepsuje.
Otazkou zustava zpracovani, ale to podle fotek nepoznam.
Rozbalit vlákno
28
15. 3. 2022 13:43
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Měl jsem statickou prohlídku a materiály hodně překvapily.Za ty peníze hodně dobrá koupě.
Avatar - Emel
15. 3. 2022 14:00
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Kamarád po nekonečném příběhu s nedodaným Rifterem půjde omrknout, tak jsem zvědavý, co mu řeknou za dodací termín a tak.
Mně se to líbí...
Avatar - woody-alien
15. 3. 2022 19:31
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Mně se to taky líbí, aspoň teoreticky. Hlavně variabilita, ten systém sedaček a obecně princip malého-velkého auta. Moc se mi nelíbí nabídka motorů, ale to cílovce asi žíly trhat nebude. A vypadá to....prostě docela slušně.
15. 3. 2022 21:59
Re: Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Mas pravdu, ale s lepsou ponukou motorov by mohli prilakat narocnejsieho zakaznika, aj ja by som siel vyskusat. Ale o to dacia nestoji
Avatar - Emel
15. 3. 2022 22:28
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Jo. 1.3TCe. Prdel. Hrnec. Atd.
16. 3. 2022 09:18
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
minuly rok sme boli po dustera 1.3 a diler nas vypoklonkoval s tym, ze ber liter alebo nezavadzaj. :-)
16. 3. 2022 09:33
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Tak litr do Dustera ani Joggera asi nechceš, v plným zatížení budou oba dost dýchavičný :no: Bohužel u Joggera není na výběr, tím se obírají o prodeje…

Kdyby měli 1.3TCe nebo 1.5dCi, tak zákazníci, co chtěli Riftera / Berlingo by jim utrhali ruce ;-) PSA by si ty svoje elektro a nákladní verze mohli strčit tam, kde slunce nesvítí….
16. 3. 2022 09:56
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
presne tak, absolutne suhlasim. Ale snaha predavat 1.3 u dacie nie je, mali objednane asi 2ks dusterov s tymto motorom verzie n na cely rok a normalne mali zakazane zadavat do vyroby 1.3ku. Nehovoriac o tom, ze ked sme chceli dustera brat, na slovensku nebola ani jedna skladovka s automatickou klimou :-(
Avatar - Emel
16. 3. 2022 10:10
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Budou, no. Prostě se musíš hodit do klidu, vykašlat se na předjíždění autobusů, přijet do cíle o pět minut později. Snažím se o to už hezkých pár let :-)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2022 10:24
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
S dnešními cenami paliv je tenhle "sport" docela běžný a jde to samo :D
16. 3. 2022 10:49
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
To není o sportování, ale o pocitu bezpečí. Když potřebuješ víc síly, šlápneš na to a ono to jede. Může tě to vytáhnout z průšvihu. A pak o tom, že když naložíš rodinku a pojedeš na hory, rakev s lyžemi na střechu,tak nejsi brzdou provozu ;-)

Jogger nepotřebuje stovky koní, ale jen trošku víc, tj ta 1.3 96kW/240Nm by byl naprostý ideál...
Avatar - Emel
16. 3. 2022 11:30
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Tu bezpečnost úplně neuznávám.
Řidič musí být schopný jezdit bezpečně i se slabým autem. Vytahování z průšvihu je z 99% o předjíždění, do kterého se člověk nemusel pouštět.

Zrovna cesta na hory... třeba od Nové Paky dál se stejně předjíždět reálně nedá, respektive předjedeš jedno nebo dvě auta a pak jedeš ve stejné koloně o 20m dál. Na to, abys s rakví na střeše držel pozici, ti bude i ten litr stačit.
16. 3. 2022 11:40
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
na to je idealna treningova dovolenka v uk, nejaky cotswold povedzme. mimo dialnic, vzhladom na sirku ciest a premavku, je predbiehat nemozne, takze sa clovek velmi rychlo da do kludu a o predbiehani ani neuvazuje,. a po tych rokoch na anglickych cestach sa ani nepamatam kedy som niekoho predbehol na okreske. ked sa ponahlam, proste na dialnicu...
Avatar - Emel
16. 3. 2022 12:03
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Jo, anglický cestičky jsou peklo :-)
16. 3. 2022 11:50
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Tak co se týká mě, jsem v pohodě s tím co pro rodinu mám. Touran 1,4TSI 150k Highline, čili za mě ideální rodinné auto. Motor je na to auto tak akorát, prostor taky a ani s koly na tažným nebo s rakví na střeše mě nesežere a jezdí svižně. Cena taky nebyla nijak strašná, pravda asi bych za něj měl skoro 2 Joggery, ale naštěstí nemám hluboko do kapsy ;-)

Btw jinak moje předchozí MPV - P5008 1.6 THP 156k bylo jako nové za podobnou cenu jako TOP verze Joggeru s 3hrnkovým litrem :-[]
Avatar - Emel
16. 3. 2022 12:01
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Já bych ještě pár koní k dobru uvítal... Opel je po záruce, možná zvážím nějaký decentní čip. Ale jinak se vždycky přizpůsobím možnostem auta... možná dobře, že tam víc koní není :-)
Avatar - Ozzman
16. 3. 2022 12:07
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Presne tohle tady leta pisu, bezpecna jizda znamena, ze znam limity sveho auta a do takove situace se nedostanu, diky, ze si to napsal i ty :yes:
Avatar - xxc
16. 3. 2022 15:04
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
a ked si auto niekto pozicia a nepozna limity? musi ist nebezpecne?
Avatar - Ozzman
16. 3. 2022 16:53
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Takovej clovek by nemel dostat papiry…. Ty jsi jeden z tech, kteri musi mit i nalepku na sporaku, ze je horkej a muze se oparit, co ?
Avatar - xxc
16. 3. 2022 17:48
Re: Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Presne, taký človek, čo pozná len limity svojho auta a vtedy jazdí bezpečne by sa mal zamyslieť nad sebou 🙂
Avatar - xxc
16. 3. 2022 15:02
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Je to o bezpecnosti, da sa to pouzivat aj v meste, ale nie so spalovacim motorom, ten ked sa sliapne, tak sa caka a caka. Na takom priechode, kym vstupi chodec, tak sa tesla teleportuje za priechod :-) Trosku pochybujem, ze to dokaze 1.3 tce na rozdiel od toho motora, co tam davaju.
Avatar - xxc
16. 3. 2022 14:59
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
U spalovacich motortov to tak nefunguje, ze pre pocit bezpecia sliapnes na to. Pri elektromobiloch je to ine, tam sa slapne a auto sa hned premiestni z nebezpecenstva. Hlavne u tych silnejsich. Cize su to len fantazmagorie :-)
16. 3. 2022 17:53
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
škoda slov ;-)
Avatar - xxc
16. 3. 2022 20:44
Re: Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Treba si to vyskúšať, aj so slabým motorom nemusí byť človek brzda. Jedine na diaľnici, keď ma niekto spomalí, tak trošku trvá, kým auto dosiahne maximálku a potom ľudia musia čakať. Ale nech sa sťažujú na toho, kto ma spomalil, a nie na motor :-)
Avatar - Ja Prvni 123
15. 3. 2022 18:07
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Máš náskok, já jsem to ještě neviděl.
:-)
16. 3. 2022 07:12
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Zpracování Dácii dneska už v pohodě, v čem ,bohužel, pořád zaostávají, jsou nárazové testy.A to je asi jediný důvod, proč bych si ji nekoupil (zatím)
16. 3. 2022 08:43
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
Ale a nemyslim jen velikost spary na palubce.

Kdysi jsem delal pro Dacii ohybani zavesu vika kufru na Loganu.
A vyhrali jsme to, protoze k chlazeni jsme pouzivali gel, takze se zavesy uz mohly rovnou strikat barvou.

Tak asi tak.
16. 3. 2022 12:03
Re: Jo, prijde mi to jako dobra nabidka.
sice pravda ale stale prevazuje nova dacia vs 10 rocna jazdenka, a tam to kvoli zvysujucim sa narokom na bezpecnost pocas rokov nahrava Dacii
Avatar - Ozzman
15. 3. 2022 14:11
Dacii to sekne
Proč skoro nejhezčí a nejrozumější auta dělá Dacie? :D

Mít ještě možnost pohonnů z Dusteru, tak je to geniální rodinné auto nižší střední třídy..
Rozbalit vlákno
0
15. 3. 2022 14:35
kolečka klimy
Tak za ta dávám palec nahoru. Je zajímavé, že Dacia se snaží být levná, ale zde volí výrobně dražší provedení. Je totiž podstatně bezpečnější při ovládání než dotykáče. :yes:
Rozbalit vlákno
4
15. 3. 2022 17:13
Re: kolečka klimy
Prečo myslíš, že pár tlačidiel je drahšie ako ovládanie cez displej? Práve preto je v lacnom aute staršie a dávno zaplatené riešenie, lebo je to lacnejšie. ;-)
15. 3. 2022 17:44
Re: kolečka klimy
To jako myslíš, že používají nějaké 20 let staré zásoby? V tom případě souhlas. Ale o tom pochybuji.
Avatar - wakantanka
15. 3. 2022 18:59
Re: Re: kolečka klimy
20 rokov staré zásoby to nebudú, úplne stačí že výrobná linka je už dávno zaplatená.
15. 3. 2022 19:19
Re: kolečka klimy
Menia sa hlavne vrchné plastové panely, črevá sú stále prakticky rovnaké.
15. 3. 2022 15:05
automat
neví někdo ze zákulisí jaké parametry by mohl mít hybrid? ;-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - petr petrumr
15. 3. 2022 18:14
Re: automat
myslím, že po vzoru clia.
16. 3. 2022 11:30
Re: automat
Taky bych řekl, nic nového pro Dacii nikdo vyvíjet nebude ;-)
15. 3. 2022 19:14
První zkušenost
Jogger jsem viděl u dealera v ČB a krátce v něm seděl.
Trošku zklamání z prostoru na zadních sedačkách - zcela stejné (možná o malinko větší) než v Sanderu. Interiér jinak téměř také totožný se Sanderem. Kufr pak parádní :yes: . A přístup k zadním sedadlům (6 a 7) také dobrý (na velikost auta).
Bohužel byla možná zatím pouze statická prohlídka... ;-\
Rozbalit vlákno
0