Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Šťastných sedm? Vybrali jsme sedmimístné osobní vozy na českém trhu

Pokud hledáte minimálně sedmimístný osobní automobil, máte řadu zajímavých možností. Z nich aktuálně vyniká Dacia Jogger, kterou lze pořídit za 396.500 Kč.
Zpět na článek
9. 4. 2022 09:17
9. 4. 2022 09:47
9. 4. 2022 19:29
10. 4. 2022 19:44
9. 4. 2022 11:12
Avatar - Mikesus
9. 4. 2022 09:17
Jogger
Už jsem jeden potkal. Nevypadal tak hezky jako na fotkách, ale při té ceně bych tomu odpustil hodně.
Rozhodně :yes: Dacii za tohle auto. Vím jak je těžké najít auto, kam dát 3 děti a pro takové rodiny dost často auto za milion opravdu není reálné.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
9. 4. 2022 09:47
Re: Jogger
Mne nazivo jogger prisiel zase akysi mensi ako som cakal... na fotkach posobi az obrovsky.... skoda len ze nema aj 1,33tce...aj ked mnohym zakaznikom v tychto vodach tu aj ten liter svojim vykonom stacit bude ( aj mne by zrejme stacil ) .... a podla mna moze brat zakaznikov aj bracekovi dusteru v 2kolkovej kombinacii ... uvidime .... inak suhlas... nazivo to zase az taky krasavec nie je... chce to fakt peknu farbu... urcite nic tmave.... biely moze byt fesak
Avatar - Emel
9. 4. 2022 19:29
Re: Jogger
Auto se mi líbí, price/value výborný.
Zajímavý je to LPG. Bude to lemra líná holt.
Duster je podle mě trošku jiná cílovka.
Avatar - Emel
10. 4. 2022 19:44
Re: Jogger
Tak známý byl sondovat... auta prý jsou i skladem, pokud si člověk vybere skladovku. Jo, naživo trošku menší a ne tak hezký jako z fotek.
No, ještě chvíli počká, jestli mu přece jen náhodou nedodají ten rok objednaný Rifter... a jestli ne, no tak holt Jogger.
Avatar - petr petrumr
9. 4. 2022 11:12
citroen
pozor při kupování ojetýho citroena C4 grand né všechny jsou 7místné, já jsem třeba nepotřeboval 7 míst a tak jsem to nezaškrtnul a využíval jsem jen velký kufr a sklopná sedadla, kde byla rovina, vhodná i na spaní.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - MS-sport
9. 4. 2022 11:46
Výběr odborníka
Dacia Lodgy 1,5 dci/85kW
Hyundai Staria
Kompaktní SUV nic, protože to je segment k ničemu
Kompaktní dodávky tam je to plus minus jedno, které z těch 3 aut si kdo vybere
Toyota Land Cruiser
Mercedes Benz Vito Tourer
Elektrický vozítka z pouti nikoho se zdravým rozumem nezajímají
:-!
Rozbalit vlákno
2
10. 4. 2022 12:56
7 míst vs 7 dětských sedaček
Vážená redakce, byloby fajn, kdybyste k tomu výčtu přidali i informaci, kolik ISOFIXů má to které auto. Mám tři děti, tak se o to v poslední době zajímám, a 7místné auto ještě neznamená, že tam můžete namontovat 7 dětských sedaček. Do některých aut dle manuálu ani nesmíte namontovat dětskou sedačku na prostřední místo ve druhé řadě, a to ani na pás, pokud ISOFIX není. Navíc, když dvě boční sedačky obsadíte ISOFIXovou sedačkou, tak se doprostřed žádná sedačka už většinou stejně nevleze. Sedadla ve třetí řadě také ne vždy umožňují montáž dětských sedaček. Další věc je přístup do třetí řady, když druhou máte osázenou dětskými sedačkami. V tomhle je třeba skvělé právě Berlingo a spol., u kterých jde do třetí řady nastoupit kufrem a protáhnou se mezi sedačkami. Byloby fajn, kdybyste v tomto tématu udělali nějaký praktický srovnávací test.
Rozbalit vlákno
5
10. 4. 2022 13:38
Re: 7 míst vs 7 dětských sedaček
V žiadnom 7 miestnom aute určite nebude 7 detských sedačiek ( sedem Isofixov).
10. 4. 2022 14:19
Re: 7 míst vs 7 dětských sedaček
Nikde nepíšu o tom, že by 7místné auto mělo mít 7 ISOFIXů. Poukazuji na to, že 7místné auto automaticky neznamená možnost převozu 7 osob, pokud je pro ně nutnost instalace dětských sedaček, ať už na bezpečnostní pás nebo na ISOFIX. Jogger má např. ve druhé řadě ISOFIX pouze na bočních sedadlech, na prostředním ne (na rozdíl třeba od Dokkeru, ten měl ISOFIXy tři), ale zatím jsem nenašel informaci, zda lze na prostřední sedadlo namontovat sedačku alespoň na bezpečnostní pás. Nemám příklad novějších aut, ale např. u Chevroletu Captiva, Chevroletu Orlando nebo posledního Fiatu Croma manuál k vozidlu vylučuje instalaci sedačky na zadním prostředním sedadle, a třeba u 7místné Captivy nelze dle manuálu montovat dětské sedačky ani do třetí řady.
10. 4. 2022 14:53
Re: 7 míst vs 7 dětských sedaček
No, ten Jogger nie je práve rodinný voz, dva isofixi sú absolútne minimum. Väčšie rodiny budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka, alebo brať niečo ojazdené.
Avatar - JirkaVejrazka
11. 4. 2022 09:07
Re: 7 míst vs 7 dětských sedaček
To urcite ne, nikdy jsem neslysel o tom, ze by ridic potreboval ISOFIX ;-)

Ale bylo by dobre uvadet, ktera auta maji tri uchyty ve druhe rade (typicky MPV) a pripadne pokud ma auto ISOFIX ve treti (nektera SUV). Pro rodice s detmi v urcitem veku je to dost podstatny udaj.