Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Červená Supra znamená manuál! Toyota láká na dlouho očekávanou Supru

Toyota Supra s manuální převodovkou opravdu dorazí. Zástupci Toyoty to potvrdili v tiskové zprávě. Již na první pohled se bude lišit zajímavou drobností.
Zpět na článek
19. 4. 2022 10:00
Avatar - iudex
19. 4. 2022 10:00
Save the manual
Paráda, palec hore Toyote. :yes: Supra tým získa konečne komparatívnu výhodu pred BMW.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Dinar
19. 4. 2022 10:44
Re: Save the manual
Trochu s křížkem po funuse, ale kdyby neměla přijít nová M2, pak by šance byly vyšší, takto M2 manuální supru prodejně zválcuje, předpokládám, že cenově budou ta auta hodně blízko, tedy dostane-li supra k manuálu opravdu S58, což se předpokládá.
Avatar - iudex
19. 4. 2022 12:58
Re: Save the manual
Ano, ak by s tým prišli hneď pri predstavení, bolo by to oveľa efektívnejšie, takto bude len krátka doba, kým príde manuálna M2 a tá bude ťažký súper.
Ono závisí aj od toho, aký motor bude k tomu manuálu, keď bude súčasná B58 s 250 kW, tak to bude o triedu nižšie ako M2 a to by mohlo byť aj cenovo zaujímavejšie. Ak to ale bude motor S58, tak to bude cenovo zrejme vyššie ako M2 a to potom bude opäť len obmedzený záujem o Toyotu.
19. 4. 2022 10:09
A já si klidně vsadím
že to bude mít motor z M3/4. čímž se snadno vysvětluje ten manuál, který v téhle konfiguraci BMW má :-) :-) :-)
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Emel
19. 4. 2022 11:32
Re: A já si klidně vsadím
Jaký dáváš kurs? ;-)
Kdybych k tomu nic nečetl, tak bych tipnul, že jen vezmou manuální skříň a napasují ji k stávajícímu motoru. Ale spekulace mluví o M3/4, tak teda nevím...
19. 4. 2022 12:06
Re: A já si klidně vsadím
mně to dává smysl, budou to mít bez práce.
a mít Z4M coupé mhmmm
Avatar - Emel
19. 4. 2022 12:49
Re: A já si klidně vsadím
To záleží, jestli chtějí ten manuál pozicovat nad automatem, nebo jako alternativu. Já bych asi by default čekal, že to budou pozicovat jako alternativu, se stejným výkonem a za cca. stejné peníze... a pak by mi dával smysl motor z původní Supry spíš než dražší železo z M.
19. 4. 2022 13:16
Re: A já si klidně vsadím
stejně jako u M3/4 budou mít možnost automatu nebo manuálu.
Avatar - Emel
19. 4. 2022 13:30
Re: A já si klidně vsadím
U M3/4 to právě bude MT a AT na stejné úrovni, za stejné peníze a se stejným železem.
Avatar - iudex
19. 4. 2022 14:36
Re: A já si klidně vsadím
Trošku Ťa poopravím, v M3/M4 to nie je na rovnakej úrovni, manuál má len slabšia 480k verzia, automat je len v silnejšej 510k verzii (ktorá je aj patrične drahšia).
Avatar - iudex
19. 4. 2022 13:05
Re: A já si klidně vsadím
Sú dve možnosti, ako dať manuál bez potreby vývoja či úprav: buď to bude S58 zo základnej M3/M4 so 480k, alebo to bude S58 z budúcej M2 (podladená na cca. 430k). Popravde ale sa mi nechce veriť, že bavorskí by dali svoj motor zo strednej triedy do konkurenčného kompaktu, keď vo vlastnom kompakte budú mať slabší motor.
Možnosť, že to bude motor B58 s vlastným novým manuálom sa mi javí ako najmenej pravdepodobná. Oproti prvým dvom možnostiam (kde len vezmú hotové kombo motor+prevodovka) by tu bolo o niečo viac práce/ladenia.
Uvidíme, ktorá z tých teoretických možností sa splní.
Avatar - Emel
19. 4. 2022 13:17
Re: A já si klidně vsadím
Můj tip (neovlivněný tím co se píše) by byl to, co tu vůbec nemáš - B58 stejně jako s automatem a k tomu manuální převodovka od BMW, třeba ta z M3/4... napasovat MT na motor u RWD snad není takovej boj, ne? A homologovat to budeš muset tak jako tak.
Avatar - Dinar
19. 4. 2022 14:00
Re: A já si klidně vsadím
Mě ty zvěsti o S58 v supře s manuálem taky přišly k neuvěření. Čekal bych, že ke stávající B58 prostě jen dají manuál. Tohle spojení není problém, na us trhu se prodávala 340i s manuálem od r. 16 do 19, je to pořád ta "stará dobrá" ZF6. To by dávalo smysl, jak cenově, tak z hlediska pozic na trhu, zejména v očích bmw.

Pokud tam ale dají S58, pak to taky znamená nový manuál ZF GS6, stejný jako v M3, ta stará ZF6 k S58 nejde. A to by bylo fakt velkorysé, protože s touhle technikou je to auto na úrovni bmw M špičky, pak musí bmw počítat s tím, že jí supra z M koláče přece jen prodejně ukousne.
Avatar - Emel
19. 4. 2022 15:08
Re: A já si klidně vsadím
Takhle jsem o tom uvažoval taky :yes:
19. 4. 2022 13:19
Re: A já si klidně vsadím
ale jo pro pobavení proč ne, konečně cituji z dřívějška:
Súhlas, manuál by v takomto športiaku určite zvýšil atraktívnosť u petrolheadov a mohol zdvihnúť predaje. Obávam sa ale, že významnejšou mierou akurát tak v zámorí a nie v EÚ. Takže tento zrejme nízky predpokladaný nárast predajov a najmä emisné limity budú dôvodom, prečo sa Supra s manuálom (ak vôbec bude) do Európy s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane.
:-) :-) :-)
Avatar - iudex
19. 4. 2022 14:35
Re: A já si klidně vsadím
Budem veľmi rád, ak som sa v tomto mýlil. #savethemanual
19. 4. 2022 15:01
Re: A já si klidně vsadím
mně je to v podstatě buřt, jestli to bude limitovaná edice o 200 kusech tak cena bude stejně úplně mimo mísu... a bude rozebraná za pět minut...