Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi RS 4 Avant – Uhlazená brutalita v rodinném balení

Elegantně uhlazený kombík na obřích kolech a s dvojicí výrazných koncovek výfuků prošel lehkou změnou vizáže, pod kapotou ale pořád ukrývá 450 koní, které dokáže přenášet na silnici s brutální precizností.
Zpět na článek
2. 5. 2022 14:44
4. 5. 2022 12:58
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 13:09
Rodinný supersport ?
Jo, pekné, sice se mi asi více líbí jiné barevné provedení, šedá je nuda, taky s autorem nemohu uplně sdílet pojem "nádherný design", ale technicky je to paráda.

Zajímalo by mne, jaktože zatímco u VW a ŠA si všichni stěžují na nefunkční infotainment, co je u Audi jinak a je tam něco ?
Rozbalit vlákno
39
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 13:50
Re: Rodinný supersport ?
Takže jinej systém.
Avatar - Emel
2. 5. 2022 14:12
Re: Rodinný supersport ?
Těžko říct co jsou "střeva", ale minimálně máš kolečka na teplotu a čudlík na výhřev a tak.
2. 5. 2022 14:13
Re: Rodinný supersport ?
MMI zatím fungovalo. ;-)
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 14:18
Re: Rodinný supersport ?
Tak to dotykové ovládání je to poslední, co by me stvalo, ale co tak čtu zkušenosti, tak hlavně to spíš zamrzá a nebo pouští náhodně různé systémy auta :D
2. 5. 2022 14:12
Re: Rodinný supersport ?
Kamarád ji má v bílé a vypadá působivě. :yes: Naživo mnohem líp a víc "macho" než na fotkách.
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 14:16
Re: Rodinný supersport ?
Všechno lepší, než šedá ! :D

Ale k RS mi sedí červená, nevím, proč :-)
Avatar - fOE
2. 5. 2022 15:34
Re: Rodinný supersport ?
Seda je kral (ne)barev. Vsechno lepsi nez cerna, bila a stribrna => takze seda (jen teda ne tahle, ale nejaka pekna metla, z dilen audi treba klasika Daytona). :-)
Avatar - white label
2. 5. 2022 18:50
Re: Rodinný supersport ?
Souhlas, že pěkná šedá je lepší, než černá/bílá, ale za mě raději ta Nardo (i když už to také není žádná novinka), než Daytona, která se držela hodně dlouho na výsluní, ale dnes už je pro mě za zenitem.
Ale proti gustu... :-)
3. 5. 2022 08:30
Re: Rodinný supersport ?
Co je pěkná šedá? :D Určitě ne odstín myši ;-)
Avatar - lamal
2. 5. 2022 14:13
Re: Rodinný supersport ?
Mrhat sa da cimkolvek, kombinacia toho podvozku na tych diskoch by bolo ´´rodinne utrpenie´´ a nie rodinny supersport :-)
2. 5. 2022 14:14
Re: Rodinný supersport ?
Ony supersporty nejsou obecně žádným vzorem pohodlí, takže proč ne rodinný supersport i s těmi negativy ;-)
Avatar - lamal
2. 5. 2022 14:21
Re: Rodinný supersport ?
Skusme to otocit na: Preco uzivat supersporty na vozenie rodiny ked nie su vzorom pohodlia? Vyde mi z toho len jedine, zbytocne trapit rodinu v citelne nepohodlnom aute len pre ... (doplni majitel :-) )
Avatar - xxc
2. 5. 2022 16:17
Re: Rodinný supersport ?
Niektore deti radi jazdia rychlo a uzivaju si, ako kazdeho obiehame :-) a potom zaluju mame :-D Mat tak dost penazi a chodit si zajazdit na okruh, je to myslim dobra volba. Retro spalovaci motor, za chvilu to bude vzacnost a zazitok je urcite velky.
2. 5. 2022 16:24
Re: Rodinný supersport ?
Na to dostat rodinu na výlet to fungovat bude ;-)
Avatar - lamal
2. 5. 2022 16:55
Re: Rodinný supersport ?
Iste, nevravim ze sa viem uplne vcitit do cloveka co na take auto ma, asi staci ze ho chce a vsetko ostatne tomu podriadi... racio volba to asi nebude, to plati aj pre ten komfort.
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 14:17
Re: Rodinný supersport ?
Skoro, jako Oktávka s vlečkou :-[] :-!
Avatar - lamal
2. 5. 2022 14:41
Re: Rodinný supersport ?
Myslim, ze o dost horsie, O4 s vleckou je pohodlne autí... O3 s vleckou po FL je horsie, ale setup RS4 je omnoho drsnejsi.

Vcera som sa viezol po proseckej ulici na žižkof s kolegovou Corollou kombik s tym GR paketom a 1.8HY, to tak krasne zehli nerovnosti, pomer prilnavosti, ovladatelnosti a pohodlia je fakt skvely :-!
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 14:53
Re: Rodinný supersport ?
Já jsem zase včera po letech jel v Mondeu MK4 FL v zadu (4 kluci kolem 180-200 cm), to je ti fakt nejlepší auto mainstreamové střední třídy za poslední dobu i přes to stáří, prostor, komfort... ach jo.

Jinak co si pamatuji, tak Corolla s 1.2T byla hodně pohodlnná, na rozdíl od toho 2.0, kterému kvuli váze vybrakovali tlumící materiály :D
Avatar - lamal
2. 5. 2022 15:01
Re: Rodinný supersport ?
Mondeo MK4 malo vsetko potrebne na to aby mu tie prednosti vydrzali, takze sa tomu nedivim. Mna prekvapilo ze ten GR paket tomu neubral schopnost zehlit nerovnosti, perfektný podvozok.
Avatar - Mikesus
2. 5. 2022 15:06
Re: Rodinný supersport ?
Mne ten GR paket v corolle sedanu přišel dost prkennej. Ale možná jsem si jen odvykl už
Avatar - lamal
2. 5. 2022 15:09
Re: Rodinný supersport ?
Kvoli cliu mi pride vacsina aut komfortna, bude to asi tym kto je na co zvyknuty. Pocitovo je ten GR kombik citelne komfortnejsi ako Ozzyho megoš to len tak na zrovnanie, ktore viem takto od stola napisat. Nieco ako to Mondeo Hybrid co sme vtedy testovali, makksi ako Mondeo 4x4.
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 16:07
Re: Rodinný supersport ?
Megos ma torzku, ten neni nicim extra vyjmecnym :D
Avatar - lamal
2. 5. 2022 16:23
Re: Rodinný supersport ?
To bolo skor pre zrovnanie s autom, v kt. sme jazdili vsetci traja :-) Vo svojom veku sa nemoze rovnat niecomu z 2021 s 15tis km.
Avatar - Ozzman
3. 5. 2022 06:40
Re: Rodinný supersport ?
Jel si někdy Rapidem či Scalou? :D Pak věř, že může :-!
Avatar - lamal
3. 5. 2022 10:14
Re: Rodinný supersport ?
Co pises su len take diskusne extremy, jazdil som pravidelne s Rapidom pred fl aj po fl.
Skodovka ma bezny cestny setup, RS4 ma racingovy setup opierajuci sa o adaptivne tlmice a obrovske disky s min.gumy, to je uplne iny svet.
Avatar - Ozzman
3. 5. 2022 13:57
Re: Rodinný supersport ?
Já jezdil taky, Rapidy asi 3ks od začátku výroby po konec, i Scalou a to je opravdu to nejhorší z mainstreamu co se týká komfortu posádky a ran od torzky.
Avatar - lamal
3. 5. 2022 15:21
Re: Rodinný supersport ?
Mozem ta uistit, ze podvozok RS4 je nieco uplne ine co sa tyka tvrdosti, viezol si sa na S-line podvozkoch starsich Audi niekedy ?
Avatar - Ozzman
3. 5. 2022 18:22
Re: Rodinný supersport ?
Ne, do koncernu nesedám :D Dělám si srandu, v Spaketu asi nikdy, jen klasika či na vzduchu, ale ja to beru jako nadsázku s tím drncáním a komfortem, snad mne už za ty roky znáš
Avatar - lamal
4. 5. 2022 10:38
Re: Rodinný supersport ?
no bacha, nepoznas úskalie chatu ? :D niekedy clovek zavaha
Avatar - Mikesus
2. 5. 2022 21:48
Re: Rodinný supersport ?
megoš je stoletej a má torzku. To by byla ostuda, kdyby to nebylo lepší. Ale mně ten megan tedy nepřišel nějak tvrdej, naopak od stolu bych řekl, že tlumil lépe než corolla s GR paketem. Ale evidentně jsem s ním jel moc málo, abych ho mohl více kritizovat :D
Avatar - Ozzman
2. 5. 2022 22:10
Re: Rodinný supersport ?
Mozna neni tak osizenej na materialech, tam kila nehonily dolu jako u hybridu :D Je to seovnatelny s normalnim autem C segmentu inco koupis dnes, nic moc ani moc malo :D
Avatar - lamal
3. 5. 2022 10:15
Re: Rodinný supersport ?
Treba mat nadhlad nad tym co si za pocity clovek uchova, niekedy su to nepresnosti a to myslim aj za seba ;-)
Avatar - Mikesus
3. 5. 2022 08:39
Re: Rodinný supersport ?
Ted mne tka napadlo, že může být rozdil i gr paket v sedanu a kombiku.
Avatar - Ozzman
3. 5. 2022 08:59
Re: Rodinný supersport ?
Sedan je nejpevnejsi karoserie s idealnim rozlozenim, to by asi smysl davalo.
Avatar - lamal
3. 5. 2022 10:16
Re: Rodinný supersport ?
Velkost diskov a tlak pneu spravi viac ako rozdiel medzi combi a sedanom na tychto novych platformach.
3. 5. 2022 13:46
Re: Rodinný supersport ?
Dnešní A4, nebo 3-er jsou na 20" naprosto v pohodě - jen je potřeba, aby to nebyly run-flaty, ideálně pohodlné UHP gumy (jako PS4S) a správné (tj. nikoliv doporučené, nesmyslně vysoké) tlaky.
2. 5. 2022 14:19
Re: Rodinný supersport ?
Taky to moc nechapu, ale pravdou proste je, ze to na audinach beha sviznejc. Prestoze celej koncern uz ma MIB infotainment, akorat tam ma kazdej jinou grafiku. Bud ma Audi lepsi procesory, nebo optimalizaci... mozna oboje
Avatar - KANKUNEN
2. 5. 2022 13:22
Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
šedé jak trubka ze záchoda. Jinak RS modely se daří Audi nejvíc, ty ostré linky se k tomu hodí.
Rozbalit vlákno
15
2. 5. 2022 13:35
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
A ja furt co mi to připomíná
Avatar - Roland Von Wagen
2. 5. 2022 13:36
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Auto za tři mega a vypadá jak nedolakované.
Avatar - iudex
2. 5. 2022 14:24
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Aspoň je Nardo grey bez príplatku. Horšie sú tie príplatky za veci, ktoré by mali byť u vrcholného modelu RS v cene (lakované strmene, vyhrievanie sedadiel, samosvor atď.).
Avatar - fOE
2. 5. 2022 15:38
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Ber to z te lepsi strany: uz alespon nemusis priplacet za loketku. :-)
Avatar - iudex
2. 5. 2022 16:14
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Jj, mírný pokrok v mezích zákona.
Avatar - white label
2. 5. 2022 18:54
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Přesně, příplatkový sportdiff je u Audi RS4/5/6/7 výsměch...
Avatar - Emel
2. 5. 2022 13:44
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Souhlas... ale na druhou stranu je to volba každého (kdo na to má).
Avatar - iudex
2. 5. 2022 14:20
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Jj, doba, keď bola módna táto novodurová šedá, je už našťastie preč. Na RS4 by som volil zelenú Sonoma, úplnw iná liga ako pastelová šedá: https://www.engineroom.nl/wp-content/webpc-passthru.php?src=https://www.engineroom.nl/wp-content/uploads/2021/07/Audi-RS4-groen-.jpg&nocache=1
Avatar - white label
2. 5. 2022 19:00
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Na novodurový odstín šedé mají patent Frantíci.
Bezpříplatková Nardo je pro mě pořád zajímavá alternativa v rámci nebarev.
Z barev tmavě zelená metla, nebo dobře trefená červená.
https://i.ytimg.com/…axresdefault.jpg
https://d15-a.sdn.cz/…E_I/r7CCFpd.jpeg?…
Avatar - Emel
2. 5. 2022 20:56
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Ta zelená je fajn... ale není úplně tmavá podle mě, v rámci zelených spíš jedna z těch světlejších, ne?
Avatar - white label
2. 5. 2022 21:30
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Jedna z těch světlejších bych určitě neřekl, ale jsou i tmavší, ve stínu je tmavá dost:
https://media-exp1.licdn.com/…/0/1545914294889?…
Když má dost světla, tak se umí rozzářit. Ono se to podle fotek těžko soudí, stačí jiné světelné podmínky a vypadá to hned jak jiný odstín.
https://auto-mania.cz/…-zasnezene-alpy/
Mrkni na začátek videa a porovnej to v čase od 2:26, nebo od 4:00.
Avatar - Ozzman
3. 5. 2022 06:41
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Ok, přehodnotil jsem to, chci ho v ty zelený :-!
Avatar - Emel
3. 5. 2022 09:35
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Aha... na tý první fotce to vypadalo jako ta iudexova Sonoma a ta mi přijde docela světlá... ale teď jsem zmatený :-)
Avatar - iudex
4. 5. 2022 09:45
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Ale to všetko je Sonoma green, tá je pomerne tmavá, iba na slnku sa rozžiari: https://www.engineroom.nl/wp-content/webpc-passthru.php?src=https://www.engineroom.nl/wp-content/uploads/2021/07/Audi-RS4-groen-.jpg&nocache=1
Avatar - white label
4. 5. 2022 12:23
Re: Tolik příplatků a nakonec máš novodurové auto,
Vše je Sonoma, viz iudex.
2. 5. 2022 14:44
Text testu...
...zpracoval autor, podle mě, hezky, čtivě, nápaditě a vesele. Za to ho chválím, rozhodně o několik úrovní lepší, než básnická střeva zdejších Google translátorů.

Snad jedině - vím co znamená "brutální" a vím co znamená "preciznost". Se spojením "brutální preciznost" si však tak trošku nevím rady. :-)
(A stačilo třeba napsat jen...přenášet na silnici brutálně a s precizností nebo brutálně a precizně...)
Rozbalit vlákno
0
4. 5. 2022 12:58
RS4
RS4 v kombi je hodně podařená :yes:

Designová paráda, kompaktní rozměry, pěkně naštvaný motor. Určitě jeden z nejlepší kousků z aktuální nabídky Audi.
Rozbalit vlákno
0