Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Řidiči vs. odstup 1,5 metru od cyklisty: Kdy neplatí? A jaké hrozí pokuty za nedodržení?

V novém díle pořadu Silničář jsme se zaměřili na stále relativně čerstvé nařízení o pevně definované vzdálenosti při předjíždění cyklistů.
Zpět na článek
23. 5. 2022 18:38
23. 5. 2022 19:04
19. 9. 2022 14:10
23. 5. 2022 20:51
24. 5. 2022 08:03
24. 5. 2022 12:45
24. 5. 2022 12:53
24. 5. 2022 19:21
30. 5. 2022 17:38
23. 5. 2022 18:38
V mém okolí
Chci řidičům poděkovat, protože v mém okolí se nový předpis projevil velmi (pro kolistu) příznivě. Auta mě objíždějí větším obloukem než dříve. :yes:
Rozbalit vlákno
28
Avatar - VDC
23. 5. 2022 19:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
23. 5. 2022 19:06
Re: V mém okolí
Včera jsem jel s drahou polovickou autem. Dojela 4 kolaře. Prejizdeli z pruhu do pruhu bez znamení, projeli na červenou, na další křižovatce nedali všichni 4 přednost protijedoucimu autu. To jsem asi v životě neviděl. Když jsme je potom objížděli, ona dodržela předepsanou vzdálenost a já jsem porušil všechny pravidla slušného chování - a téměř jsem si přivodil infarkt.

A když pisu ty historky, nemůžu si odpustit ranní z STK. Přijel tam pán s nějakým veteranem, cabrio s V8, nechal auto stát nastartované, občas ho tůroval, obcházel a fotil.
Po deseti minutách se ho ptám - protože mi bylo jasné, že z toho udělá závistivý výstup - že auto má hezky, ale že ten smrad se už docela nedá vydržet. A von na to, že prej když to chcipne, tak už to nenahodí :-) šel jsem čekat o 20 metru dál a bral jsem to jako zenové cvičení. Jakpak to asi dělal potom vevnitř, v zavřené hale? :-)

Ohleduplnost chcípla. Jel jsem asi kilometr za kolem dnes, abych mu dopřál zmiňovaný odstup, ale mladý muž kolo rozšlapal a pak si užíval jízdu na volnobeh, dokud to šlo. Kdyby se alespoň odklidil na chodník, lemra zdechlá.
24. 5. 2022 07:27
Re: V mém okolí
hele tohle mi pripomina evidencku, kterou jsem delal na PV3S ad80, mela uplne mrtvy baterky a tak rychlou evidencku jsem jeste nevidel. A velky diky patri tem, kteri me roztahli nez jsem to o baterkach zjistil:))
24. 5. 2022 08:12
Re: V mém okolí
No já nevím jak na STK u Vás, ale na každé STK co jsem byl, tak mají uvnitř haly hadice, které nasadí na výfuk, které se posouvají společně s autem podél celé dráhy.
24. 5. 2022 20:01
Re: V mém okolí
nic takového tam nebylo. popojel jsi, zhasnul motor a po chvilce se zase jelo dál.
24. 5. 2022 08:26
Re: V mém okolí
Můžeš mi říct proč lezeš na automobilový web, když ti benzínový V8 smrdí? To jsi se mohl těch 20 metrů odplížit rovnou a nedělat z toho vědu.
Avatar - WinDiesel
24. 5. 2022 09:40
Re: V mém okolí
to jsi přehnal, ony benzíny, tedy smrad z nich nijak pěkně nevoní, předseda má pravdu
24. 5. 2022 10:38
Re: V mém okolí
Jasne, a smrad z nafty vonia po fialkách. Ten fetuješ rád. :-[]
24. 5. 2022 10:39
Re: V mém okolí
No nafta bohužel smrdí ukrutně a je jedno jestli stará EURO4, která navíc hulí nebo moderní EURO5-EURO6 motory. To je prostě humpl.
24. 5. 2022 19:45
Re: V mém okolí
Ani benzín už dávno nie je čo býval. Veteránisti majú s ním nemalé problémy, tie dnešné srajdy proste starým motorom nechutia. Hlavne predvojnové skvosty majú problém (ale aj novšie) so zalepenými karburátormi aj prepálenými ventilmi a výfukmi. Ale smrdí menej. A pri veteránoch je blbosť riešiť záopach.AJ keby šlo o tú naftu. Sú to kusovky, nie mraky áut na cestách.
24. 5. 2022 10:38
Re: V mém okolí
Starý V8 krásně voní ;-) A ten zvuk, to přeci nemůže nikomu normálnímu kdo chodí na web o autech vadit.
24. 5. 2022 20:30
Re: V mém okolí
tady nejde o vůni ty osle. je to karcinogen. to přece nikdo normální s výjimkou úplných dementů nikdo nevdechuje dýl než deset sekund.
26. 5. 2022 08:31
Re: V mém okolí
Aha on je to karcinogen. To je mi novina. Tak hlavně nežer párky, salámy, neseď v létě u táboráku, vyhýbej se kuřákům, plastům, ostrýmu slunci a dalším karcinogenům. Celý mládí jsem strávil ježděním na 2 taktních motorkách a smradu z nich jsem se načuchal a teď budu dělat komedie kvůli nastartovanýmu benzínovýmu motoru pár metrů ode mě? Zkus si vytáhnout hlavu z ***.
24. 5. 2022 19:55
Re: V mém okolí
zavři se do garáže s benzínovou V8ičkou a zavři za sebou dveře. prokážeš lidstvu neocenitelnou službu:)
26. 5. 2022 08:31
Re: V mém okolí
Imbecile o nastartovaným motoru v garáži tady ale nikdo nepsal.
24. 5. 2022 08:26
Re: V mém okolí
Nechcem sa zastávať cyklistov, niektorí naozaj jazdia tak ako píšeš. Ale odhliadnuc od toho je tvoje myslenie od prvého do posledného riadku tvojho príspevku úbohé.
Avatar - WinDiesel
24. 5. 2022 09:41
Re: V mém okolí
A mudrc ze Slovenska nám tady už zase káže své pravdy. Co sem furt lezeš wole, proč neexhibuješ na slovenských autowebech?
24. 5. 2022 10:36
Re: V mém okolí
Aby som ťa mohol nasierať, to nevieš? Si ešte väčší primitív ako som si myslel.
24. 5. 2022 19:56
Re: V mém okolí
a to sis se mnou chtěl posledně vypít pohárek :-) :-) :-) jak hluboko jsem spadnul :yes:
24. 5. 2022 08:20
Re: V mém okolí
Osobně mě tahle pražská vymyšlenost vůbec nezajímá. Cyklisty jsem vždycky objížděl opatrně a za mě v dostatečné vzdálenosti a řešit jestli to je metr nebo 2 metry fakt nebudu. Čím rychleji jedu tím dál od cyklisty se snažím být a dodržovat dogmaticky metr a půl i když se posouváme krokem před křižovatkou teda fakt nebudu.
Avatar - WinDiesel
24. 5. 2022 09:42
Re: V mém okolí
Jaká pražský vymyšlenost, mudrci? Kdo sedí v parlamentu, samí Pražáci? Hodně pitomej příspěvek.
24. 5. 2022 10:40
Re: V mém okolí
Vláda je v Praze, Ministerstvo dopravy taky, takže je to pražská vymyšlenost.
24. 5. 2022 13:05
Re: V mém okolí
socan dolinek, kterej to vymyslel, je prazskej pepik
24. 5. 2022 15:12
Re: V mém okolí
pletes se, je z Moravy
24. 5. 2022 15:55
Re: V mém okolí
takze naplavenina
to mnohe vysvetluje
to je jeste mnohem horsi diagnoza nez prazskej pepik
Avatar - lamal
24. 5. 2022 14:14
Re: V mém okolí
Suhlasim, ja som si tiez vsimol snahu od vela vodicov, prekvapilo. Niekedy mi je az blbe, ze sa tlacim na kraj cesty aby presli okolo mna v zuzeni a oni cakaju za mnou, to nastve pretoze ich to brzdi - jazdim aj autom a nepotesi to ked musim ist 20kmh za niekym.

Blbe je, ze cyklisti nemaju vodicak, su ucastnikmi premavky a nikto nezaruci, ze ovladaju aspon nejake minimum, bohuzel kopa ciklistov jazdi ako trubice, to by chcelo zmenit.
24. 5. 2022 19:59
Re: V mém okolí
červenou barvu na semaforu by poznat mohli...
19. 9. 2022 14:10
Re: V mém okolí
mozes byt na seba hrdy. svojou aroganciou mozes obmedzovat tisice ludi este viac ako dotera
Avatar - petr petrumr
23. 5. 2022 20:51
u nás
cyklisty nahnali na chodník, pár značek a dodatkových udělalo celkem mnoho štastných lidí, akorát se bojím voleb, aby nová radnice ty značky nezničila.
Praze by pomohlo, aby tam byla 30, potom redaktor by o 50cm vytahoval metr méně.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Mikesus
24. 5. 2022 08:03
Re: u nás
V Praze jsou cyklopruhy ( ochranne jizdni pruhy pro cyklisty ), takže vzdálenost neřeším. A cyklista kdyz nejede u svého kraje, sám si tu vzdálenost zmenšuje. Já jezdím u pravé čáry svého pruhu.
Avatar - Ozzman
24. 5. 2022 12:45
Re: u nás
Oni se neumi chovat ani v tech cyklopruzich… kdyz je v nem predjizdim stovkou na motorce, tak jeste drzkuji a nadavaji…
24. 5. 2022 12:53
Re: u nás
to je typicka dolinkovska pi*covina
kdyz jede kolar v cyklopruhu, tak mu muzes zrcatkem lizat riditka
podobne mu muzes liznout riditka kdyz jedete proti sobe na uzky slilnici
ale kdyz jede po normalni silnic, tak ho musis objet obloukem, i kdyz jedes jen o trochu rychleji
24. 5. 2022 13:59
Re: u nás
Dolínek je megako..t, ale společně s ním všichni ti, co tuhle zkurvenost prohlasovali.
Avatar - Mikesus
24. 5. 2022 19:21
Re: u nás
Ano přesně na to poukazuju. Je to nesmysl, v protisměru pohoda pulmetr, ve městě pár centimetrů, protoze mají "svůj "pruh, ale někde jinde ho pomalu nesmíš predjet.
Avatar - pradeda777
24. 5. 2022 11:06
Cyklisté a cyklisté....
....většina je těch, kteří motoristům život usnadňují, ale pak jsou i ti, kteří motoristy různě provokují a ti mě moc s.e.r.o.u..... :-( Myslím, že zmiňovaný zákon měl mít v jednom bodě jasně napsáno, že cyklista je povinen při jízdě se držet při krajnici a max. cca 50 cm od ní. Tím by se situace ujasnila a část zodpovědnosti by se s tím novým zákonem přenesla i na cyklisty.
Rozbalit vlákno
1
24. 5. 2022 19:59
Re: Cyklisté a cyklisté....
když jedu na kole, do kopce tady u nás, za mnou auto, jedu co nejvíc ke kraji a ukážu mu, že může jet, že v protisměru, kam on ještě nevidí, nic nejede.
celé je to o jednotlivci, klasický příklad, na světlech odbočka doleva, blikne zelená jen doleva, nikoliv rovně, na semaforu blikne zelená rovněž chodcům. ti normální zrychlí krok, aby nebrzdili, a teď pardon, ale je to naprosté pravidlo, romský spoluobčan jde schválně co nejpomaleji, aby projelo co nejméně aut. a to je něco na mě! stahuju okno a pokřikuju:) ale ve vší slušnosti, třeba jako prosíme romské spoluobčany aby nebrzdili provoz!
24. 5. 2022 12:49
na co socan sahnul, to podelal
- socan zeman prodal rusku dluh za pouhych 20% hodnoty, cimz nas okrad o cca 100mld v ceskejch
- socan paroubek prosadil zakon na obnovitelne zdroje energie, cimz nas okrad o cca bilion v ceskejch
- socan sobotka zariz plynovod pres polsko, cimz prohloubil nasi zavislost na ruskym nacistickym plynu
- socan dolinek prosadil odstup 1.5 metru od cyklisty, cimz na mnoha mistech regulerne znemoznil jeho predjeti. ja teda rozlisuju, jestli ho predjizdim tricitkou nebo stotricitkou
Rozbalit vlákno
0
30. 5. 2022 17:38
Nesmysly
Zajímalo by mě, jak redaktor přišel na těch 10 tisíc a sedm bodů. Samotné nedodržení té vzdálenosti je za 2000 Kč bez bodů. Body, popř. papíry v čistírně můžou hrozit jedině v případě, že dojde v důsledku tohoto k nehodě.

V praxi bude problém zavinění, protože řidič jaksi nemá v autě certifikované měřidlo vzdálenosti.
Rozbalit vlákno
0
19. 9. 2022 14:14
musim mat vyplneny predmet prispevku, pretoze admin zije v r
cyklisti patria na cyklotrasy, na chodniky a do lesa. rozhodne nepatria na cesty
Rozbalit vlákno
0