Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nová světla Audi mají 1,3 milionu zrcadel menších než lidský vlas

Výkonnost předních světlometů jde kupředu, limuzína čtyř kruhů využívá přes milion pohyblivých segmentů miniaturní velikosti. Jasný efekt je znát na stovky metrů daleko, okolní řidiči přitom netrpí.
Zpět na článek
30. 5. 2022 17:32
30. 5. 2022 22:43
30. 5. 2022 23:13
30. 5. 2022 11:05
jděte do zádele parchanti sprostí
zase budete s tím svým vynálezem jen oslňovat
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Ja Prvni 123
30. 5. 2022 11:33
Re: jděte do zádele parchanti sprostí
Třeba ne.
Třeba v tomto konkrétním případě to bude skutečně fungovat, na rozdíl od těch LED světel, co dnes výrazní zhoršují bezpečnost na silnicích.

Ale jedno to světlo bude stát asi jako jedno malé auto. Opravdu přinášející možnost individuální mobility.
30. 5. 2022 11:40
Re: jděte do zádele parchanti sprostí
Jedno světlo bude to stát jako dříve stálo malé auto a oslňovat bude taky.
Avatar - Ja Prvni 123
30. 5. 2022 13:39
Re: jděte do zádele parchanti sprostí
Píšu "třeba", to se uvidí.
Stát se to může.

Ale drahý to bude nepochybně.

Už jsem to tady psal: upřímně nechápu, že dnešní LED byl někdo ochoten schválit do provozu.
Přímé ohrožení bezpečnosti.
Snad ještě větší, než ty dotykový displeje.
Avatar - white label
30. 5. 2022 22:12
Re: jděte do zádele parchanti sprostí
Auta s takovými světly mají obvykle havarijní pojištění, včetně pojištění proti vandalismu...
Zaplatí max. spoluúčast, např. 5 tisíc.
Avatar - Mokrous
30. 5. 2022 22:56
Re: jděte do zádele parchanti sprostí
Ou yes! Akorát jsem zvědavej, kolik budou stát aftermarket po záruce, až to klekne a autorizák řekne komplet výměna včetně jednotky atd...
Já dal za matrixy jen za příplatek oproti základním LED okolo 60 litrů a dnes jsou v ceníku za 65. To je fakt strašlivý.
31. 5. 2022 08:04
Re: jděte do zádele parchanti sprostí
Nevím, že by mě kdy oslnil někdo s matrix LED. Za to pravidelně neseřízené halogeny nebo aftermarket pseudoxenony ;-)

Takže nesmysl.
Avatar - Barry Lyndon
31. 5. 2022 10:42
Re: jděte do zádele parchanti sprostí
Nejvíc stejně oslňují Svědkové Burešovi v jedničkových Fabiích. :D

Matrix led jsou naopak úplně v pohodě (na rozdíl od běžných led).
Avatar - KANKUNEN
30. 5. 2022 11:38
Musím přiznat, že když
jedu starým autem na halogeny, tak to svítí blbě, ale v konečném výsledku vidíš dál, protože s LED máš před sebou bílo, pak je lom a úplná tma.
Rozbalit vlákno
15
30. 5. 2022 11:54
Re: Musím přiznat, že když
Taky koupím žárovku za 100 a vyměním si ji před barákem.
Avatar - KANKUNEN
30. 5. 2022 11:58
Re: Musím přiznat, že když
Jenže v záplavě LED jedeš jak na parkovačky.
30. 5. 2022 12:15
Re: Musím přiznat, že když
Musím přiznat, že když jsem seděl v Tesle tak mi ty ostatní světla nějak přestaly vadit. Ale to je špatně, toto jsou závody ve zbrojení a ti, kteří mají na dražší zbraně si neuvědomují, že jimi v konečném důsledku ohrožují i sebe. Až je sejme chudý jouda jako já, kterého oslnili.
30. 5. 2022 13:04
Re: Musím přiznat, že když
Starý halogen už bych do auta nechtěl, protože to svítí mizerně, ale tuhle hovadinu taky ne. Myslím, že xenonový světlo je pořád z pohledu cena výkon ideální. Tohle bude stát odhaduju tak 150 tis za jednu lampu. To nechceš řešit až to přestane svítit.
Avatar - Ja Prvni 123
30. 5. 2022 13:36
Re: Musím přiznat, že když
Xenony jsou úplně k prdu.

Když je halogen udělanej dobře, tak i dobře svítí.

Pochopitelně existují i špatné halogeny.
Avatar - fOE
30. 5. 2022 14:35
Re: Musím přiznat, že když
Tak to mam celozivotni pech, protoze neznam halogen, ktery by svitil dobre. A taky celozivotni stistko, protoze nenznam xenon, ktery by svitil spatne. :-)
Avatar - KANKUNEN
30. 5. 2022 15:45
Re: Musím přiznat, že když
Xenon je bílý halogen, led jsou lepší.
30. 5. 2022 22:44
Re: Musím přiznat, že když
Světla jsou fakt důležitá. Extra jsem je neřešil do doby, než jsem jel jednou v noční vanici s nějakými slabými xenony a malem jsem si nadelal do kalhot. K ceně z praxe. Mám lasery na bmw, cena jednoho světla dle servisu 72 tisíc plus 10 tisíc práce za výměnu. Takže případná výměna obou předních je cca 160 tisíc.
Avatar - Mokrous
30. 5. 2022 23:06
Re: Musím přiznat, že když
Masakr, ale očekávaný. Já mám koncernový matrixy a taky se drbu, kolik budou stát až skončí záruka a něco klekne. Doufám, že minimálně 10 let vydrží a v té době buď nehoda na pojišťovnu a nebo bude auto pryč. Jen bych nerad, kdybych si auto nechal třeba 6-8 let a v 61 měsíci kleklo světlo a já to musel zacvakat celý. Snad v té době už bude kvalitní aftermarket za 1/3 až 1/2 původní ceny...
Avatar - fOE
31. 5. 2022 09:05
Re: Musím přiznat, že když
Adaptivni LED svetla na Mondeu dala v klidu 6 let a 180k km bez ztraty kyticky a to jsem polovinu tech km najezdil ve tme / plne rozsviceno. Nebal bych se toho.
Avatar - Mokrous
31. 5. 2022 09:20
Re: Musím přiznat, že když
:yes: Jo jo, očekávaná životnost má být větší, tak doufám, že si to nevyžeru.
Avatar - fOE
31. 5. 2022 09:02
Re: Musím přiznat, že když
Tohle ale neni zadny extrem. V casech E46/E39 byl jeden originalni xenon ocenen na podobnou castku (cca 70tis Kc) a to tech 70tis Kc pred 20 lety melo trosicku jinou hodnotu nez stejnych 70tis dnes. Pokud stoji lasery 72tis, pak se nestydim k tomu napsat, ze stoji jen 72tis.
31. 5. 2022 12:45
Re: Musím přiznat, že když
Nepsal jsem, ze je to extrém. Nicméně mi to prijde hodně. Ještě jedna věc, ta světla stojí samostatně nějakých 50 tisíc jako příplatek, v některém z paketů pak přijdou ještě na míň (záleží taky na modelu). Člověk pak muže byt snadno překvapen, ze jejich výměna vyjde na více než 3 násobek. Ale dobře, u bmw a laseru bych to čekal a řekneme, ze tvoří např. 1/10 ceny. Ale podobně údajně stojí i některá světla v mainstreamu.
Avatar - Mokrous
31. 5. 2022 12:53
Re: Musím přiznat, že když
No právě. Když u mýho Passata je jen samotný příplatek dnes už cca 65 tisíc, tak kolik potom bude stát výměna... ;-\
30. 5. 2022 14:57
Xenon / Laser / LED
Xenony sú fajn alternatíva cena/výkon.

Mám LED a problém nie je - svietia super a nikoho neoslňujem.

Laser som nechcel, známemu sa pokazil a chceli za to 100 000 Kč, ešteže výmena v záruke.
Predpokladám, že tento zázrak Audi bude v podobnej relácii.
Rozbalit vlákno
0
30. 5. 2022 17:32
Xenon
Já s láskou vzpomínám na xenony ve dvojkovém Superbu po faceliftu. Natáčecí, do zatáček přisvěcující a když člověk zapnul dálkové, tak se fakt rozednělo.

Ještě jsem nesedlal LEDky, které byl takhle fungovaly, i když "matrix" funkce je bezvadná.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - petr petrumr
30. 5. 2022 18:40
západ slunce
Dnes slunce zapadá ve 21 hod. Položme si otázku kolik času jezdíte za rok potmě a včil ještě kolik ztoho času jedete na dáková světla. Já mám led světla abych šetřil planetu a dálková na automat a fakty v dnešním provozu se to sporadicky přepíná.
Rozbalit vlákno
2
30. 5. 2022 20:37
Re: západ slunce
A v kolik slunce zapadá v listopadu? Argumentovat blížícím se letním slunovratem je opravdu chytré. Světla jsou důležitá.
Avatar - Jenik3
30. 5. 2022 22:16
Re: západ slunce
Rocni obdobi je argument o nicem. Zakladem jsou cista svetla a dobre zarovky. Halogeny stoji par desitek korun a nema smysl na nich setrit.
Necht si audi vymysli jeste lepsi svetla. Dekuji, nechci.
30. 5. 2022 22:43
Světla
Kdo má na A8, úplně asi nebude řešit cenu světel nebo čehokoliv jiného mimo běžného servisu skrz příplatkovou záruku prvních 5 let, a když si to druhý majitel nepohlídá / nespočítá, pak jo, může koukat🙂 Osobně se nebojím ani oslnění, nemám s led matrixy problém ani u Octavie nebo Superbu, a to není žádný high-tech… tady čekám technologickou špičku a neřekl bych, že by daly čtyři kruhy do své vlajky něco jiného, než TOPku👌
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mokrous
30. 5. 2022 23:13
Re: Světla
No u A8 asi jo, ale co takovej "obyčejnej" Passat? Já na něj koupil ty matrixy a taky se drbu, kolik budou stát až skončí záruka a něco klekne. Jen příplatek za ně oproti základním LED je dnes okolo 65 tisíc! Radši jsem se neptal, co stojí výměna. Doufám, že minimálně 10 let vydrží a v té době buď nehoda na pojišťovnu a nebo bude auto pryč. Jen bych nerad, kdybych si auto nechal třeba 6-8 let a v 61 měsíci kleklo světlo a já to musel zacvakat celý. Snad v té době už bude kvalitní aftermarket za 1/3 až 1/2 původní ceny...
Avatar - KANKUNEN
31. 5. 2022 07:28
Co to je tady za xenon partu
Doma taky nemáte vláknovky nebo úsporky.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Jenik3
31. 5. 2022 09:08
Re: Co to je tady za xenon partu
Tak záleží na tom kde. Ve sklepě vlaknovky mám...